Іміграція до Канади 2013: огляд іміграційних програм

immigracija v canaduРобота в Канаді та іміграція в Канаду – питання, які турбують тих, хто мріє залишити не завжди привітні терени Батьківщини, щоб знайти щастя за океаном. Там воно справді є. Для тих, хто не побоявся труднощів, добре володіє хоча б однією із офіційних державних мов у Канаді – англійською чи французькою, має професію, на яку в Канаді є попит і може запропонувати від себе наявність відповідної кваліфікації і досвіду роботи. Отже, щасливі ті імігранти, які змогли витримати конкуренцію і знайти відповідну своєму фаху роботу в Канаді.

А з ринком праці у Канаді відбувається наступне. Оскільки рівень життя там високий, більшість молоді обирає професії, не пов’язані з робочими спеціальностями. Із останньої доповіді, нещодавно опублікованої Canadian Imperial Bank of Commerce (CIBC), стало відомо, що у лютому значно збільшилася прірва між висококваліфікованими професіями і робочими. Місцева молодь прагне влаштуватися в офіси, установи і бізнес-компанії, а на копальнях, в медичних установах, на виробництві працівників не вистачає. Тому все частіше канадські роботодавці звертають увагу на працівників з-за кордону, а чиновники роблять все можливе, аби іміграційні програми приводили в країну не всіх підряд, кого приваблює чудове життя в країні Кленового Листа, а тих, чия професія і кваліфікація, рівень володіння державною мовою зроблять конкурентоспроможними на ринку праці. Нікого не цікавить баласт, який висітиме на шиї канадського суспільства. У Канаді чекають творчих, обдарованих особистостей і кваліфікованих працівників, які зможуть принести своєю працею користь.

Тому-то велику увагу приділяють розвиткові всієї іміграційної системи.

Переглянуто квоти на 2013 рік по всім програмам. Так, на федеральному рівні пріоритетними залишаються програми:
• Federal Skilled Worker Program (програма для кваліфікованих працівників певних професій)
• Canadian Experience Class (програма для тих, хто має досвід роботи чи навчання в Канаді)
• International Experience Canada (програма для міжнародних студентів)

Деяких із них торкнулися значні зміни, інформацію про які я намагатимусь проаналізувати. До того ж, з січня запущено нову програму Federal Skilled Trades Program
– саме для робітників. Зверніть увагу і на неї, якщо вас справді цікавить життя і робота в Канаді.

Окрім федеральних, існують провінційні іміграційні програми, які розробляються під потреби кожної провінції. Свою програму має і франкомовний Квебек — Quebec Skilled Worker, по якій у 2013 році очікують 33,4 тисячі імігрантів. При цьому квоти на провінційні програми встановлюються на федеральному рівні з урахуванням запитів самих провінцій.

В Альберті, наприклад, запущено пілотний проект, по якому до 31 липня 2013 року можуть в’їжджати слюсарі-монтажники трубопроводів, зварювальники, механіки важкої техніки і промислового обладнання, деревообробники. Програма розрахована на тимчасових робітників: тим, хто вже працює, дають можливість подовжити термін роботи в Канаді, а іншим дають можливість працювати без зайвого клопоту з боку роботодавців. Адже зазвичай, щоб найняти іноземного працівника, канадські роботодавці мають довести в Міністерстві праці, що вони шукали, але так і не знайшли бажаючих працювати на своєму підприємстві серед самих канадців. Дозвіл на роботу в Канаді в штаті Альберта в такому разі дається на 1 рік, працівник має трудитися у певного роботодавця, але за цей рік він може отримати відповідні документи, атестуватися, отримати сертифікат і можливість відкритого дозволу на працевлаштування.

——————————————————————————————————-

Щоб зрозуміти, як краще імігрувати в Канаду, треба детально вивчити всі іміграційні програми і зважити свої шанси, а потім спакувати валізи всіма необхідними речами та й летіти з Божою допомогою. До речі, валізи на колесах можна знайти тут: Mister Wallet

107 thoughts on “Іміграція до Канади 2013: огляд іміграційних програм

 • 11.02.2015 at 3:49 пп
  Permalink

  Опрацювавши багато інформації по Канаді зробив висновок, що оптимальний шлях для виїзду — по робочому контракту.
  Цікавлюсь, чи вимагає посольство на робочу візу здачі тесту з англійської ІЕЛТС , чи то залежить вже від роботодавця.
  Чому велика різниця у вартості тієї ж послуги у різних фірм від 2 до 10 тис. доларів та тривалості оформлення від 3 до 12 міс?
  Хтось має інформацію про такі :
  Техінком (067)776-45-90 Київ
  europaplus 067-827-82-34 Житомир
  ILC (066) 0000-773 (093) 0000-773 (096) 0000-773 Київ
  Канада-Львів 096 -571- 02- 67 Львів

  Reply
  • 13.02.2015 at 2:26 дп
   Permalink

   Різниця в ціні — більш чесні беруть 3 тисячі, менш чесні — 10 тисяч, але ні ті, ні інші не дають 100 % гарантію.
   Тривалість оформлення — менш чесні говорять, що зроблять за три місяці, більш чесні — за 12. Хоча це може зайняти і роки і закінчитись нічим, але вам цього ніхто не скаже, бо тоді ви не захочете платити.
   Про згадані фірми нічого не чув. В цій програмі виїзду за кордон потрібно знайти роботодавця, який може вам дати дозвіл на роботу. Саме цим в теорії повинні займатись посередники, але чи займаються — не знаю.

   Reply
  • 22.07.2015 at 5:04 пп
   Permalink

   Привет всем, сегодня позвонил в Техінком (067)776-45-90 Київ , сложно сказать что на другом конце меня убедили но по моему особо и не старались просто описали условия , (3000 гр) стоимость услуг, —оформление документов, поиск работодателя , заключение контракта, это первый этап, а рассмотрение анкеты. ну и далее если всё хорошо то подача на визу (что оплачивает работодатель и билет тоже ) по приезде с меня будут высчитывать какую то сумму(даже не помню) сроки рассмотрения не большие но после того как я сказал что приеду к ним лично уж как то не очень они этому обрадовались .
   может у кого то есть опыт общения с ними , поделитесь . стоит ли с ними связываться.
   моя сложность в том что у меня нет док. подтверждения квалификации , я работаю на себя , (ремонт и монтаж гидравлического оборудования,) (кровельные работы) а они пообещали что то придумать

   Reply
   • 22.07.2015 at 10:41 пп
    Permalink

    ПРивіт, Артуре
    Якщо виникла хоч одна підозра стосовно порядності працівників фірми, тоді тримайтесь подалі від таких спритників.

    Reply
 • 05.02.2015 at 10:49 пп
  Permalink

  Доброго дня.
  Вже не перший день перечитую різну інформацію щодо Канади.
  Прочитавши статтю
  http://putnik.biz/rabota-v-kanade/kak-immigrirovat-v-kanadu-skilled-worker/
  Звернув увагу на цей рядок:
  «обязательном порядке потребуется доказать, что вы имеете опыт работы в заявленной сфере – не менее 1 года за последние 10 лет.»
  Виникли запитання:
  1) Тобто, я повинен мати офіційно задекларований ОБОВ’ЯЗКОВИЙ 10ти річний досвід роботи? З яких мінімум 1 рік я працював за «потрібною» спеціальністю.
  Якщо зараз мені 23, працюю вже 3й рік, тоді подачу документів потрібно розпочати з 30ти річного віку?

  2) Взагалі я підприємець. Чи є програми для підприємців? Чи окрема спеціальність?

  3) Чи правильно я зрозумів схему імміграції? Підправте мене якщо помиляюсь.
  — надсилаю заявку на участь у програмі, набираю бали — проходжу або не проходжу
  — прибуваю до Канади (з теперішнім курсом валют навіть моторошно уявити вартість подорожі)
  — судячи з безлічі інформації про шахраїв посередників — самотужки шукаю роботу по тій спеціальності на яку подавав документи. Короче кажучи, пан або пропав?

  Reply
  • 08.02.2015 at 10:20 дп
   Permalink

   Доброго дня, Ярославе
   Я можу відповісти на Ваші запитання, але думаю, що ліпше запропоную вам свій досвід: http://sirko.org.ua/immigratsiya-do-kanadi-chi-ye-alternativa/
   Не подумайте, що відмовляю Вас від Канади, тільки повідомляю про альтернативний варіант. Сам через все те пройшов

   Reply
  • 10.02.2015 at 5:05 дп
   Permalink

   @ Ярослав Гринько

   1) потрібно мати безперебійний офіційний робочий стаж за потрібною спеціальністю не менше одного року на протязі останніх десяти. Не десять років, а один рік. Наприклад, ви чотири роки тому працювали за «потрібною» спеціальністю на протязі року, а потім поміняли роботу і працюєте за іншою спеціальністю.
   І ще, потрібен не «задекларований» досвід, а реальний, офіційний, який ви можете підтвердити.

   2) Є програми для підприємців, але там потрібні великі гроші. Точно не скажу, але це десь від 100 тисяч доларів (думаю, що в кілька разів більше).

   3) щодо схеми іміграції, то не забігайте наперед. Перший етап — збір, подача та проходження іміграції є основним. Моеж забрати від 3 — 5 років часу. Тому планувати про пошуки роботи і т.п. не має сенсу, бо ніхто вам не гарантує успішного завершення. Інша справа, якщо такий план буде вимагатись для самого проходження відбору.

   4) послухайте Сірка, розгляньте всі варіанти в інші країни.

   Reply
   • 12.02.2015 at 9:14 пп
    Permalink

    Дякую, Михайле
    Як завжди — чітка та вичерпна відповідь на кожне із питань )

    Reply
    • 13.02.2015 at 2:21 дп
     Permalink

     будь-ласка ))
     В цій темі завжди хтось постить нові повідомлення. Їхати, чи не їхати, одвічне питання…

     Reply
 • 19.01.2015 at 5:03 пп
  Permalink

  Сам я если честно не смогу всё так профессионально сделать как это делают фирмы.

  И с рабочей визой как быть? Мне же её никто не даст без посредников, правильно?

  Reply
  • 19.01.2015 at 5:57 пп
   Permalink

   Олександре, якщо ви колись знайдете фірму, яка робить все професійно і дбає про своїх клієнтів, то дайте знати, а тим часом потрібно ставитися до усіх скептично, дуже скептично. Адже це ви платите гроші, і ви ризикуєте своїми грошима.

   Стосовно польської робочої візи, то без посередників не обійтися — це правда. Але тільки для виготовлення самого Oswiadczenia, все інше можна і потрібно робити самостійно.

   Reply
 • 19.01.2015 at 2:51 пп
  Permalink

  Здравствуйте. Подскажите какие нибудь нормальные фирмы которые могут помочь с эмиграцией в Канаду.
  Из того что нашёл можете что то ответить. Вот перечень:
  [адреси сайтів видалено адміністратором]
  Заранее благодарен

  Reply
 • 18.01.2015 at 1:29 дп
  Permalink

  И еще. Твое мнение о сайте klenland.com?

  Reply
  • 18.01.2015 at 8:44 дп
   Permalink

   Пробігся я по сайту, і ось що помітив:
   1. Зроблений якісно, із знанням справи. Пора і самому такий лад навести на своєму блозі.
   2. Конкретної пропозиції не роблять, тільки потрібно заповнити завку. Трохи підозріло, бо виглядає на збір бази імейлів, чітко сфокусованої аудиторії. Можливо під якийсь проект, а можливо і щось пропонувати будуть. Потрібно досліджувати.

   Резюме: якісний сайт, із якісним контентом, зроблений професійно.Потрібно дізнатися, що вони пропонують, бо такої інформації на сайті не міститься.

   Reply
 • 18.01.2015 at 1:28 дп
  Permalink

  Sirko! Привет. Правда, что Канада прекратила выдачу рабочих виз?

  Reply
  • 18.01.2015 at 7:50 дп
   Permalink

   Привіт, Белла. Радий бачити )
   Нічого подібного не чув про Канаду, там і планів таких не було.
   Дякую за наводку, пошукаю-но на їхніх сайтах інфу.

   Reply
 • 25.10.2014 at 12:18 пп
  Permalink

  Привіт! Я так зрозуміла, що ви допомагаєте людям виїхати в Швецію?

  Reply
  • 25.10.2014 at 3:30 пп
   Permalink

   Ні, ви неправильно зрозуміли.
   Я ділюся досвідом, та інформацією, що трапляється на очі — це моя допомога.
   Дам тільки одну пораду — розраховуйте тільки на власні сили, і не шукайте допомоги у сторонніх людей (маю на увазі — посередників), бо обов»язково потрапите у халепу.

   Reply
   • 07.12.2014 at 3:51 дп
    Permalink

    Не спиться»думи мої,думи мої лихо мені з вами».Випадково натрапила на Ваш сайт.хочу подякувати Сіркові та іншим небайдужим українцям.не у всіх»хата скраю»думаю багатьом людям допомогли бо не від хорошого життя люди шукають кращого і на цьому спекулювати гріх.ще раз дякую за всіх.
    .Давно думаю підробити десь близько,Польща думаю підійде.За професією конструктор-технолог (легка промисловість ) працюю за спеціальністю,стаж роботи є,рівень. англ.середній,маю своє невеличке ательє.але підростає донька і я хочу щоб вона мала змогу вчитися за кордоном .як Ви думаєте варто спробувати?

    Reply
    • 08.12.2014 at 5:17 пп
     Permalink

     Доброго вечора, Оксано
     Відправляти доньку вчитися до Польщі — то гарна ідея, але їхати на заробітки до Польщі я вам не раджу, маючи таку «базу» в Україні. Крім того, я розумію, що польською мовою ви не володієте, що являється ще однією причиною не їхати до Польщі на роботу.
     Поясню чому: без знання мови, навіть маючи високу кваліфікацію, ви будете виконувати роботу набагато нижче вашої кваліфікації, з відповідною ЗП.
     Якщо ви хочете використати Польщу для влаштування майбутнього своєї доньки (та й свого), то перш за все — почніть із вивчення мови, щоб ви мали змогу отримати роботу із гарною зарплатнею та умовами. Тоді вже зможете отримати всі потрібні документи для побуту та спокійного життя, та допомогти доньці із навчанням.
     В інакшому разі, я не раджу вам зриватися з місця. В Польщі ви багато не заробите, але наробитеся добряче.

     Reply
 • 22.10.2014 at 6:13 пп
  Permalink

  Доброго вечора! З дитинства мріяла про іміграцію, але зараз маю для цього всі підстави. Порадьте будь-ласка яким шляхом можна легально іммігрувати до Канади. Я за фахом вчитель англійської (звичайно моя спеціальність не така дефіцитна), але я готова до зміни спеціальності. А ще я заміжня та ми разом з чоловіком, який має спеціальність будівельника, плануємо переїхати в найближчі 2 роки. Англійську я знаю на досить високому рівні, та і маючи бажання, якщо буде видно шлях , можна і освоїти. Підкажіть у якому напрямку рухатися та куди краще звернутись. Будемо дуже вдячні за допомогу!!!

  Reply
  • 24.10.2014 at 6:02 пп
   Permalink

   Доброго дня, Надіє
   Federal Skilled Worker Program — це той шлях, яким варто рухатися. Знаючі люди радять подавати на провінційні програми, в яких прохідний бал нижчий від загальнонаціонального.
   Ось (забрати пробели): www. cic .gc .ca /english/immigrate/provincial/apply-who.asp — там приводиться список провінцій, та умови. Якщо ви вирішили іммігрувати до Канади, то це має бути той сайт, звідки ви маєте черпати інформацію, і забудьте про всі російсько-, україномовні сайти про імміграцію в Канаду. Інормація про імміграцію має бути тільки із першоджерела.

   Я знаю, чим зумовлене бажання іммігрувати до Канади, тому для роздумів, раджу почитати ось це: http://sirko.org.ua/immigratsiya-do-kanadi-chi-ye-alternativa/

   Reply
   • 24.10.2014 at 6:39 пп
    Permalink

    Велике спасибі за поради!Будемо рухатися в цьому напрямку! Дуже добре, що є люди, яким не байдужа доля інших людей, що є до кого звернутися за допомогою! Дакуємо!!!

    Reply
    • 24.10.2014 at 9:07 пп
     Permalink

     Будь ласка, Надіє
     Як будете мати цікаву інформацію — діліться. Думаю, то буде корисним, як для читачів блогу, так і для мене.

     Reply
 • 11.02.2014 at 9:15 пп
  Permalink

  Alex, дякую за консультацію. Дуже оперативно )
  Стосовно голубої теми, то боюсь що у нас таке не дуже проконає. Але так як турки (брати) тобі одного разу сказали, то не скажуть ))))

  Reply
 • 11.02.2014 at 7:45 пп
  Permalink

  п.с можно прокатить под голубого и подать на беженство ,но это уже кому как

  Reply
 • 11.02.2014 at 7:44 пп
  Permalink

  1) як ви думаєте які шанси після відмов отримати візу все таки в штати?чи можливо можете порадити найкращі шляхи виїзду?

  с товим дипломом только можно как студенту, однако , как вяысняется ты там уже был , следущую визу получиш, какминимум через два года..

  може отримати візу іншої країни з котрою в штатів безвізовий режим?

  не т такой страны. разве что острова (якби мені вдалось туди потрапити вже просто впевнений, що мав би роботу і все таке тому найбільше розглядаю варіанти як туди повернутися!)

  не т такой страны. разве что острова

  2)бачу ви багато знаєте про виїзд у Канаду, можливо порадите якісь варіанти найкращі для мене?

  опять таки не та професия,можехс взыть курсы языка и свалить в штаты, но это чревато депортацией

  3)можливо пробувати трошки блище у Європу?рівень англійської досить не поганий хоча немає практики, порадите якісь країни чи сайти?
  Ну загалом буду дуже вдячний за всі коменти та поради!Приємно, що є до кого звернутися у такий не простий час)

  это уже к Сирко

  Reply
 • 11.02.2014 at 11:50 дп
  Permalink

  Слава Україні)
  Хочу звернутися особисто до вас пане Сірко та до інших осіб котрі частенько відвідують цей сайт і мають певні знання стосовно еміграції. Буду дуже вдячний за будь які поради.
  Отже, мені зараз 23 роки, маю диплом бакалавра історичного факультету, зараз працюю на державній роботі не хочу уточнювати де саме, але справа в тому що, на таку мізерну зарплату неможливо не те щоб жити але і взагалі…і ще й до того на роботі так грузять що нереально витримувати. Вирішив літом звільнятися і прагну знайти своє щастя за кордоном.
  Ситуація в мене наступна : у 2010 році навчаючись в універі я взяв участь у програмі Work and travel USA, отримав візу в штати і мені вдалося виїхати. Ця програма розрахована на максимум 4 місяці, хоча багато студіків там залишається. Через проблеми в родині та через відсутність на той час тверезого мислення я повернувся в Україну, хоча в штатах дуже круто влаштувався, знайшов багато хороших знайомих та декілька робіт на яких заробляв свою сьогоднішню зарплату за добу-дві максимум. Після приїзду зрозумів, що зробив велику помилку, тому старався знову виїхати. Нажаль отримав за півтори роки дві відмови(старався отримати туристичну візу ну а там вже з часом переробити). При тому, що ніяких умов візи не порушував, проблем з законом в штатах ніяких не мав і ще й другий раз йдучи в консульство мав дуже хороші документи. Я, наскільки був одержимий ідеєю туди повернутись, що вже планував перетин кордону через Мексику)Здоровий глузд переміг)
  Наразі два роки нікуди не старався виїжджати бо умови роботи не дозволяють. Ну от і зараз мої нерви здають планую літом кудись нарешті рвонути і почати нове життя, нехай важке, але нове і не таке як зараз.

  Коротко розказав про себе щоб ви розуміли ситуацію і хочу попросити порад, якщо можна я напишу по пунктах :

  1) як ви думаєте які шанси після відмов отримати візу все таки в штати?чи можливо можете порадити найкращі шляхи виїзду? може отримати візу іншої країни з котрою в штатів безвізовий режим? (якби мені вдалось туди потрапити вже просто впевнений, що мав би роботу і все таке тому найбільше розглядаю варіанти як туди повернутися!)

  2)бачу ви багато знаєте про виїзд у Канаду, можливо порадите якісь варіанти найкращі для мене?

  3)можливо пробувати трошки блище у Європу?рівень англійської досить не поганий хоча немає практики, порадите якісь країни чи сайти?

  Ну загалом буду дуже вдячний за всі коменти та поради!Приємно, що є до кого звернутися у такий не простий час)

  Reply
  • 11.02.2014 at 5:12 пп
   Permalink

   Доброго дня, Дмитре
   На жаль, інформації що до Штатів я не маю. Навіть порадити когось, хто б знався на деталях імміграції до США я не маю. Якось доводилося читати у англомовному виданні про скандал із студентськими візами а Америці, як туди вивозили дівчат під виглядом студенток, де вони надавали послуги інтимного характеру. Автор писав, що вимоги що до видачі такого виду віз стануть жорсткішими. От і всього, що я знаю про Штати.
   Ось маю одного колегу в Канаді, він час-від-часу сюди заглядає, почекаємо відповіді від нього, може щось слушне порадить, бо знається на візових справах.

   Стосовно Європи, то персонально я раджу звернути увагу на Швецію, там із англійською можна на перших порах зачепитися, але потім шведську доведеться вчити всеодно (хоча вона і не складна). Ось невеличке порівняння: http://sirko.org.ua/immigratsiya-do-kanadi-chi-ye-alternativa/
   Скажу чесно, що мрію про Канаду я проміняв на відвідування Швеції )

   Reply
 • 09.02.2014 at 4:13 пп
  Permalink

  Багато писанини а толку нуль……..от я молодий чоловік хочу поїхати та офіційно працювати в Канаді,що мені треба зробити а точніше до кого звернутись,але щоб допомогли а не розвели…?

  Reply
  • 09.02.2014 at 5:17 пп
   Permalink

   Пане Володимире, я не займаюся рекламою фірм по імміграції до Канади.
   Стосовно фірм — ліпше шукайте відклики на тематичних форумах.

   Reply
 • 14.01.2014 at 2:53 пп
  Permalink

  Напевно шведська в Одесі вважається дуже екзотичною;) Не можу знайти ані репетитора ні курсів по вивченню мови

  Reply
  • 14.01.2014 at 3:13 пп
   Permalink

   Шведська взагалі є екзотичною мовою в Україні )
   Але хто шукає, той завжди знайде.
   Ось де-хто, щоб вивчити польську — їде до Польщі на курси вивчення мови.

   Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *