Іміграція в Канаду: зміни до Federal Skilled Worker Program

immigracija v canadu1

Слід зазначити, що найважливіша програма для іміграції в Канаду — Federal Skilled Worker Program  — з липня 2012 року призупинена. Але вже 4 травня 2013 року іміграційні служби Канади будуть готові прийняти заяви на іміграцію в Канаду з урахуванням нових умов від 55 300 аплікантів із різних країн. При підготовці слід врахувати, що переглянуто вимоги до мовної компетенції, яку відтепер потрібно підтверджувати результатами тестів на знання англійської мови:

  • IELТS;
  • CELPIР;
  •  французької мови:
  • TEF.

Якщо людині буде присвоєно рівень володіння мовою по канадському стандартові менший за Benchmark 7, розраховувати на доброзичливий прийом не варто. Тоді вже краще докласти зусиль і вчити мови далі. Повірте, краще це зробити на батьківщині, а потім відчуватимете себе набагато впевненішими в багатонаціональній канадській родині. Тоді більше шансів знайти роботу в Канаді по фаху і до душі.

Також потрібно буде довести відповідність документів про освіту нормам і критеріям, діючим в Канаді. З цим поки що складнощі. Чому? Тому що самі чиновники не визначили організації, які матимуть подібну оцінку проводити.

Загальна кількість набраних по всім критеріям балів при оцінці можливостей на іміграцію в Канаду має бути не меншою за 67. До того ж заявники мають мати відповідну професію зі списку найнеобхідніших в Канаді і стаж роботи по ній не менше року за останні 10 років, за умови повного робочого дня.

Які професії увійдуть до оновленого списку наразі не відомо. Ті, хто розраховує на іміграцію в Канаду, чекають цього з нетерпінням, а чиновники не поспішають. Мабуть, витримають інтригу на останні дні. Ззовні це нагадує штучне нагнітання ситуаціїї. Адже вже давно час визначитися з цим і повідомити людям, щоб вони могли спокійно оцінювати свої шанси, готувати документи і лаштуватися в дорогу. Хочеш жити і мати роботу в Канаді? Терпи.

А тим часом Canadian Imperial Bank of Commerce (CIBC) опублікував виборку галузей на ринку Канади, в яких є дефіцит робочих кадрів: машинобудування, транспорт, архітектура, будівництво, гірнича промисловість, буріння, обробка матеріалів; наука та інформаційні технологіїї; охорона здоров’я, освіта, соціальні та комунальні послуги; бухгалтерія, інвестиції, психологія та ін. Наскільки цей список буде відповідати підготовленому Міністерством іміграції та громадянства Канади, покаже час.

 

Статтю підготувала Наталка Помогалка.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *