Реалії роботи в Польщі для українців

warunki pracy1

Як повідомляє польське інтернет видання, 58 громадян України та Таїланду, які працювали в Ополю (Польща), при вирощуванні рослин та квітів, мешкали в приміщенні, яке не було призначене для проживання людей, та в умовах, що загрожували здоров’ю мешканців.

warunki pracy6

Споруда імпровізованого гуртожитку знаходилася на території недіючого елеватору, в якому проживали наші співвітчизники у невеличких темних кімнатках, без доступу сонячного світла. Стіни були покриті грибками та пліснявою, а у імпровізованих кухнях знаходилися газові балони із грубими порушеннями техніки безпеки. Крім того, були відмічені порушення електробезпеки та гігієни.

warunki pracy8

warunki pracy7

warunki pracy9

Мало того, що працедавець не забезпечив працівникам відповідних умов проживання, то ще й всі наші співвітчизники, у кількості 36 осіб, працювали без відповідних документів на працю, тобто — нелегально. Власник фірми, забрав та незаконно утримував у себе паспорти працівників, ніби то для оформлення необхідних паперів для працевлаштування. Але як свідчать працівники прикордонного контролю, які проводили перевірку, на той момент, у місцевому управлінні праці, працедавець не зареєстрував жодної заяви про намір працевлаштування українців, крім того, були відсутні Договори про працю із наявними працівниками. На додачу до всього, не було зроблено жодного відрахування до профспілок та страхування здоров’я.

warunki pracy11
warunki pracy5

warunki pracy4

warunki pracy3

warunki pracy2

Якщо буде доведено нелегальне працевлаштування іноземців, то працедавець буде змушений відповідати за порушення Закону про сприяння зайнятості та інститутів ринку праці, що поводує накладання адміністративного покарання у вигляді штрафу.

warunki pracy10

Як говорять самі працівники, вони працювали 12-14 годин на добу, 7 днів на тиждень. Порушення були виявленні спільно працівниками Прикордонного контролю та Державною інспекції праці в Ополю.

Джерело: http://www.nto.pl/

Власний коментар: Дата публікації статті сягає далекого 2009 року, до того, як в Польщі було введено спрощену систему працевлаштування українців, тому зараз статті подібного характеру досить складно зустріти у польських медіа виданнях, але це не говорить про відсутність фактів жахливого відношення де-яких польських працедавців до наших співвітчизників.

Щоб запобігти такій ситуації, раджу звертатися до працедавців на пряму, використовуючи для цього польські сайти вакансій.

———————————————————

Если вы решили изучить английский язык, но времени на специальные курсы не хватает, тогда вам пригодиться репетитор английского по Скайпу. Чем отличается такой курс от занятий с репетитором в реале? Ничем, но имеет ряд преимуществ: вы учитесь не выходя из дома, занимаетесь в удобное для вас время и весь урок можно записывать сразу на видео.  Английский по скайпу — это современный способ изучения языка.

 

 

67 thoughts on “Реалії роботи в Польщі для українців

  • 21.05.2017 at 9:09 дп
    Permalink

    FN ENERGY POLSKA SP Z O O
    REGON: 360322986
    NIP: 7123291955
    KRS: 0000535178
    Кинем в каждий час

    Reply
  • 23.02.2017 at 11:32 дп
    Permalink

    Доброго дня.Почитала, дуже цікаво. Особливо для мене, я в Польщі (місті Познань) живу 4 місяці. Працюю тут як правник закордонний (бо в Україні є адвокатом).Багато наших співгромадян взагалі не знають своїх прав в Польщі, коли їх ошукує роботодавець або наприклад, не знають, що в Польщі набагато вищі страхові виплати ніж в Україні. Знаю з власного досвіду, бо проводила справи проти страхових в Україні й в Польщі, наприклад, у мене в Україні був клієнт, якому суд присудив моральну шкоду в розмірі 3000 грн!!! А в Польщі вела справу в інтересах дівчини з України, яку збили на пішохідному переході так їй виплатили моральну шкоду еквівалентну 240 тисяч грн, й додатково понесені витрати на лікування. Для мене це був просто шок. Саме для цього я веду блоги для наших співгромадян https://prawopraciukrainciw.wordpress.com/, https://kompensacjawpolszeinozemciblog.wordpress.com/, бо так прикро коли ти розумієш, що нашу необізнаність використовують.

    Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *