Гроші і банківський рахунок в Німеччині

банківський рахунок в німеччиніДалеко не заїдеш в Німеччині, якщо немає свого власного банківського рахунку. Залежно від конкретної країни, то може називатися в різний спосіб. Найбільш поширеними є: Girokonto — Німеччина, Current Account Великобританія, або Checking Account — Сполучені Штати. Особистий рахунок в банку вам знадобиться, щоб оплати наступний семестр навчання, або коли ваш роботодавець захоче перерахувати зарплатню. Найбільш популярним платіжним засобом у Німеччині є дебетова карта (Electronic Cash).

Girokonto та Electronic Cash Card

В США та багатьох інших країнах, люди, як правило, розраховуються за допомогою кредитної карти. В цьому плані, Німеччина трохи відрізняється від інших країн тим, що тут більш популярною є карта EC (Electronic Cash), але при тому, багато німців мають кредитні карти.

Ви отримуєте вашу особисту Electronic Cash Card, коли відкриваєте рахунок в банку (Girokonto). Багато банків пропонують студентам вільні рахунки, або рахунки із дуже привабливими процентними ставками. Переконайтесь, що ви маєте інформацію, що до контакту із International Office (Akademisches Auslandsamt), у вашому німецькому університеті, це дасть вам можливість дізнаватися про речі, які являються безкоштовними для студентів. Також, ви вбережете себе від непотрібного стресу, дізнавшись про всі необхідні документи для відкриття рахунку.

Щоб вікрити рахунок у банку, ви можете звернутися прямо в місцевий банк, або філію, або касу (Sparkasse). Крім того, ви можете відкрити рахунок через сайт обраного вами банку.

Економія грошей за допомогою студентської карти

Ваш студентський квиток є офіційним підтвердженням того, що ви являєтесь студентом визначеного німецького вузу. Крім персональної ідентифікації, ваш студентський квиток допомогає вам заощаджувати кошти на життя. Будь то театр, кіно, басейн, чи програмне забезпечення, ви всюди зможете отримати знижку. Все, що вам потрібно зробити — це показати свій студенський при вході чи здійсненні покупки.
Німецький журнал новин Spiegel Online створив онлайн інструкцію по знижках для студентів, під назвою «Schnäppchenführer «.

Дисконтні карти

За останні десять років, наші гаманці стали товстішими, і не від того, що там побільшало грошей, а все тому, що багато магазинів, гіпермаркетів та мереж швидкого харчування, видають своїм клієнтам дисконтні карти, або карти лояльності. Принцип роботи цих карт так само простий, як і ефективний: при кожній покупці, власник карти може набирати бали, які потім обмінює на подарунки.

«Payback-Karte» — це найбільш розповсюджена у Німеччині схема лояльності.  Як показують маркетологічні дослідження: дві із трьох німецьких сімей, із великий ентузіазмом збирають бали, навіть якщо в кінцевому рахунку, це не принесе їм великих заощаджень.

Більш докладна інформація на: www.payback.de

Card4students

[youtube id=»u1EfwK0Cnao» align=»right» mode=»normal» autoplay=»no»]

У той час, як Payeback карта є доступною для всіх, то «Card4students» була створена спеціально для студентів. Тримачі цієї карти, автоматично отримують знижки на всі ціни більше, як у 7000 парнтерів Germany wide (наприклад, в мережах швидкого харчування, барах, пабах, клубах і т.д.). Крім того, налічується більше 250 партнерів в інтернеті, у яких можна отримати знижку.

До речі: Проект «Card4students» було розробленао в Університеті Аугсбурга, на факультеті ділового адміністрування та бізнес-інформатики, в 2001 році.

Детальніше тут: www.card4students.de

Порівняння цін онлайн

Перед тим, як зробити якусь грунтовну покупку (а можливо і не дуже), варто порівняти ціни, ще не виходячи із дому. Існують спеціальні Інтернет-сервіси, за допомогою яких можна зробити порівняння на ряд цінових пропозицій:

  • порівняти вартість послуг різних банків, і пропозицій для студентів допоможе ресурс http://dynamisch.vergleich.de/vergleich/girokonto/vergleich?Profil=online-nutzer 
  • www.studentenpreise.de — було розроблено студентами, щоб порівнювати ціни в таких областях, як телефони, інтернет, кредитні карти;
  • www.geizkragen.de — популярний сайт для порівняння цін;
  • www.kostenlos.de — колекція знижок та акцій на різні види продукції.

Більш детальну інформацію на тему банківських послуг та фінансових витрат, ви можете дізнатися на сайті DAAD https://www.daad.de/deutschland/nach-deutschland/voraussetzungen/en/9198-expenses-finance/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *