Агенція посередництва праці в Польщі 50/50

Хочеш працювати, то мусиш ділитися

На українських роботягах в Польщі, можна робити кращий бізнес, а ніж на торгівлі наркотиками*. Справедливий поділ заробітків, на погляд керівництва агенції праці NFW, то 1350 злотих брутто на місяць для працівників з України, і 1650 злотих для агенції посередництва праці.

Пан Ян, то статечний бізнесмен в будівельній галузі. В місті Шльонськ він володіє фірмою, котра займається зведенням приватних будинків. Додамо, що він сторониться сірих схем отримання коштів, виставляє рахунки за виконані роботи, платить податки, офіційно оформляє працівників, даючи їм до 3-4 тис. злотих на місяць. Але при тому всьому, не вкладає коштів у рекламу, оскільки рекомендації клієнтів завжди приносять йому нові контракти.

Але так само, як і багатьом іншим підприємцям, доводиться пану Яну розбиратися із кадровими питаннями. Пошук кваліфікованих працівників, привів героя нашої статті до агенції тимчасової праці з люблінського воєвудства, працівники котрої пообіцяли не тільки знайти, але й привезти персонал прямо на будівельний майданчик.

Сказано — зроблено, і на весні, бригада будівельників з України приступила до виконання робіт. Все було згідно правил і норм: запрошення від воєвуди, віза і навіть контракт із агенцію — нічого не викликало підозри.

Праця за копійки

Скандал вибухнув після отримання першої зарплатні. За відпрацьованих 190 годин, працівники отримали трохи 100 злотих на «брата», що у простому перерахунку дає біля 6 злотих на годину. Перші претензії посипалися на голову керівника будівельної фірми, і від здивування у того мало не відняло мову:

— Люди, я плачу вам 15 злотих на годину! То стандартна ставка працівника на будівництві!

Працівники показали йому свої умови, і «вилізло шило з мішка». Пан Ян перераховував зарплатню справно, але на рахунок агенції праці, котра залишала у себе більшу частину коштів.

З’ясувалося, що під час підписання документів, хлопці з України не до кінця розібралися із умовами контракту, котрий був надрукований польською та містив наступне:

Згідно цього контракту, працівник зобов’язаний відпрацювати 6 місяців без можливості розірвання угоди, інакше буде змушений заплатити штраф у розмірі 3000 злотих, таким чином, набиваючи кишеню хитрим і підлим посередникам.

— Я приголомшений заробітками працівників, котрих прислала мені агенція. Хто міг знати, що їхня зарплатня нижча від мінімальної у Польщі. Хотів би запропонувати хлопцям гідні умови праці, такі, які мають поляки. — заявив підприємець.

Також, згідно контракту, якщо бізнесмен порушує свої зобов’язання, і відмовляється від послуг агенції, то має заплатити по 1000 злотих за кожного присланого працівника. Оскільки ні працівники, ні бізнесмен не могли без фінансових втрат розірвати свої угоди з агенцією посередництва праці, то про факт недобросовісного ставлення до працівників, було повідомлено Державну інспекцію праці.

Елементарні підрахунки показали, що на важкій праці українців, посередники заробляти біля 30 000 злотих на місяць. Досить непоганий бізнес, якщо не зважати на докори сумління.

Польський підприємець пояснює, чому він хоче працевлаштовувати українців

Дослідження ринку праці іноземців

Згідно статистичних даних NPB (Narodowy Bank Polski), офіційно, в 2015 році, через польський ринок праці, пройшло 1 мільйон українців, котрі працювали, переважно, на основі піврічного запрошення (Oswiadczenie o powierzeniu pracy cudzozemcu).

ФЕРМЕР АДАМ
(повідомлення з форуму rolniku.pl)
Знайомий має одного хлопця з України. Дав йому 1200 злотих, але так катує його роботою, що хоч я і не вразливий, та мені шкода людини. Весь час хлоп працює, а знайомий тільки ходить довкола як панич, і тільки контролює.
Якби я брав чоловіка, то не для вичавлювання останніх сил, а для роботи на рівні зі мною, із гідною зарплатнею. Czytaj więcej

900 мільйонів збережень

Аналітики NBP серйозно зацікавилися працівниками з України, колиз’ясувалося, що в 2014 році на рахунках останніх, зібралося понад 500 млн злотих. А у 2015 році ця цифра перевищила 900 млн злотих. Відомо, що ті гроші були зібрані, переважно, завдяки заощадженням на якості свого життя: обмеження на проживанні та їжі. З отриманих 2000 злотих, близько третини, кожний українець витрачає в Польщі, а всі інші кошти, надсилає сім’ї.

Загалом, протягом 2015 року, українці заробили близько 8,4 мільярда злотих, повідомляє NBP.

Українці, котрі приїжджають до Польщі, не забирають роботу у поляків. Основні галузі де найбільше Українців: будівництво, фермерство і обслуговування. Власне, це ті сфери, де низькі ставки і поляки у своїй більшості не хочуть там працювати.

Друга сторона медалі — це факт, що надмір пропозиції робочої сили з-за кордону, та конкуренція не сприяють підвищенню зарплат, з чого користується багато бізнесменів, примушуючи працювати, людей буквально за копійки.

Питання від Сірка: 

— Чи є в цій ситуації вина працівників з України? Якщо є, то в чому?

 

 

Переклад статті із сайту:  Na:temat

* - дослівний переклад авторського тексту

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *