Підтвердження вищої освіти в Швеції. Питання та відповіді ч.1

Як і обіцяв, починаю займатися сайтом https://utbildningsbedomning.uhr.se/ Вирішив почати з FAQ. Інформація не повна, тому будуть оновлення. 
Автор перекладу:  https://www.facebook.com/bogdan.student

Як я можу перекласти мої документи?
Переклад ваших навчальних документів має здійснюватися уповноваженим перекладачем. Ви не можете перекласти документи самостійно.
Ви можете знайти допомогу в пошуку перекладача, звернувшись до Kammarkollegiet або Асоціації авторизованих перекладачів. Якщо немає авторизованого перекладача для цієї мови, ви можете скористатись іншим перекладачем, який є членом Шведської профспілкової асоціації .


Тепер у мене інше ім’я – що мені зробити?
Якщо у вашому документі про освіту вказане інше ім’я, ніж ви зараз маєте, потрібно показати, що ви змінили ім’я. Ваше старе ім’я може відображатися у вашому свідоцтві про одруження або іншому документі, який показує обидва імені.
У мене немає шведського персонального номеру – що мені робити?
Якщо у вас немає шведського номера соціального страхування, ви можете подати заявку на оцінку вашої освіти. Основна особливість полягає в тому, що ви вводите та коригуєте свої особисті дані, такі як ім’я, день народження, громадянство у країнах ЄС/ЄЕЗ (Європейська Економічна Зона), або те що ви подали заявку на отримання дозволу на проживання в Швеції. Щоб показати це, ті хто є громадянами ЄС/ЄЕЗ, повинні відсканувати особисті дані у паспорті та завантажити у свій профіль на сайті UHR. Ті, хто не є громадянами ЄС/ЄЕЗ, але подали заявку на проживання / надання притулку, повинні відсканувати та завантажити особисті дані з вашого паспорта (якщо у вас є доступ до паспорта) та LMA-карту / заявку, якщо ви подали на отримання дозволу на отримання притулку / проживання в Швеції

Що мені зробити, щоб заповнити мою заявку?
Якщо вам необхідно доповнити заявку декількома документами, ви НЕ повинні робити іншу заявку. Оскільки буде створена нова справа, яка затримає обробку.
Якщо ви отримали електронне повідомлення від нас, у якому ми просимо додаткові документи, ви можете відповісти на це електронне повідомлення, та надіслати відсутні документи, використовуючи pdf формат. (Ви не можете надсилати документи через хмарні ссервіси)
Ви також можете надіслати копії документів звичайною поштою на адресу: 

Universitets- och högskolerådet
Box 450 93
SE-104 30 Stockholm
Sweden 

Не забудьте написати своє ім’я та реєстраційний номер, який ви отримали на вашу електронну пошту, при реєстрації на сайті.

Я подав заявку на отримання притулку в Швеції, але я ще не отримав рішення про дозвіл на проживання — як мені заповнити заявку?
Якщо вам не видано дозволу на проживання в Швеції, ви, однак, можете подати заявку на оцінку вашої освіти. Основна особливість полягає в тому, що ви вводите та коригуєте свої особисті дані, такі як ім’я, день народження, і що ви подали заявку на отримання статусу біженця / дозволу на проживання в Швеції. Щоб показати це, ви повинні відсканувати та завантажити особисті дані з вашого паспорта (якщо у вас є доступ до паспорта) та LMA-карту / заявку, якщо ви подали на отримання дозволу на отримання притулку / проживання в Швеції.

Чи можу я фотографувати документи своїм телефоном?
Так, якщо фото оригіналів документів є в достатньої якості, щоб переглянути деталі в документах і зберегти у форматі pdf.
Якщо ви не маєте можливості зберігати PDF-файли, ви завжди можете надіслати копії на звичайну пошту протягом 30 днів. Ваша справа закінчиться і закривається, якщо протягом 30 днів ніякі документи не отримані.
Документи потрібно надсилати на:
Universitets- och högskolerådet
Box 450 93
SE-104 30 Stockholm
Sverige

Які документи потрібно перекласти?
Якщо у Вас є документи про середню освіту, професійно-технічну або академічну освіту, ви повинні перекласти документи, що видані в будь-якою іншому мовою, крім англійської, французької, іспанської, німецької або скандинавських мов. Переклад має здійснюватися авторизованим перекладачем на шведською мовою або на одній з перелічених вище мов.

Я забув подати якийсь документ — як мені це зробити?                  Якщо ви зробили програму, але забули завантажити один або більше документів, не створюйте нову заявку. Потім буде створена нова  права, яка затримає обробку. Якщо ви хочете відправити документи по електронній пошті: будь ласка, надішліть документ в форматі PDF на [email protected] або у відповідь на електронну пошту від нас.
Ви також можете надіслати копії документів звичайною поштою на:

Позначте його своїм реєстраційним номером, який ви отримали на свою електронну адресу (електронний лист із підтвердженням).

Чи можу я подати документи через хмарні сервіси, такі як Google Диск?
Ні, нажаль, ми не можемо отримувати файли, завантажені через хмарні сервіси. Завантажте свої документи на сайт у ваш профіль у форматі pdf. Якщо ви отримали електронне повідомлення від нас, де ми просимо додаткові документи, ви можете відповісти на це електронне повідомлення та надіслати відсутні документи у форматі pdf.

Скільки часу займає обробка?
Перш ніж ми можемо почати оцінку, ви повинні завантажити всі необхідні документи, тобто доказ зміни імені (якщо ви змінювали ім’я після закінчення навчання), диплом, перелік предметів, що вивчалися та переклади. Коли ми отримали всі документи, звичайний час очікування становить від 3 до 10 місяців залежно від нашого навантаження.

Як звернутися до представництва UHR?
Надішліть електронне повідомлення на [email protected], якщо ваше запитання стосується заявки на оцінку іноземної освіти. Див. Інші контактні дані за адресою www.uhr.se/kontakt
Якщо у вас є документи, які ви хочете надіслати нам, наприклад, копії навчальних документів, або якщо ми вимагали від вас оригінальних документів, ви повинні надіслати їх:
Universitets- och högskolerådet
Box 450 93
SE-104 30 Stockholm
Sverige

У мене виникають проблеми зі створенням облікового запису — що мені робити?
Питання про обліковий запис слід надіслати на шведську службу підтримки електронних ідентифікаторів за телефоном: 018-430 18 18 (оберіть 1 у відповіді) або електронною поштою [email protected]

Я хочу змінити адресу — як мені це зробити?
Після того як ви подали заявку на оцінку вашої освіти, ви більше не зможете змінити вашу адресу на сайті educationbedomning.uhr.se. Якщо ви хочете, щоб ми надсилали результат на іншу адресу, відмінну від тієї, яку ви вказали, зв’яжіться з нами за допомогою електронної пошти [email protected]. Не забудьте написати свій реєстраційний номер або персонномер.

Я хочу змінити адресу електронної пошти — як мені це зробити?
Після того як ви подали заявку на оцінку вашої освіти, ви більше не зможете змінити адресу електронної пошти на сайті educationbedomning.uhr.se. Якщо ви хочете, щоб ми направили електронне повідомлення на іншу адресу електронної пошти, ніж вказана вами, зв’яжіться з нами за допомогою електронної пошти [email protected]. Не забудьте написати свій реєстраційний номер або персонномер.

Яка адреса UHR?
Якщо ви навчалися в країні, де ми вимагаємо, щоб документи про освіту надходили безпосередньо до нас з університету, він буде відправлений на цю адресу:
Universitets- och högskolerådet
Box 450 93
SE-104 30 Stockholm
Sverige

Як створити обліковий запис?
Ви створюєте акаунт, виходячи з кроку 1 заявки. Після цього ви отримаєте електронний обліковий запис громадянина, де ви оберете «Створити обліковий запис» та введіть свою електронну адресу. Після цього ви отримаєте лист підтвердження для своєї поштової скриньки та натисніть посилання в цьому листі, щоб продовжувати створювати свій обліковий запис.

Чи можу я створити обліковий запис без електронної пошти?
Ні, ви повинні мати адресу електронної пошти, щоб створити обліковий запис. Також на адресу електронної пошти ви отримуєте підтвердження та іншу інформацію.

Чи можу я оскаржити висновок UHR?
Висновок не є рішенням органів влади і тому не може бути оскаржене. Проте ви можете подати запит на повторну оцінку, будь ласка, надішліть нам електронний лист з вашим реєстраційним номером та те, що ви вважаєте невірним з оцінкою. Пам’ятайте, що система освіти відрізняється між різними країнами, що означає, що іноді іноземна освіта не відповідає критеріям, які вимагаються у Швеції. Зв’яжіться з нами, якщо у вас є питання про те, як було проведено оцінку. Адреса електронної пошти [email protected].

Чи потрібно платити, щоб подати заявку на оцінку?
Ні, UHR оцінює вашу іноземну освіту безкоштовно.

Що означає мій висновок від UHR?
Цей висновок є довідкою для роботодавців або шведських університетів, якщо ви плануєте отримати шведську освіту. Висновок може розглядатися як доповнення до документів про вашу іноземну освіту але не замінює її.  Ті, хто отримав середню чи середню спеціальну освіту та подадуть заявку на оцінку, побачать, чи ваша освіта дає вам право на навчання в університеті в Швеції чи ні. Якщо ваша освіта дає вам право для навчання у коледжі, вона може також давати спеціальну кваліфікацію у певних предметах, тоді це також буде зазначено у висновку. Ви можете використовувати цю інформацію, щоб дізнатися, що потрібно довчити/доздати, щоб отримати можливість продовжити навчання. Якщо у ви отримали середньу професійну освіту, яка не відповідає вимогам коледжу, ми опишемо відповідність екзаменів та напрямок навчання. Тоді ви зможете використовувати висновок, щоб показати, яку професійну кваліфікацію ви маєте, при пошуку роботи.
Ті, хто має університетську освіту чи професійну освіту, отримаєте висновок про порівняння іноземної освіти зі шведськими вимогами. У коментарі ми описуємо, також те, яке спрямування/ухил має іноземна освіта.
Якщо ми не можемо визнати вашу освіту, тобто не встановили відповідність вашої освіти швецьким вимогам, ви отримаєте лист з поясненням з чим це пов’язано. Якщо це можливо, ми звертаємось до інших органів влади та організацій.

Що я повинен робити, потім з моїм висновком?
Цей висновок надає роботодавцям інформацію, в першу чергу про вашу іноземну освіту та те, що вона може вважатись еквівалентною у Швеції. Збережіть висновок та використовуйте його при пошуку роботи.

Чому не всі теми, які я вивчав, є у висновку?
Висновок UHR про академічну та післядипломну професійну освіту в першу чергу є оцінкою рівня, і тому вказує лише один основний предмет. Це є більш актуально для коледжу/університету або роботодавця, щоб зробити більш детальну оцінку змісту вашої освіти. 
Висновок UHR про вищу та середню освіту визначає, чи відповідає рівень вищої середньої освіти рівню швецьких вищих навчальних закладів, і якому рівню швецької освіти відповідає вказана у документах іноземна освіта. UHR лише оцінює ті предмети, які можуть знадобитися для отримання права на університетське навчання в Швеції. Це такі як математика, англійська, фізика. 
Такі теми, як комп’ютерна інженерія, психологія та економіка, не є обов’язковими для підтвердження, і тому не входять у висновок про вашу вищу чи середню спеціальну освіту.
Якщо ваша середня професійна освіта не дає права на вступ до університету, то UHR оцінює тільки професійне спрямування/ухил освіти і ніяких конкретних тем.

Хто може отримати висновок UHR?
Ті, хто є громадянами країни ЄС/ЄЕЗ, можуть отримати висновок від UHR для використання на ринку праці в Швеції. Навіть якщо ви не є громадянином будь-якої з цих країн, але подали заявку на отримання дозволу на проживання в Швеції, ви може отримати висновок з UHR.
Якщо ви маєте закінчену іноземну освіту, яка відповідає принаймні шведській гімназії (і яка дає право на навчання в університеті в країні навчання / навчання), то ваша освіта може бути оцінена UHR. Ми оцінюємо іноземну освіту з середнього спеціального та вищих рівнів (післядипломна професійна освіта та академічна освіта).

У мене є незакінчена академічна освіта — що мені робити?
UHR оцінює тільки закінчену освіту, це є неможливо отримати висновок про частину освіти.  Якщо у вас є незакінчена вища освіта і ви хочете продовжити навчання в Швеції, зверніться до університету, в якому ви хочете навчатися. Вони можуть надати вам інформацію про те, як подати заявку на підтвердження вашої іноземної освіти.

У мене є незакінчена середня професійна освіта — що мені робити?
UHR оцінює тільки закінчену освіту, це є неможливо отримати висновок про частину освіти. Якщо у вас є незакінчена середня професійна освіта та бажаєте продовжити навчання в Швеції, будь ласка, зв’яжіться з навчальним закладом, у якому ви хочете навчатися. Вони можуть надати вам інформацію про те, як подати заявку на підтвердження вашої іноземної освіти.

Я хочу працювати вчителем у Швеції — як мені це зробити?
Якщо у вас є іноземна вища освіта вчителя та ви хочете працювати в Швеції, ви можете подати заявку на оцінку вашої іноземної освіти в UHR. Проте висновок не є легітимним замінником і не може використовуватися для постійної роботи вчителем. Висновок про освіту може бути використаний для того, щоб допомогти вам знайти іншу роботу або допомогти роботодавцю, дізнатись, чи відповідає ваша кваліфікація тимчасовій роботі в школі. Викладачі та вчителі дошкільного віку є встановленими (врегульованими) професіями у Швеції. Більше інформації на www.uhr.se/Reglererkenken

Що таке врегульована професія?
Є професії, стосовно яких в шведському законодавстві чітко визначено, що потрібно, щоб отримати роботу в цій професії, наприклад, певну кваліфікацію або дозвіл, сертифікат або інше офіційне визнання.
Якщо ви хочете працювати в будь-якій із цих професій, зверніться до компетентного органу та подайте заявку на право займатися професією.
Перелік всіх врегульованих професій можна знайти на uhr.se

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *