Іміграція до Канади 2013: огляд іміграційних програм

immigracija v canaduРобота в Канаді та іміграція в Канаду – питання, які турбують тих, хто мріє залишити не завжди привітні терени Батьківщини, щоб знайти щастя за океаном. Там воно справді є. Для тих, хто не побоявся труднощів, добре володіє хоча б однією із офіційних державних мов у Канаді – англійською чи французькою, має професію, на яку в Канаді є попит і може запропонувати від себе наявність відповідної кваліфікації і досвіду роботи. Отже, щасливі ті імігранти, які змогли витримати конкуренцію і знайти відповідну своєму фаху роботу в Канаді.

А з ринком праці у Канаді відбувається наступне. Оскільки рівень життя там високий, більшість молоді обирає професії, не пов’язані з робочими спеціальностями. Із останньої доповіді, нещодавно опублікованої Canadian Imperial Bank of Commerce (CIBC), стало відомо, що у лютому значно збільшилася прірва між висококваліфікованими професіями і робочими. Місцева молодь прагне влаштуватися в офіси, установи і бізнес-компанії, а на копальнях, в медичних установах, на виробництві працівників не вистачає. Тому все частіше канадські роботодавці звертають увагу на працівників з-за кордону, а чиновники роблять все можливе, аби іміграційні програми приводили в країну не всіх підряд, кого приваблює чудове життя в країні Кленового Листа, а тих, чия професія і кваліфікація, рівень володіння державною мовою зроблять конкурентоспроможними на ринку праці. Нікого не цікавить баласт, який висітиме на шиї канадського суспільства. У Канаді чекають творчих, обдарованих особистостей і кваліфікованих працівників, які зможуть принести своєю працею користь.

Тому-то велику увагу приділяють розвиткові всієї іміграційної системи.

Переглянуто квоти на 2013 рік по всім програмам. Так, на федеральному рівні пріоритетними залишаються програми:
• Federal Skilled Worker Program (програма для кваліфікованих працівників певних професій)
• Canadian Experience Class (програма для тих, хто має досвід роботи чи навчання в Канаді)
• International Experience Canada (програма для міжнародних студентів)

Деяких із них торкнулися значні зміни, інформацію про які я намагатимусь проаналізувати. До того ж, з січня запущено нову програму Federal Skilled Trades Program
– саме для робітників. Зверніть увагу і на неї, якщо вас справді цікавить життя і робота в Канаді.

Окрім федеральних, існують провінційні іміграційні програми, які розробляються під потреби кожної провінції. Свою програму має і франкомовний Квебек — Quebec Skilled Worker, по якій у 2013 році очікують 33,4 тисячі імігрантів. При цьому квоти на провінційні програми встановлюються на федеральному рівні з урахуванням запитів самих провінцій.

В Альберті, наприклад, запущено пілотний проект, по якому до 31 липня 2013 року можуть в’їжджати слюсарі-монтажники трубопроводів, зварювальники, механіки важкої техніки і промислового обладнання, деревообробники. Програма розрахована на тимчасових робітників: тим, хто вже працює, дають можливість подовжити термін роботи в Канаді, а іншим дають можливість працювати без зайвого клопоту з боку роботодавців. Адже зазвичай, щоб найняти іноземного працівника, канадські роботодавці мають довести в Міністерстві праці, що вони шукали, але так і не знайшли бажаючих працювати на своєму підприємстві серед самих канадців. Дозвіл на роботу в Канаді в штаті Альберта в такому разі дається на 1 рік, працівник має трудитися у певного роботодавця, але за цей рік він може отримати відповідні документи, атестуватися, отримати сертифікат і можливість відкритого дозволу на працевлаштування.

——————————————————————————————————-

Щоб зрозуміти, як краще імігрувати в Канаду, треба детально вивчити всі іміграційні програми і зважити свої шанси, а потім спакувати валізи всіма необхідними речами та й летіти з Божою допомогою. До речі, валізи на колесах можна знайти тут: Mister Wallet

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *