Імміграція до Канади. Чи є альтернатива?

імміграція в канаду, імміграція в швеціюШвеція vs Канада. Частина перша

Так склалося історично, що свого часу до Канади іммігрувало багато українців, яких переслідували за політичні погляди (і не тільки). Таким чином, в Канаді сформувалася досить числена українська діаспора і про те, як добре живеться там нам уже давно відомо. Багато людей в недавньому минулому, та й зараз гаряче мріють про можливість іммігрувати до Канади, тим самим забезпечивши собі та своїм дітям стабільне та сите майбутнє. Сьогодні я не стану розвіювати міф про безтурботність та легкість життя наших емігрантів в Канаді, бо  то тема окремої статті, а розкажу про країну, яка знаходиться у нас майже під носом, але ми про неї знаємо тільки, що там виробляють високоякісну сталь, дуже надійні автомобілі та те, що це батьківщина популярного поп-гурту ABBA. Сьогодні я розкажу про Швецію. Прошу не плутати Швецію і Швейцарію, бо це дві цілком різні країни і рознесені географічно =)

Отже, хочу почати із того, що географічне положення Швеції (широта, а відповідно і клімат) відповідає центральній та північній частині Канади. Тут не жарко, але якщо ви не плануєте жити самій півночі Швеції в околицях Luleå (Люлео), Piteå (Пітео) чи то Kiruna (Кіруна), то будете приємно здивовані тим, що клімат досить схожий до того, що в Україні, та й в тій самій Канаді у відповідних широтах. Звичайно, є відмінності, середні температури трішки нижчі в цілому, але вам не доведеться проходити якогось складного процесу адаптації. Якщо одним із критеріїв вибору Канади був помірний клімат, то Швеція цілком задовільнить вас у цій вимозі, будьте певні.

Стосовно рівня соціально-економічного розвитку, Швеція входить у групу світових лідерів на рівні із Великобританією, Норвегією, Німеччиною, Австрією, Японією, США та Канадою. Однією із цікавих особливостей економіки Швеції — потужна експортна направленність промисловості, де реалізується 1/4 ВВП та 2/5 прослової продукції виробленої в країні. Крім того, Швеція відрізняється високою концентрацією виробництва та централізацією капіталу. В багатьох галузях, а особливо в машибудуванні домінують два-три концерна, а іноді і все виробництво монополізоване однією компанією. Прикладами таких компаній являться: Volvo (автомобільна промисловість), Ericsson, ABB, Boveri, Electrolux (електротехніка та електроніка), Sandwik (металургія), SKF (машинобудування).

Кілька показників для порівняння на користь Швеції:

— у 2012 році величина ВВП на душу населення складає: Швеція — 55244 USD, Канада 52212 USD, США — 49965 USD, Україна — 3869 USD.

— рівень безробіття серед населення у 2012 році становить: Швеція — 8%, Канада 7,4%, США — 8,3%, Україна — 8,1%.

— середня зарплата звичайного працівника (для прикладу — електромонтера): Швеція-  3200-3500 USD, Канада 1800-3400 USD, США 3000-3500 USD, Україна 250-500 USD.

Як бачите, по кількісних показниках Швеція нічим не поступається Канаді, а в де-яких навіть і перевершує. Отже, володіючи затребуваною професією і бажанням працювати, в Швеції ви станете типовим представником середнього класу, який працює 40 годин на тиждень, має медичне страхування, оплачувану відпустку до 45 днів на рік, державне або власне житло, новий автомобіль середнього цінового діапазону, обов’язкову соціальну допомогу на дітей (до виповнення 18 років) та впевненість у завтрашньому дні.

Тепер розглянемо, що вам потрібно для того, щоб потрапити до Швеції, та до Канади. Сама-по-собі, Швеція куди більш приваблива з точки зору можливості пошуку роботи, зважаючи на географічну близкість. Якщо ви вирішили самостійно і без поспіху дослідити ситуацію на місці, то варто почати із туристичної візи. Якщо вартість оформлення туристичної візи до Канади та шенгенської візи до Польщі (звідти літаком до Швеції) приблизно однакові як по ціні, так і по умовах, то вартість подорожі буде сильно відрізнятися. Вартість квитка в обидві сторони до Торонто буде становити біля 9-10 тис грн, в той самий момент,  якщо доїхати автобусом до Варшави, а потім літаком до Стокгольму, то вартість подорожі в обидва боки буде складати біля 2 тис. грн. (800 грн — автобус, 1200 -літак ).

Отже, щоб не їхати «в сліпу», а на свої очі побачити ситуацію та можливо поспілкуватися із потенційними працедавцями, вам знадобиться 4 тис. грн для подорожі в Швецію, та 12 тис грн для відвудування Канади.

Кінець першої частини .

—————————————————————————————————————

Собака — друг человека, но собака, которая не знает команд и не слушает своего хозяина в какой-то момент может превратится во врага, который не знает жалости. Чтобы такого не произошло, используйте дрессировку собак с того момента, как взяли щенка в дом. Это станет залогом вашей безопасности и безопасности окружающих.

4 thoughts on “Імміграція до Канади. Чи є альтернатива?

 • 02.02.2014 at 11:23 дп
  Permalink

  А чи не могли б ви детальнішу інформацію кинути про Швецію? Точніше про імміграцію, чи пошук роботи там. Як краще шукати, на місці, чи є все ж компанії, які цим реально можуть допомогти? Дякую

  Reply
  • 05.02.2014 at 3:35 пп
   Permalink

   Пане Володимире, на мій погляд, один із самих надійних способів імміграції до Швеції — це трудова віза.
   Переваги:
   — Вам не потрібно вдавати із себе знедоленого біжанця та роповідати страшних казок про переслідування на Батьківщині за політичні чи релігійні погляди, чи нетрадиційну орієнтацію (геїв чомусь приймають всюди охоче… що в Швеції, що в Канаді. Парадоксально для мого українського розуму)
   — Ви не залежете від волі, настрою чи примх своєї половинки, якщо ви одружилися чи живете у громадянському шлюбі із людиною, що має громадянство чи вид на проживання у Швеції. Якщо це кохання, то переживати нема чого, але якщо це фіктивний шлюб (чи самбо), то це лотерея. Крім того, працівники міграційної служби досить швидко виводять такі ігри на чисту воду.

   Мінуси:
   — Досить тривалий час розгляду документів для отримання дозволу на проживання та працю. Із кожним роком вимоги стають все строгішими, а кількість відмов — більшає.
   — Труднощі у врегулюванні стосунків із працедавцем на час розгляду справи у Migrationsverket, адже згідно правил, на час розгляду, ви повинні знаходитися за межами країни (зараз це до 12 місяців). Крім випадків, які обумовленні правилами.
   — Складність у пошуку роботодавця, який буде згодний мати справу із усіма паперами для вашого працевлаштування. Бо на ринку існує достатньо працівників із країн Прибалтики, Польщі, Румунії, із якими менше клопоту в офіційному оформленні.

   В одному коментарі складно дати детальну відповідь на всі питання, тому у найближчому часі підготую статтю, яка буде присвячена деталям трудової імміграції до Швеції. Слудкуйте, будь ласка за оновленнями блогу.

   П.С. Ось для початку http://sirko.org.ua/immigratsiya-v-shvetsiyu-na-osnovi-roboti/

   Reply
 • 04.10.2013 at 3:54 дп
  Permalink

  Цікаво. Ніколи не думав про Швецію, як про можливий варіант. Взагалі про Європейські країни. Про Канаду більше інформації було, хоча вона знаходиться набагато далі. Крім того, на той час іміграційна програма Квебека була найбільш певною — набрав прохідний бал за відповідними критеріями, подав документи, вчиш французьку, англійську, чекаєш своєї черги.
  Напишіть про іміграційні програми Швеції, буде цікаво почитати.

  Reply
  • 05.10.2013 at 12:19 пп
   Permalink

   Доброго дня, Михайле.
   В Швеції нема так розрекламованих програм імміграції, не потрібно набирати бали, здавати екзамени і т.д. Все набагато простіше: надання притулку, воз’єднання сім’ї, трудова імміграція, бізнес-імміграція, навчання. В цілому, все так як у тій самій Канаді, але не рекламують мабуть тому, що Швеція ближче, до неї легше дістатися і виявити тих самих шахраїв трішки простіше ніж в Канаді за океаном.
   Трішки про шляхи до Швеції я розказував у попередніх статтях:
   1.http://sirko.org.ua/immigratsiya-v-shvetsiyu-na-osnovi-roboti/
   2.http://sirko.org.ua/sposobi-immigratsiyi-do-shvetsiyi-abo-yak-zhivetsya-nashim-immigrantam/
   Але маю намір більше розкрити Швецію для моїх читачів.

   Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *