Часті питання про роботу в Німеччині для студентів #2

легальна робота в німеччині, робота в німеччині для студентів, навчання в німеччиніЗаробітки та податки студентів в Німеччині

Чи вистачає доходу від роботи із частковою зайнятістю для того, щоб студент міг оплачувати рахунки в Німеччині?

На жаль, такого виду доходу часто не вистачає для оплати всіх потреб студента, але допомогає поліпшити ситуацію із витратами. Звичайно, багато залежить від стилю життя студента, та місця його проживання. Для прикладу, в таких містах як Мюнхен або Кельн, в середньому, студенти витрачають біля 1000 євро на місяць, в той самий час, в Лейцпігу чи Дрездені, ця сума є меншою на 30-35 відсотків. Взагалі, варто орієнтуватися на щомісячні витратити у розмірі 670-700 євро.

В цілому, студенти отримують від 6 до 10 євро на годину, залежно від регіону та вибраної роботи.

Чи є мінімальна зарплатня для студентів не із ЄС?

Ваша зарплатня не залежить від вашої національності. Крім того, в Німеччині нема такого поняття, як мінімальна заробітня платня для студентів.

Чи повинні іноземні студенти платити подакти із своїх доходів на роботі у неповний день?

Якщо ваш місячний дохід перевищує 400 євро, то вам доведеться сплатити внески на соціальне страхування, наприклад — медичне страхування. Також ви повинні робити внески до пенсійної програми.

Якщо я отримаю роботу та податкову карту, скільки я мушу заплатити податків?

Ви повинні заплатити від 14 до 42 відсотків. Все залежить від загальної суми вашого місячного доходу, та цивільного стану. Наприклад: студент-помічник заробляє 378 євро брутто, і отримує 295 євро нетто (за умови, що він не одружени, і не має дітей)

Я виконував студенську роботу у німецькому науково-дослідному інституті, і щомісяця платив податки та соціальні внески. Тепер,  протягом кількох місяців? я без роботи. Чи можу я розраховувати на виплату із фонду «Bundesagentur für Arbeit» (Федеральне агентство з працевлаштування)?

Ви можете розраховувати на допомогу по безробіттю тільки у випадку, якщо сплачували соціальні щонайменше 12 місяців, на протязі останніх 2 років. Як правило, студенти не можуть розраховувати на такий статус.

Чи оплачується стажування у Німеччині?

Це залежить від багатьох чинників. Але визначним чинником є ваш працедавець (точніше — його бажання/небажання оплачувати ваше стажування). Найвищою межею оплати стажування є сума у 800 євро. Але зараз більшість стажувань не оплачується.

Джерело: https://www.study-in.de/en/life/job-money/finding-a-job/—15987

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *