Газовий котел. Радіатор опалення. Як вибрати, як розрахувати?


Розрахунок потужності газового котла.

Простий розрахунок для того, щоб швидко вибрати газовий котел, виглядає наступним чином:
                                         Wk=Sзаг/10 (кВт)
де: Wk — потужність котла у кВт
Sзаг — загальна площа будинку у м2
Отже, на будинок із загальною площею 100 м2, нам буде потрібен котел Wk=100/10=10 кВт

Більш точний розрахунок проводиться із врахуванням більшої кількості параметрів.
                                          Wкот = Qт • Кзап (кВт)
де:
Qт — теплове розсіювання (тепловтрати)
Кзап — коефіцієнт запасу від 1,15 до 1,2

Теплові втрати розраховуються за наступною формулою:

                                         Qт = ( Vзаг•Аt•k )/860 ( кВт )
де:
Vзаг — загальний об’єм приміщень, які будуть опалюватися
Аt — різниця температур зовні будинку та всередині (tзовн.мін-tвнутр.макс)
k — коефіцієнт теплового розсіювання
Коефіцієнт теплового розсіювання вибирається в межах 1-1,9 при товщині стін в одну цеглину та невеликій кількості вікон або 0,6-0,9 при додатковій теплоізоляції стін, стелі, підлоги.
Хоча за наших кліматичних умов та стану теплоізоляції будинків в цілому, спрощений розрахунок можна використовувати у більшості випадків.

Вибір типу газового котла.
Газові котли поділяються за багатьма параметрами, а отже і ціною. Почнемо в порядку зростання із найдешевших типів.
Парапетний газовий котел. Данний тип котлів обладнаний герметичною камерою згорання, де забір повітря для горіння та відведення продуктів горіння відбувається ззовні будинку.
Таким чином уникається виключається потрапляння чадних газів до приміщення. Отвір для відведення продуктів згорання робиться в зовнішній стіні будинку, що дозволяє використовувати без монтажу димаря. Відрізняється енергонезалежністю, тобто, для нормальної роботи парапетний котел не потребує електрики.
Напольный газовый котел‘. Котли такого виконання мають відкриту камеру згорання і повітря для процесу горіння беруть із приміщення, в якому знаходяться. Від парапетного котла відрізняєтья підвищенними вимогами до приміщення, де буде встановлено котел. Також можна зустріти комбіновані котли даного типу газ+тверде паливо.
Настінний газовий котел. Вже із назви зрозуміло, що це газовий котел, який монтується на стіну. Компактні і досить потужні, містять у собі велику кількість функцій які дозволяють взагалі не турбуватися про їх роботу.
Газовий конденсаційний котел. Це останнє слово енергозберігаючих технологій в газовому опалені. Від всіх газових котлів відрізняється найбільшим ККД, який досягається відбором
додаткового тепла, шляхом конденсації водяних парів із продуктів згорання. Але всі переваги кондесаційного котла можна відчути тільки і виключно за умови гарної теплоізоляції будинку та використання низькотемпературного режиму опалення (50/30 °С).

Також потрібно пам’ятати про чи потрібне вам гаряче водопостачання (ГВС). У випадку, якщо вам потрібна гаряча вода для побутових потреб, то потрібно обирати двоконтурний газовий котел, який буде обігрівати ваш будинок, а також додатково гріти воду ваших господарських потреб.
Вибір газового котла залежить в більшості випадків від б’юджету родини, тому в селі найбільш популярні парапетні котли, які мають ряд переваг: низька вартість, відсутність спеціального димаря, можливість побудови системи опалення повністю незалежної від електрики.
Типи радіаторів.
чугунный радиатор отопления, как выбратьЧавунні радіатори опалення відрізняють найбільшим строком
експлуатації, завдяки високій корозійній стійкості матеріалу, але разом із тим — найнижчою тепловіддачею в порівнянні із іншими
типами радіаторів. Важкі, тому вимагають надійного кріплення. Додам, що зараз можна зустріти чавунні радіатори не
тільки радянського виробництва, а й сучасні закордонні зразки, зроблені у ретро-стилі початку минулого століття.
алюминиевый радиатор отопленияАлюмінієві радіатори мають високу тепловіддачу і низьку вагу, що робить їх зручними у монтажі та використанні, але мінусом являється досить низька корозійна стійкість, особливо у місцях контакту двох різнорідних металів і за наявності в системі опалення блукаючих струмів (якщо хтось із сусідів краде електроенергію).

Стальні радіатори відрізняються гарною тепловіддачею, компактністю, але завдяки конструкційним особливостям мають низький діапазон робочого тиску, бояться гідравлічних ударів, а у відкритих системах теплопостачання (із розширювальним баком) взагалі можуть прослужити кілька років, поки не проржавіють із середини.
биметалический радиатор отопленияБіметалеві радіатори мають конструкцію, де на стальну трубу змонтовані алюмінієві розсіювачі. Поєднують поєднують у собі переваги стальних та алюмінієвих радіаторів і характеризуються високим діапазоном робочого тиску (до 30 атм) та гарною тепловіддачею. Єдиним суттєвим недоліком являється висока ціна.

Вибір типу радіатора залишається за вами, але у випадку економії коштів я вибирав чавунні радіатори виробництва часів союзу. Свої радіатори я купува на пункті прийому металобрухту по відповідній ціні. Плюс — низька вартість, мінус — потрібно уважно дивитися, щоб радіатор не мав тріщин, нещільностей на стиках ребер і не був покритий товстим шаром фарби, який зменшує тепловіддачу. Крім того, доведеться побавитися болгаркою із дротяною щіткою, щоб підготувати радіатори до фарбування і подальшого монтажу.

Кожен радіатор характеризується випромінюваною тепловою потужністю, яка виражається в кВт. Для того, щоб розрахувати потужність радіатора для кімнати, потрібно користуватися наступною формулою:
                                       Wрад=0,041• Vкімн (кВт)
де,
Wрад — необхідна потужність радіатора
Vкімн — об’єм кімнати

Для прикладу, чавунні радіатори (ЧМ100) мають тепловіддачу 120 Вт на одне ребро, при розмірах кімнати 4х5 метрів і висоті стелі 2,5 метра ми маємо:
Wрад=0,041•50=2,05 кВт — загальна потужність радіатора
Кількість ребер в батареї:
n=2050/120=17,08 шт
Отже, для нормального обігріву кімнати площею 20 м2 при температурі теплоносія 90°С, нам потрібен радіатор із 17 чавунних ребер.

——————————————————————

Технический анализ — прогнозирование изменения цен в будущим, используя анализ изменения цен в прошлом. Существует много инструментов, но самый мощный и наиболее доступный — фигуры технического анализа. На начальном этапе изучения рынка Форекс, хорошее понимание графических фигур всего технического анализа, дает положительный эффект при прогнозировании направления будущей тенденции, в сочетании к примеру, со свечными комбинациями на графике.

2 thoughts on “Газовий котел. Радіатор опалення. Як вибрати, як розрахувати?

 • 10.11.2020 at 11:26 пп
  Permalink

  Мене дуже цікавить, чи можна до колишньої системи отоплення з чугунними радіаторами використовувати настінний газовий котел. Чи обов’язково міняти радіатори на труби на тоненькі?

  Reply
 • 25.09.2014 at 5:13 пп
  Permalink

  Вибір газового котла є важливим рішенням. Основне — не брати китайські котли. Радив би беррету італійську. По якості — можна спати спокійно та й ціна не кусається

  Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *