Обслуговування бензинового генератора від Biltema

Як обслуговувати бензиновий генератор
Таблиця сервісних робіт генератора Biltema G5500

Ви придбали генератор, і здається, що тепер можна про все забути, але це не так. Бензиновий генератор потребує догляду та сервісу. Мало хто читає паспорт, але якщо уважно придивитися, то можна побачити, що виробник рекомендує наступне:

  1. Перед кожним використанням: перевірити рівень моторної оливи, перевірити ступінь забруденності повітряного фільтра;
  2. Після місяця використання, або після 20 годин роботи: перша заміна моторної оливи, чищення повітряного фільтра;
  3. Через 3 місяці, або 50 годин роботи: заміна повітряного фільтра;
  4. Кожних 6 місяців, або 100 годин роботи: заміна моторної оливи, заміна паливного фільтра, заміна свічки запалення;
  5. Кожних 12 місяців: перевірка та чищення камери згоряння, регулювання клапанів.

Також не забувайте, що усі нові генератори продаються без моторної оливи, котру потрібно придбати окремо та залити перед використанням.

Обов’язково! Після вимкнення генератора, закривайте кран подачі палива, оскільки пальне самовільно проникає з бака у циліндр, а звідтіля у картер двигуна, змішуючись з моторною оливою. Все це може призвести не тільки до виходу з ладу двигуна електростанції, але й до пожежі.

І саме головне: пам’ятайте, що переважна більшість побутових бензинових генераторів розрахована на нетривалий або повторно-короткочасний режим роботи. Це коли тривалість роботи генератора не перевищує 3-6 годин роботи, після чого має бути витримана пауза не менше години-двох для охолодження. При максимальному навантажені, тривалість роботи має становини не більше 30-40 хвилин, інакше не уникнути проблем, як ось ця:

згорівша обмотка генератора через перевантаження
Згорівша обмотка електрогенератора через перевантаження

Усвідомте, що моторесурс недорогих китайських електрогенераторів досить невисокий, порядка 300 мотогодин, тому використовувати такі генератори варто дуже ощадливо, тільки для того, коли відсутність електроенергії є дуже критичною.

Якщо ви бажаєте використовувати генератор для забезпечення комфортного проживання в умовах відсутності електроенергії, раджу тоді дивитися в сторону дизельних генераторів. Такі пристрої мають значно вищий моторесурс, а також можуть працювати безперервно по кілька діб.

Бонус: Цікава стаття, де описуються порівняльні тести популярних на ринку побутових електрогенераторів: https://www.energimyndigheten.se/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *