Галина Палійчук: У світі безліч місць для поцілунків

Поцілунки на паромі, Гетеборг

Стислий путівник двох закоханих по Європі

Кажуть, що подорожі найбільше розширюють кругозір. І щоб подорожувати – не обов’язково мати багато грошей: як показує практика, у Європі найбільша категорія подорожуючих – це звичайні студенти.

Так і у нас з моїм хлопцем: від початку наші відносини – найромантичніші у світі. Адже проживаючи у різних країнах, далеко один від одного, наші побачення завжди відбуваються «у дорозі» — десь на нейтральній території Європи, або у скайпі.

А ще у нас є хоббі – робити селфі поцілунків там, де ми буваємо. І, яким би «ванільним» це не здавалося, я вперто вважаю, що лише любов здатна творити дива, зупиняти війни і приносити мир та щастя. Сподіваюся, що наша історія подорожей не стане предметом заздрощів, а ліпше — ідеєю для побачень; відволіче вас від стресу, та надихне перебороти свій страх – і також спробувати!

Наші побачення-мандрівки, приведені нижче, мали місце у різний час, і тривали до тижня, але, за бажанням, це може стати ідеальним, скажімо, двотижневим романтичним маршрутом для двох.
Тож, поїхали!

Шопен і королева

Варшава, Старе місто

Наше перше справжнє побачення сталося у Варшаві.

Мабуть, найбільш несподіваним відкриттям у столиці Польщі були музичні лавки у парках. Ніколи це не забуду: ми присіли перепочити – і раптом заграв Шопен!

До слова, таке місто контрастів, як це, де перетинаються бізнес-центри та архітектура королівських часів, — справляє незабутнє враження. Особливо, коли ви хочете, аби ваша дівчина відчула себе королевою у прямому сенсі – везіть її до Варшави! Зі мною було саме так.

Тут, у відомому парковому комплексі «Королівські Лазєнки», збудованому королем Понятовським для своїх коханок, можна досхочу кормити білок, милуватися неймовірною красою квітів, ганятися за павами та плавати у човні поміж лебедів.

Королівські бані, Варшава

Саме ж серце міста настільки містичне, що, як би банально це не звучало, але це саме той випадок, коли усю атмосферу можна відчути лише їдучи у кареті. Бруківка, затишні кафе з національними стравами, янтарні магазинчики, фортеця, будиночок двократної лауреатки Нобелівської премії Марії Склодовської-Кюрі, величні палаци і таємничі костьоли… Якщо ви мрієте відчути себе Ядвігою Анжуйською – вам саме сюди, дівчата!

Поїздка в кареті, Варшава

Як любителям екстриму, нам ще й пощастило подивитися на Варшаву з висоти пташиного польоту.

Пролітати у метрі над Віслою на маленькому вертольоті-стрекозі було страшно, але незабутньо!

Есктримальний політ на вертольоті, Варшава

Щоб насолодитися містом сповна, думаю, трьох днів буде цілком достатньо. Будьте готовими до того, що вам закортить перечитати історію, але кожен знайде тут щось своє.

Побачити Будапешт – і померти!

Подорож до Будапешту

Це справді дуже гарне місто! Я чула це безліч разів, і, мабуть, не знайдеться жодної людини, яка, побувавши там хоч раз, скаже, що це не так.

Ми були надто ліниві обходити все пішки, адже місто велике, і, на відміну від Варшави, історична частина знаходиться на обох берегах Дунаю. Тому скористалися послугами туристичного автобусу та катеру. Для побачення це було просто ідеально, адже, обдивившись усе, ми просто їздили по місту, тримаючись за руки, і мовчали. І вдень, і ввечері. Коли темно, Будапешт особливо красивий, тому такий вид проводження часу став нашим «автобусним хоббі».

Крім того, обов’язково треба проїхатися на фунікулері! Це був мій четвертий фунікулер у житті. Окрім київського, я також випробувала найдовший фунікулер у світі, який знаходиться в Бергені (Норвегія), та має по дорозі наверх ще три зупинки. І в Баку – оновлений та сучасний, з видом на Каспійське море. Будапештський же фунікулер особливий – дерев’яний, та з видом на їх відомий міст та Парламент. Тому цей досвід ви точно ніколи не забудете!

Подорож катером по Дунаю, Будапешт

Також раджу записатися на екскурсію в парламенті, це можна зробити онлайн, або біля виходу №10.

Однак, найбільш відоме місце в Будапешті – це, звичайно ж, термо-купальні, — просто незабутнє SPA, та заряд енергії і молодості на рік уперед!

Процедури у купальнях, Будапешт

А відоме популярне угорське вино «Кров бика» — стане ідеальним довершенням романтичного вечора у найгарнішому в Європі «Нью-Йорк кафе», що знаходиться у приміщенні колишнього оперного театру. Лише не забудьте завчасно забронювати столик!

Кафе в оперному театрі, Будапешт

Смачні страви для закоханих, Будапешт

 

Там, де впала стіна і розверзлося море

Поцілунки біля Берлінської стіни,  Берлін

У Берліні стіна впаде і між вами, якщо раптом за час своєї мандрівки ви встигли «наламати дров» :)

Перше, куди ми пішли – в Бундестаг, з даху якого відкривається приголомшливий вид на місто. Потрапити туди дуже легко — потрібно просто завчасно надіслати запит на адресу: [email protected], і отримати підтвердження.

Дах Бундестагу, Берлін

Поцілунки на даху Бундестагу, Берлін

Попереджаю одразу – вас може збити з пантелику система публічного транспорту в Берліні, оскільки у них є підземне і наземне (на рівні четвертого поверху будівель) метро, а також багато трамвайних гілок та міська електричка.

Ми зробили помилку, обравши готель у східному Берліні, оскільки добиратися звідти до центру було дуже незручно і довго, та й подивитися там немає на що.

Берлін – ділова столиця, однак ми вже звикли до транспортного романтичного туризму – і просто каталися у наземному метро (S), виходячи, де заманеться – і досліджуючи околиці тих районів.

Звичайно ж, побачили ключові місця – Берлінську стіну, Бранденбурзькі ворота, палац Шарлоттенбург, Постдамську площу і т.д.

А ще, нам абсолютно випадково пощастило послухати концерт найвідомішого вуличного піаніста Європи Клав’єра Кунста!

Вуличний піаніст Клав'єр Кунст, Берлін

Далі рушаємо до Гамбургу. Дорога займає дві години потягом.

Гамбург – місто портове. І як у всякому портовому місті, тут є рибний базар та вулиця червоних ліхтарів.

Однак, найбільш цікаве не це, а відомий гамбурзький острів Cremon, де розташовані склади. Там можна гуляти годинами, а архітектура не схожа на жодне європейське місто.

Поцілунки на острові Cremon, Гамбург

Крім того, можна провести час, плаваючи на байдарці по озеру Альстер, або сидячи у затишному кафе на його березі ввечері.

А ще, дуже смішно вийшло з готелем. Виявилося, ми жили у колишньому борделі 30-х років. Там були дзеркальні стелі та бордові штори – усе це додавало неймовірної пікантності…

Від Гамбургу – дві години на паромі до Копенгагену…

Данія і Швеція – двох зайців одразу

Подорож до Данії

Комусь може здатися, що ці дві країни – це щось таке зовсім далеке і недосяжне. Але признаюся чесно – Будапешт мені подобається більше :) Хоча б тому, що він дешевший.

Однак, і тут варто побувати. Данія з’єднується зі Швецією через довгий Ересунський міст через море. Проїхатися по ньому у супер-швидкісному потязі, спершу в тунелі під, а потім над морем – це теж свого роду диковинка та романтичний екстрим.

У Копенгагені варто завітати до відомого парку розваг Тіволі, хоча, не впевнена, що він ваc аж так сильно вразить.

Парк розваг Тівіолі, Копенгаген

Завод Туборгу знаходиться неподалік від міста, і, якщо ви великий шанувальник цього пива – можете забронювати собі екскурсію у них на сайті.

Також, обов’язково спробуйте тутешню випічку.

Окрім того, можна забронювати екскурсію парламентом. Для цього варто написати запит на [email protected] – і чекати на відповідь. Як правило, англомовні тури проводять в неділю.

Про те, як ми там побували, читайте тут:

http://www.kvitana.in.ua/swedish_life_and_education/2015-01-27/visit-to-the-danish-parliament

Любителям усього нетрадиційного, стане до вподоби візит до Христианії – анархічної автономії всередині міста. Якщо ж ви опинилися в аеропорту, і маєте трохи часу перед пересадками – можете сходити до океанаріуму, який знаходиться неподалік.

Океанаріум, Копенгаген

З аеропорту Каструп досить легко дістатися як до Копенгагену, так і до Швеції, адже потяги зупиняються одразу на виході з аеропорту, ходять ледь не кожні п’ять-десять хвилин, а дорога до Мальмо займає всього лише півгодини.

І от ви у Мальмо…

Вуличні скульптури, Мальме

В Мальмо, як ви пам’ятаєте, проходив конкурс Євробачення у 2013 році. Це третє за величиною місто Швеції (після Стокгольму і Гьотеборгу), і студенти постійно їздять сюди на шопінг, або просто потусуватися. Місто виходить до моря, а неподалік знаходиться IKEA.

Далі сідаймо на потяг – і вже за десять хвилин ми у Лунді, де я навчаюсь і живу, більше про це тут:

http://www.kvitana.in.ua/swedish_life_and_education

Університет міста Лунд

Лунд – це середньовічне місто, відоме своїм Собором та тим, що тут знаходиться найкращий у Швеції університет. Власне, половина населення міста – це студенти.

Що такого романтичного, запитаєте ви?

Ну, по-перше, мало хто знає, що саме тут навчався син Пилипа Орлика Юрій.

По-друге, тут є безліч кав’ярень, і найсмачніша у світі випічка, без перебільшення!

До речі, дівчата, усі чоловіки у Швеції вміють готувати! Та й ще так смачно, що відоме прислів’я про шлях до серця, тут запросто можна перефразувати на «шлях до серця жінки лежить через шлунок». Складається враження, що усі шведи – природжені шеф-кухарі французьких ресторанів.

Але моє серце вже зайняте, і у Лунді ми вирішили «загубитися» у підвалах середньовічного Собору… Щодня о 12.00 та о 15.00 тут грає та влаштовує справжню виставу годинник 15 сторіччя, і це варто того щоб побачити!

Незвичайний старовинний годинник, Лунд

А ще, щосуботи о 10.00 можна прийти і безкоштовно послухати орган. До речі, цей орган – один з найбільших у Європі.

Вдосталь нагулявшись та відчувши неперевершену атмосферу справжнього середньовіччя, відправляємось у друге за величиною місто Швеції – Гьотеборг!

Подорож для закоханих у Гетеборг

Подорож для закоханих у Гетеборг

Гьотеборг – також, як і Гамбург, місто портове. А ще тут можна зайнятися трамвайним туризмом, адже трамвайних гілок тут більше, ніж гілок метро у Києві, і це найголовніший вид транспорту. Отже, сідаєте на трамвай – і вперед!

Також, добовий квиток дає можливість поїхати на острови, бо у Гьотеборзі їх багато,і там, уявіть собі, живуть люди! А деякі острови навіть мають військове значення, і без спеціального дозволу туди не потрапити!

Тож, прогулянка на паромі до острова – це також дуже класна ідея для побачення :)

Пристань для яхт, Гетеборг

Поцілунки на паромі, Гетеборг

Шлях від Гьотеборгу до Стокгольму займе годин п’ять.

Стокгольм – це архіпелаг. І окрім прогулянок по воді, серед того, що справді варто побачити у столиці – це Сіті Холл, де дають Нобелівську премію.

Міська ратуша, Стокгольм

До речі, якщо маєте бажання познайомитися з Нобелівськими лауреатами – це можна зробити абсолютно безкоштовно, зареєструвавшись на Nobel Dialogue, який відбудеться наступного року у Гьотеборзі. А про те, як пройшов цьогорічний захід у Стокгольмі, можете прочитати у моєму блозі тут:

http://www.kvitana.in.ua/swedish_life_and_education/2014-12-15/nobel-week-2014

Отже, повертаючись назад до Стокгольму…

Тож, влітку для відвідування відкритий Королівський палац – і ви обов’язково маєте туди потрапити! А зміна королівської варти, в якій багато жінок, – справить на вас незабутнє враження! Більше того, ви навіть можете жити коло палацу! Неподалік, на набережній, знаходиться відомий хостел, прямо у каютах корабля. Порівняно з іншим житлом, це буде ще й найдешевший варіант! І найромантичніший, до речі, також. Адже не щодня ночуєш на воді :)

Найкращий вид на усе місто відкриється вам з району Софо, куди можна доїхати на метро.

Пейзажі Стокгольму, Швеція

До речі, Стокгольмське метро – одне з найоригінальніших у світі, і я раджу хоча б декілька годин присвятити саме йому… Це так романтично… :)

Навіть одна зі станцій (на фото) ніби створена для поцілунків :)

Станція метро "Для поцілунків", Стокгольм

Крім того, у Стокгольмі існує більше 60 музеїв. Раджу обов’язково відвідати Nordic Museum. Там ви досконало ознайомитесь зі скандинавською історією та культурою.

Музей скандинавської культури Nordic Museum, Стокгольм

Ну і, звичайно, ви можете також, як і в Копенгагені, відвідати парламент (Riksdag). Для цього необхідно попередньо надіслати запит на електронну адресу: [email protected]

Більше особистих вражень від Стокгольму знайдете тут:

http://www.kvitana.in.ua/swedish_life_and_education/2014-07-30/novaya-zapis

Від Стокгольму легко добратися до Талліна та Хельсінкі на паромі (краще спочатку до Хельсінкі, а потім до Талліна, бо звідти можна бюджетно долетіти до України. Але у нас вийшло навпаки).

Новий рік та Різдво у правильному місці

Поцілунки на Новий рік, Таллін

Таллін можна дослідити буквально за декілька днів. Тож, ми купили на Різдвяному ярмарку смішні шерстяні шапки – та пішли назустріч пригодам! (До речі, такі ярмарки можна побачити лише в Європі — це справжнє диво; і дуже приємно, що цього Нового року щось подібне зробили й у Києві)

Тож, найкращий спосіб дослідити місто зсередини у прямому сенсі – відвідати старі катакомби, куди можна потрапити через музей Kiek in de Kök.

Катакомби музею Kiek in de Kök, Таллін

За часів Другої Світової у тих катакомбах врятувалося більше тисячі людей. А побудовані вони були ще за часів Карла ХІІ, коли Естонія належала Швеції. А ще там живуть рідкісні павуки, занесені до Червоної книги. Словом, це наймістичніший музей з усіх, де я бувала.

Крім того, Таллін – місто руфінгу. Там стільки старих веж, куди можна залізти і подивитись на місто згори!

Руфінг у Талліні

А ввечері, покатавшись у самому центрі міста на ковзанах, можна завершити його романтичним смачним побаченням в улюбленій шоколадниці Хіларі Клінтон Anneli Viik, де роблять цукерки ручної роботи.

Цукерня Anneli Viik, Таллін

Поцілунки на льодовому катку, Таллін

А ще, саме у Талліні мій коханий навчив мене стріляти… Що може бути романтичніше, ніж побачення у тирі? :)

Побачення у тирі, Таллін

Оскільки, в Естонії більша половина населення говорить російською – раджу також відвідати місцеві театри, органний зал і т.п. Ми так і зробили :)

А Різдво зустріли у передмісті Хельсінкі, неподалік Туусули. І, мушу визнати, це було моє найкраще, справжнє, Різдво у житті!

Різдво у Фінляндії

Від Талліна до Хельсінкі їхати дві години на паромі, а потім ще півгодини автобусом до нашого котеджу.

То було чарівне місце у лісі, прикрашене справжніми різдвяними скандинавськими штуками, зі справжньою фінською сауною, пічкою та собаками хаскі (на яких ми так і не покаталися, але наступного разу – обов’язково!)

Різдво у маленькому будиночку, Фінляндія

Поцілкунки у Фінляндії

Таким чином, одна скандинавська країна, Норвегія, залишилась поза увагою у цьому дописі. Проте, шукайте мої враження від неї на моєму сайті:

http://www.kvitana.in.ua/

Усім приємних подорожей та солодкого кохання!
Галина Палійчук

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *