работа в швеции, виза в швециюВіза до Швеції та вид на проживання  на основі професійної імміграції — один із самих доступних та надійних способів легально потрапити до країни, а все тому, що більшість факторів залежать тільки від вас. Я маю на увазі наступні моменти: володіння шведською, наявность освіти та досвіду роботи по одній із дефіцитних професій, вміння презентувати себе та орієнтуватися у людях, так як непорядних працедавців вистачає всюди, знання законів та процедур, стартовий капітал.

Отже, почнемо розбирати по-порядку всі складові успішної імміграції в Швецію:

— англійська мова використовується як міжнародна — дуже широко і володіння англійською на середньому рівні буде плюсом для вас, беручи до уваги, що всі шведи із початкової школи обовязково вивчають англійську та німецьку мови. Але часто у анонсах вакансій на шведських сайтах із працевлаштування можна побачити обовязкову умову — знання шведської мови як усно, так і письмово. Все банально просто, адже, навіть прибиральниці потрібно заповнювати звіти про виконані роботи, що казати про електриків, сантехніків, механіків чи монтерів вентиляційних систем, де потрібно читати креслення, робити позначення та звітувати перед офіційними контролюючими структурами. Тому у Швеції влаштуватися на будь-яку роботу  без знання шведської мови — це із розділу фантастики, якщо вам обіцяють інакше — будьте обережні.

— освіта та досвід роботи по робітничій професії, одній із тих, що знаходяться у списку дефіцитних. Звичайно, що із нашим дипломом, окрім як у Польщі, хвалитися нема де у Європі, але наявність диплому сантехніка чи зварювальника, електрика чи монтера-висотника, із додатковими курсами та сертифікатами (може і міжнародними) може послужити відправним пунктом у професійній імміграції до Швеції. А якщо до того всього ви маєте удокументований стаж роботи по спеціальності у країнах Європи не менше 2 років, тоді вважайте, що ваші шанси зростають у рази, адже зявляється можливість підтвердити кваліфікацію без потреби проходження навчання по спеціальності з «нуля» чи додаткового курсу підвищення кваліфікації. В Швеції робочі спеціальності завжди у попиті, але мова йде не про Василя, який навчився у кума на дачі зєднувати дві мідні труби за допомогою муфти, а справжніх профі, які із легкістю виконують завдання будь-якої складності, читають креслення, володіють шведською (без мови взагалі нікуди!)

— вміння презентувати себе — дуже важлива якість, яка дозволяє після співбесіди почути: Ми чекаємо вас завтра із усіма необхідним для оформлення паперами та бути готовим для проходження медкомісії. — а не стандартної фрази — Ми вам зателефонуємо. У Європі на співбесідах часом питають такі речі, про які ми ніколи не задумуємося: Чому ви виконуєте саме цю роботу? Що дозволить вам виконувати вашу роботу максимально ефективно? Як ви будете поводитися, якщо побачите, що ваш колега виконує роботу неякісно? Що ви знаєте про нашу компанію і чому вирішили працювати саме у нас?

Не стану вдаватися у подробиці проходження співбесід, порад на цю тему у мережі є предостатньо, але важливо памятати, що мало вміти гарно робити свою роботу, потрібно доказати це потенційному працедавцю, бо шукачів роботи різного рівня вистачає і вас завжди можуть відсіяти, якщо будете невпевненно себе поводити.

— хороші та погані працедавці або просто порядні/непорядні. Часом стається так, що працедавець при підписані паперів для отримання вами дозволу на роботу та дозволу на проживання, що подаються до служби міграції, вказує одну суму зарплатні, а коли ви приходите із візою в паспорті для підписання умови про працю (контракту), то там вже вказується інша сума і часто менша, ніж раніше. В цілому — нічого страшного, але якщо зарплатня і відповідні відрахування з неї будуть нижчими ніж згідно колективного договору по вашій професії (і не слухайте, що ЗП має бути всього лиш не нижче мінімальної — 13 тис. крон), тоді через два роки ви гарантовано отримаєте відмову у подовжені дозволу на проживання. Застрахувати вас від такої ситуації ніхто не може, але якщо ви помітили щось підозріле у діях працедавця, то ліпше минайте його стороною і не шукайте пригод на свою голову. Ліпше пошукати іншого.

— знання законів та процедур — життєво необхідна річ, бо інакше ви легко потрапляєте у неприємні ситуації. Помітив, що чим більше питаєш у друзів, знайомих про те, як виглядає процедура працевлаштування іноземця в Швеції чи яку потрібно вписати зарплатню, щоб гарантовано отримати схвалу профспілки, тим більше розумієш, що нічого неможливо скласти до купи. Отже, замість того, щоб питатися випадкових чи не зовсім людей, користуйтесь послугами юристів, хоча то не дешево, але ви гарантовано отримуєте достовірну та актуальну інформацію.

— як каже народна мудрість: Гроші — роблять гроші (с). Якщо ви хочете мати гарну роботу в Швеції, швидко та безболісно пройти всі процедури, тоді необхідно витратитися на вивчення шведської вдома, візит до шведського юриста, поїздки до Швеції на співбесіду, а окрім того, потрібно мати запас грошей на перших порах для наймання житла,  харчування, проїзду. Тому, імміграція до Швеції — це свого роду інвестиція, як то роблять у бізнесі. І якщо у вас в запасах нема кілька вільних тисяч доларів, тоді варто задумати про шляхи їх знаходження.  Як би там не було, а всі гроші ви інвестуєте тільки у себе та свої перспективи, а не у шахраїв, які обіцяють золоті гори.

————————————————————————

Якщо ви все ж таки вирішили нікуди не емігрувати, а залишатися в Україні і знайти добру роботу, тоді варто скористатися порталами пошуку роботи або просто гуглом. Введіть пошуковий запит работа киев и ви отримаєте велику кількість пропозицій роботи, серед яких точно знайдете саме ту, яку бажаєте.

No votes yet.
Please wait...

26 thoughts on “Імміграція в Швецію на основі роботи

 • 21.10.2015 at 3:45 пп
  Permalink

  Доброго дня ! В мене таке запитання ((( я працював в Швеції один місяць нелегаль , зарекомендува себе дуже добре, але працювати нелегально я не можу, тому що в мене польська робоча віза ((( підкажіть буть-ласка яку краще відкрити візу, для легальної роботи в Швеції. З шведською фірмою де я працював ми домовились що вони вишлють всі необхідні документи.

  Rating: 2.0. From 1 vote.
  Please wait...
  Reply
  • 22.10.2015 at 12:16 пп
   Permalink

   Доброго дня, Николай
   Щоб мені не довелося повторюватися, прочитайте уважно статтю угорі, та її продовження. Це переклад українською мовою (із моїми коментарями) матеріалу із сайту Служби міграції Швеції. Ваш працедавець теж може то почитати шведською, щоб не бавитися у зіпсований телефон.

   No votes yet.
   Please wait...
   Reply
 • 13.10.2015 at 9:06 дп
  Permalink

  Добрий день. Скажіть а на скільки це реально залишитись в Швеції поки розглядають твою справу, і яким способом це реальніші? Дякую.

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply
  • 13.10.2015 at 12:31 пп
   Permalink

   Реально, якщо ваш працедавець справді зацікавлений взяти вас на роботу, бо доведеться писати листи до служби міграції, телефонувати із розпитуваннями та просьбами.
   Одним словом, працедавець чи його представник мусить взяти на себе весь тягар комунікації із службою міграції та доказувати, що ви дуже потрібні і вже саме зараз.
   Але ви взялися не з тієї сторони, бо найперше — це має бути оголошення, потім лист до профспілки, потім надання додаткових документів фінансової звітності до служби міграції, про те, що фірма в змозі забезпечити вас фінансово (у них свої критерії).
   Крім того:
   — це має бути юридична особа, бо фізичні особи-підприємці не можуть брати найманих працівників із-за кордону (чув, але на сайті нічого не вказано);
   — фірма повинна працювати не менше року з моменту відкриття (+ фінансові звіти)
   — ваша зарплатня мусить бути не меншою, ніж вказано у профспілкових договорах + відповідні відрахування на цю зарплатню;
   — протягом усього терміну дії дозволу на працю, ваша зарплатня не може змінюватися у меншу сторону, інакше не отримаєте подовження дозволу через 2 роки;

   No votes yet.
   Please wait...
   Reply

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *