Лісапетик. Шведські хроніки від 18.11.2015

photo_1447877927288

Сьогодні, прогулюючись по вечірньому райончику, вирішив заглянути на парнкінг, щоб перевідчитись, що мій ослінчик з моторчиком фірми Volkswagen в порядку, чи колеса бува не спустили, чи не залишив на габаритах. Перевіривши все, і навіть рівень мастила в моторі, яке, до речі,  вже потрібно міняти (це я собі нагадую), став прямувати додому. Аж раптом, поблискуючи світлоповертачами, лежить такий нещасний кросовий лісапет скромно по-між контейнерів для скла та паперу.

Ні, не скажу, що я з дитинства мріяв про кросовий велосипед, що мені там всередині ніби щось йокнуло. Такого не було. Просто підійшов, присвітив телефоном, чи бува не стоїть на задньому колесі замок, чи не порвані тросики, і чи педалі на місці. Взяв до рук, та й так само спокійно і турботливо повів додому. В господарстві зайвим не буде, а якщо не знайду застосування, то відправлю додому.

photo_1447879017147

Вся справа у тому, що хтось покидав житло, і, як то часто буває, позбувався старих речей. Там крім велосипеду було ще дві зимові покришки для легковика, а тижнем раніше, була і шиповка прямо на дисках. Така ось чудернацька для нашого світогляду країна, але я вже давно звик )

9 коментарів до “Лісапетик. Шведські хроніки від 18.11.2015”

 1. Доброго вам дня як з вами звязатись!ми б хотіли з чоловіком поіхати в польшу і щоб некинули дайте пораду куда краще звернутись чи можливо ви щось чули що треба людей на роботу дякую за увагу

  Ответить
 2. Добрий день пане Сірко. Півтора роки тому працював у Швеції нелегалом (розвели мене). Хотів би знову поробити. В Україні пропонують схему (за наявності польської робочої візи) 200є в Україні + 600є в Польщі. Трохи сумніваюсь. Чи можете ви щось порадити як працевлаштуватись краще?
  пс. працював покрівельником і теслею.

  Ответить
 3. Доброго дня ! Пане Сірко , якщо володієте даною інформацією, підкажіть агентство по працевлаштуванню для громадян ЕС. В мене португальський паспорт, зараз у пошуках роботи в країнах Європи (в тому числі в Швеції). Або з власного досвіду, як Ви працевлаштувались в Швеції. Буду вдячний за інформацію. Дякую

  Ответить
 4. Дякую за відповідь. Вже вибрав іншу тему. Шукав в темах на джумлу, але скоріше всього це була тема на вордпес

  Ответить
 5. Здрастуйте. Незнаю як з вами звязатись, тому пишу тут. Давно слідкую за вашим блогом. Відкрив для себе багато цікавої та пізнавальної інформації. Зараз займаюсь створенням свого сайту, де хочу писати різні думки. Підскажіть будь-ласка де можна взяти шаблон сайту, той що був на sirko.org.ua до цього. Дякую за відповідь

  Ответить
  • Доброго вечора, Антоне
   Я вже й не пам’ятаю, яка була до цього тема. Нагадайте, як то виглядало, то я скажу як темплейт називався.

   Ответить
 6. Здравствуйте, меня зовут Татьяна Александровна, я менеджер агенции по трудоустройству в Польше. Столкнулась с таким вопросом:скажите пожалуйста, может ли украинец приехавший в Польшу по рабочей польской визе Д 05 который трудоустроеный через нашу агенцию, в польскую фирму каторая занимается установкой кондеционирования по странам шенген, поехать в делегацию до Швеции???Какие документы нужно иметь при себе?, и сколько по времени, он может находиться и работать на територии Швеции? Спасибо за ранее за ответ.

  Ответить
  • Доброго вечора, Тетяно
   Офіційно, навіть у відрядження, відправляти працювати до Швеції не можна, бо польська національна віза дає право ОФІЦІЙНО ПРАЦЮВАТИ тільки на території Польщі. У разі, якщо ви хочете офіційно працевлаштувати людину в Швеції (Фінляндії, Данії тощо), вам потрібно клопотатися про отримання дозволу на роботу в конкретній країні.
   Фактично, можна відправляти людину працювати, платити їй зарплатню від польської фірми, але це все до першої перевірки приймаючої фірми (в Швеції, скажімо). Як пояснював мені консул: полякам байдуже до тієї ситуації, більше переймаються законністю праці ті ж самі скандинави.
   Розказую все із власного досвіду, оскільки довелося прожити таку ситуацію.

   Ответить
 7. А що це Ви, пане Сірко, проміняли улюблену Польщу на Швецію?)) Як шведську візу отримували, розкажіть, будь ласка.

  Ответить

Залишити коментар