Казімєж (Kazimierz) знаходиться обок Старого міста (Starego Miasta), і являється важливим центром культурного життя Кракова. Це місце, в якому християнські традиції тісно переплітаються із єврейською культурою, де поруч стародавніх синагог і типових єврейських ресторанів, знаходяться кав’ярні та нічні клуби.
Джерело: http://warszawa.gazeta.pl
Казімєж отримав привілеї розташування згідно магдебурського права з рук короля Казімєжа Великого (Kazimierza Wielkiego) у 1335 р. Із самого початку свого існування і до ХІХ ст. то було окреме містечко, яке було розміщене на півдні Кракова. Хоч насамперед Казімєж асоціюється із єврейським поселенням, але першопризначення містечка було інакше. Задуманий був Казімєж як торгово-оборонне укріплення на півдні Кракова. Адже свого часу, Краків був столицею Польщі. А з’явилися євреї у містечку лише в кінці ХV ст., внаслідок їх вигнання із столиці за наказом короля Яна Ольбрахта (Jana Olbrachta). Зайняли вони північно-східну частину Казімєжа (займаючи теперішній простір між вулицями Юзефа (Józefa), Божого Тіла (Bożego Ciała) і Медової (Miodowej)), утворивши там єврейське містечко.
До початку ХІХ ст., це був центр життя єврейської спільноти, і тільки в другій половині ХІХ ст. було їм дозволено повернутися до інших частин Кракова. Присутність євреїв на Казімєжу скінчилися одразу із початком Другої світової війни. За оцінками істориків, із 58 тис. краківських євреїв пережило війну тільки 3 тис.
Джерело: http://krodo.pl/
Сьогодні Казімєж то одне із найчастіше відвідуваних місць в Кракові. Тут знаходяться як старовинні синагоги (Стара, Ісаака, Купа, Ремух, Темпель), так і костьоли (Божого Тіла, св. Катажини, св. Трійці і костел на Скелі, який виконує роль Національного пантеону). Тут сьогодні процвітає соціальне та культурне життя міста. Alchemia, Singer чи Les Couleurs — це культові кафе, не відвідавши яких, будучи у Казімежі — це всеодно, що пропустити половину подорожі.
Кафе les-couleurs в Кракові Джерело: http://nabrowara.pl/
Кожного року тут проводяться Фестиваль єврейської культури (Festiwal Kultury Żydowskiej), Свято супу (Święto Zupy), Свято хліба (Święto Chleba) чи Свято вулиці Юзефа (Święto ulicy Józefa), яке збирає величезні натовпи людей.
Ратуша на Казімєжі Джерело: http://idacdonikad2.blox.pl/
Хоч історичним центром Казімєжа є Площа Вольніца (Plac Wolnica), біля котрої стоїть казімєжська Ратуша, але вся активність зосереджена, головне, довкола Нової Площі (Placu Nowego), так званого — єврейського (Plac żydowski).