nostryfilkacjaНострифікація диплому в Польщі, то процедура признання диплому закінчення вищого учбового закладу в іншій країні. Нострифікація обов’язкова тоді, коли дипломи отримані в країнах, з якими Польща не має двосторонньої домовленності про признання освіти здобутої за кордоном за рівноцінну, здобутій в Польщі.

Така домовленність між Україною і Польщею існує, тому вистачить тільки перекладу українського диплому (із додатками) на польську мову через акредитованого перекладача. Але це не стосується лікарів. Лікарі повинні нострифікувати диплом. Ця процедура займає багато часу і грошей.

Нострифікацією дипломів про вищу освіту займаються організаційні ради (наукова рада — пр.) в польських вишах. Ностифікацію можна провести тільки в тому відділі вищого учбового закладу, який має право на надання титулу доктора в тій галузі науки, в якій іноземець хоче виконати нострифікацію.
У випадку, коли нострифікація стосується спеціальності, яка в польському ВУЗі розділена на кілька або спеціальность являється міжгалузевою, то вам необхідно звертнутися із письмовою заявою до ректора ВУЗу із поясненням ситуації, яка склалася. В тому випадку, ректор визначає раду до проведення нострифікації.
З метою нострифікації, потрібно написати заяву до наукової ради.

До заяви слід додати:

— оригінал і копію диплому, отриманого за кордном, який потрібно нострифікувати;
— копію шкільного атестату або атестату зрілості, на підставі якого ви були прийняті до ВУЗу, де отримали диплом;- резюме на польській мові;
— довідку, яка засвідчує, що диплом отриманий за кордоном не проходить процесу нострифікації в жодному іншому ВУЗі.

Перед признанням диплому, рада може зажадати від вас здачі додаткових екзаменів. Процес нострифікації має бути виконано на протязі 3-х місяців від дня подачі всіх необхідних документів або місяця від моменту здачі додаткових екзаменів.

В разі відмови радою, ви можете звертутися із скаргою до ректораю. Термін подачі такої скарги не є визначеним.
Якщо наукова рада приймає рішення про признання диплому, тоді ви отримуєте посвідчення, яке підтверджує відповідність диплому отриманого за кордоном, диплому отриманому у відповідному ВУЗі в Польщі. На вимогу, ви показуєте оригінал диплому разом із посвідченням відповідності.

УВАГА: процедура нострифікації диплому в практиці, може бути дуже складною, проблематичною і вимагаючою великої кількості грошей. На приклад, вас можуть попросити перекласти магістерської праці (або докторської дисертації) на польську мову. Процес визнавання диплому в практиці, може тривати понад рік. Також можуть з’явитися проблеми із отриманням стажу (в польщі) для певних спеціальностей, наприклад — медседстри (триває рік і не оплачується).

Оплата
Керівник наукової ради, яка проводитиме визнання вашого диплому, встановлює рівень оплати. Той рівень залежить від ВУЗу і часто коливається по-між 2000-6000 zl. Оплата вноситься незалежно від результату протікання процесу.
У випадку складної фінансової ситуації подавача, керівник ради, яка проводить нострифікацію, може знизити величину оплати або взагалі звільнити від оплати.

Також існують певні механізми звільнення від процесу нострифікації диплому, якщо ви плануєте продовжувати навчання в польському ВУЗі по отриманій спеціальності, з метою отримання вищого наукового ступеню.

Джерело: http://www.migrant.info.pl/Nostryfikacja_dyplomu.html

No votes yet.
Please wait...

40 thoughts on “Нострифікація диплому в Польщі.

 • 02.01.2017 at 1:48 пп
  Permalink

  В польщі нострифікують тільки лікарський(лікар.. медсестра..) і інженер (архітектор будівельник)..і все ..переклад в тлумачення присяжного + робоча віза…..

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply
 • 21.09.2016 at 5:00 пп
  Permalink

  Добрго дня! Пане Сірко! а як бути з дипломом бухгалтера? Підкажіть- треба проходити нострифікацію?

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply
 • 24.08.2016 at 9:00 пп
  Permalink

  Доброго дня! Підскажіть будь ласка, диплом фармацевта так само важко нострифікувати як і диплом лікаря?

  Rating: 4.0. From 5 votes.
  Please wait...
  Reply

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *