Pionen — унікальний датацентр в Стокгольмі

Port_sn_05

Шведський дата-центр Pionen, який належить провайдеру Bahnhof ISP розміщений в підземному бункері, який знаходиться під парком Вітаберг, що в Стокгольмі. Першопризначенням бункеру був захист місцевого населення на випадок радіаційної небезпеки. Сам бункер має глибину близько 30 метрів і оточений нашаруваннями граніту, які здатні витримати пряме попадання водневої бомби, а вхід до бункеру захищають стальні двері 40 см завтовшки. Загальна площа сховища становить більш як 1 тис. квадратних метрів, джерелами резервного електропостачання є два дизельних генератора Maybach MTU, загальною потужністю 1,5 МВт. Унікальність Pionen полягає у супер-захищеності від усіх можливих і неможливих катаклізмів природнього чи людського походження.

pionen-ventiltorn-1

P1000590-view

Vandplatta-view

 

diselmotor-1

serverhall-1

elcentral-1
У 2008 році за проектом архітектора Альберта Франс-Ланорта зі Швейцарії, бункер було переобладнано під серверне приміщення, до складу якого входять холл та 4 серверних кімнати. Для освітлення використовуються люмінесцентні лампи (лампи денного світла) у великій кількості, а все для того, щоб створити мікроклімат для зелених рослин, що ростуть там, та для створення комфортної атмосфери для працівників усередині. Крім зелених насаджень, було зроблено штучні водоспади та акваріум на 2600 літрів. Очевидці кажуть, що архітектора надихали фільми про Джеймса Бонда, бо саме у такому інтер’єрі творив свої злодіяння один із героїв бондіади — Гуго Дракс із «Мунрейкера».
Як заявляє генеральний директор Bahnhof: Pionen — самий захищений в світі бункер, його сервери зможуть продовжувати функціонувати навіть у випадку, коли всі існуючі сервери на світі будуть знищені атаками війни держав, що володіють ядерною зброєю. Мабуть, не дарма на серверах Pionen розмістився скандальний сайт WikiLeaks, який свого часу опублікував секретні матеріали державного департаменту США. Між іншим, WikiLeaks від моменту відкриття, не раз змінював хостинг-провайдерів, і врешті-решт зупинився на сервері Pionen, мабуть, розраховуючи на шведське законодавство, пов’язане із вільним розповсюдження інформації.

konferensrum-2

kontor1

pionen-brandslackare--1

pionen-konferans-1

pionen-kontor-1_1

pionen-reception-1

pionen-server-1

vattenfall-1

05-wikileaks-server-984
konferensrum-1

Як мені вдалося дізнатися, якщо ви стаєте клієнтом Bahnhof ISP та розміщаєте свій сайт на сервері компанії, то маєте можливість почастуватися безкоштовним кухлем пива у барі бункеру, та на власні очі побачити всю красу та надійність споруди.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *