Імміграція в Швецію на основі роботи

работа в швеции, виза в швециюВіза до Швеції та вид на проживання  на основі професійної імміграції — один із самих доступних та надійних способів легально потрапити до країни, а все тому, що більшість факторів залежать тільки від вас. Я маю на увазі наступні моменти: володіння шведською, наявность освіти та досвіду роботи по одній із дефіцитних професій, вміння презентувати себе та орієнтуватися у людях, так як непорядних працедавців вистачає всюди, знання законів та процедур, стартовий капітал.

Отже, почнемо розбирати по-порядку всі складові успішної імміграції в Швецію:

— англійська мова використовується як міжнародна — дуже широко і володіння англійською на середньому рівні буде плюсом для вас, беручи до уваги, що всі шведи із початкової школи обовязково вивчають англійську та німецьку мови. Але часто у анонсах вакансій на шведських сайтах із працевлаштування можна побачити обовязкову умову — знання шведської мови як усно, так і письмово. Все банально просто, адже, навіть прибиральниці потрібно заповнювати звіти про виконані роботи, що казати про електриків, сантехніків, механіків чи монтерів вентиляційних систем, де потрібно читати креслення, робити позначення та звітувати перед офіційними контролюючими структурами. Тому у Швеції влаштуватися на будь-яку роботу  без знання шведської мови — це із розділу фантастики, якщо вам обіцяють інакше — будьте обережні.

— освіта та досвід роботи по робітничій професії, одній із тих, що знаходяться у списку дефіцитних. Звичайно, що із нашим дипломом, окрім як у Польщі, хвалитися нема де у Європі, але наявність диплому сантехніка чи зварювальника, електрика чи монтера-висотника, із додатковими курсами та сертифікатами (може і міжнародними) може послужити відправним пунктом у професійній імміграції до Швеції. А якщо до того всього ви маєте удокументований стаж роботи по спеціальності у країнах Європи не менше 2 років, тоді вважайте, що ваші шанси зростають у рази, адже зявляється можливість підтвердити кваліфікацію без потреби проходження навчання по спеціальності з «нуля» чи додаткового курсу підвищення кваліфікації. В Швеції робочі спеціальності завжди у попиті, але мова йде не про Василя, який навчився у кума на дачі зєднувати дві мідні труби за допомогою муфти, а справжніх профі, які із легкістю виконують завдання будь-якої складності, читають креслення, володіють шведською (без мови взагалі нікуди!)

— вміння презентувати себе — дуже важлива якість, яка дозволяє після співбесіди почути: Ми чекаємо вас завтра із усіма необхідним для оформлення паперами та бути готовим для проходження медкомісії. — а не стандартної фрази — Ми вам зателефонуємо. У Європі на співбесідах часом питають такі речі, про які ми ніколи не задумуємося: Чому ви виконуєте саме цю роботу? Що дозволить вам виконувати вашу роботу максимально ефективно? Як ви будете поводитися, якщо побачите, що ваш колега виконує роботу неякісно? Що ви знаєте про нашу компанію і чому вирішили працювати саме у нас?

Не стану вдаватися у подробиці проходження співбесід, порад на цю тему у мережі є предостатньо, але важливо памятати, що мало вміти гарно робити свою роботу, потрібно доказати це потенційному працедавцю, бо шукачів роботи різного рівня вистачає і вас завжди можуть відсіяти, якщо будете невпевненно себе поводити.

— хороші та погані працедавці або просто порядні/непорядні. Часом стається так, що працедавець при підписані паперів для отримання вами дозволу на роботу та дозволу на проживання, що подаються до служби міграції, вказує одну суму зарплатні, а коли ви приходите із візою в паспорті для підписання умови про працю (контракту), то там вже вказується інша сума і часто менша, ніж раніше. В цілому — нічого страшного, але якщо зарплатня і відповідні відрахування з неї будуть нижчими ніж згідно колективного договору по вашій професії (і не слухайте, що ЗП має бути всього лиш не нижче мінімальної — 13 тис. крон), тоді через два роки ви гарантовано отримаєте відмову у подовжені дозволу на проживання. Застрахувати вас від такої ситуації ніхто не може, але якщо ви помітили щось підозріле у діях працедавця, то ліпше минайте його стороною і не шукайте пригод на свою голову. Ліпше пошукати іншого.

— знання законів та процедур — життєво необхідна річ, бо інакше ви легко потрапляєте у неприємні ситуації. Помітив, що чим більше питаєш у друзів, знайомих про те, як виглядає процедура працевлаштування іноземця в Швеції чи яку потрібно вписати зарплатню, щоб гарантовано отримати схвалу профспілки, тим більше розумієш, що нічого неможливо скласти до купи. Отже, замість того, щоб питатися випадкових чи не зовсім людей, користуйтесь послугами юристів, хоча то не дешево, але ви гарантовано отримуєте достовірну та актуальну інформацію.

— як каже народна мудрість: Гроші — роблять гроші (с). Якщо ви хочете мати гарну роботу в Швеції, швидко та безболісно пройти всі процедури, тоді необхідно витратитися на вивчення шведської вдома, візит до шведського юриста, поїздки до Швеції на співбесіду, а окрім того, потрібно мати запас грошей на перших порах для наймання житла,  харчування, проїзду. Тому, імміграція до Швеції — це свого роду інвестиція, як то роблять у бізнесі. І якщо у вас в запасах нема кілька вільних тисяч доларів, тоді варто задумати про шляхи їх знаходження.  Як би там не було, а всі гроші ви інвестуєте тільки у себе та свої перспективи, а не у шахраїв, які обіцяють золоті гори.

————————————————————————

Якщо ви все ж таки вирішили нікуди не емігрувати, а залишатися в Україні і знайти добру роботу, тоді варто скористатися порталами пошуку роботи або просто гуглом. Введіть пошуковий запит работа киев и ви отримаєте велику кількість пропозицій роботи, серед яких точно знайдете саме ту, яку бажаєте.

26 thoughts on “Імміграція в Швецію на основі роботи

 • 21.10.2015 at 3:45 пп
  Permalink

  Доброго дня ! В мене таке запитання ((( я працював в Швеції один місяць нелегаль , зарекомендува себе дуже добре, але працювати нелегально я не можу, тому що в мене польська робоча віза ((( підкажіть буть-ласка яку краще відкрити візу, для легальної роботи в Швеції. З шведською фірмою де я працював ми домовились що вони вишлють всі необхідні документи.

  Reply
  • 22.10.2015 at 12:16 пп
   Permalink

   Доброго дня, Николай
   Щоб мені не довелося повторюватися, прочитайте уважно статтю угорі, та її продовження. Це переклад українською мовою (із моїми коментарями) матеріалу із сайту Служби міграції Швеції. Ваш працедавець теж може то почитати шведською, щоб не бавитися у зіпсований телефон.

   Reply
 • 13.10.2015 at 9:06 дп
  Permalink

  Добрий день. Скажіть а на скільки це реально залишитись в Швеції поки розглядають твою справу, і яким способом це реальніші? Дякую.

  Reply
  • 13.10.2015 at 12:31 пп
   Permalink

   Реально, якщо ваш працедавець справді зацікавлений взяти вас на роботу, бо доведеться писати листи до служби міграції, телефонувати із розпитуваннями та просьбами.
   Одним словом, працедавець чи його представник мусить взяти на себе весь тягар комунікації із службою міграції та доказувати, що ви дуже потрібні і вже саме зараз.
   Але ви взялися не з тієї сторони, бо найперше — це має бути оголошення, потім лист до профспілки, потім надання додаткових документів фінансової звітності до служби міграції, про те, що фірма в змозі забезпечити вас фінансово (у них свої критерії).
   Крім того:
   — це має бути юридична особа, бо фізичні особи-підприємці не можуть брати найманих працівників із-за кордону (чув, але на сайті нічого не вказано);
   — фірма повинна працювати не менше року з моменту відкриття (+ фінансові звіти)
   — ваша зарплатня мусить бути не меншою, ніж вказано у профспілкових договорах + відповідні відрахування на цю зарплатню;
   — протягом усього терміну дії дозволу на працю, ваша зарплатня не може змінюватися у меншу сторону, інакше не отримаєте подовження дозволу через 2 роки;

   Reply
  • 13.10.2015 at 8:00 дп
   Permalink

   Зате є цілком законний спосіб залишитися в Швеції і працювати, поки працівники migrationsverket приймають рішення:
   Якщо професія, за якою вас приймають на роботу, знаходиться у списку дефіцитних у Швеції, а код спеціальності в заяві, в точності відповідає коду спеціальності у списку (взагалі-то , все робиться навпаки), тоді ваш працедавець надсилає до migrationsverket лист, про із проханням дозволити вам залишитися в країні, на час розгляду справи. Причиною для такого прохання варто назвати можливі фінансові втрати фірми, якщо ви не приступите до виконання праці негайно. Також, варто привести факти, що фірма має нагальну потребу у вас, та ваших професійних здібностях.

   Знаходиться тут: http://sirko.org.ua/otrimannya-dozvolu-na-robotu-v-shvetsiyi-prodovzhennya/

   Reply
 • 12.10.2015 at 3:34 пп
  Permalink

  Добрий день, дякую за відповідь. Так мій працедавець не дуже знайомий із процедурою, я не працював електриком. Ви можете мені порадити людину, яка б змогла мене проконсультувати та оформити документи. Не хочеться втрачати таку можливість, люди платять за контракт гроші, а тут людина сама пропонує. Ваша відповідь є чіткою та вичерпною. Мій роботодавець мене просить щоб я приїзджав, а документи ми оформимо в процесі, однак в мене залишилось 5 днів право перебувати в шенген зоні. Тому не знаю достименно як мені поступити? Дякую. Чекаю на відповідь.

  Reply
  • 12.10.2015 at 9:05 пп
   Permalink

   1. Всі дії по оформленню вас на роботу, робляться виключно в онлайн режимі. Ні вам, ні вашому працедавцю не потрібно нікуди йти, і нічого підписувати, достатньо діяти згідно процедури, яка описана на сайті migratoinsverket.se
   2. Будь ласка, прочитайте уважно обидві статті, тоді ви зрозумієте, що за вас та вашого працедавця (чи його представника) ніхто чужий не оформить всі необхідні документи, бо всі операції проводяться в системі служби зайнятості та міграції, застосовуючи персональні параметри доступу, крім того, потрібно
   3. Дайте вашому працедавцю ось це посилання: http://www.migrationsverket.se/Privatpersoner/Arbeta-i-Sverige/Anstalld/Sa-ansoker-du.html
   Хай прочитає, і зрозуміє, що нічого страшного та невідомого там нема
   4. Процес розгляду вашої справи в службі міграції може тривати до 12 місяців, і згідно закону, весь цей час ви маєте перебувати за межами країни, тому наберіться терплячості, або… доведеться порушувати закон і їхати працювати нелегельно, поки справа буде розглядатися, використовуючи якусь із доступних віз

   Reply
 • 07.10.2015 at 10:10 пп
  Permalink

  Привіт Сірко. Підскажіть будь-ласка, у мене така ситуація: якщо мені роботодавець дає контракт, але при умові що документи і всі питання я беру на себе (всі необхідні документи він мені дає). Однак я не знаю куди точно звертатись і що робити. Один нюанс: я находжусь в Україні, працював в нього літком, використав майже весь термін перебування, залишилось пять днів, він просить щоб я приїхав і ми це все оформили, але на підставі чого ябуду там перебувати після 5-ти днів. Якщо можете проконсультуйте, буду дуже вдячний. Роботодавець російськомовний, знання швед чи анг не обовязкове. Дякую. чекаю на відповідь.

  Reply
 • 27.02.2015 at 5:55 пп
  Permalink

  Добрий вечір,
  Я маю шенгенську візу категорії «С» (4 роки ще залишилось) в яку країну ЄС ви порадили б поїхати на роботу щоб так більш менш нормальна була?!Теж дуже хотів в Швецію поїхати але судячи по ваших коментах зрозумів,що це майже не реально.
  Придився один варіани в Швецію на роботу на польській роб візі,питаю: це легально а він так.Ну і звісно він хоче теж за цю так звану допомогу порівняно не багато.Але питання ,як ви думаєте чи варто ризикнути на це діло???
  Порадьте якісь варіанти будь ласка.Дякую)
  П.С. Англійська -середня,чеська -відмінно!

  Reply
  • 28.02.2015 at 8:44 дп
   Permalink

   Доброго дня,Paul
   Отже, по порядку
   Шенген віза — це не виграшний лотерейний квиток, де головною задачею є — вибрати країну, в якій його можна вигідно конвертувати.
   Віза — це лише шанс на те, щоб вибратися із України, а все інше цілковито залежить від ваших вмінь, здібностей, бажань та витримки.

   Не знаю, чому ви вирішили, що влаштуватися в Швеції нереально. Так, то не просто, але нічого неможливого, я туди якось трапив )
   Я почав із промови про лотерейний квиток, бо переконаний, що шанси вкорінитися в обраній країні тим вищі, чим сильніше ваше бажання, а відповідно і переконання в успішності всіх дій. Ви думаєте, що в Бельгії, Німеччині чи Нідерландах вам буде простіше? Ні, простіше не буде.

   Перший раз, коли я їхав до Швеції, то їхав в «сліпу», маючи із собою рюкзак із речами, середню англійську і грошей, щоб вистачило на перший час. Шукав і питав вже на місці — щодня моніторив сайти росіян та поляків в Швеції, також за допомогою гугл-перекладача, виходив на місцеві портали вакансій.
   Врешті-решт, я знайшов роботу у поляків(бо польською володію добре), так і почалася моя трудова діяльність в цій скандинавській країні.
   Пощастило? Звичайно, але не випадково, бо я дуже хотів до Швеції, і коли виникали труднощі, то я просто не надавав їм значення, щоб вони не заважали йти до мети.

   Ось стаття, яка присвячена Польщі, але замініть ПОЛЬЩУ на ШВЕЦІЮ, а злоті на крони, і буде все те ж саме: http://sirko.org.ua/robota-v-polshi-part1/

   П.С. Робота в Швеції на польській візі не може бути легальною. Не вірте, читайте уважніше розділ про Швецію http://sirko.org.ua/category/robota-w-shwecii/

   Reply
 • 25.02.2015 at 4:13 пп
  Permalink

  Всім привіт…..підкажіть будь-ласка, чи можна найти роботу в Швеції (нелегальну).Нас 4 друзів з Польськими шенген (коридор 90днів). Всі розумієм,що в офісах сидіти не будемо,а робити більш фізичну працю.Які нас чекають труднощі з пошуком? знання мови середня анл. Більшість хоче їхати з принципом —приїдем і найдем хоть що небуть—і всім не так принципово іменно Швеція (в любих країнах Євросоюзу,аби робота була і нормально платили «без кидалова»). Хто хоть трішки компетентний в цьому питанню поможіть…..!!!! за більш конкретну допомогу можу пообіцяти якусь винагароду (ну типу якусь долю з першої зарплати)

  Reply
  • 25.02.2015 at 6:02 пп
   Permalink

   Привіт, Андрію
   Не хочу вас засмучувати, але не чекайте, що хтось вам стане допомогати. Робота у розвинутих країнах Європи не просто так дається, і всі досить відповідально ставляться до набору працівників: кваліфікація, знання мови, відповідальність, акуратність.
   Якщо вам запропонують роботу без вимог — це лохотрон, чекайте, що або не віддадуть зарпаплатню, або просто візьмуть гроші і нагодують «завтраками».
   Специфіка Польщі така, що там є дефіцит фізичних працівників у першу чергу, а потім вже кваліфікованих кадрів. Особливість розвинутих країн у тому, що там потрібні у більшості кваліфіковані працівники, нішу фізичної праці зайняли поляки, румуни, і наші більш кмітливіші та відважніші співвітчизники.
   Не стану відмовляти вас від поїздки, але існує великий ризик невдачі, якщо ви зібралися їхати отак: поспіхом, без підготовки, без знайомств, без особливої кваліфікації.
   В Швеції із середньою англійською чекають: малярів, мулярів, плиточників, сантехніків, електриків, столярів. Це буде робота у іммігрантів: кавказці, прибалти, росіяни, поляки.
   Якщо будете володіти мовою (шведською — пр.), то можна влаштуватися на роботу до шведської фірми.
   До речі, про долю із зарплатні: доводилося чути, що люди платили по від 2 до 4 тис.євро за те, що їм допоможуть приїхати і влаштуватися на роботу в Швеції. Це від 2 до 4 місячних заробітків нашого заробітчанина. Цифри привів для орієнтування, але ніяк не для натяку на щось.

   Reply
 • 12.10.2014 at 7:18 пп
  Permalink

  Доброго Вам здоров»я пане Сірко! Я 30-літній інженер з 9-ти річним досвідом роботи в нафтотранспортній галузі. Працюю я інженером з метрології та автоматики. 2 місяці тому почав самостійне вивчення шведської мови. Підскажіть, будь-ласка, чи мій вік і спеціалізація дає можливість шукати роботу в швеції, і з чого починати цей процес? (Ще раз повторюся що мову вивчаю, можу також працювати електриком). Дуже дякую!

  Reply
  • 12.10.2014 at 9:58 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Дмитре
   Що я можу сказати: шанси завжди є, але будьте готові, що працювати по спеціальності перший час не доведеться. Ми для Європи — країна «третього світу», тому наша освіта та стаж, їм байдужа.
   В будь-якому разі, вік, досвід та потужне бажання грають на вашу користь.
   Почали ви правильно — із мови. Коли рівень буде достатній, можна буде почати із розсилання CV по потрібних вакансіях.

   Reply
 • 17.05.2014 at 5:55 пп
  Permalink

  доброго дня! ми з чоловіком плануємо переїхати на ПМЖ до Німеччини або Швеції. Не підкажете, де більша ймовірність знайти роботу промислового альпініста, або висотника в області телекомунікацій? Дякую :)

  Reply
  • 17.05.2014 at 6:10 пп
   Permalink

   Роботу знайде всюди. Справа в іншому: мова, гроші і наполегливість.
   1. Без мови їхати за кордон — це самообман, або психоз. Перевірено не раз
   2. Гроші потрібні на перший час, щоб мати за що їсти та жити, поки прийде перша ЗП (в Швеції ви отримуєте першу ЗП через 2 місяці, після старту роботи. Так там є)
   3. Промисловий альпінізм відноситься до особливо небезпечних робіт, тому отримувати спеціальні сертифікати, а ймовірно і перевчатися, доведеться обов’язково. Без перших двох складових зробити це буде неможливо.

   Скажіть, а на основі чого ви хочете отримати вид на постійне проживання в тій, чи іншій країні?

   Reply
 • 25.03.2014 at 9:58 пп
  Permalink

  А як Ви дивитесь на те,щоб скажімо зїздити,туди на сезонну роботу?А там,уже залежить як себе зарекомендуєш.Є сайти на яких жителі Швеції,пропонують житло і їжу в обміг на допомогу по господарству.Якщо все буде гуд,то можна прохати їх про контракт,або хоча б запрошення. Хотілося б Вас запитати скільки часу триває легалізація на основі контракту?

  Reply
  • 26.03.2014 at 7:29 дп
   Permalink

   Все чудово, але розгляд документів для отримання робочої візи (заразом і дозволу на тимчасовий побут) триває ОФІЦІЙНО від 10 до 12 місяців.
   Із такими речами, як Au-pair та сезонні роботи я справ не мав, і навіть не чув від людей нічого про це.
   І саме головне, що потрібно для вдалої легалізації в Швеції — шведська (вкотре наголошую)

   Reply
 • 15.03.2014 at 6:03 пп
  Permalink

  Доброго дня,Сірко
  У мене до Вас прохання проаналізувати та дати якусь пораду ось в якій ситуації.
  Хлопець 29 р,не одружений,знання англ та пол.мов на хорошому побутовому рівні.Досвід роботи в Англії на будівництві 4 роки.Відкрита річна польська шопінг віза.Зправом перебування 90 днів.
  Чи достатньо цього в теорії,длятого,щоб зробити розвідку,в Швецію або Норвегію,з пошуком роботи а в подальшому легалізації?
  І які варіанти на Вашу думку найбільш реалістичні?
  А також чи можна Вас попросити про ваші контакти?
  Бажаю Вам всього найкращого.

  Reply
  • 16.03.2014 at 4:52 пп
   Permalink

   Доброго дня, пане Mak.ih
   — із польською шопінг візою ви можете спокійно в’їжджати до Польщі, а потім вільно пересуватися зоною Шенген. Раджу виїжджати теж через Польщу (я сам так робив би, бо вважаю, що буде менше питань при відкритті наступної візи);
   — англійська та польська — це гут, бо в швеції досить багато поляків, які мають фірми, та шукають працівників, які розмовляють хоча б англійською, або ж шведською (шукають серед своїх, але польськомовним цілком реально туди влаштуватися). Оплата не фонтан, але все ліпше ніж в Польщі. Скажу відразу, що більшість не воліють брати білу роботу, тим більше — оформляти необхідні дозвільні документи (для жителів з по-за єврозони — то ціла морока). Не варто розслаблятися із поляками, бо теж багато таких, які платять мізер і змушують працювати у нелюських умовах;
   — не раджу мати справу із працедавцями, які є вихідцями із колишнього союзу — там суцільний лохотрон. Порядні працедавці — це скоріше виключення чим правило. Десятою дорогою потрібно обходити працедавців із кавказу та середньої азії — там грошей можна не чекати взагалі;
   — відразу скажу, що для легалізації в Швеції, англійської мови (навіть fluent) недостатньо — перевірено вже не однією людиною. Хочете отримати легалізацію в Швеції через роботу — потрібна шведська [і крапка]
   — в Норвегію навіть не раджу сунутися, бо якщо нема зв’язків, то роботу знайти нереально. Крім того, навіть маючи легальну роботу, легалізуватися надзвичайно важко. Дуже багато відмов (із розповідей місцевих іммігрантів). Потужний поліцейський контроль, піймають на нелегальній роботі — вишлють полякам, а ті вже будуть вирішувати що робити (депортують і зроблять заборону в’їзду);

   Тепер від загальних розмов, до більш конкретних речей: в кожній країні існують сайти місцевої діаспори (поляків, росіян). Польський сайт в Швеції, із вакансіями та форумом — http://www.poloniainfo.se, сайт російськомовних в Швеції — http://sweden4rus.nu
   Можна відправляти резюме (без вказання місця перебування), щоб спілкуватися із працедавцями і мати вже якісь домовленності перед виїздом.

   Але якщо розглядати Швецію, як країну для імміграції, то перш за все — МОВА, МОВА і ще раз МОВА (шведська).

   П.С. Із роботою та знайомствами не зможу допомогти, на жаль. Не вередую, просто насправді, нічого не маю.

   Reply
 • 05.12.2013 at 6:36 пп
  Permalink

  Уважаемый Александр.мне к вам посоветовал обратитьсяВаш друг Андрей . Я хотел бы найти работу в Норвегии или Швеции .Пока хочу поехать поработать.Большого желания там остаться навсегда нет .Прижала жизнь ,надо поработать за границей .Хотел-бы в выше перечисленых мной странах. Подскажите пожайлуста как и через кого попасть.Занимаюсь строительством 14 лет,могу в рыбной индустрии или сельском хозяйстве.Слабый английский.

  Reply
  • 07.12.2013 at 8:33 пп
   Permalink

   Доброго дня, Олександре.
   Мені буде складно вам допомогти по тій причині, що всі нормальні працедавці вимагають англійську на хорошому комунікативному рівні (intermediate level), бо часто доводиться спілкуватися із клієнтами в процесі роботи. Краще, якщо ви крім англійської будете володіти шведською, хоча б на початковому рівні. Помітив тенденції, що добросовісні працедавці шукають працівників із personnomer (місцевий аналог нашого ідентифікаційного коду) та картою в банку, щоб можна було оформити простенький контракт і перерахувати гроші на банківський рахунок.
   На жаль не можу нікого порадити, хто зможе вам забезпечити роботу і при тому всьому, щоб не виникло неприємних ситуацій при розрахунках. Не знаючи шведської, доводиться працювати у наших співвітчизників, кавказців, узбеків, турків, курдів, поляків, без оформлення будь-яких договорів, та гарантій. Сам не раз потрапляв у складні ситуації, коли доходило до розрахунків. Я не хочу, щоб ви теж відчули то на собі.

   Reply
   • 08.12.2013 at 8:15 дп
    Permalink

    Спасибо за ответ!

    Reply
    • 08.12.2013 at 10:55 дп
     Permalink

     Олександре, ще кілька моментів для вас накидав у листі. Перевірте пошту.

     Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *