Гідроізоляція стін та підлоги — як то робиться в Норвегії

материалы для гидроизоляции, гидроизоляция пола, гидроизоляция стен

Під час моїх відвідин знайомих у Норвегії (початок тут), довелося побачити мені як вигладає ремонт ванної кімнати із повною гідроізоляцією стін та підлоги. Що цікаво, що такий вид ремонтних робіт виведений у окрему категорію ремонтно-будівельних робіт та вимагає спеціальних дозволів, які можна отримати тільки пройшовши відповідний курс навчання, і здавши успішно екзамен. Покрутившись трохи на місці, я зрозумів, що ця ніша бізнесу штучно накручена, бо вартість матеріалів просто зашкалює. Ось для прикладу, сірі листи теплоізоляції (екструдований пінополістерол) товщиною 2000х800х10 мм, які армовані пластиковою сіткою та покриті чимось на зразок еластичного плиточного клею, коштують по 800 норвежських крон за лист! Тому місцеві жителі викручуються як тільки можуть, а саме: знаходять контакти скажімо у Естонії, Латвії чи Польщі, замовляють звідти працівників, разом із матеріалами, які там коштують на кілька порядків нижче.материалы для гидроизоляции, гидроизоляция пола, гидроизоляция стен

Для прикладу, той самий Фібергум для гідроізоляції підлоги та стін привезений із Латвії, де коштує в три рази дешевше ніж аналогічний у Норвегії.

Весь процес реновації ванної кімнати починається із того, що старі конструкції та матеріали демонтуються повністю, до голих стін, а поверхні вирівнюються звичайною штукатуркою (яка між іншим тут продається готовою у сухих сумішах, достатньо тільки додати води та розмішати). Якщо потрібна додаткова теплоізоляція, то на зовнішні стіни наноситься той самий пінополістерол, про який я розказував вище.

Коли поверхні стін готові, на них наноситься спеціальний грунт (primer, той, що стоїть на відрі із гідроізоляцією). Смердить той грунт аміаком просто дико, але відчиненні двері та вікно рятували ситуацію. Після висихання грунтовки (сохне вона досить швидко) хлопці наносять перший шар гідроізоляції на стіни.
материалы для гидроизоляции, гидроизоляция пола, гидроизоляция стен

Поки гідроізоляція не встигла висохнути, відразу наклеюється спеціальний армувальний матеріал, після чого, ще раз покривається шаром гідроізолу. Взагалі-то, другий раз наносити гуму не вимагається, але для заспокоєння совісті і вмотивованої витрати матеріалу (відра 20 кг вистачає на дві таких кімнатки)  у звіті перед замовником, то робилося у вищесказаний спосіб.

материалы для гидроизоляции, гидроизоляция пола, гидроизоляция стен

Кути обовязково додатково армуються стрічкою із такого ж самого матеріалу, яким армувалася гідроізоляція на стінах. Щиро кажучи, там її взагалі не треба, бо армувальне полотнище майже завжди перекриває кут без утворення стику, але технологія вимагає армувати ВСІ КУТИ.материалы для гидроизоляции, гидроизоляция пола, гидроизоляция стен

На фото зверху можна побачити частину стіни, яка вже повністю готова для монтажу плитки (після повного висихання). Взагалі, гідроізоляція сохне дуже швидко і смердить аміаком так само, як і праймер. Робота йде швидко, то майже так само, як клеїти шпалери, тільки не вимагається така скрупульозність на стиках.

материалы для гидроизоляции, гидроизоляция пола, гидроизоляция стен

На відміну від стін, підлога, а особливо golvbrunn (дослівно — колодязь у підлозі, або просто стічний отвір) обробляються дуже ретельно, так як основне навантаження від вологи, приходиться саме на них. Найменша помилка чи недопрацювання і ремонт сусідам доведеться оплатити у повній мірі, що може вилитися у куди більшу суму ніж заробітки від вашої роботи. Були випадки, коли виймаючи старі golvbrunn, відбійним молотком проходили бетонне перекриття (воно у цьому місці товщиною 5-10 мм) і піка відбійника провалювалася до сусідів поверхом нижче ))))

Довкола зливного отвору монтується додаткове армуюче полотно квадратної форми і густо все намащується гідроізолом, щоб не дай Бог нічого до сусідів не пішло.
материалы для гидроизоляции, гидроизоляция пола, гидроизоляция стен

Повна гідроізоляція підлоги робиться вже після того, як покладено плитку на стіни, щоб зайвий раз не топтатися і не псувати ізоляцію. Така ретельність у підготовці та виконанні гідроізоляції у ванній кімнаті викликана тим, що вода ллється прямо на підлогу і коли сітка зливного отвору у підлозі трішки забється сміттям, то рівень води по всій душовій кімнаті може піднятися на кілька сантиметрів, що ніяк не повинно турбувати ні вас, ні сусідів нижче.
материалы для гидроизоляции, гидроизоляция пола, гидроизоляция стен

Так виглядає душова кімната по завершенню ремонту, коли покладено плитку, зафуговано шпари, змонтовано душову кабіну, раковину та унітаз.
материалы для гидроизоляции, гидроизоляция пола, гидроизоляция стен

Що цікаво, що тумбочка раковини та  унітаз кріпляться до стіни, а не до підлоги, що дозволяє легко прибирати підлогу від води

материалы для гидроизоляции, гидроизоляция пола, гидроизоляция стен
Окремо кілька слів про унітаз із монтуванням на стіні. Такого роду прилади в мене зажди викликали недовіру, адже відомо, що матеріал унітазів досить крихкий, але заявлене виробником максимальне статичне  навантаження складає 300 кг.  Спочатку не сильно довіряв написаному, але мені запропонували СТАТИ на «білий камінь» і не боятися наслідків. Із таким підходом я майже випорхнув ногами на унітаз і яким було моє здивування, коли ця вся конструкція лиш легко колихнулася під вагою 100 кг у легкій динаміці. Танцювати лезгинку я не ризикнув, але і такого досвіду мені було достатньо, щоб довіряти такого роду унітазам.

Замість резюме: майстри, що вміють та можуть зробити ремонт душової кімнати повністю від демонтажу до завершаючих штрихів цінуються і завжди у попиті, а ті, що розмовляють шведською чи норвезькою і мають сертифікат — взагалі на вагу золота. Отака цікава ніша у ремонтах квартир в Скандинавії (бо в Швеції так само)

——————————————————————

Если вы хотите, чтобы Ваша квартира стала уютной и защищенной от посторонних шумов, тогда Вам обязательно надо купить шуманет в г. Москва. «Шуманет» — это отличный звукоизолятор с гарантией качества.

4 thoughts on “Гідроізоляція стін та підлоги — як то робиться в Норвегії

 • 15.03.2015 at 6:04 пп
  Permalink

  Цікаво, що робити коли заб»ється чи щось зламається під підлогою?

  Reply
  • 15.03.2015 at 11:50 пп
   Permalink

   Я чув тільки один випадок, коли каналізаційна труба була забита настільки, що довелося її видобувати, і ставити нову — недолугі плиточники виливали в унітаз залишки від миття відра із клеєм.
   Інших випадків, коли було неможливо прочистити трубу, я не чув.
   Якщо йдеться про якісь поломки під підлогою, то єдине, що може вийти із ладу — це тепла підлога, але вона чи електричний кабель, чи труба із теплою водою, кладуться поверх шару гідроізоляції. Іноді, під час ремонтів у душових кімнатах, майстри заощаджували, і залишали стару гідроізоляцію, демонтуючи систему обігріву чи просто плитку.
   Єдина складність — це вартість гідроізоляції, яка нам часто не по кишені. Але беручи до уваги, скільки може коштувати ремонт у сусіда, якщо ви його заллєте (без гідроізоляції), тоді і не таким дорогим виглядає те відро мастики )

   Reply
 • 02.06.2013 at 10:39 пп
  Permalink

  тепер я знаю, з ким радитись по ремонту ванної кімнати, який у мене на носі ))))

  Reply
  • 02.06.2013 at 10:55 пп
   Permalink

   Не питання, тільки у нас стандарти трішки інакші чим у шведів чи норвежців — у нас стічний отвір в підлозі не роблять, а дарма )

   Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *