робота в швеції, робота за кордоном, вид на проживанняПродовження статті: Отримання дозволу на роботу в Швеції

Працівник

Якщо шведський працедавець зробив все правильно, тоді електронна система Державної служби міграції (migrationsverket), формує та відправляє електронний лист, на вказаний вами email, з інструкціями подальших дій.

  1. При заповненні вашої частини документів для отримання дозволу на роботу в Швеції,  також, ви маєте право  подати заяву для отримання дозволу на проживання, для членів вашої сім’ї (дружина, діти). Для цього, вам необхідно надати документи, які підтверджують родинний зв’язок (свідоцтво про шлюб, свідоцтва про народження);

    Важливо: вся надана інформація має бути повною та достовірною. Це дозволить працівникам служби міграції, розглянути вашу справу дозволу на роботу максимально швидко, без просьби надання додаткових документів.

    Коментар: приймаючи до уваги швидкість роботи шведської бюрократичної машини, очікувати рішення, варто не раніше, чим через 10-12 місяців, з моменту підтвердження про прийняття документів на розгляд. Раніше це тривало не більше 6-8 місяців.

    Не варто забувати, що розгляд справи, являється платною процедурою, і коштує 3600 крон (десь біля 400 євро). Цю суму потрібно внести на вказаний службою міграції рахунок, використовуючи карту Visa чи Mastercard. Оплата побирається незалежно від результату розгляду справи ;

  2. Після того, як рішення Державної служби міграції Швеції буде прийнято, працівник отримує відповідне повідомлення на email, після чого, в Генеральному консульстві Швеції, у своїй країні, заявник отримує пластикову карту, яка засвідчує його право на роботу та дозвіл на тимчасове проживання в Швеції. При перетені кордону, потрібно надати закордонний паспорт та карту.

Коментар: В цілому, сама процедура не складна, достатньо бути добре проінформованим про деталі. Едине, що засмучує — це строк розгляду документів, на час якого, заявник має знаходитися за межами країни  (хоча, довелося недавно чути, що в даний момент часу, рішення про дозвіл на роботу можна отримати не пізніше 2 тижнів з моменту подачі, але інформацію потрібно перевіряти).

Зате є цілком законний спосіб залишитися в Швеції і працювати, поки працівники migrationsverket приймають рішення:

Якщо професія, за якою вас приймають на роботу, знаходиться у списку дефіцитних у Швеції, а код спеціальності в заяві, в точності відповідає коду спеціальності у списку (взагалі-то , все робиться навпаки), тоді ваш працедавець надсилає  до migrationsverket лист, про із проханням  дозволити вам залишитися в країні, на час розгляду справи. Причиною для такого прохання варто назвати можливі фінансові втрати фірми, якщо ви не приступите до виконання праці негайно. Також, варто привести факти, що фірма має нагальну потребу у вас, та ваших професійних здібностях.

Таку інформацію надав мені імміграційний адвокат в Стокгольмі, посилаючись на офіційний сайт служби міграції. Крім того, той самий адвокат, повідомив мені наступне:

Після отримання дозволу на роботу, на протязі усього терміну дії, вам не варто міняти умов роботи, які зазначені у дозволі, а саме: фірму-працедавця, посаду та оплату (принаймні, в сторону зменшення), інакше, при поданні документів на отримання подовження дозволу на роботу та проживання, ви ризикуєте отримати відмову.

Якщо ви все ж таки вирішили змінити місце праці, тоді на протязі трьох місяців вам потрібно знайти нового працедавця, та знову подати документи на дозволи, в інакшому разі, згідно закону, ви маєте виїхати за межі Швеції, так як ваші дозволи втрачають чинність.

Звичайно, Шведське законодавство не є досконалим, і в ньому завжди існують лази для різних спритників, але я вам рекомендую діяти згідно законів Швеції, аби не ризикувати зайвий раз своїми грішми, нервами та часом.

————————————————

Путешествуя по разным странам, и общаясь с людьми из разных культур, я открыл для себя, что мир специй и пряностей   — огромен, как наша галактика. Чтобы сделать повседневную пищу более интересной на вкус, рекомендую вам посетить сайт http://spices.net.ua/ , где вы найдете детальное описание таких пряностей, как: куркума, мускатный орех, орегано, тимьян, имбирь и многие другие.

9 thoughts on “Отримання дозволу на роботу в Швеції (продовження)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *