Маразми будівельних норм та правил у Норвегії.

Один знайомий нещодавно придбав квартиру у старенькому будинку років 60-х  та й почав робити ремонт. Ось тут почали вилазити незрозумілі і дуже дорогі замороки зв’язані із ремонтом квартири:

1. Виконувати електромонтажні роботи в квартирі може тільки і ВИКЛЮЧНО ліцензований електрик. Спеціального проекту на реконструкцію електропроводки не треба (хоч одне легше), але по завершенню, має бути виписаний акт виконаних робіт із підписом та номером сертифікату того самого сертифікованого електрика. Тобто, покликати дядю Васю, який наліпить додаткових розеток чи перенесе вимикачі, вже не вийде.

2.  Такі відомі фірми у Європі як Devi (теплі підлоги), Schneider electric (різноманітна електротехнічна продукція) та багато інших фірм не сертифіковані у Норвегії і тому використовувати їхню продукцію, придбавши десь в іншій країні вже буде по-за законом. Як розказував електрик: тут сертифіковано всього три фірми, тому вибір продукції не надто широкий. І справді, розетки, вимикачі, регулятори тут виглядають троха «топорно» — такі от суворі хлопці скандинави.

3. Згідно нових правил водопостачання — у кожній квартирі має бути відсікач води на стояку. Тобто, в місці входу головних труб водопостачання ставиться прилад, який відключає подачу води, якщо десь почнеться протіканна. Це все робиться у цілях безпеки, щоб не затопити сосідів, а коштує таке задоволення всього 5000 NOK (це біля 500 євро)

4. Всі роботи із водопроводом всередині також має виконувати тільки сертифікований водопровідник, інакше… Інакше тоді ви не зможете застрахувати квартиру, а якщо квартира не застрахована, то продати її буде ду-у-у-уже проблемно, майже нереально у Норвегії.

5. Враховуючи ЗП у Норвегії на середньому рівні 25-28 тис. NOK, вартість тільки самих робіт для реконструкції-ремонту квартири починає доходити до рівнів, коли  власник квартири при приході чергового спеціаліста починає мало не плакати.

Але крім маразмів, в норвегії можна знайти і цікаві речі. До цих пір, всі багатоквартирні будинки облаштовані спільними пральними кімнатами, де за кілька крон можна випрати величезну кількість білизни. Пральний порошок, різні кондиціонери — все на місці. Там стоїть одна чи дві величезні пральні машини десь на 8-10 кг білизни, та великі потужні центрифуги для віджиму. Між іншим, такі центрифуги можна придбати тут http://continent.com.ua/tsentrifugi.html

8 thoughts on “Маразми будівельних норм та правил у Норвегії.

 • 14.03.2013 at 11:28 дп
  Permalink

  Не а я ? Я ведь лучше собаки ? — сказал Карлсон который живёт на крыше.

  Reply
  • 15.03.2013 at 7:28 дп
   Permalink

   Не сумуй, MA}{, заводь блог і будемо з тобою ще й блогами дружити )

   Reply
  • 13.03.2013 at 3:55 пп
   Permalink

   Так, Бронеку. Будемо дружити )

   Reply
 • 02.03.2013 at 12:27 дп
  Permalink

  як той хитрий апарат знає, чи тече шось, чи то з крану вода йде ? як воно працює ?
  П.С. А всі кажуть «а от у европі таких маразмів нема…» :)

  Reply
  • 02.03.2013 at 9:32 дп
   Permalink

   А в того приладу є сенсори, які ставляться у місцях головного розбору води, де ймовірне протікання. Але це ОБЯЗАЛОВКА і ніхто не бурчить, всі ставлять.

   Reply
 • 28.02.2013 at 3:25 пп
  Permalink

  Ну почему сразу маразмы :) Довольно неплохие требования к электро- и водоснабжению. Причем отсекающий кран на стояке — это вообще супер! Видишь, что зажурчала вода с потолка, не бегаешь с пальцем в одном месте, а перекрываешь поток воды движением одной руки. Причем последствия потопа будут гораздо меньшими, нежели дождаться или добудиться хозяев.

  По поводу электропроводки — тот тоже, только «за»! Сколько раз читал и слышал «советы бывалых», ничерта не разбирающихся в электрике:
  — выбивает автомат — поставь больший номинал (не думая, что если срабатывает защита — это хорошо);
  — для розеток в квартире нужна медная проводка 2,5-4 мм2 (только никто не смотрит, какой провод стоит на вводе, как правило, 2,5 мм2 алюминия).
  Ну и в том же духе :)
  Никто из доморощенных мастеров не думает о том, что если он повесил у себя бойлер на 2 кВт, заменил водяное отопление на электрическое, отказался от газа и пользуется исключительно электронагревательными приборами — это будет продолжаться бесконечно. Рано или поздно проводка в квартире/подъезде накроется медным тазом. И чем больше соседей в подъезде/доме будут также рассуждать, тем быстрее они окажутся без света или в сгоревших квартирах.

  А вот использование только трех сертифицированных компаний порождает нездоровую конкуренцию, и это не очень хорошо. С одной стороны гарантия, а с другой — явно завышенные цены на товары.

  Но опять же, если все работы должен проводить только квалифицированный персонал — это действительно тянет за собой большие расходы. Если бы можно было выполнить монтаж согласно проекту своими силами, а потом лицензированная организация пришла и проверила работу и выдала вердикт, можно эксплуатировать этот объект или нет — тогда ремонт квартиры не вызывал столько слез :)

  Или пусть норвеги приезжают к нам, у нас можно чудить все, даже ноль на батарею прикрутить :D

  Reply
  • 02.03.2013 at 9:35 дп
   Permalink

   Ну, маразми, бо занадто все строго, як на нашого брата. Просто незвично, а от на рахунок сертифікації та відповідної перевірки знань у спеціалістів — це правильно. Коли в Фінляндії проходив курс з техніки безпеки і проведення робіт із вогнем, то нас мало того, що навчили і проекзаменували, так ще й по екзамену було практичне зайняття по гасінню невеликого займання вогнетривкою ковдрою. Всі без виключення тренувалися, поки не почало виходити. Отак от )

   Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *