Польськи ідентифікаційний номер PESEL

pesel

PESEL (numer Powszechnego Elektronicznego Systemu Ewidencji Ludności) — це номер Універсальної електронної системи реєстрації населення. PESEL має вигляд номера, який містить 11 знаків, котрий дозволяє безпомилково ідентифікувати людину.
Перші 6 цифр означають дату вашого народження (рік-місяць-день); наступні чотири цифри — порядковий номер і ваша стать; останній знак служить для формування контрольної суми, що дозволяє відразу, без доступу до загальної системи, перевірити правильність наданого PESEL.
Номер PESEL видається міністерством внутрішніх справ наступним особам:

 • громадянам Польщі, із постійною чи тимчасовою (більш як 3 місяців) пропискою, а також особам, котрі претендують на отримання паспорта (dowodu osobistego). У випадку народження дитини, процедура присвоєння PESEL проводиться згідно заяви відповідного органу муніципальної влади, після реєстрації факту народження дитини в РАГС (Urzęd Stanu Cywilnego);
 • іноземцям, із постійним чи тимчасовим (більш як 3 місяців) видом на проживання;
 • громадянам Польщі, а також іноземцям, котрі підлягають на території Польщі, соціальному страхуванню чи страхуванню здоров’я;
 • громадянам Польщі, котрі живуть за кордоном і клопочуться про отримання паспорта.

PESEL — являється податковим ідентифікатором фізичних осіб, котрі не провадять господарської діяльності, або не зареєстровані як платники податку на прибуток з продажу товарів та послуг (у такому разі, отримується окремий ідентифікаційний номер, для ведення бізнесу).

13 thoughts on “Польськи ідентифікаційний номер PESEL

 • 08.07.2019 at 3:12 пп
  Permalink

  Як можна взнати песель, якщо згубив

  Reply
 • 25.11.2016 at 2:35 пп
  Permalink

  Яким шляхом можна подучити PESEL для дитини шкільного віку якщо є часовий побит

  Reply
  • 15.11.2021 at 10:06 дп
   Permalink

   У мене був зроблений ресель дукумен згубився .
   Як зробить ілі копію зробити

   Reply
 • 18.12.2015 at 11:41 пп
  Permalink

  Дай Боже, пан Сірко!
  получивши карту часового побиту на 3 роки потрібно сплачувати податки…чи є можливість відмовитись від декількох і яких саме? і ще одне-як перейти на іншу фірму маючи карту побиту.дякую

  Reply
 • 05.07.2015 at 8:00 пп
  Permalink

  Як пов»язаний PESEL з «картою поляка»? Згідно карти я маю право на безоплатну невідкладну медичну допомогу, але по факту вийшло, що немає песеля і платиш за надання невідкладної допомоги.

  Reply
  • 05.07.2015 at 9:56 пп
   Permalink

   Можливо люди були не проінформовані, бо я так само без «песеля» отримував медичні послуги в «пшиходні» і мене попросили назвати серію та номер закордонного паспорта.

   Reply
 • 13.11.2014 at 8:25 дп
  Permalink

  Мій працедавець каже, що мені песелю нетреба.

  Reply
 • 25.08.2014 at 8:37 пп
  Permalink

  Паре Сiрко, доброго вечора. Не знайшов пiдходящу тему,тому запитаю тут. Може Ви в курсi, чи зможу я в якомусь з польських банкiв вiдкрити пластиковую картку, якщо у мене буде нацiональна вiза D 180/360 та освядчення? Взагалi, цiкавить тема, як зручнiше та вигiднiше переказувати грошi з Польщi в Украiну?

  Reply
  • 25.08.2014 at 11:51 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Ігоре
   Працедавець мусить виробити вам PESEL (бо кілька років тому було достатньо NIP), і з тим PESEL ідете до mBank, щоб підписати договір на відкриття рахунку, та отримання карти. Туди працедавець зможе офіційно переказувати кошти.
   Що до зручності переказу коштів, то все ж інтернет-банкінг є найзручнішим, але не самим вигідним. Вам не потрібно нікуди ходити, все робите із власного компютера, але переказ прямує 3-4 банківських дні, і коштує то 20 євро (наскільки я пам»ятаю, то і є вартість послуги SWIFT), незалежно від суми переказу.
   Тому я завжди знімав гроші із карти, і у Львові, в обмінних пунктах, міняв готівкові злоті на гривні.

   Reply
   • 26.08.2014 at 12:50 пп
    Permalink

    Дякую за відповідь. Якщо я правильно зрозумів, то без PESEL в Польщі ніхто не зможе приступити до роботи (принаймні офіційно).

    Reply
    • 26.08.2014 at 7:36 пп
     Permalink

     Ну, так… то аналог нашого ідентифікаційного номера.

     Reply
 • 04.04.2014 at 12:58 дп
  Permalink

  На жаль, не володію такою інформацією, і ніколи не було в тому потреби.
  І по запиту: sprawdzic dowod osobisty, — в полнеті нічого подібного не знаходжу.
  Дозвольте поцікавитися, навіщо вам такий сервіс?

  Reply
 • 03.04.2014 at 8:01 пп
  Permalink

  Шановний Сірко,Чи не могли б підказати сайт перевірки легальності,терміну дії паспортів або доводів особистих?Щось на зразок як це є в Румунії-http://www.valideaza.ro/valideaza-cnp.php

  Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *