Польськи ідентифікаційний номер PESEL

pesel

PESEL (numer Powszechnego Elektronicznego Systemu Ewidencji Ludności) — це номер Універсальної електронної системи реєстрації населення. PESEL має вигляд номера, який містить 11 знаків, котрий дозволяє безпомилково ідентифікувати людину.
Перші 6 цифр означають дату вашого народження (рік-місяць-день); наступні чотири цифри — порядковий номер і ваша стать; останній знак служить для формування контрольної суми, що дозволяє відразу, без доступу до загальної системи, перевірити правильність наданого PESEL.
Номер PESEL видається міністерством внутрішніх справ наступним особам:

 • громадянам Польщі, із постійною чи тимчасовою (більш як 3 місяців) пропискою, а також особам, котрі претендують на отримання паспорта (dowodu osobistego). У випадку народження дитини, процедура присвоєння PESEL проводиться згідно заяви відповідного органу муніципальної влади, після реєстрації факту народження дитини в РАГС (Urzęd Stanu Cywilnego);
 • іноземцям, із постійним чи тимчасовим (більш як 3 місяців) видом на проживання;
 • громадянам Польщі, а також іноземцям, котрі підлягають на території Польщі, соціальному страхуванню чи страхуванню здоров’я;
 • громадянам Польщі, котрі живуть за кордоном і клопочуться про отримання паспорта.

PESEL — являється податковим ідентифікатором фізичних осіб, котрі не провадять господарської діяльності, або не зареєстровані як платники податку на прибуток з продажу товарів та послуг (у такому разі, отримується окремий ідентифікаційний номер, для ведення бізнесу).

12 коментарів до “Польськи ідентифікаційний номер PESEL”

 1. Дай Боже, пан Сірко!
  получивши карту часового побиту на 3 роки потрібно сплачувати податки…чи є можливість відмовитись від декількох і яких саме? і ще одне-як перейти на іншу фірму маючи карту побиту.дякую

  Ответить
 2. Як пов»язаний PESEL з «картою поляка»? Згідно карти я маю право на безоплатну невідкладну медичну допомогу, але по факту вийшло, що немає песеля і платиш за надання невідкладної допомоги.

  Ответить
  • Можливо люди були не проінформовані, бо я так само без «песеля» отримував медичні послуги в «пшиходні» і мене попросили назвати серію та номер закордонного паспорта.

   Ответить
 3. Паре Сiрко, доброго вечора. Не знайшов пiдходящу тему,тому запитаю тут. Може Ви в курсi, чи зможу я в якомусь з польських банкiв вiдкрити пластиковую картку, якщо у мене буде нацiональна вiза D 180/360 та освядчення? Взагалi, цiкавить тема, як зручнiше та вигiднiше переказувати грошi з Польщi в Украiну?

  Ответить
  • Доброго вечора, Ігоре
   Працедавець мусить виробити вам PESEL (бо кілька років тому було достатньо NIP), і з тим PESEL ідете до mBank, щоб підписати договір на відкриття рахунку, та отримання карти. Туди працедавець зможе офіційно переказувати кошти.
   Що до зручності переказу коштів, то все ж інтернет-банкінг є найзручнішим, але не самим вигідним. Вам не потрібно нікуди ходити, все робите із власного компютера, але переказ прямує 3-4 банківських дні, і коштує то 20 євро (наскільки я пам»ятаю, то і є вартість послуги SWIFT), незалежно від суми переказу.
   Тому я завжди знімав гроші із карти, і у Львові, в обмінних пунктах, міняв готівкові злоті на гривні.

   Ответить
   • Дякую за відповідь. Якщо я правильно зрозумів, то без PESEL в Польщі ніхто не зможе приступити до роботи (принаймні офіційно).

    Ответить
 4. На жаль, не володію такою інформацією, і ніколи не було в тому потреби.
  І по запиту: sprawdzic dowod osobisty, — в полнеті нічого подібного не знаходжу.
  Дозвольте поцікавитися, навіщо вам такий сервіс?

  Ответить
 5. Шановний Сірко,Чи не могли б підказати сайт перевірки легальності,терміну дії паспортів або доводів особистих?Щось на зразок як це є в Румунії-http://www.valideaza.ro/valideaza-cnp.php

  Ответить

Залишити коментар