робота в польщі без посередників, як перевірити польску фірмуЯкщо ви знайшли в інтернеті оголошення про роботу в Польщі, але не знаєте чи довіряти йому, тоді раджу зробити невеличкий аналіз публічних даних фірми, щоб знати як діяти.

Маючи назву фірми чи її NIP (дізнатися більше про NIP), ви дізнаєтеся де ця фірма знаходиться, чим займається, коли та ким знаснована. Все це можна зробити за допомогою спеціального інтернет-ресурсу http://stat.gov.pl/regon/ . Натисніть на посилання, після чого у вас з’явиться наступне вікно:

робота в польщі без посередників, як перевірити польску фірму
Вибиріть параметр Wyszukiwanie wg numeru NIP. Якщо у вас нема номеру NIP, тоді в google введіть назву фірми, і ви обов’язково отримаєте багато інформації, в тому числі і потрібний номер.

робота в польщі без посередників, як перевірити польску фірму
Введіть ідентифікаційний номер фірми та код безпеки (capcha), після чого натисніть кнопку Szukaj

робота в польщі без посередників, як перевірити польску фірму

Якщо ви правильно ввели номер NIP (і він є достовірним), тоді перед вами відкриється вікно із усіма потрібними для аналізу параметрами.

Отже, на що раджу звернути увагу:

 • Хто є власником фірми. Якщо власником являється хтось інший ніж поляк (українець чи росіянин — до прикладу), тоді раджу відразу шукати інше оголошення. Наш брат за кордоном — це перший, від кого можна чекати підлості;
 • Вид діяльності. Якщо вам пропонують роботу на будівництві, а фірма займається продажем електропобутових приладів, то гарантую, що й інші ваші очікування трансформують, як і вид діяльності;
 • Дата заснування. Щойно створенні фірми, як малі діти — роблять багато помилок, чекайте що ці помилки доведеться терпіти та виправляти саме вам. Ліпше мати справу із фірмою, яка вже кілька років працює у своїй галузі;
 • Адреса офісу. Ще один додатковий пункт для перевірки. Введіть адресу фірми у google maps та подивість у режимі супутника, де саме знаходиться фірма. Іноді на тому місці, де має бути офіс фірми, знаходяться старі сараї, або якийсь смітник. Висновки робіть вже самі. Між іншим, часом в оголошеннях подають адресу польської фірми, яку ви можете порівняти із тією, що вказана при реєстрації. Якщо вони не співпадають, то це є сигналом для посиленої уваги.

Також існує інший офіційний сервіс, де можна здобути де-яку інформацію про польську фірму: http://www.krs-online.com.pl/sprawdzanie_nip.html. Це сайт Національного судового реєстру, до якого обов’язково вноситься інформація про створені у Польщі фірми. Тут можна шукати не тільки за номером NIP, але й за назвою фірми.

робота в польщі без посередників, як перевірити польску фірму

230 thoughts on “Робота в польщі: Як перевірити польску фірму?

 • 21.09.2014 at 10:04 пп
  Permalink

  Доброго вечора! Будь ласка порадьте що потрібно зробити щоб знайти хорошу офіційну роботу на Півдні Польші. Володію польською мовою. Якщо Ваша ласка можливо підкажете куди звернутись.
  Щиро дякую.

  Reply
  • 22.09.2014 at 6:25 дп
   Permalink

   Доброго ранку, Марічко
   Якщо ви володієте польською, то знайти роботу — це взагалі не проблема.
   Ось, я раніше описував алгоритм пошуку роботи в Польщі, яким сам користувався:
   http://sirko.org.ua/robota-v-polshi-part6/
   А в цілому, раджу пройтися по розділу Праця в Польщі:
   http://sirko.org.ua/category/pracya-v-polshhi/page/4/

   Яку роботу ви хочете знайти? І чому саме на півдні Польщі?

   Reply
 • 22.09.2014 at 1:15 пп
  Permalink

  Привіт, Сірко. Планую в жовтні отримати піврічну робочу візу. Мрію працювати в Гдині або Гданську (краще в Гданську). Польської мови не знаю. Жодних зв»язків в Польщі не маю. Хотів би працювати не на полі, не фермі, не будові(в крайньому випадку розглядав би будову) і не на м»ясокомбінаті. Мрію про еміграцію. Польщу для еміграції розглядаю лише тому, що, наразі, не можу емігрувати кудись далі. Чи могли б Ви щось конкретно порадити з роботою і житлом?

  Reply
  • 22.09.2014 at 8:41 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Романе
   З таким набором побажань та відсутністю польської, я не можу нічого порадити. Якщо добре розмовляєте та грамотно пишете польською, тоді можна шукати роботу у продажах, менеджером чи по якісь іншій не робітничій спеціальності.
   Якщо не будова, і не фермерські роботи, тоді на яку роботу ви розраховуєте?

   Стосовно тих питань, що ви мені задали, то володіючи польською тут робота в польщі, житло в польщі, гданьск ви знайдете все потрібне.

   П.С. Не раджу іммігрувати до Польщі. То не складно, але і толку ніякого.

   Reply
   • 22.09.2014 at 9:46 пп
    Permalink

    Добрий вечір, Сірко. Розраховую, наприклад, на працю комірником; або в якійсь дорожній службі; або на фабриці вікон; в дууже крайньому випадку водієм (категорія В); ідеально було б вантажником в аеропорту. Щось в такому напрямку.. Дякую за лінк. З гуглем подивлюсь його. Ви другий, хто не радить емігрувати в Польщу. Прислухаюсь до вашої поради. Гдиню-Гданськ обирав, бо то близько до Скандинав :) Думаю, що вони — ідеальні (в моєму розумінні) люди. :)) То хоч би пожив біля них. :) Може б на ягоди коли заскочив туди при нагоді, поглянув як люди живуть. Та й життя біля води мене манить. Насправді, я категорично проти еміграції в будь-які слов»яномовні країни. Просто їхати треба, а то нема з чого обирати з «доступності» для еміграції. Я 7 років тому зарив в Україні свій прибутковий бізнес, щоб звалити звідси.. І до тепер фігнею від того часу «страдав». Працював менеджером ще в одній вел. фірмі. То не хотів би такої роботи, напевно. :) Дякую за поради і відповіді.

    Reply
    • 23.09.2014 at 6:18 дп
     Permalink

     Вчіть шведську. Щоб досягти нормального розмовного рівня, знадобиться десь пів-року. Це якраз буде пора, щоб пересидіти зиму і початок весни (мертвий сезон взагалі), а там прямою наводкою до Швеції. Про Швецію я писав теж не мало. Якщо буде потрібно — поділюся ще інформацією.
     Це ліпший варіант, ніж той, що ви обрали…

     Reply
     • 23.09.2014 at 9:18 дп
      Permalink

      о, мені дуже імпонує ця порада. :) Так, це найкращий варіант! )) Думав, що виїхати туди не просто і тому вважав, що вчити мову, коли «не бачиш» як розвиватиметься ситуація далі — невірно, і воно не мотивує. Але, якщо я помилявся щодо цього, то тре вчити. На думку спадає лише Дуолінгво (сайт), ну і література з інтернету, бо репетиторів у нас таких не знайдеш. Сірко, а ви вчите шведську? Думаю, що і для Вас Польша є перехідним кроком.

      Reply
    • 23.09.2014 at 8:12 пп
     Permalink

     Потрапити до Швеції не складно, достатньо дістатися до Варшави, а там літаком за 1,5 години можна трапити чи до Стокгольму, чи до Мальме. Питання в іншому: Наскільки ви підготовленні до виїзду?
     Мову дуже раджу вчити не на сайтах, а з репетитором. Так, скандинавські мови малопоширені, тому і вчителів знайти складно, але є вчителі, які проводять зайняття по скайпу, і таких можна знайти.
     В шведській мові досить спецефічна вимова, подвійний акцент (основний і мелодійний). Заінвестуйте кілька місяців часу та певну суму грошей на вивчення шведської із вчителем, і результат буде дуже приємним.
     Так само із польською.

     Reply
     • 23.09.2014 at 11:25 пп
      Permalink

      дякую за такі фахові поради! А щодо літаків, то я знаю це :) Мав на увазі право на працю, правові сторони на перебування там. Але чесно, то про Швецію практично не зондував (на жаль). Активно цікавився Данією. Тепер маю поставити в квартирі хороші вхідні двері (живу окремо від батьків), бо весь під»їзд чутиме як я по Скайпу вчу мову )) а це трохи сковує. Зараз гуглю книжки ще в неті..

      Reply
   • 02.10.2014 at 8:03 пп
    Permalink

    Сірко, таке нескромне питання: сайт оголошень це гуд, але без польської воно мені поки не допоможе. З радістю би розглянув вашу пропозицію про вашу послугу щодо роботи і житла в Гданську. Якщо це може бути цікавим для вас, то прошу відписатись мені на е-майл.

    Reply
    • 02.10.2014 at 9:20 пп
     Permalink

     Прошу мене вибачити, але я не займаюся працевлаштуванням і пошуком житла.

     Reply
 • 23.09.2014 at 1:55 пп
  Permalink

  Доброго дня))) Щиро дякую за відповідь.
  На півдні, тому що ця частина Польщі нашій сім»ї більше імпонує. В нас в планах з чоловіком емігрувати в Польщу з маленькою донечкою. Чоловік час від часу працював на півдні, тільки не стабільно. Важко йому знайти офіційну роботу, хоча вільно володіє польською мовою. Ми взагалі працюємо над питанням еміграції, от чи цілком правильно щодо Польщі то не знаємо. Чесно, я б взялась за будь яку офіційну, стабільну, роботу за кордоном. Я за освітою фінансист з хорошим практичним досвідом в іноземних фірмах. Зараз в декретній відпустці.

  Reply
  • 23.09.2014 at 8:20 пп
   Permalink

   Пані Марічко, а як що до польського коріння? Може вам чи чоловіку вдасться зробити карту поляка? Згідно останніх змін, за картою поляка вже після пів-року проживання в Польщі, можна подавати на сталий побут.
   Що до правильності вибору Польщі як країни для імміграції, то раджу подивитися в сторону більше економічно розвинутих країн Європи: країни Скандинавії, Велика Британія, Німеччина, Бельгія.
   Але тут в першу чергу: мова (як і всюди )

   Reply
   • 23.09.2014 at 9:31 пп
    Permalink

    Щиро дякую. Потрібно попрацювати над тим. Якщо Ваша ласка, підкажіть будь ласка, як саме можна знайти ефективного вчителя для вивчення мови та отримання занять по скайпу. Буду дуже вдячна. Так як давно займаюсь пошуком ефективних шляхів підвищити рівень англійської мови.
    Щиро вдячна за розуміння та допомогу.

    Reply
    • 23.09.2014 at 10:19 пп
     Permalink

     Що до англійської, то скайп вам не потрібен, бо знайти репетитора англійської то не є велика проблема (благо, що є з чого вибирати)
     Але англійська вам стане у нагоді в першу чергу в англомовних країнах, на території Евросоюзу, це тільки Велика Британія та Ірландія, бо всі інші країни знаходяться дуже далеко: Канада, Австралія, Нова Зеландія. Та й досить дорого туди діставатися.
     Стосовно ефективного вивчення, то в мене то гарно пішло, коли я мав 9 годин зайнять на тиждень із гарною вчителькою, та самостійна робота. За півтора місяці я відчутно підняв свій рівень розмовної англійської.
     А до яких країн, крім Польщі ви ще приглядалися?

     П.С. До речі, в Норвегії та Швеції дуже багато польських бізнесменів, і знання польської не буде зайвим навіть там. Для прикладу, раджу заглянути на сайт poloniainfo .se/bazar/ogloszenia-w-szwecji/4/praca-dam-prace-w-szwecji (забрати пробел перед крапкою)

     Reply
     • 23.09.2014 at 10:33 пп
      Permalink

      Дякую.
      Підкажіть будь ласка, як саме Ви піднайшли хорошого вчителя? Я саме і працюю над пошуком, мені потрібно підняти рівень розмовної англійської мови. Погоджусь, щодо англійської, вибір великий але…щоб ефективно та за короткий термін ( максимум 6 місяців) не натрапила поки. Чи б змогли б чимось зарадити?
      Дякую.

      Reply
      • 24.09.2014 at 8:17 пп
       Permalink

       Стосовно вибору вчителя, то це досить індивідуально.
       Наприклад в мене до того моменту, як пішов прогрес у вивченні мови, було 5 вчителів, які мені були не цікаві (і то було взаємним) вже за 2 тижні від старту навчання (але то було протягом 2 років, не відразу).
       В результаті, я вивчав англійську мову в Польщі, у вчительки, яка дуже гарно адаптувалася до учня, і знаходила підхід. То вічувається відразу — хочеться йти на уроки, хочеться розмовляти (а то було дуже непросто, бо я фактично тільки починав говорити англійською взагалі). Ми починали розмовляти на теми, які були мені потрібні (пошук роботи, інтерв»ю, на роботі), а закінчували завжди життєвими темами (про дітей, про сімейні стосунки, про друзів). Було дуже легко із нею знаходити спільну мову. Варто мабуть зауважити, що вона є моєю ровесницею, і має багато позитивних людських якостей.
       Натомість, інша вчителька, з якою я займався лише 2 рази на тиждень, була значно молодшою мене, та вела себе мов вчителька у школі — силою ставила вимову, змушувала читати якісь нудні тексти про Агату Крісті (я аж злився на неї, і ми мало не сварилися), сама видумувала мені якісь непотрібні теми. З нею я сильно напрагався, і кожного разу мріяв про те, коли закінчиться урок. Це при тому всьому, що я платив по 10$ на годину.
       Врешті, я вирішив займатися тільки у однієї вчительки, котра на кожному зайнятті відкривала для мене якісь нові і цікаві речі.
       Отже, як висновок — шукайте не тільки досвідченних вчителів англійської, а таких, які мають позитивні людські якості та оптимістичний погляд на життя. То досить важливі фактори, які гарно впливають на процес навчання.
       Такий мій погляд, але як вже казав на початку — це досить суб»єктивно.

       Reply
 • 24.09.2014 at 11:12 пп
  Permalink

  Дякую.
  Відносно вибору вчителя цілком згідна. Тому я і досі не можу знайти для мене також важливо людські якості.

  Reply
  • 24.09.2014 at 11:42 пп
   Permalink

   Ну, тоді варто просто більше пересівати-перебирати. Думаю, що всеодно хтось путній знайдеться )
   Бажаю успіхів у вивченні мови!

   Між іншим, раджу зареєструватися та спробувати спілкуватися тут: www .interpals .net/

   Reply
 • 30.09.2014 at 11:47 пп
  Permalink

  Добрий вечір!Шановний пане Сірко підкажіть будь-ласка скільки приблизно може отримувати українець помічник кухаря в Польщі приблизно чи де можна знайти інформацію щодо оплати, маю 3-4 розряд кухаря…хочу поїхати працювати оголошення через посередників обіцяють 2000-2500 злотих за місяць! Дякую за ваший блог перечитав майже все дуже цікаво пишите!

  Reply
  • 02.10.2014 at 7:14 дп
   Permalink

   Добридень, Сергію
   Скільки заробляють кухарі в Польщі, то мені особисто не відомо, але якщо скористатися пошуком, то можна знайти наступне:

   Silnie wierzę w to, że mamy w Polsce wiele nieodkrytych talentów kulinarnych. Niedocenieni, którzy za kpiny warte wypłaty, mogą wyjść z cienia swoich małych restauracji. Na szczęście wynaleziono na to leki.
   Pierwszy, skierowany przede wszystkim do młodych kucharzy, zaczynających dopiero swoją życiową karierę, to wyjazd do dużego miasta. Gastronomiczna mapa Polski koncentruje się głównie w Warszawie, Poznaniu , Krakowie , Wrocławiu i Trójmieście . Zarobki kucharzy sięgają w nich kolejno 3,5 tys /mc , a szefów kuchni 5-6 tyś /m-c W porównaniu, np. w Olsztynie , Białymstoku czy Suwałkach kucharz może zarobić średnio 1800 zł / mc a szef kuchni nie całe 3500 zł Powodów takiej rozbieżności jest wiele.

   В цілому, сумма 2000-2500 злотих на місяць виглядають не так вже й казково, але я маю сумніви що до того, що ви без мови, та ще й помічником кухаря будете стільки отримувати. Якщо потрапите на роботу через цих посередників, то думаю, що більше 2000 зл на місяць у вас не буде получатися.
   Взагалі, поляки нашим заробітчанам платять 6-8 злотих на годину, якщо пощастить, то зможете отримати 10 злотих на годину, але для цього потрібно мати дві складові — гарне володіння польською, та чудовий професійний рівень.
   Скільки посередники хочуть за свої послуги, та коли потрібно платити?

   Reply
   • 02.10.2014 at 11:50 дп
    Permalink

    Якщо не помиляюсь близько 400 злотих за терміни оплати не уточнював бо не довіряю

    Reply
    • 02.10.2014 at 12:36 пп
     Permalink

     Ну, то такий стандарт — від 100 до 150 євро за послугу. Ніби не дуже дорого, але часто на тому і закінчується.
     Добудьте більше інформації, проаналізуємо разом. Може і справді хлопці знаходять якусь роботу.

     Reply
     • 02.10.2014 at 1:47 пп
      Permalink

      Ось такі вакансії….в мене вища не повна освіта (інженер-технолог харчової промисловості)
      [jobs. ua/search/jobs/38016756258/]

      [rabotalux. com.ua/vacancies?keyword=%D0%9F%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%20%D0%B2%20%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%88%D1%83]

      Reply
      • 02.10.2014 at 9:25 пп
       Permalink

       Ну, із того, що я побачив, то всюди вимагається знання польської мови. В цілому, оголошення схожі на правдиві, але знову питання: Якщо ви володієте польською, то навіщо користатися із послуг посередників, та переплачувати за те, що можете зробити самостійно?

       П.С. Вкотре наголошую: їхати до Польщі без знання польської мови — це самостійно віддаватися в рабство.

       Reply
 • 02.10.2014 at 7:56 пп
  Permalink

  Сірко, а як справи у Польщі з вартістю інтернету і моб.звінків?

  Reply
  • 02.10.2014 at 9:22 пп
   Permalink

   Інтернет зазвичай є всюди, де будете винаймати мешкання, і входить у вартість житла.
   Мобільні дзвінки, то теж сильно залежить куди і скільки маєте телефонувати.
   Серед наших заробітчан досить популярний оператор Hejah (Хея).

   Reply
   • 03.10.2014 at 12:22 пп
    Permalink

    ок. Дякую. Шведську вчу самостійно по книжці (+мп3). Останні 3 дні не вчив.. Воно ніби не складно поки, лише тре запамятовувати багато. До побудови речень ще не дійшов до вчення, але вже читав. Так, там є два види наголосів: тонічний і силовий. В одному слові може бути навіть три наголоси. Справа в тому, що 7 жовтня маю подавати документи на візу в консульство. Автобус Трускавець-Гданськ коштує 744,20грн в середу (водій українець) або 901,75грн в четвер і неділю (водій поляк). Якщо зможу знайти звідси когось, хто б порадив або взяв з собою на роботу, то поїду туди де робота. Якщо не знайду нікого — тоді без всілякої підготовки попрусь в Гданськ.. на удачу.. Книжку з шведською мовою візьму з собою..

    Reply
    • 03.10.2014 at 2:23 пп
     Permalink

     Романе, я позаминулого року так само вирвався… на зиму. Ох і важка пора була.
     Вся справа в тому, що до грудня всі роботи закінчують і виходять у свята. Весь січень по всій Європі святкують.
     Не хочу лякати, чи відмовляти, але раджу задуматися про перспективи такого поспішного рішення:
     — без домовленності про роботу
     — під кінець сезону
     — без домовленностей про житло
     — без особливих запасів грошей…
     Романе, все надто ризиковано. Чи готові ви до серйозних складнощів? Продумали варіанти дій, коли взагалі нічого не складеться?

     Reply
     • 03.10.2014 at 9:26 пп
      Permalink

      щиро вдячний за Вашу увагу. Так, я про грудень і січень не подумав.. Так, я готовий до складнощів. Хоча з огляду на свята, то справді, нема в тому сенсу. Варіанти подій коли нічого не складеться продумав на основі Ваших блогпостів: сплю в хостелах, і коли вже повна «жо» і нема як ступити крок — розворот додому. Якби мав візу, яка б дозволяла до німців кілька раз заскочити, то мав би ще один продуманий варіант. Але то треба було б ще насмілитись купити авто в Польщі для цього. А я поки трохи лякаюсь їзди там. Хоча на своєму авто 1 раз сам їздив до Перемишля. :) Хух, б»ю по тормозам тоді. Дякую ще раз!

      Reply
   • 03.10.2014 at 9:29 пп
    Permalink

    Сірко, ви в Польщі юзаєте нет через ноут?

    Reply
    • 03.10.2014 at 10:37 пп
     Permalink

     Я принципово не користуюся мобільним інтернетом.
     А що до готовності, то в мене було так, що я два тижні сидів на макаронах, олії і моркві (було багато). Але не витримав, і позичив досить значну суму грошей, щоб протриматися до початку сезону. Потім відробив, але більше такого я переживати не хочу, і нікому не раджу.
     Готовність виражається у повному розумінні ситуації та її наслідків, і банальної наявності коштів, щоб пересидіти штиль.

     Що до німців, то не раджу рипатися, бо наскільки я знаю — там дуже строго ставляться до мігрантів, із польськими візами. Багато людей завертають назад у Польщу, за найменшої підозри про нецільове використання візи. Крім того, навіть якби трапили до Німеччини, то що далі? Робота сама знайдеться? Без німецької куди там рипатися?

     Раджу все ж вичекати до весни, підівчити мову тим часом (польську) і рушати на весні до Польщі. Що до самостійного вивчення шведської, то… повірте, Романе, то краще робити із вчителем, хіба тільки у вас потужні здібності до мов )

     Reply
    • 03.10.2014 at 10:40 пп
     Permalink

     Забув. Якщо боїтеся керувати автівкою в Польщі, то мушу сказати, що поляки куди чемніші наших водіїв в цілому (хоча хами теж є), і знаки їхні від наших не відрізняються. Так що, ваші страхи безпідставні.

     Reply
     • 04.10.2014 at 12:47 дп
      Permalink

      До німців їхав би не на роботу, а за різним хламом. Німецької там не треба. Немаю якихось здібностей до мов. З шведською напочатку все просто: вчиш алфавіт, назви букв, як букви читаються. Потім запамятовуєш як певні букви чи їх сполучення читаються в конкретних випадках. Це робота на пам»ять. Наголоси вчиш на прикладах (мп3) і пишеш собі словничок з словами які вчиш. В словничку наголоси відмічаєш теж. Потім вчишся рахувати. При всьому тому паралельно запам»ятовуєш приклади з слів стосовні до переліченого вище. Слова вчиш з артиклями en/ett якщо іменник, частками що означають інфінітив дієслова (короч типу теж як артикль) att. Потім тре вчити часи дієслова, потім будову речень. При цьому паралельно слухаєш вимови. Потім добираєш базу слів — словниковий запас. А далі за то я ще не читав, тому не уявляю. До цього місця ви можете вчити самі. Звісно, що з вчителем (гарним, що вміє знайти підхід до учня) буде легше, вчитель професійніше видресирує, ну і закосити щоб не вчити не зможеш.
      А щодо життя на макаронах, олії і моркві, — то ніби ще мож дихати. Якщо б ще хоч масла до цього, — то взагалі б можна було триматись. Звісно, вам важко було. Я так колись на зборі клубніки в рабство попав. Годували журеком з яйкем і кєвбасов, але кєвбаси там не було, і яйко якось ледь вловлювалось. Хліба на стіл ставили мало нам, і відразу тре було просити ще хліба. Я так 20 днів на «клубнічному диханні» працював. Так шо..

      Reply
    • 04.10.2014 at 7:17 дп
     Permalink

     Ну, то ми одне-одного зрозуміли ))))
     Романе, а як ви втрапили до того «полуничного раю»? Поділіться своїм досвідом. Я думаю, що із того гарна стаття могла б вийти, як приклад для нашого брата, хто ще не знає, як воно буває за кордоном.

     Reply
 • 14.10.2014 at 6:41 пп
  Permalink

  доброго вечора.так як Пан добре розумє,що скажете на це NIP 522-30-14-510.Дякую

  Reply
  • 14.10.2014 at 9:49 пп
   Permalink

   Прошу пробачити, але не маю зараз ні сил, ні часу перевіряти. Для того і написав цю інструкцію, щоб кожен міг сам робити висновки.

   Reply
   • 15.10.2014 at 12:25 дп
    Permalink

    наберайтесь сил.ви потрібні людям.
    zycze panu zdrowia

    Reply
    • 15.10.2014 at 10:22 пп
     Permalink

     Дякую, Тарасе

     Reply
 • 17.10.2014 at 7:44 пп
  Permalink

  Сірко вітаю, порадь чи доможи чим зможеш, з певних обставин вирішили з дружиною (одного незахотіла відпускати) поїхати до польщі на заробітки на пів року (далі як карта ляже) подорож припаде десь на кінець листопада, одне із хвилюючих мене питань чи можливо взагалі найти на зиму роботу в польщі, зразу кажу польської не знаєм можливо щось необхідне до початку поїздки і вивчимо — будем старатись, наголос на тому що їдимо реально заробити, бо після стрибка долара коштів відкрити свою справу не хватило а гроші вже вкладені не маленькі тому і потрібно останній ривок так би мовити. Я робітничими професіями особливо не володію хоч начебто руки з правильного місця виросли, на стройку не хотілося б але можливо, м’ясокомбінати і ферми теж як крайній варіант, маю права В, С, планую їхати до польщі на власному авто, стосовно дружини вона в мене лінгвіст арабська, англійська, чи є можливість найти їй роботу по спеціальності, викладати чи супроводжувати іноземні делегації ( арабські) — це як ідеальний варіант, ну або які для неї можуть бути варіант. Дякую за розуміння та допомогу чикаю відповідь.

  Reply
 • 17.10.2014 at 8:02 пп
  Permalink

  да забув спитати чи є якісь варіанти поїхати з дитиною, півторарічною чи краще взагалі не пробувати.

  Reply
  • 17.10.2014 at 9:05 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Миколо
   Єдине, що я можу порадити за таких умов (і моїх знань) — це або їхати самому, або не їхати узагалі. Поясню:
   1. Відсутність знання польської. Знайти роботу за таких умов — майже нереально, а якщо «пощастить» — то робота знайдеться, але за мізерні гроші. Стосовно дружини, то як вона буде супроводжувати делегації, якщо вона не зможе перекладати те все на польську мову?
   2. Планувати поїздку в зиму — це чергова помилка (якої я і сам допустився минулого року), якщо нема готового робочого місця. Є дуже великий шанс сидіти без роботи, або працювати за копійки (беручи до уваги пункт перший)
   3. Їхати удвох — це непогано, але коли вдома залишається маленька дитина, то не ліпший варіант. Ще більшою помилкою буде — взяти дитину із собою. Зрозумійте, що ви збираєтеся не на постійне місце проживання (чи тимчасове, але на довгий час), а їдете на заробітки. У поляків робочий день часто триває 10-12 годин.
   4. Саме головне — заробітки.
   Польща — це не сама краща країна для заробітків, але сама доступна. Тому і популярна. Середній заробіток біля 10 зл/год (рахуйте по курсу). Це середній заробіток як для поляків, так і для заробітчан (хоча часто заробітчанам платять починаючи від 6-7 зл/год). Отже, рахуйте самі: в середньому, на тиждень буде від 40 до 60 годин, в місяць то виходить від 160 до 240-250 годин. В самому ліпшому випадку ви заробите від 1600 до 2500 злотих. Наскільки мені відомо, то мало хто із наших заробляє більше 2000 злотих на місяць (при курсі продажу 3,3 зл/дол, то становить біля 600$).
   Пощастить, якщо роботодавець надасть житло, тоді можна буде платити якихось 200 зл/міс за місце в кімнаті. Якщо не пощастить, то доведеться знімати кімнату, а то 500-700 зл/міс (разом із комунальними послугами). Однокімнатна квартира буде коштувати 1100-1500 зл/міс + комунальні.
   Не забувайте про харчі, які будуть обходитися не менше 250-400 злотих на місяць (для одного).

   В Польщі можна заробити, але тільки кваліфікованою працею, і добре володіючи польською. Але для цього вам потрібно гарно приготуватися та продумати запасні варіанти, бо завжди існує можливість приїхати іх порожніми кишенями, при тому, ще й тяжко напрацювавшись.

   Reply
   • 17.10.2014 at 11:17 пп
    Permalink

    дивились по інтернету пропозиції на роботу вакансії різні і скрізь пропонують житло а сімейним парам навіть окрему кімнату на скільки це правда??? і чи варто користтуватись фірмами посередниками??? наскільки ну скажем безпечно

    Reply
    • 17.10.2014 at 11:52 пп
     Permalink

     Посередники — це завжди лотерея… дуже багато шахраїв, які активізувалися, відколи у нас виріс попит на роботу в Польщі.
     Якщо пощастить — відправлять на роботу, якщо ще більше пощастить, то отримаєте більшу частину обіцяного, але будьте обережні завжди, бо кажу — дуже багато шахраїв, та спекулянтів.
     Особисто я, навіть коли тільки вирішив їхати до Польщі на роботу, не хотів користуватися із послуг посередників, бо 200 євро за такі послуги — це забагато.
     В будь-якому разі, рішення їхати за кордон, має бути виваженим, і добре продуманим, бо якщо робити це на емоціях, то є великий ризик втратити час, гроші та зіпсувати нерви.

     Порахуйте, чи скільки ви заробите на некваліфікованій роботі з оплатою 6-7 злотих на годину, при 240-250 годинах на місяць, та на скільки вистачить здоров»я, працювати фізично по 240-250 годин на місяць.

     Reply
      • 18.10.2014 at 10:31 пп
       Permalink

       Все, що я міг розказати, я вже розказав. Далі вирішувати тільки вам.
       Стосовно варіанту, щоб поїхати напевно, то ось читайте: http://sirko.org.ua/robota-v-polshi-part4/#comment-13700
       Там номери телефонів, і ПРИПИСКА, що хлопці НЕ ЗАЙМАЮТЬСЯ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯМ, але можуть мати інформацію, що вам допоможе.

       Reply
    • 18.10.2014 at 8:32 дп
     Permalink

     всім привіт. Я теж шукаю роботу. Візу отримав 16 жовтня, а вона вже дійсна з 14 жовтня (Сірку казав, що вона на квітень. Я помилився). У нас за роботу «агенства» просять 800грн. Є такі, що хочуть 1100грн. Мені підказали один № тел. щоб звонити напряму (не користуючись «агенствами») до українки, яка набирає на роботу на вакуумну лінію пакувати курей/мясо. Оплата 6,5 зл/год. Житло безкоштовне. В обід — годують. 10-12 годин тре працювати в день. Кажуть, що пакувати будуть увесь грудень і січень без перерв на свята. Я ще не звонив… Бо хотів працювати в Гданську, а то не там.. Пробував шукати через агенства. В «агенствах» пропонували роботу в лісі, мясокомбінати, муляри, зварювальники, порізка скла (8зл/год працюють в дві зміни; житло надають), перебирати овочі, чистити часник 7,5-8зл/год (30кг/год якщо вел. часник; житло безк.), пакування і складання меблів (7зл/год; 280год; прож. безкошт). Всюди 6 денний роб. тиждень. Крім того, в агенстві кажуть, що той перелік робіт, який вони показали, вже може бути неактуальний (бо типу вже хтось купив вакансію). Напевно, треба звонити на пакування мяса, бо іншого чогось знайти не вдається, та й ніби лише там працюють грудень/січень теж.

     Reply
    • 17.01.2015 at 4:28 пп
     Permalink

     Ну що вдлаось поїхати ,?

     Reply
   • 06.11.2016 at 8:48 пп
    Permalink

    Подскажите пожалуйста,а куда вообще лучше ехать на заработки, у меня муж инженер в теплосети, в какую страну безопасней комфортнее,прибвльней,спасибо

    Reply
  • 21.10.2014 at 8:28 дп
   Permalink

   привіт. Ще не телефонував туди, бо 12 годин стоячи на ногах і ще працюючи — трохи важкувато. Шукаю ще роботу. Знайшов в Катовіце на фірмі яка обслуговує стадіони. Оголошення було що пропонують роботу на плантації трави, а коли я списався з ними — сказали що то робота бензопилою з обрізки дерев і чагарників навколо стадіонів.. Мають 16 стадіонів.. Сказали що платять 8зл/год, дають безк. житло і годують. Якщо я сам харчуюсь, то 10 злотих.. Вся переписка дійшла до того, що працедавець питає «коли зможете приїхати». Вчора запитав. Я ще не відповів, бо писав ще на корабельний завод в Гданськ (теж по оголошенню). Звідтам не відповіли. То я дав номер тнл. одному знайомому щоб той позвонив. Він звонив в суботу — не відповідали. В понеділок скинули його звінок і запитались «що вас цікавить? я зараз не можу говорити». Він написав, що праця для українці. Вони відписались перезвонити на наст. день (тобто, сьогодні). Тож чекаю, коли знайомий позвонить. А щодо попер. роботи, то трохи насторожує.. У на в місті посередники продають роботу в польщі по 800грн, і у них робота в лоісі на Зеленій Гурі 9зл/год + моя комуналка (житло безкошт.) Крім того, однойменний футб. клуб перенаправляє на сайт ультрасів. Але фірма перевіряється по NIP. Зареєстрована в 2010 році. Вид діяльності «інша діяльність повязана з спортивними заходами» (або якось так). Не побачив відразу ваше запитання, бо пошта гугль складає мені їх в спам..

   Reply
   • 21.10.2014 at 9:23 дп
    Permalink

    Романе підкажи де шукаєш роботу в Польщі за допомогою яких засобів? і враховуючи інформацію теми чи уточнюєш щодо наявності праці в грудні січні місяці, і скажи як в тебе з польською чи володієш? якщо ні то підкажи на досвіді як спільну мову шукаєш з потенційним роботодавцем. Дякую.

    Reply
    • 21.10.2014 at 6:29 пп
     Permalink

     гуглив польською «праця в польщі для українців» і шерстив. Є оголошення, в яких польські фірми напряму шукають працівників, і в оголошенні вказують емейл, NIP і номера телефонів. По двом емейлам я написав. По одному — відповіли майже негайно. По телефонах я не звоню, бо не знаю польської. Так про себе розповів і роботодавцю. Вчора він мене запитав «коли можеш приїхати?» Самому трохи важкувато, добре якби був напарник.. Так, я питав про роботу в грудні і січні. Сказав, що роботи є «нон-стоп». Але трохи маю сумніви, бо дерева взимку не ріжуть.. По другому емейлу, де мені не відповіли, я дав №тел. знайомому, який знає польську. То є корабельний завод в Гданську (моя мрія Гданськ! Але мені не вийшло на цей завод..) Там гарні умови, оф.працевлаштування і навіть запрошення на роботу дають. Але вони хочуть щоб в твоїй трудовій були записи про аналогічну працю в україні (зварщик, слюсар; а в оголошенні писало «піскоструйщик» ше..)

     Reply
    • 21.10.2014 at 6:43 пп
     Permalink

     писав так: Доброго дня (ПІБ людини, яка виклала оголошення). Терміново шукаю роботу в Польщі. Маю 6міс робочу візу. Мені __років, працював там-то і там-то, маю вод.посвідчення кат.Б, володію компом Майкрс.Ворд і Майур.Ексель. Володію укр. і рос.мовою. Польською, нажаль не володію. В діалозі розумію, але не абсолютно все. Зацікавила ваша пропозиція про роботу. Так само маю потребу у житлі. Якщо моя кандидатура може становити для вас інтерес, то хотів би попитати чи оф.працевл., скільки год.роб. день/тиждень, чи надаєте житло, чи буде робота в жовтні, грудні, січні, і навіть на 5-6 місяців. З повагою, Роман.
     Вони відразу сказали про оплату в годину з їжою і без, про те що надають житло і з чим повяз.робота (в оголошенні писали «плантація трави, а на емейл написали що безопила і обрізка кущів і дерев навколо стадіонів).
     Я протупив, і перепитував чи то я маю оплачувати житло і їжу, бо щодо їжі він сказав. Сказав, що по приїзду в нас.пункт, зазвонити їм не зможу, бо по польськи не говорю.
     Він відповів, щоб я сказав йому свій ПІБ, свій нас.пункт в Україні. І що він розуміє/знає укр. і російську. (дублював мені своє повідомлення ламаною українською).
     Я відписався українською про все що писав раніше + додав ПІБ і нас.пункт (може краще його писати з самого початку «резюме»).
     Він відписався «коли можете приїхати?»
     Я написав, що «до 7 днів», але виїду швидше (незнаю, чи вірно зробив).

     Reply
    • 21.10.2014 at 6:51 пп
     Permalink

     на пакування не звонив, бо вирішив пошукати самостійно. Я не можу собі уявити стояння 12 годин на місці (а то ж ше ж треба працювати так 10-12 год!). Тому не звонив. Засвіти в своєму аккаунті на фейсбуці свій емейл і я тобі напишу (не маю акка на Мордокнижці). Їхав би негайно, але трохи почав тягнути час від учора (коли мене запитали «коли приїдеш?»). Почав тягнути, бо не знаю чи то оф.праця, і щоб не сталось так шо мені там взимку дадуть роботу з копання траншей (так почав думати, бо в оголошенні було «робота на плантації трави», а як написав — відповіли, що обрізка чагарників), ну і то треба ще дізнатись маршрут як їхати (сьогодні дізнався), спакувати сумку.

     Reply
  • 21.10.2014 at 8:34 дп
   Permalink

   якщо хочеш, напиши мені на [email protected] Я тобі скину телефон тієї українки в Польщі (на вакуумне пакування) і ти сам собі з нею поговориш. Я її не знаю і до неї не звонив. А ти роб. візу маєш? (може ти вже писав про це, але я встиг підзабути, бо всі коментарі перечитував давніше)

   Reply
 • 18.10.2014 at 11:02 пп
  Permalink

  Сірко дякую за поради та допомогу. і чи можеш скинути ссилку на сайти роботи в Польщі які є самими так би мовити ходовими і правдоподібними.

  Reply
  • 19.10.2014 at 1:09 дп
   Permalink

   Почитай уважно розділ «Праця в Польщі», там я розписав усі кроки по пошуку роботи в подробицях.
   В одній із статтей, є і посилання на польскі сайти вакансій.

   Reply
 • 06.11.2014 at 6:00 пп
  Permalink

  Сірко, привіт! То Роман. Я вже тиждень в Польщі працюю. Підкажи, будь-ласка, чи повинен мене мельдувати (прописка) поляк працедавець?БО він вважає, що так. В мене освядчення до іншого працедавця (по якому я робив візу), а працювати я поіхав до іншого поляка. Опиши процедуру зміни працедавця (як то тре змінювати документи). Допоможи інфою, пліз.

  Reply
  • 06.11.2014 at 8:05 пп
   Permalink

   Привіт, Романе
   Мельдунек тобі не потрібен, але якщо він зробить і не захоче нічого за те, що най буде — не зайве.
   Стосовно освядченя: най твій працедавець піде до Urzadu Pracy, заповнить та зареєструє бланк освядчення на твоє ім»я та саме на той період, коли ти фактично маєш працювати. Все!
   Більше нічого не потрібно, віза залишається та сама, освядченє буде на руках, нехай підписує з тобою контракт та виробляє PESEL.
   Для песелю потрібне тільки місце проживання (щоб отримувати кореспонденцію), але мельдунек не вимагається (принаймні, то було так раніше).

   Reply
   • 06.11.2014 at 8:34 пп
    Permalink

    Щиро дякую, Сірко! Я так само думав. Але пан користає якусь бухгалтерку, яка веде фірму з працевлаштування в єврику, і вона по тих канонах так типу вгадувала що тре мельдунек. Я в Катовіце. Як справи у тебе? Ще раз сердечно дякую, ти дуже допоміг!

    Reply
    • 06.11.2014 at 11:49 пп
     Permalink

     Стосовно євросоюзу, то тут так само, як і в Польщі — прописка потрібна тільки в разі отримання вида на проживання, а у всіх інших випадках, достатньо тільки поштової адреси для отримання листів.
     В мене все файно — думаю про свята та канікули, та що ще цікавенького придумати на сайт )
     Романе, а що робиш у поляка та які умови? Як dogadujesz sie z nim? )

     Reply
   • 22.02.2015 at 11:16 пп
    Permalink

    привіт панове. я вже також в Польщі, тільки от сьогодні і приїхав. візу отримав без проблем, хоч і доста хвилювався.
    ще прошу пояснити різницю між мельдунком і песелем. і як отримати ті документи? підозрюю, будуть потрібні при працевлаштуванні.

    Reply
    • 23.02.2015 at 8:36 дп
     Permalink

     Привіт, Віталію
     Перш за все — розказуйте спосіб, як вам вдалося пробитися у черзі. То мабуть цікаво всім читачам блогу, та й мені також )
     Стосовно мельдунку, то він не вимагається і потрібен тільки у разі оформлення карти побиту, але то буде не раніш, ніж за 3 місяці (потрібно показувати довідку про доходи, мінімум за 3 місяці). Для оформлення osiedlenia, то я взагалі тих деталей не розглядав особливо, бо там теж висуваються вимоги щодо тривалості безперервного перебування, та інших речей.
     Все, що вам потрібно зараз — це адрес для отримання кореспонденції.

     Reply
     • 23.02.2015 at 9:55 дп
      Permalink

      направду, мені підфортило) з»явилася на початку місяця вільна дата на 5е лютого. я пінгував її, але не записувався, бо ще не мав на руках запрошення. 6го я врешті отримав запрошення і записався — на 9те. як так довго трималися вільні дати — не знаю))
      зараз у Вроцлаві, займаюся пошуком кімнати, якщо хтось є з українців — буду радий знайомству і порадам щодо житла.
      а отой песель — в якій установі його видають, як воно виглядає і чи безкоштовне воно?

      Reply
 • 06.11.2014 at 8:38 пп
  Permalink

  Доброго вечора п. Роман . Мене звати Марія, я зі Львова. Дуже хочу допомогти чоловікові з пошуком роботи у Польщі. Планує їхати після Різдвяних свят, так як чекає на візу. Будь ласка, підкажіть яким чином Ви знайшли роботу? Наперед щиро вдячна за розуміння та допомогу.

  Reply
  • 06.11.2014 at 9:58 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Марічка. Вибачаюсь наперед, якщо не зможу моментально виходити в нет. В мене з тим не все гуд покищо. Я гуглив *праця в польщі для украінців*, але цей текст переклав польською мовою і так шукав. Вибирав аби то не украінці набирали на роботу. Так обрав 2 оголошення і написав на мейл. Відповіли відразу. Все. На одному сайті польському я вивісив оголошення що шукаю роботу і написав про себе. Роботодавець зголосився аж вчора.

   Reply
 • 06.11.2014 at 10:47 пп
  Permalink

  Щиро дякую за відповідь.
  Я розумію Вас. Скажіть будь ласка, Ви гуглили на польських сайтах? Шукали роботу будучи на Україні чи вже в Польші? Яку для цього візу потрібно? Мій чоловік чекає на звичайну робочу польську піврічну. Я зареєстрована на цьому сайті тому стараюсь чим можу чоловікові допомогти . Достатньо, що посередники підвели нас з воєвудською візою, досі розхльобуємо…. Ви задоволені таким пошуком? Я перепрошую, що багато запитань, просто єдиний вихід самому шукати і дякуючи такому сайту, можна чогось досягнути власними зусиллями. На жаль, в нас на Україні з роботою на даний момент не густо, а у нас дитинка 9 місяців, треба рухатись вперед, давати собі раду. Щиро бажаю Вам успіху у Ваших починнях. Все буде добре.

  Reply
  • 06.11.2014 at 11:08 пп
   Permalink

   Ну, в мене не зовсім стандартна ситуація з реакцією господаря на інтернет.. Так, я гуглив по польських сайтах, — воно автоматом шукатиме по польських коли в пошуковий рядок Гугля вписати запит польською мовою. Але є польські сайти, де наші люди перепродують вакансіі які самі знайшли в польському неті. таких людей видно по прізвищах, по емейлах якщо ці емейли одні й ті самі на багатьох сайтах. Так, я шукав роботу будучи в Украіні. Знайшов лише два оголошення які мені подобались. Одне оголошення на кораб.завод в Гданськ (Гданськ то моя мрія…) було. Я ім не підійшов, бо вони хотіли з досвідом роботи. Крім всього, завод сам робить освядчення на роботу (то такий папір, по якому ви робили піврічну роб.візу) і робить безкоштовно. Я поіхав по другому оголошенню. Роботодавець конкретно зацікавився мною. Оголошення я обирав аби там був емейл, а не лише номер тел., бо я польськоі мови не знаю. Візу треба піврічну робочу (іі роблять по освядченню), а більш тривалу візу (для праці більш за 6 місяців) роблять по зезволенню (зезволення вам зробить роботодавець, якщо зацікавиться працівником і бажатиме щоб той залишився працювати по вичерпанню 6 місяців). Думаю, що я маю бути задоволеним своім пошуком, адже шукав сам, іхав сам і зовсім не знаючи польськоі мови. Дякую за побажання. Навзаєм! Бажаю Вам знайти гарну роботу з гарною оплатою праці. Хай щастить!

   Reply
  • 07.11.2014 at 8:27 пп
   Permalink

   Дякую, Сірко, за допомогу. Зі всім погоджуюсь. Пані Марічці можу ще підказати сайт Сландо польський. (Він olx зараз вже). Там повно пропозицій роботи — понад 200 тисяч. Якщо з польською розмовною проблем нема — то там елементарно мож найти працю.

   Reply
 • 06.11.2014 at 11:41 пп
  Permalink

  Щиро дякую Вам за відповідь. Будемо шукати таким чином. Успіху Вам. Все буде добре!!!!!)))))

  Reply
 • 06.11.2014 at 11:46 пп
  Permalink

  Ось я попробувала в гуглі pracy w Polsce do Ukrainy наприклад зайшла на сайт [gumtree] тут дуже мало вакансій((( якими саме сайтами Ви користувались? Дякую

  Reply
  • 07.11.2014 at 12:02 дп
   Permalink

   Вибачте, що вриваюся до вашого діалогу з п. Романом.
   Ваш пошуковий запит виглядає для польського гугла наступним чином: [роботи в Польщі до України]
   Ліпше користуватися запитом: praca w polsce dla ukraincow [праця в польщі для українців]
   Насправді, саме по цьому напрямку (коли роботу пропонують саме для українців) не так вже й багато, якби того хотілося. Якщо поляк ціленаправлено шукає українців, то це свідчить, що він хоче заощадити на фонді зарплати. Але так чи інакше, просто потрібно мати витримку, і розуміти, що зимовий період набагато бідніший на вакансії, ніж весна-літо.

   Reply
 • 06.11.2014 at 11:56 пп
  Permalink

  Доброго вечора пане Сірко. Так звичайно читала. І пробувала але за таким пошуком дійсно вакансій обмаль і в більшості для жінок. Порадьте підкажіть можливо я щось не так роблю в даному пошуку??? Але нібито все по кроках як Ви описали. Дякую

  Reply
 • 07.11.2014 at 12:18 дп
  Permalink

  Все гаразд. Просто пан Роман, якраз по живому може прокоментувати і надати поради із свого досвіду. Ви якраз задали йому запитання, які мене також цікавлять. Просто z не сміла запитати. Я завжди дуже рада Вашим коментарям підказкам та скеруванням. Мій чоловік планує їхати в лютому. Вірю, що щось добре знайдемо спільними зусиллям. Покладаю надію, що вільне володіння польською мовою для мого чоловіка буде перевагою для зацікавлення в ньому як хорошу працівнику. Він ще кухар 4 розряду ехх якби в тому напрямку щось добре знайти… на все Божа воля. Дякувати Богу, що світ не без добрих людей. Дякую щиро за такий корисний сайт. Все буде добре у кожного з нас.))))))

  Reply
  • 07.11.2014 at 1:32 дп
   Permalink

   Дякую на доброму слові, пані Марічко
   Якщо ваш чоловік чудово володіє польською мовою, то НАВІЩО ви шукаєте по напрямку БЕЗ МОВИ?
   Просто в такому разі достатньо набрати в гуглі пошуковий запит: kucharz praca polska.
   Навіть та сама гратка.пл скільки має вакансій: praca . gratka .pl/kucharz/ (потрібно забрати пробели)

   Reply
   • 07.11.2014 at 9:36 дп
    Permalink

    Доброго дня п. Сірко. Дякую за скерування я навіть і не звернула уваги на таку важливу річ при пошуку. Думала що сайт для усіх. (хто знає і хто не знає мови). Ще раз щиро дякую.Якщо можете будь ласка підкажіть а на яяких сайтах можна підшукати роботу вільно володіючи польською мовою ( не тільки кухаря)? Щиро Вам дякую. Гарного Вам дня та вихідних.

    Reply
    • 07.11.2014 at 2:07 пп
     Permalink

     Добридень, Марічко
     Ви всеодно не до кінця зрозуміли мою думку (чи може то я вас):
     1. Якщо ви шукаєте роботу по запиту: praca w polsce dla ukraincow — то це передбачає, що працедавець розуміє, що працівники не розмовляють польською, або розмовляють дуже погано. Це цілком обдуманий крок, бо такі працівники згодні на більш низьку оплату, і гірші умови праці.
     2. Якщо ви шукаєте за конкретним запитом: praca kucharz wroclaw (для прикладу), то ви шукаєте роботу так само, як шукає поляк. Ваш чоловік, якщо він добре володіє польською, та має гарні професійні навики, він ничим не гірший поляка, а тому просто зобов’язаний шукати роботу на рівні із поляками. Так є більші шанси отримати ліпші умови праці, і оплату.

     Раджу уважно прочитати статтю: http://sirko.org.ua/robota-v-polshi-part6/
     Якщо залишаться питання — звертайтесь )

     Reply
     • 07.11.2014 at 2:29 пп
      Permalink

      Доброго дня п. Сірко.
      Все вірно Ви підмітили ми шукали роботу для чоловіка за praca w polsce dla ukraincow і не вдумались швидше не уважними були що це для українців без знань польської мови або і знанням не високого рівня. Щиро дякую Вам за підказку.

      Reply
     • 07.11.2014 at 4:00 пп
      Permalink

      п. Сірко підкажіть будь ласка, чи можна очікувати на результат при пошуку роботи, розмістивши своє резюме на польських сайтах ? на яких саме сайтах потрібно розміщувати? Дякую

      Reply
      • 07.11.2014 at 7:05 пп
       Permalink

       Я не практикував розміщення резюме на польських сайтах. Просто, кожного дня, я методично розсилав резюме по знайдених вакансіях. То було 5-8 вакансій щодня, на протязі 3 тижнів. За той час мені телефонували тричі, і навіть проводили телефонну співбесіду. Але врешті-решт, після чергового інтерв»ю, мені сказали виходити на роботу, після проходження медогляду.
       Ось такий досвід у мене.

       Reply
 • 07.11.2014 at 7:08 пп
  Permalink

  Я зрозуміла. Дякую Вам. Гарних вихідних.

  Reply
 • 07.11.2014 at 8:38 пп
  Permalink

  Дякую п.Роман. Успіхів Вам.

  Reply
  • 07.11.2014 at 11:07 пп
   Permalink

   Єдина нелегка проблема яку я наразі маю, то *украіни ніколи не було, украінці генетично нездалі, чому польща вам має помагати а украіна типу ставить ембарго на польське мясо (тому воно у вас і дорожче)?, путін то є добре, я б хотів щоб від украіни відгородитись високим муром, ніхто вас в єс не візьме бо ви є ринком збуту, украінці дурні і альфабети але мене за украіну срце бОлить* і тд. і тп. Важкувато таке слухати 10 днів.. Але планую триматись за роботу. Кожен вечір таке.. В іншому, ніби порядні люди.

   Reply
 • 07.11.2014 at 11:23 пп
  Permalink

  пане Роман, зараз такий час для України, що усюди ми на першому місці для обговорень, висловлюють свої думки про нас хтось хороші, хтось погані, то ж раджу Вам бути сильним, відчуваю Ви такі і є, не вступайте в не розумні дискусії, кожному своє. Ми варті кращого життя і до того йдемо маленькими кроками, кров»ю, але дякувати Богу йдемо. І все буде добре у кожного з нас, бо з нами Бог!

  Reply
  • 07.11.2014 at 11:35 пп
   Permalink

   Дякую за такі слова. Але то не той випадок. Нажаль. То не думки. То інь і янь єства господаря. Я ухиляюсь від цих розмов, але То не реально, бо буде так *я тобі хотів щось сказати…* і починається знову та сама фігня. Корочше, на тому вибудований весь світогляд людини. Зараз думаю, що було б добре, коли вирушаєш на заробітки з кимось. Я жодного разу ніколи не починав теми про політику, і ухиляюсь круто від цього.. Але це не працює. Ладно, то таке.

   Reply
 • 07.11.2014 at 11:44 пп
  Permalink

  Львів можна відобрати лише через війну, украінські жінки дупчаться за бульбу, у львові проститутки коштують долар, в украіні проститутки коштують дешевше ніж презервативи, украінці дурні люди бо пан господар мав туалет платний а укри робили то поза унітаз аби не побруднити унітаз, і тд /// то малий приклад дослівних цитат.

  Reply
  • 08.11.2014 at 1:41 дп
   Permalink

   Романе, щиро співчуваю, бо такі розмови я б довго не терпів, навіть через роботу. Маю щастя, що траплялися мені тільки виховані люди, бо більше чим за три роки справ із поляками, мені не те, що погане слово не сказали, навіть косо не подивилися. Чи то мій вигляд змушував тримати думки при собі, чи те, що молов польскою, як з переляку, і міг відрізати різко в будь-який момент, але факт є фактом.
   Поляк відчуває, що може собі дозволити такі розмови. Не мовчіть, не уникайте, бо постійно буде те торочити. Покажіть, що у вас є почуття особистої та національної гідності.
   І на завершення дам на озброення одну фразу, яка діє дуже гарно на поляків, враховуючи їхній менталітет

   вони всі поголівно вважають себе нащадками шляхти )))
   Отже, сама фраза:

   Czy wie Pan, jaka jest roznica miedzy szczeroscia, a chamstwem?

   — переклад — Чи знаєте Ви, яка є різниця по-між щирістю і хамством.
   Хамство в цьому випадку має значення: «человек, принадлежащий к низшим классам и лишённый человеческого достоинства / грубый, неотёсанный, наглый человек». Так заліпив писка мій колега, нашому начальнику, який мав подібну поведінку )
   Взагалі, для розрядки, ражу почитати, а потім і подивитися відео: http://sirko.org.ua/yak-vpiznati-polyaka-za-kordonom/
   Було б добре те відео подивитися так, щоб він чув і бачив, бо там без перебільшення показана щира правда. Поляки за кордоном поводяться погано. Багато їхніх нормальних співвітчизників соромляться показувати, що вони із одного краю.
   Халепа… я вже собі уявляю, як доказую тому хаму, що він сильно помиляється у ставленні до України та наших людей.

   Reply
   • 08.11.2014 at 12:59 пп
    Permalink

    Дякую, Сірко, за увагу і поради. Сьогодні іздив з ним в супермаркет. В дорозі було те саме. Корочше, украінців всіх треба каструвати, бо у них сім*я погане. Таке от трусив мені. То є пряма цитата. А вперше все почалось, як він лише приіхав по мене вперше зустрічати. Він відразу сказав, мовляв що ви там робите, украіни ніколи не буде, і що ваша гривня нічого не коштує. Йому 62 роки. Як приіхали додому, то питав чи я не маю сніду і ін, бо вони зі мною в один туалет ходять. Коротше, фігово, коли маєш жити не сам, а з кимось. Нічого не дає сказати. Я маю лише слухати. Коли я сумніваюсьв якихось його словах, які він називає фактами, то каже що я його дуже ображаю. Тримаюсь за роботу, бо домовлена оплата 8 злотих в годину, житло і іжу не плачу. Живу сам в кімнаті, сплю на шкіряному дивані, є на стіні півтораметрова плазма. То службове приміщення, де він теж живе. Душем користуюсь вільно. Другий день юзаю його нет на своєму планшеті (до того часу не давав, бо казав що я вірусами його компи позаражую). На зиму матиму роботу прибирати сніг навколо кількох супермаркетів на тракторах. Але підозрюю, що якщо снігу не буде, то буду різати бензопилою якійсь дерева. Якщо снігу нема, то супермаркети йому всерівно платитимуть, але менше. Тому він же ж не буде платити мені за то що сиджу дома. Має купити трейлер, і я житиму в ньому біля поля де різатиму дерева. Нічого не хоче розказувати. Все каже *спукойнє*. Якби мозок мені не клєпав тими своіми шутками про украінців і розповідями про погану украіну, то було б супер. Іншу роботу я сам не знайду. Тому прийдеться повертатись додому. Брак знання мови ставить в такі рамки. Покищо працюю вісім годин. Інколи девять. Ім два рази — зранку і ввечері. Чищу сам картоплю. Хоче аби я і варив іі. Підпрягає мити лєву посуду, бігати йому по пиво на перший поверх. Я терплю, бо інколи під час праці є так, що пів години є без роботи, і то бігання по пиво я списую на те, що то оплачено. Нині підпряг квасити капусту. як йде спати, то каже надобраніч. Коли я щось спішу в праці, то може казати *спокойнє*. Корочше, живе сам, а на пять днів приіздить його син до нього на роботу. Може то він свій брак спілкування так на мені практикує… Сяде на диван збоку (шкіряний диван таким кутом) і цілий вечір майже трусить то своє розуміння світу, що путін молодець, і що украіни ніколи не було. Каже що його бабка украінка. Коли чую його * мене за украіну срце болить*, мене вже починає підташнювати. Працюю поки 5 днів на тиждень. Ніби сьогодні в суботу мав працювати, але паде дощ, тому він не давав мені роботу. Роботу дає таку типу, яку знайде для мене в себе, бо мусить щось давати, оскільки тримає мене на зиму на ті трактори. От таке. )) Про непотребу в мельдованню мені не вірить, бо то йому інакше казала бухгалтерка яка веде фірму з працевлаштування поляків за кордоном. Коли я кажу, що мені всерівно, чи пан мене мельдуватиме, чи ні, то він мені довго трусить одне й те саме, що його бухгалтерка не підпише договір про мій найм. Про мельдунек не вірить ні мені, ні тому що ти мені сказав (я й сам то знав, але вирішив всерівно перепитати у тебе). Дуже очкує, аби мене не впіймала міліція чи якійсь перевіряючі. Так, поляки ввічливі, я то дууже помічаю, коли два рази гуляв в Катовіце. Гарне і спокійне місто. Дуже подобається.

    Reply
    • 08.11.2014 at 3:37 пп
     Permalink

     Дуже складний випадок… тут дійсно, або терпіти, або рубати.
     Стосовно мельдунку, то най робить, які проблеми? Він же має десь замельдувати тебе, бо інакше гріш-ціна його переживанням ))))
     Брак знання мови (тільки у моєму випадку — англійської) теж кілька разів зіграв зі мною у злий жарт:
     1. Один проти двох, або Нас так просто не візьмеш! — http://sirko.org.ua/odin-proti-dvox-abo-nas-tak-prosto-ne-vizmesh/
     2. Руссо турісто, або Селюк в гостях у буржуїв — http://sirko.org.ua/russo-turisto-abo-selyuk-v-gostyax-u-burzh/

     Після того заплатив не мало грошей, щоб покращити свою англійську і більше не втрапляти до таких халеп ))))

     Reply
     • 08.11.2014 at 6:25 пп
      Permalink

      Хах, прикольно в тебе було з англійською. В мене так само з польською. ) Ох, та з тим його мельдунком то капец… Ми ж живемо в службовому приміщенні, а сюди не замельдуєш. Переживаю лише щоб через той його мельдунок в такій ситуаціі все не затягнулось з оф. оформленням до праці. Бо я так думаю, що при поверненні додому мені то (оф. оформлення до праці) буде важне на кордоні, можливо. Ну так, маю терпіти, бо домовлено про оплату праці так: або годує і вісім злотих, або годуюсь сам і 10 злотих. Так як я харчуюсь, то мені гарно виглядає другий варіант., і я ще б при цьому суперово харчувався. А при більш тривалому робочому дні, взагалі б було суперово. Взяв з собою книжку з шв.мовою, але вчити не можу, бо, пля, та його політінформація недає )) Польську знати супер, бо то мож з тим фірму реєструвати, вести домовленості по договорам, а без того ніяк.. Не відписався швидше, бо квасив капусту, мив посуд і ще всяке по господарстві було. Тіло ще ломить, але вже втягується/звикає до постійних фіз. навантажень. Згадав що таке задирки на пальцях )) От таке житійо )

      Reply
      • 09.11.2014 at 6:35 пп
       Permalink

       Бо я так думаю, що при поверненні додому мені то (оф. оформлення до праці) буде важне на кордоні, можливо.

       Я думаю, що не варто заморочуватися. Принаймні, я навіть чуток таких не зустрічав, тим більше — офіційної інформації. Принаймні, я сам тим не переймаюся.

       Так як я харчуюсь, то мені гарно виглядає другий варіант.

       Правильне рішення, адже самостійно годуватися, то часом виходить дуже недешево, особливо, як маєш багато роботи, і доводиться купувати вже готові продукти.

       Взяв з собою книжку з шв.мовою, але вчити не можу

       Вчи польську, вона зараз тобі стане у пригоді. Навіть дуже. Потім переїдеш до Труймяста, наймеш вчительку шведської і вона тебе швидко у всьому «роздуплить». Там у Гданьскому університеті є відділ Скандинавістики, тому знавців скандинавських мов там предостатньо )

       ольську знати супер, бо то мож з тим фірму реєструвати, вести домовленості по договорам, а без того ніяк..

       Повір, фірма у Польщі тобі не потрібна. Достатньо буде знайти «людську» роботу, щоб був час вчити мови та увечері кататися на велосипеді уздовж моря )

       Згадав що таке задирки на пальцях ))

       Працюй у рукавичках обов»язково, та придбай тюбик крему для рук (я завжди беру з України «Бархатные ручки»). Перед тим як одягати рукавички — мастиш руки кремом. Після обіду, як одягати рукавички — мастиш кремом.
       Як коли повернувся після року роботи за кордоном, то руки у мене були м’які, без мозолів, ніби і не працював весь той час )

       Reply
     • 09.11.2014 at 7:35 пп
      Permalink

      Дякую щиро за поради! )

      Reply
 • 08.11.2014 at 2:21 пп
  Permalink

  Доброго дня. п.Роман, якщо б Ви хотіли, подзвонив знайомий хороший, працює у Вроцлаві на м»ясі. За годину 9 злотих, житло оплачувати самому 350 злотих шукати не потрібно вже є, умови проживання добрі. Правда субота робоча. Вдень можна працювати і 14 год. Якщо Вам підходить можу дати контакти.

  Reply
  • 08.11.2014 at 2:24 пп
   Permalink

   Щиро дякую, Марічко. Покищо тримаюсь за свою роботу. Робота на мясокомбінатах, теплицях, в полі і на будові мене не цікавить. Дякую за турботу!

   Reply
 • 14.11.2014 at 9:09 пп
  Permalink

  сьогодні повернувся додому з Польщі. Дуже шкодую, звичайно, але набридло мені жити з працедавцем без ключа від помешкання. Як вдень до туалету чи ще для чогось «додому» не зайти, так і в вихідні дні, коли працедавець хоче йти кудись по справах, я маю йти гуляти. Шкода, звісно, але я так жити не можу, коли післяробочий час собі посвятити не можу, і нерішаєма проблема з доступом до житла без ключа. Працедавець був ідеологічним сторонником тих польських ультрас, які на день незалежності Польщі в Варшаві погроми робили. Суть ідеології така: українці для поляків це як негри для расистів; Євросоюз то погано; Путін цар; є лише маленький відсоток управителів, а всі решта — «бидло».

  Reply
  • 14.11.2014 at 9:37 пп
   Permalink

   Хоч гроші за роботу забрав???

   Reply
   • 14.11.2014 at 9:44 пп
    Permalink

    так. навіть розписку писав, що мені заплачено. але прізвище і імя роботодавця не писав.

    Reply
    • 14.11.2014 at 10:51 пп
     Permalink

     Ну, та його розписка до одного місця, але те, що заплатив усе — це добре )
     Отже, Романе, можна писати наступну повчальну історію, як не варто їхати до Польщі? ;)

     Reply
 • 14.11.2014 at 11:14 пп
  Permalink

  тією розпискою він ніби страхувався )) Силу вона має таку ж, як ефект плацебо. Історію про те, як не варто їхати до Польщі вже не напишеш, бо все було гуд по великому рахунку: і платив обіцяне, і робота була в самому місті, а не десь на периферії, і легша (я так думаю) ніж на конвеєрі, і вільний доступ до душу і води (він мав її безкоштовну, як і електроенергію); як бонус, його брат працював в Швеції (називав його пияком; а ти знаєш, як я до скандинав відношусь) + бухгалтерка яка вела його фірму, вела ще фірму з працевлаштування поляків в Єврику. При поїздці на роботу має місце також «щастя/везіння». Хто може знати наперед, які вавки в голові матиме працедавець навколо ключів від житла (полька, яка в нього купу років прибирає в хаті, він до тепер наказує аби не зламала ключ коли закриватиме двері; звідси можеш уявити собі решту); наколо ідеологічних політичних моментів. Це, напевно, той єдиний випадок, коли шкодуєш, що ніхто з українців не працює з тобою хоча б десь поряд (але й на українця теж треба щоб повело). З роботодавцем в мене сварок небуло. Навіть коли я їхав додому. Він знав, що я не повернусь. Хоча я казав, що мені тре в Україну на 4-6 днів. Казав забирати свій спецодяг. Я відповідав, мол, навіщо? я ж повернусь. Чи пан не хоче щоб я повертався? Працедавець відповідав: «Я нічого не кажу. Мені твого спецодягу нетреба. Я тобі потім не буду слати його посилкою додому. В суботу якраз буде робота по ремонту трейлера (типу де я мав жити, бо то була робота з порізки дерев десь в полях). Я на тебе розраховував. Але то таке.» Я не сподівався, що він мені заплатить, бо за «легендою» я б мав повернутись. Ну і він сам казав, що зарплату платить виключно 10 числа наступного місяця (типу за листопад платить 10 грудня і тд по такому принципу).

  Reply
  • 14.11.2014 at 11:42 пп
   Permalink

   Ну, будемо сподіватися, що він дотримається даного слова )
   А стосовно фарту/везіння, то й справді , досить значущий фактор, адже у самого минулого року була подібна історія із поляком. Я покинув все у Стокгольмі, та поїхав світ за очі в Мальме, на фірму до одного поляка. Три тижні відпрацював і полетів додому, бо він настільки нервовий та слабоорганізований у праці, що просто не сила терпіти. Розрахувався, завіз на льотнісько, але більше у мене нема бажання у нього працювати. Якось зовсім не комфортно.
   Які плани далі?

   Reply
   • 14.11.2014 at 11:50 пп
    Permalink

    корочше, поляк настояв аби я не лишав свій спецодяг, «бо тут нічого не залишають». Я сказав, що викину його в смітник, раз такі справи. Він мені заплатив, я подякував і потис йому руку зі словами «щиро дякую». Він усміхнувся. Я взяв сумку в одну руку, спецодяг, куртку робочу (невдягнану), перевзуття, блайзер і викинув це в смітник. Він мав бачити це, якщо спостерігав. Я попрощався з його сином. Він запитав чого я їду. Я сказав, що маю продати дачу, бо чекає покупець :) Потім я сказав, що його тато казав забирати спецодяг. Він невдоволено фиркнув на тата, але всетаки сказав мені «то нетреба було приїздити, якщо ти ось так хочеш їздити» чи щось таке (я польську дуже докладно ж не розумію). Потім закинув сумку на плече і взяв курс на дворжец автобусови. До нього я не поїду вже. Про «плани» написав нижче.

    Reply
   • 14.11.2014 at 11:53 пп
    Permalink

    гроші мені заплатив усі повністю. 688 злотих за 12 днів роботи. :)

    Reply
 • 14.11.2014 at 11:40 пп
  Permalink

  повчальним.. навіть не так.. а важливим може бути лише те, про що писав і ти: якщо їдеш сам, то без мови буде важко (мені повезло, що працедавець трохи розумів українську). Роботи є багато, і по оголошеннях її можна шукати без жодних проблем, коли знаєш польську. Коли їдеш з добрим знайомим (який їздить в польщу на роботу), то мова польська фактично не потрібна. По дорозі додому я познайомився з хлопцем з Хмельницька. Він казав, що польську фіг вивчиш, бо у них в бригаді її ніхто не знає. Мав високооплачувану роботу, але важку (дерева з корінням пакували на Бельгію. Казав, що роботи/замовлень поляк набирає багато, що роб.рук не вистачає. Казав, що працедавець дуже добре до них ставиться. Робить їм зезволення на три роки, а вони відмовляють і кажуть робити його на рік. :) Працював по 10-12 годин плюс субота. Зарплату мав від виробітку, але якщо перевести в години, то казав що є і 10 і 12 і 15 і 17 і навіть 20 зл в годину. Дві перерви на обід працедавець оплачцівав ім. Номера телефону того хлопця я не взяв.. Бо його на роботу взяв його кум.. тому я не смів питати, оскільки його теж взяли, а не сам собі шукав. Та й вагався я, чи то знову на Катовіце цілитись, чи то в Гданськ, чи вапче нікуди не їхати. Але без мови, ця робота мені б пасувала. В Польщу тягне :) мене, бо там бурлить життя :) В Україні було нудно, а тепер ще нудніше стало.. Вже й родичів агітував емігранути в Польщу.. Але скандинави найкращі! :))

  Reply
  • 14.11.2014 at 11:56 пп
   Permalink

   Романе, не поскупися зараз на вчителя польської та не морочся. Думаю, що більше 50 грн на годину не повинні брати, а якихось 40 год із вчителем, та нескінченна самостійна робота зробить своє.
   Про Швецію поки що забудь, та сконцентруйся на Польщі, розфокусовуватися не варто.
   Буде потрібна підтримка чи порада — звертайся.

   Reply
   • 15.11.2014 at 12:05 дп
    Permalink

    Твої поради в точку, як завжди. І ти тонко розумієш суть справи. :) А суто в мене більше лінь :) їздити на уроки польської (перед поїздкою до Польщі я хотів її вчити, але то треба було 3 місяці вчитись 2-3 рази на тиждень з групою людей, або брати репетитора якщо тре швидше чи ін.). Ну побачимо, чи зможу я її побороти. )) Дякую за розмову. Успіхів і тобі! Нехай щастить! ))

    Reply
 • 20.11.2014 at 2:05 пп
  Permalink

  Доброго дня п. Сірко))))) Підкажіть будь ласка, чи зустрічалась Вам фірма ( чи пан який має такий бізнес) яка займається пакування дерев з корінням? Як саме ми з могли б знайти? Ми б розглянули таку пропозицію на роботу. Кількість годин нас не лякає головне щоб оплачували.
  Щиро дякую Вам.
  Гарного Вам дня.

  Reply
  • 20.11.2014 at 10:10 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Марічко
   Навіть не знаю що відповісти на ваше питання. Взагалі про таку роботу я вперше чую.
   Що до пошуків, то просто нагадайте мені в неділю вранці тут же, спробую пошукати.

   П.С. А чому саме така спеціалізація?

   Reply
 • 20.11.2014 at 10:16 пп
  Permalink

  Щиро дякую. Гаразд домовились. Ми якраз займаємось пошуком роботи для чоловіка. Чоловік ні роботи трудомісткої, ні великої кількості годин не боїться, тільки щоб Господь допоміг, щоб відповідно оплачували і з житлом було легко знайти.

  Reply
 • 23.11.2014 at 4:11 пп
  Permalink

  Доброго дня п. Сірко)))) вибачте що вже після обіду запрацювалась))) нагадую щодо допомоги з пошуком на сайтах роботи по пакуванні дерев з корінням. Щиро дякую. Гарного дня)))

  Reply
  • 23.11.2014 at 10:22 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Марічко
   Отже, результати моїх пошуків такі:
   «пакування дерев із корінням», «пакування дерев», «пакування фруктових дерев» — за такими напрямками я шукав роботу в Польщі, як ви просили. Нічого із тих запитів мені не принесли, крім як вакансії для поляків у Голандії, Німеччині.
   Єдине, що я знайшов по роботі із деревами, то вакансії для вальщика дерев — «pilarz» та лісовод «arborysta».
   Думаю, що є сенс простого перебору вакансій у розділах «praca fizyczna» на польських сайтах вакансій. Можливо щось подібне трапиться.

   Reply
 • 23.11.2014 at 11:31 пп
  Permalink

  Доброго вечора))) п. Сірко щиро дякую за виділений час для нашої потреби.
  Гарного Вам нового тижня!!!
  Доброго вечора п. Романе може Ви чимось зарадите та пригадаєте моменти які б полегшили пошук роботи яку Ви описували по пакуванні дерев з корінням чоловік має намір працювати у такому напрямку? Наперед щиро вдячна за розуміння та допомогу.

  Reply
  • 23.11.2014 at 11:38 пп
   Permalink

   Привіт. Все що я знав — я написав. Той чоловік іхав додому по якихось справах після місяця роботи. Повертавчя він із Катовіц. Отже, це десь поряд. Більше нічого незнаю, нажаль. Казав, що перші тиждні руки болять від плоскогубців (долоні), а потім болять сухожилля від кисті до ліктя. Казав, що вночі має вставати по чотири рази щоб робити вправи руками, бо після цього може заснути. Інакше біль недає. Але роботою був задоволений. Вони пакують і великі дерева — то така спеціальна машина викопує дерево таким ножом у формі половини кола. Далі вони пакують кореневу систему. За такі великі дерева платили більше. Це все, що я знаю. А на олх.пл щось більш-менш підходяще вдалось знайти?

   Reply
 • 23.11.2014 at 11:49 пп
  Permalink

  Щиро дякую п. Роман за швидку відповідь і приділений час. Так ми з чоловіком шукали на польському olx, на жаль, нічого не знайшли. Можливо спробуємо по Катовіце …. шкода, але надії не втрачаємо! Ще раз дякуємо.
  Гарного нового тижня!))))

  Reply
  • 23.11.2014 at 11:59 пп
   Permalink

   1. Ваш добрий знайомий з Вроцлава про іншу працю незнає нічого? 2. Як буде Ваш чоловік повертатись додому, то обовязково напитає в пасажирів про роботу. Але спершу треба іхати на якусь роботу. // ще зі мною в автобусі іхали люди з заробітків із Зеленоі Гури. Щось там по трускавках робили в такий час. Ну і від фірм посередників знаю, що багато пропозицій праці у них трапляється в Зеленій Гурі. Так шо, все навколо праці крутиться і навколо Зеленоі Гури. Ваш чоловік сам один хоче іхати на заробітки? Скільки йому років?

   Reply
 • 24.11.2014 at 12:06 дп
  Permalink

  Чоловікові 36 років. Надіємось, що знайдемо роботу і після свят поїде. На разі компанії у нього немає. Шукаємо роботу самі з посередниками справ мати не дуже хочемо.

  Reply
  • 24.11.2014 at 12:30 дп
   Permalink

   В дужу крайньому випадку він завжди може підійти до якоісь будови (польща активно будується) типу готелю чи ще чогось (будують цілодобово в центрі самого міста. Думаю, що так скрізь) і запитати про роботу. Але тут він зіштовхнеться з таким моментом, що працедавець, якщо братиме Вашого чоловіка, буде зобовязаний йому зробити освядчення (якраз саме таке, яке Ваш чоловік мав мати при відкритті робочоі візи). Таке освядчення робиться протягом 14 днів мінімум. Тому у працедавця буде ситуація з нелегальним працівником на 14 днів (поки не буде потрібного освядчення). Та й для Вашого чоловіка це буде ризиком. Тому, покищо найгарніше виглядає такий шлях: чоловік іде у Вроцлав до знайомих. Там працює собі і паралельно шукає щось краще. Як знаходить, домовляється за освядчення. Коли освядчення з тієі кращоі роботи вже буде, то йде з мяса на ту кращу роботу. (Ну і на мясі йому теж освядчення робитимуть) Про поверненні додому, або при короткочасній поіздці додому, він матиме шанс познайомитись з пасажирами в транспорті і довідатись щось про вн.роботи.) Крім усього, ви економите гроші на послугах укр.агенства з працевлаштування.

   Reply
  • 24.11.2014 at 12:31 дп
   Permalink

   Ну і на мясі буде не сам, а поряд із знайомими. Це теж плюс.

   Reply
   • 03.12.2014 at 7:03 пп
    Permalink

    Доброго вечора п. Сірко.
    Будь ласка, зорієнтуйте скільки становитимуть витрати в місяць у Польші, якщо самому знімати житло та харчуватись?
    Щиро дякую.

    Reply
     • 23.12.2014 at 6:42 пп
      Permalink

      Доброго вечора, пане Сірко
      Дуже важлива для нас Ваша професійна думка. У фейсбуці у новинах потрапила мені така інформація щодо офіційної роботи у Польші facebook. com /pages/ %D0%A0%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B0-%D0%B2-%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%89%D1%96/551149851592719?ref=profile яка Ваша думка ? Щиро дякую.

      Reply
     • 23.12.2014 at 6:45 пп
      Permalink

      перепрошую за не точність ми розглядали вакансію: Вакансія та працевлаштування абсолютно БЕЗКОШТОВНО!
      Робота без посередників!

      Компанія «ORION .PL» для свого клієнта SAMSUNG ELECTRONICS POLAND MANUFACTURING, який відомий в цілій Європі та світі виробника холодильників, пральних машин і т.п. проводить набір працівників – обслуговування лінії продукції.

      Reply
      • 23.12.2014 at 7:53 пп
       Permalink

       Доброго вечора, Марічко
       Все виглядає ніби добре, ніяких негативних відкликів в інтернеті я не знайшов, та й у польському інтернеті, компанія позиціонує себе досить широко. Це значить, що вони зацікавленні у знаходженні польських працедавців.
       Стосовно анонсованих умов, то це вже потрібно перевіряти на місці.
       Хочу загострити вашу увагу на оплаті праці:
       12 год/доб х 6 днів/тижд х 4 тижні = 280 годин (то дуже багато!)
       Оплата перших 168 годин — 10 pln/год (brutto)= 1680 pln
       Наступні 112 год — 20 pln/год (brutto) = 2240 pln
       Загалом: 3920 pln (brutto)
       Використовуючи калькулятор зарплат, обраховуємо чисту ЗП
       зарплата в польщі, оплата праці в польщі
       Не знаю, чи саме стільки ви очікуєте від заробітків вашого чоловіка в Польщі, на таких умовах.
       Одним словом, пишіть, спілкуєйтесь і задавайте самі сміливі питання стосовно всього, що вас цікавить, особливо, стосовно ЗП )

       Reply
 • 23.12.2014 at 9:04 пп
  Permalink

  Щиро дякуємо Вам пане Сірко. Так звичайно будемо дзвонити.

  Reply
  • 27.01.2015 at 7:53 пп
   Permalink

   Марічко, як справи з пошуком роботи для чоловіка?

   Reply
   • 27.01.2015 at 8:23 пп
    Permalink

    Мої вітання, Романе!
    Радий бачити )
    Як справи із роботою?

    П.С. Сьогодні у розділі ОГОЛОШЕННЯ з’явилася перша вакансія. Сподіваюся, що далі будуть публікуватися й інші не менш цікаві пропозиції.

    Reply
    • 27.01.2015 at 8:38 пп
     Permalink

     Привіт, Сірко! Навзаєм! ))
     З роботою не густо, бо я аж тепер пробую шукати. Я в Україні. В мене хворіла і померла бабця. Десь через два дні після мого повернення з Польщі захворіла бабуся.. Шведську вчити не продовжив.. Ще до поїздки до Польщі вчив, а як повернувся — … . Трохи на Аукро і Олх розпродував свої всякі речі, а дечим і приторговував (продаю пасики до вінілових програвачів). Маю візу до 9 квітня, думаю, може згасати. Надумав попитати Марічку, чи працює її чоловік через фірму Оріон. У них не густо з вакансіями. Підходить типу «робочий на виробництві», але хотів би розпитати всіляке. Та й цікаво, чи вдалось Марічці досягти цілі. А як справи у Сірка? ) Скандинавське повітрячко любо вдихати? :)

     Reply
     • 27.01.2015 at 9:29 пп
      Permalink

      Доброго вечора п. Романе
      Пропозиція від Оріон цікава тільки з документами не встигли на 19 січня ((((( тому не поїхав. Зараз також шукаємо роботу.

      Reply
     • 27.01.2015 at 9:52 пп
      Permalink

      Романе, я вже більше 3-х місяців удома. Взимку у Швеції нема що робити, хіба тільки дахи від снігу чистити.
      Думаю над тим, що швидше станеться: отримаю візу чи повістку )))
      Хочу далі розвивати сайт, та ще кілька проектів у розробці.

      Reply
    • 27.01.2015 at 10:10 пп
     Permalink

     Ну сайти можна розвивати. Але не краще було чистити десь сніг, ніж гадати над повісткою? Хоча б до Польщі переметнутись на зиму, якщо шведський сніг не той-во-во. Нема за що тут в Україні ризикувати здоров»ям і життям.

     Reply
     • 27.01.2015 at 10:27 пп
      Permalink

      А я думаю, що Бог всіх нас береже. І якщо він має урок для мене в Україні, то я маю його вивчити )

      Reply
    • 27.01.2015 at 10:44 пп
     Permalink

     Емм.. Сірко, краще най Тебе (ну і нас всіх) Бог береже. А «урок» той, робить не Бог, а наші бояри і безмозглі/недороси.
     Зараз скажу дещо різке: я поважаю Тебе за виважені і розумні коментарі і публікації. Ти цим дещо нагадуєш скандинава. Але я не сприймаю фанатизму. Фанатизм стоїть позаду Віри. А Віра, то нейтральна територія між знанням і незнанням. А на незнанні тих людей, які ще не отримали «урок»(досвід) можна пограти засобами ТБ, пропагандою і тд. Якщо прибрати фанатизм, то переконаю тебе без проблем, описавши декілька «уроків» з свого досвіду.

     Reply
     • 27.01.2015 at 11:13 пп
      Permalink

      Все правильно кажеш, Романе
      Але от тільки мене дивують твої слова про мій фанатизм. Ще якось погодився б із фаталізмом…
      Бог нам посилає уроки у вигляді різних ситуацій, де ми маємо щось зрозуміти. І хтось буде кричати: «За що то мені?»
      А я лише запитаю: «Чого ти хочеш мене навчити, Боже?»,- і попрошу дали сили та мудрості.

      П.С. До релігійних фанатиків теж не належу, і не ходжу до церков/мінаретів/синагог )

      Reply
    • 28.01.2015 at 1:32 дп
     Permalink

     Радий, що Ти подивувався з цього, бо дуже добре що Ти таким не є. На фаталізм хворе все наше суспільство. І я в тому числі. Але якщо Ти сам це за собою розумієш, то надія, що побориш, є. )) Бог (а іншими словами «Той, що Є») — то дуууже розмите формулювання, і за нього можна сховати все абсолютно. Там може бути захована і гордість, як наслідок самообману через невідповідну самооцінку (є гордість як наслідок і відповідної самооцінки); брак поінформованості і тд. «Проблему» вірно вирішувати тоді, коли все знаєш про неї. Не буду корчити з себе розумника. Бажаю тобі, щоб своє запитання до Бога Ти ставив собі по-між розумних людей, тобто в Швеції. Там є шанс навчитись. І без фаталізму.

     Reply
  • 27.01.2015 at 9:35 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Марічко. Всмислі, «невстигли»? Їм треба було працівника на 19 січня лише? Бо вакансія висить у них до тепер.
   Думаю, що робота на Самсунгу буде подібна до роботи на стрийському «Леоні»… Якщо там треба стояти на ногах по 10 годин, то це не є легко… Але окрім цього все решта виглядає заманливо. Дякую, що відгукнулись.

   Reply
   • 27.01.2015 at 9:41 пп
    Permalink

    Набирали групу людей тільки станом на 19 січня. Так нам дзвінком з Польші пояснили з кадрів. Можливо буде ще одна хвиля набору то сказали повідомлять. А на 19 січня в чоловіка документів не було(((((. Згідна може і схожа до роботи на Леоні тільки вище оплачувана. На разі шукаємо.

    Reply
    • 27.01.2015 at 9:52 пп
     Permalink

     про Леоні писав, бо думав, що Вам відомо яка це робота.. Автобус від Леоні в радіусі 100 км від заводу людей шукає незпроста. Ну, але згода, робота є робота, плюс обіцяють добре платити. На таких великих заводах завжди є текучка кадрів, то ж вам вартувало б, може, зареєструватись на сайті цього агенства, аби вони Вас мали на замітці. Особисто я, як був в Польщі, то не мав монотонну роботу, але 10 годин на ногах мені було так добре важко… Пишу про себе, бо не знаю як Ви самі собі то бачите. Про агенство думаю. так: три великі фірми найняли 1 чоловіка (як шефа) і 2-3 менеджерів-помагайок, зареєстрували (а може і ні) для них агенство, і таким чином шукають собі працівників на заводи. Підозрюю, що обслуговує це агенство, мінімум чотири фірми: оббивання меблів/швачки; зварювальники-будова; пластмаса/самсунг/навантажувачі/робочі. Тому все так круто з житлом і транспортом на роботу. Ось таке то.

     Reply
 • 04.01.2015 at 6:55 пп
  Permalink

  Доброго дня!Хочу запитати,можете мені порадити вакансії для жінок у Польщі?Приїхала з Польщі в грудні,бо закінчилась праця,а після свят хотіла б поїхати,але не знаю де краще шукати,може Щечін?Буду вдячна за відповідь!

  Reply
 • 07.01.2015 at 6:43 пп
  Permalink

  Добрий день.
  Як перевірити Зезволенє і фірму яка його зробила. Є тільки назча фірми і іі адреса.

  Reply
  • 09.01.2015 at 11:11 дп
   Permalink

   Добридень, Сергію
   Будь ласка, уважніше почитайте статтю угорі, бо власне там детально розписано, яким чином знайти дані фірми в Польщі

   Reply
 • 28.01.2015 at 1:29 пп
  Permalink

  Доброго дня, Сiрко! Добре , що натрапив на ваш сайт, дуже багато корисноi iнформацii i порад. Тож i в мене запитання до вас.
  Працюю автомалярем , але наразi заробiтки не тi, що ранiше. Якщо можливо, пiдкажiть,де можна знайти таку роботу в Польшi i як вона правильно називаеться польською мовою. Перекладач видав Malarz samochodów.Але по цьому запиту на польських сайтах не змiг нiчого знайти.Дякую

  Reply
  • 28.01.2015 at 1:37 пп
   Permalink

   Поки Сірко відповідає, я вставлю 5 копійок. Роботи в польщі для людей з спеціальність — просто завалісь. Як гуляв по Катовіце, море оголошень про найм людей в автосервіси. Цільтесь іхати у вел.міста, а не на периферію — зможете насолодитись всіма ніштячками від життя і роьоти.

   Reply
   • 28.01.2015 at 3:30 пп
    Permalink

    Дякую за допомогу, Романе )
    Все «по справі» кажеш )

    Reply
    • 28.01.2015 at 3:41 пп
     Permalink

     )) Проблемою є знайти роботу для таких як я: за освітою ветеринарний фельдшер, а працював комірником, менеджером з постачання і підприємцем. За освітою не працював (нема потреби у нас в такій спеціальності), а в Польщі це означає корівники прибирати від каках, ну, і звісно, периферію. От, коли працівник кваліфікований за освітою, типу зварювальник, водій фури, водій автонавантажувача, слюсар; або за навичками: вулканізатор шин, маляр автівок, рихтувальник — проблем нема.

     Reply
  • 28.01.2015 at 3:08 пп
   Permalink

   Доброго дня, Вадиме
   Роботи по фарбуванню та рихтовці у Польщі предостатньо. Переконався у цьому неоднократно, передивляючись оголошення.
   Цілком закономірно, що ви не знайшли нічого, бо автомаляр у поляків зветься: lakiernik samochodowy
   Рихтувальник — blacharz samochodowy
   Шукати потрібно у великих містах, там де багато, а не переферії. Роман цілковито у тому правий.
   До професії польською додаєте «praca», і вам виведе сайти із вакансіями. Якщо є переваги, щодо якогось міста, тоді до загального пошукового запиту «zawod+praca» додаєте назву міста польською.
   Ось як би я шукав роботу автомаляра у Варшаві:
   lakiernik samochodowy praca warszawa

   p.s. Якщо до польської назви будь-якої професії додати слово zarobki, то знайдете сайти із описанням спеціальності та величиною середньої зарплатні.

   Reply
 • 28.01.2015 at 1:39 пп
  Permalink

  Оце знайшов , але це посередник
  крупное польское промышленное предприятие требуются Автомаляры с опытом работы.

  Профессиональные требования-
  — Опыт работы в покраске автомобилей , автобусов и крупногабаритной техники.
  — Аккуратность, исполнительность, быстрота, качество, организованность.
  Обязанности-
  Подготовка и покраска металлоизделий, покраска металла в пластике и резине , нанесение покрытий на металл.

  Условия труда-
  Трудоустройство Непосредственно к Работодателю . Работа постоянная ,первые три месяца умова злэцэня , последующие месяцы умова о праце с возможностью продления контракта и получения зезволення от работодателя.
  Оплата 15 злотых в час/нетто (то есть на руки). Проживание за счет работодателя. Работа посменная(три смены).Выходной-воскресенье и государственные праздники (второй выходной по договоренности с работодателем).

  Особенно Польский работодатель заинтересован в украинских специалистах имеющих опыт работы на автосборочных заводах Украины , и на подобных производственных предприятиях.

  «Shans» Sp. z O. O.
  ulica: Pl. Powstancow Warszawy 2, Warszawa 00-030
  скайп warszawa-info
  тел. +48-538-930-763
  [email protected]

  Данные фирмы можно проверить-
  1. на сайте Польского Судового Реестра, можно найти нашу фирму (Ministerstwo Sprawiedliwości KRS)
  2. на Польском сайте реестра всех действующих работодателей и фирм по трудоустройству -утвержденный Министерством Труда и Политики Польши ( Ministerstwo Pracy i Polityki ).
  Що на це скажете?

  Reply
  • 28.01.2015 at 3:44 пп
   Permalink

   Що я можу сказати: потрібно спілкуватися, і питати про умови, бо виглядає цілком правдоподібно.
   Наполегливо раджу підготувати список всіх необхідних питань, і дзвонити тому ж посереднику, щоб з’ясувати подробиці.
   Якщо хоч одна відповідь вам не сподобалася, або до вас віднеслися зверхньо, зневажливо, чи вони жадають оплати за працевлаштування, то можна відразу видаляти їх номер телефону.
   Європейські агенції посередництва праці отримують оплату від працедавця, часто — це частина вашої зарплатні, яка не оголошується.

   Reply
   • 28.01.2015 at 4:19 пп
    Permalink

    Дуже дякую за вичерпну iнфу,спробую шукати за вашим запитом. Якщо щось знайду-вiдпишусь.

    Reply
    • 28.01.2015 at 4:31 пп
     Permalink

     Шукав на OLX, де ще можна пошукати?

     Reply
     • 28.01.2015 at 5:13 пп
      Permalink

      Взагалі, я користуюся гуглом для таких пошукових запитів, а там вже вибираю ресурси, які містять потрібну мені інформацію.
      Ось стаття, в середині якої є адреси сайтів із вакансіями: http://sirko.org.ua/robota-v-polshi-part6/

      Reply
 • 28.01.2015 at 7:25 пп
  Permalink

  Дякую, буду шукати

  Reply
 • 30.01.2015 at 9:03 пп
  Permalink

  Доброго дня! Я знову до вас із запитанням, бо щось трохи заплутався. Якщо з пошуком роботи без посередника на польських сайтах все більш-менш зрозуміле( з огляду на те, що мови не знаю), то з CV все дуже погано. Не розумію. навіщо потрібно обманювати чи недоговорювати, що я з Украіни(писати з польського мила і умовчувати про місце проживання). а потім просити вислати запрошення. Навіщо працедевцю той клопіт із запрошенням, втрачати час, поки я зроблю всі документи. А потім при зустрічі може вияснитися, що я по тим чи іншим причинам йому не підхожу. Йому потрібен весь цей клопіт?Чи я щось не доганяю?

  Reply
  • 30.01.2015 at 10:37 пп
   Permalink

   поки нема Сірка, то мої міркування такі: ви вже маєте мати запрошення і Візу на руках, щоб писати CV. Розумієте «як» і «чому»? А по приїзду, роботодавець, щоб вас влаштувати офіційно (якщо візу ви робили не по його запрошення) всерівно буде повинен вам робити запрошення від себе і оформлювати вас.
   В іншому випадку (коли ви відразу їдете по запрошенню від вашого роботодавця), — то з запрошенням клопоту нема, і воно безкоштовне для роботодавця; а якщо ви хороший спеціаліст, то тим паче він (роботодавець) зацікавлений поморочитися.
   Сірко все розкаже фаховіше, звичайно.

   Reply
 • 31.01.2015 at 5:59 пп
  Permalink

  Дякую, Романе за відповідь, але ви ще більше мене заплутали.
  » ви вже маєте мати запрошення і Візу на руках, щоб писати CV. Розумієте «як» і «чому»? » «Як і чому»? Купити через посередника? Але ж можуть і » кинути» і зняти з автобуса, як казав Сірко.
  » а якщо ви хороший спеціаліст, то тим паче він (роботодавець) зацікавлений поморочитися». Як мені йому довести, що я хороший спеціаліст.Я -автомаляр і моі здібності можна перевірити тільки під час роботи, а не на словах.

  Reply
  • 31.01.2015 at 6:54 пп
   Permalink

   ну от, з конструкції цих дилем і випливає наступне: запрошення купуєте (Сірко мене сваритиме за такий відхід від норми) у «агенстві перекладів» за вашим місце проживання. Вони вам і про страхівку подбають і на чергу зареєструють. Агенство обирати не новостворене, а старе; поцікавитись чи є випадки з проблемами пересікання кордону. Агенство нікуди не втече, тож займатись наглим кидаловом звісно не буде. Тоді ви їдете до працедавця з візою вже, і він перевірить ваші навички без «клопоту». Потім він вам має сам зробити запрошення (два тиждні триває процес) і має вас оформити. (на практиці вони всі обманюють, не роблять запрошень і не оформлюють). Зважайте, що ці два тиждні від моменту подачі ним «заяви» на запрошення, ви нелегально працюватимете. Так, зняти з автобуса можуть, якщо якесь нагле паліво буде. Але агенства зважають на такі нюанси і від фонаря таке по вел. рахунку не роблять. Їдьте автобусом так, щоб ви були на кордоні вночі і ніхто не буде телефонувати по телефонах вказаних в запрошенні. На кордоні не хвилюйтесь, бо 900грн за документи того не вартують.
   Звісно, найкраще робити запрошення відразу від того роботодавця де ви працюватимете, бо отримаєте самі плюси: не платитимете за послуги агенства; працед. зобов»язаний працевлаштувати (або відмовити); не буде періоду у 2 тиждні коли тре нелег.працювати. Переконати ви його можете: фотами з трудової з вашими записами про роботу по спеціальності; фотами свідоцтва про реєстрацію підприємцем (якщо ви так працювали); розмовами на вашу тематику з працедавцем (якщо знаєте польську, або роботодавець має когось біля себе, хторозуміє українську). Найголовніше, ви повинні спершу поїхати до роботодавця самі (так задумано типу по законам) по тур.візі (а якщо живете в Зах.Україні, то мож і по шопінг візі) і «сєбья паказать, єго пасматрєть». Після цього він вам поштою пришле запрошення («освядчення»).

   Reply
  • 31.01.2015 at 7:02 пп
   Permalink

   та взагалі, запишіть йому відос як ви малюєте авта і вишліть на пошту разом з CV. Наріжте в один відос різні ваші роботи, себепокажіть в ньому (лице), документ що вас посвідчує (щоб він знав що то ви) покажіть у відосі. Він точно прийде в кондицію, і знайде україномовного когось, якщо захоче з вами поговорити. Він зацікавлений у вас як спеціалісті, а найголовніше, що платитиме вам трохи дешевше ніж поляку — і баблос буде контролювати його моск. Тому сміло робіть кроки, а не вигадуйте «аби роботодавцю було зручніше; аби він зайвий раз не рухався по запрошення» і тд. Нічо ся йому не стане, якщо він сходить по безкоштовне запрошення. Він на походи за пивом більше часу витрачає (повірте!).

   Reply
  • 31.01.2015 at 7:09 пп
   Permalink

   якщо відеоролик не вміститься на е-мейл (різні поштові сервери мають різні обмеження), то викладіть ролик на Ютуб, а йому відправте лінк. Спробуйте описати текство в листі з лінком шо ви робили в відосі; до листа прикрутіть CV і все це йому вишліть. Шліть кільком потенційним роботодавцям.

   Reply
  • 31.01.2015 at 7:13 пп
   Permalink

   можна документи в відосі не світити. Досить того, що в відосі є ваше лице. А скан (або фоту) документів з вашим лицем теж докласти до листа.

   Reply
 • 31.01.2015 at 8:14 пп
  Permalink

  Оце так розжували!!! Дякую, Романе за таку докладну відповідь. Буду щось метикувати. А у вас які плани щодо подальшоі роботи? Читав, що ваш перший досвід був невдалим. А чому ви не залишились в полші, щоб знайти якусь роботу на місці? Чи вже поперек горла було?

  Reply
  • 31.01.2015 at 9:22 пп
   Permalink

   Якихось суттєвих планів у мене нема.. Коли я недавно появився тут в коментарях знову, то в цей день я почав активно шукати пропозиції роботи. Потім затух з цим — в фантазіях мрію, а в реальності нічого не шукаю. Якби вот так що підвернулось пристойне в моєму розумінні, то їхав би. Не залишився в Польщі, бо на то є дві причини: 1) не маю в руках фаху (поширені приклади: водій автонавантажувача, газоелектрозварювальник, водій фури; не зможу сам взяти об»єкт під євроремонт; ну і тд); 2) не знаю польської взагалі (тому зателефонувати і попитати за житло я не взмозі, як і за роботу). Якби хоч одне з тих двох причин не було причиною, я б залишився. Робота на фермах, псярнях, в полі, теплицях і будовах мене не влаштовує. На буд.роботах робив би, якби вмів сам зробити євроремонт, — то робив би на себе і «на чорно». Також, майже неприємлимим фактором є робота десь в глуші. Ці дві «причини» апринципі можна б було подолати, якби я був у Вроцлаві — там цілий квартал українців є. А щоб було не впоперек горла, то треба знати мову хоча б, обійти кілька працедавців, і знайти «свого», сприятливого в психологічному плані для себе працівника. Мені в Польщі дуже подобалось (був у вел. місті), а по приїзду назад, в нашу «сіру реальність», мене дуже тягнуло до Польщі.

   Reply
  • 31.01.2015 at 9:29 пп
   Permalink

   поляки шукають іноз. працівників не лише через те, що менше платять. Поляки можуть платити українцям так само як полякам. А виграють вони від того, що іноземець не зірве поляку роботу, бо не знає так законодавства про оплачувані відкоси від роботи як то: відпустка, лікарняний і ін. В Польщі Приватні підприємці (Суб»єкти підпр.діяльності — фізичні особи) мають свої автосалони, в яких продають нові авта; вживані 4-5 річні авта; плюс проводять обслуговування цих авт. Я бачив написи «Рено у Марека» (типу «Рено в Петра»). Звісно, є такі, що шаманять авта не маючи таких солідних фірм.

   Reply
  • 31.01.2015 at 10:09 пп
   Permalink

   Взагалі-то, не треба думати, що «мол, роботодавець мене не буде чекати. Ай-яй-яй». Роботодавець, щоб взяти іноземця, спершу мусить оголосити вакансію в «уряд праці», мовляв «плачу податки, а працівника знайти не можу!» Якщо уряд праці йому за певний час не знайшов кандидатуру поляка, то дає право найняти іноземця. Тому, працедавець готовий чекати, бо ця процедура навіть з пошуком поляка є тривала. Інша справа, що знаходяться українці, поляки і росіяни, які готові на цій лазійці з «тривалого часу для отримання іноземця» підзаробити — і пропонують або свої освядчення, або беруть їх задармо, а в себе на батьківщині впарюють своїм же співвітчизникам за гроші. Ну, і не слід забувати, що роботодавець може довго не чекати по тій причині, що в його країні вже є іноземці, які по якійсь причині облишили свою роботу і шукають іншу.

   Reply
   • 31.01.2015 at 10:17 пп
    Permalink

    та й спеціаліста на свою вакансію поляку знайти не легко. То різноробочого можна замінити швидко.

    Reply
    • 02.02.2015 at 3:49 пп
     Permalink

     Дякую, Романе, що витрачаєте свій час на мене. Потроху пазл в голові щодо пошуку роботи складається, потрібно тільки алгоритм дій відпрацювати. Шукаю роботу за запитом, як підказав Сірко ( на польських сайтах), то поки все марно. По моїй професії або набирають в Німеччину чи деінде або залишають лише номер телефону,, щоб зразу звязатися і обговорити всі деталі. А я ж не шпрекаю. Тому складу, мабуть, резюме, перекладу на польську і буду планомірно відсилати.спробую таким чином.

     Reply
     • 02.02.2015 at 4:08 пп
      Permalink

      На мене теж тут час люди витрачали. Так що, дякуємо всі один одному. )

      Reply
 • 31.01.2015 at 9:41 пп
  Permalink

  Вставлю і свої 5 коп. Я щось схоже з Романом можу сказати про себе. В Польщі вже вдруге за півроку і роблю висновок що робити НЕ спеціалістом мені тут не має що. Тяжко фізично і навіть морально. Наприклад цього разу не дуже повезло з деякими своїми ж земляками з якими працюємо і живемо… Згадується вислів: Позбавте мене від «друзів» (читай-земляків) а з ворогами (поляками) я і сам справлюся.

  Reply
  • 31.01.2015 at 9:58 пп
   Permalink

   Привіт, Юрко. Я коли їхав до польщі, то дуже хотів, аби там українців не було (по тих же причинах, на які тепер нервуєте ви). Тепер трохи переглянув це: 1)якщо не знаєш мови, то досконало не розумієш, що маєш робити. В загальному зрозумів, а в деталях — ні. Наприклад, маєш їздити з тачкою по стадіоні і засипати вирвані ямки від буців. Роботодавець сказав, і свалив. А ти не знаєш, які за розмірами ямки є страшними: чи то всі, чи то покрупніші (а якщо крупні, то як виглядає така ямка, щоб ти зрозумів, що вона крупна, і що треба засипати саме такі). Вот, коли збоку є ще хтось, то можеш поглянути, які ямки він засипає. А вот коли сам — починається «криза». 2) мав роботодавця такого, що любив в післяробочий час понависати на вуха. Я не є такий, що мені мож всяку фігню навішати. І хоч ти розіб»єш фахово всі його аргументи в розмові, він всерівно буде приходити і щось нове видумувати. Якщо є хтось ще, то на вуха стане легше. :)) Ось через ці два «уроки», я почав думати, що може неповезти багато в чому, і бути серед своїх — не погано інколи. Тепер щодо фахівців. Так, якщо маєш спеціальність хоч якусь (слюсар, піскоструйник і тд) — то роботу шукати легше набагато. Але і без спеціальності мож щось знайти не таке вбивче для здоров»я: водій тракторця, який прибирає сніг вночі біля супермаркету; робити євроремонти самому на себе; вантажник в аеропорту; якщо є яйця — відкрити свій ломбард. Ще щось є полюбасу.

   Reply
   • 02.02.2015 at 2:04 пп
    Permalink

    Романе, тут мені вже й додати нічого ))))
    Я б ліпше не розказав ))))

    Бачу, що можу сподіватися на замісника у разі, коли буду зайнятий іншою роботою )))))

    Reply
    • 02.02.2015 at 2:34 пп
     Permalink

     о, то я дякую )) трохи тут нашумів без Сірка )

     Reply
     • 02.02.2015 at 3:44 пп
      Permalink

      Все по справі нашумів )
      До речі, для своїх я Саша (або варіації, геть до інтернаціональної версії — Алекс )

      Reply
    • 02.02.2015 at 3:54 пп
     Permalink

     Ок. Дякую

     Reply
    • 02.02.2015 at 3:56 пп
     Permalink

     Дякую і вам, Сірко, за роз»яснення. Прийшла мені відповідь з кадрового агенства щодо роботи на великому підприємстві автомалярем. Мабуть, розвод. Бо нічого напевно він не сказав, лиш нахваляв свою агенцію і так і сяк і зажадав 200 баксів. Буду ще шукати щось

     Reply
     • 02.02.2015 at 4:32 пп
      Permalink

      я б такому пройдисвіду написав так, щоб вивідати в якому місті той працедавець, а потім би шерстив нет з сайтом чи емейлом того роботодавця і писав би йому. І ділку тому, що 200 баксів хоче, написав би так: «Здравствуйте! В принципє Ваше предложєніє інтірєсноє. Но я маляр вьісокого класса, и мне важен населенньій пункт, где я должен работать. Маленькие городки меня не интересуют». І розвивав би тему, щоб щось вивідати. Звісно, це не панацея, бо вел. заводи завжди на периферії (земля дешевша при потребі вел. площ); а як Відповість назву міста лише, це теж нічого не дасть. Я б не користався його послугами. В неті є сайти по типу !форуму, де поляки шукають працівників, а працівники роботодавців. Варто там засвітитись і викласти своє резюме. Слід памятати, що в польщі є така практика, яка зветься «бізнес-ферма». Це є вел. фірма, яка за плату відкриває для «клієнта» субрахунок в банку, і «клієнт» діє типу від імені тієї фірми, шукаючи самостійно об»єкти для себе. От, не попасти б на такого «роботодавця». Якщо людина готова заплатити 200 баксів за роботу, то !найкорисніше піти ін.шляхом: робиш собі тур.візу або зразу робочу візу. Обираєш місто, в яке ходять автобуси з твого нас.пункту. Розраховуєш поїздку так, що зранку (о 8-9 год) ти є в симпатичному тобі польському місті, а вечором в 23:00 автобус їде назад в Україну з того міста. Весь день (з 8 до 23:00) маєш на то, щоб обійти техсервіси, малярні і тд. Складаєш дома список адрес (якщо таке мож знайти). Береш з собою карти вулиць (чи планшет + сім-карта польського оператора і маєш ГуглеМап з собою). Тоді і витратишся менше, і сам все побачиш на свої очі, і сам попитаєш. Візьми з собою відоси, ксерок.труд. книжок. Навіть якщо відмовлятимуть (є невел. ймовірність), то лишай їм свої візитки (надрукуй на принті; не купуй дорогі і пантові) з емейл-адресою (так легше спілкуватись, коли в польській ніхферштейн). На візитці пиши що ти маляр. Як бонус, матимеш шанс в автобусі по дорозі туди і назад познайомитись з хлопцями і дівчатами (автобус ставатиме на туалет кілька різів. І людиска виходитимуть на перекури. Дехто щось питатиме. Дехто буде хотіти знайомитись сам). Класно знайомство йде по дорозі назад. Автобус обирай прямий (щоб без пересадок).

      Reply
     • 02.02.2015 at 5:10 пп
      Permalink

      Не платіть ніяких грошей, Вадиме
      Якщо добре пошукати, то можна що завгодно пошукати
      Ось для прикладу:
      робота в польщі рихтовщик

      Reply
 • 31.01.2015 at 11:04 пп
  Permalink

  Та так, у першу мою поїздку я жив і працював з українцями, ми допомагали одне одному і підтримували. Все було добре. А тут попалися такі особи що мову знають і в роботі розуміються але іншим не допомагають а навпаки ставлять палки в колеса. Мабуть просто не повезло

  Reply
 • 02.02.2015 at 6:47 пп
  Permalink

  Доброго вечора, пане Романе підкажіть будь ласка, як саме знайти такий форум (в неті є сайти по типу !форуму, де поляки шукають працівників, а працівники роботодавців)??? Щиро вдячна.

  Reply
  • 02.02.2015 at 7:50 пп
   Permalink

   Доброго вечора. тре ваш емейл

   Reply
   • 02.02.2015 at 8:55 пп
    Permalink

    Ніби порядки навів. Всім вислав потрібні адреси

    Reply
    • 02.02.2015 at 9:06 пп
     Permalink

     Щиро дякую. Дякую що є такі хороші ЛЮДИ як Ви!!!!Божого Благословення Вам у усіх добрих справах!!!

     Reply
     • 02.02.2015 at 9:14 пп
      Permalink

      Дякую, Марічко )
      Завжди приємно допомогати тим, хто шукає допомоги )

      Reply
    • 02.02.2015 at 9:07 пп
     Permalink

     Так, я отримав. З Оксаною непорозуміння вийшло. Я з планшету пишу. І копіювати лінки трохи не зручно мені на цьому девайсі. Бо зайдеш в браузер, копійнеш, а воно вже лист в чернетки занесло. То поки виковиряєш з чернетки, вставиш і за ін,лінком підеш — то вже заплутуєшся, який копійнув, а який ні.

     Reply
     • 02.02.2015 at 9:56 пп
      Permalink

      Оксана-то моя дружина, а непорозуміння-то пусте. Дуже дякую вам- Романе і вам-Сашко за допомогу і детальну відповідь. Щоб вам руці не боліли. Ми з Оксаною пишемо вам по черзі(хто біля компу перший), то ви не дивуйтесь, що може думка бути чи жіноча чи чоловіча

      Reply
     • 02.02.2015 at 10:02 пп
      Permalink

      А з приводу вашоі поради мотнутися туди-сюди, то то не дуже підходить, хіба на крайній випадок. Ви, мабуть.десь ближче до кордону проживаєте. можете по скорому туди-сюди, а я з- під Києва, трохи важче то буде

      Reply
     • 02.02.2015 at 10:23 пп
      Permalink

      Я якраз іхав з-під кордону на автобусі Киів-Вроцлав. Маю сказати, що автобус був вщент заповнений російськомовними. І підходить Вам дуже, бо за двісті баксів ви і візу робочу зробите, і тричі туди-назад з»іздите (може не тричі, бо не знаю ціни квитка від вас). А може й за першим разом знайдете. По лінку де суднобуд.завод в Гданську є список вакансій. Там тре шукати. Якось не відразу то знаходиться. Оф.працевлаштування, лише тре мати запис що робив піскоструйником і ін. Таким подібним, що ім треба. В польщу на будови завжди тре арматурщиків. По-польськи то ‘зброяр’. Бо робота важка. Але знайти таку роботу тому і нема проблеми абсолютно. Бо поляк набирає об’єктів, що чуться не вдавить. Аби хіба роб.руки були. А з спеціальністю маляра, то не так само як мені шукати роботу для себе. Вам досить зайти в любу майстерню, сервіс, або де продаж авто і сказати: ддууже добре малюю авта. Чи не тре вам таких робочих рук?

      Reply
     • 02.02.2015 at 11:20 пп
      Permalink

      та я не цьому подивувався. Більше здивувало «аби вас ручки не боліли, буду шукати». Думаю, про те, що я з планшету, я ще не казав (на планшеті справді незручно лінки перекопійовувати в лист). Потім, я ж лінки скинув ще до цього листа з ручками. Думаю, то «що шукати будуть, коли я скинув Мол, шукати вже не тре?». Аж тепер догнав, що ви не це мали на увазі )))

      Reply
 • 05.02.2015 at 11:02 дп
  Permalink

  Як провірити робоче запрошення в управлінні праці чи насправді воно зареєстроване?

  Reply
  • 08.02.2015 at 6:57 дп
   Permalink

   Великий червоний штемпель на освядячені не внушає довіри?*

   Reply
   • 09.02.2015 at 11:24 дп
    Permalink

    Так, але буває і підробка документів, сучасні технології. Дякую.
    Щоб Ви порадили, тесть громадянин Угорщини й України, теща лиш громадянка України, планують на роботу до Польщі разом. З тещою зрозуміло. Як тесть легально може працювати у Польщі, як громадянин Угорщини?Дякую.

    Reply
 • 22.02.2015 at 7:20 пп
  Permalink

  Доброго вечора. скажіть будь ласка чи є в мене коридор якщо у мене польська робоча віза категорії D. термін дії 165 днів з 10,02,2015 по 24,07,2015\?наперед дякую.

  Reply
  • 22.02.2015 at 7:45 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Володя
   Так ви ж самі і відповіли на своє питання:
   — термін дії вашої візи від 10.02.2015 до 24.07.2015, а це якраз ваших 165 днів, без будь-якого коридору;
   — відлік днів перебування вже почався, і чим довше ви знаходитесь в Україні, тим менше днів для перебування в Польщі залишиться.

   Reply
 • 22.02.2015 at 7:21 пп
  Permalink

  і чи вона мені прострочується , якщо я ще неїду?

  Reply
 • 30.03.2015 at 4:20 пп
  Permalink

  Але зараз у мене інші питання, і я знову перечитую форум. Хотіла б спитати у Романа, чим він добирався до Катовіце з Украіни і чому краще працювати у більших містах, ніж на периферії. Бо ж поляк, який вислав освядчення живе саме на периферії і йогоавтосалон і СТО знаходяться там же. Мій чоловік не полюбляє галасу, тому і згодився на таку пропозицію

  Reply
  • 30.03.2015 at 4:41 пп
   Permalink

   До Катовіц добирався зі Львова автобусом Киів-Вроцлав. Я б не сказав, що Катовіце є галасливим містом. Навпаки, в мене склалось враження, що то дуже спокійне місто. Та чи варто зараз пописувати усі ‘чому’, коли Ваш чоловік іде на переферію? Воно ж вже на актуальне, питання це :)

   Reply
   • 30.03.2015 at 7:01 пп
    Permalink

    Можливо я трохи неправильно поставила запитання, вибачте. Мій чоловік знайшов роботу в пригороді Гожув-Великопольского.Там автосалон та СТО. Якщо раптом йому не сподобається(наприклад не зійдуться характерами, буде малий об’єм роботи, не влаштує зарплатня чи умови праці та інше), то де слід шукати роботу-там же чи слід їхати до великого міста.Щось же ви мали на увазі, коли писали про це. А про Катовіце питала, бо шукаємо, яким шляхом краще туди добратися.Знайшла квитки на літак з Києва до Катовіце по ціні автобуса з Києва до Познані.От і розмірковуємо, як буде краще.

    Reply
    • 30.03.2015 at 8:51 пп
     Permalink

     От, Ви вже й самі собі відповідь знайшли. Коли працюєш десь на периферіі, і щось не складеться з роботою, то де нову знайти? А вот у великому місті — простіше знайти, я думаю. Це раз. Два: коли живеш і працюєш у вел місті, то бачиш світ, і відчуваєш, що живеш. А коли ти десь в мухосранську, і якійсь проблемки з роботою — то це гнітить більше. Три: з великими містами гарний звязок: з добиранням додому\здому, з передаванням посилок автобусом. Пряме сполучення, без різних задовбуючих пересадок; спокійний переізд. А добирання може бути цікавим ще й літаками (лоукости всілякі), ну, але там з багажем не покатаєшся (зідруть за нього багато, а безкоштовний вантаж буде мінімальнов ваги). Бо коли сидиш в Мухосранську, тобі нависає проблема з роботою, а тут ще додаються проблемки з транспортом (не ламанешся відразу і не здіймешся з якоря ось так вот швидко і просто як у вел місті). Чотири: знайомства; логічно вважати, що у великих містах з цим простіше. Пять: до вибору (у разі потреби) безліч ломбардів, де можна майже нову (місяць має) електроніку купити в разі потреби (наприклад, ноут чи планшет для скайпу; ну і з інтернетом зрозуміліше). Хоч ломбарди є і в малих містах, та все ж.

     Reply
    • 30.03.2015 at 8:55 пп
     Permalink

     Я нічого не знаю про Гожув Великопольський, чи пригород. Якщо це вже пригород, то не погано.

     Reply
     • 30.03.2015 at 9:57 пп
      Permalink

      Щиро дякую за докладну відповідь.То зрозуміло, що у місті більше можливостей. Я думала, що є якісь більш вагомі підстави не їхати на периферію.Наприклад, зарплатня. Я думаю, головне зараз виїхати і зачепитися там, а потім оглядатися.

      Reply
      • 30.03.2015 at 10:05 пп
       Permalink

       От цього не знаю. Існує таке правило по світі (що до Польщі його не приміряв), що де вищі зарплати, там і житло дорожче.

       Reply
      • 30.03.2015 at 10:07 пп
       Permalink

       Краще відразу іхати на хороше місце, без ‘потім’. З ‘потім’ складніше.

       Reply
    • 30.03.2015 at 10:00 пп
     Permalink

     Доброго вечора Вадиме. Вибачте, що втручаюсь, хотіла Вам підказати, що у Львові відкрилась фірма OTTO Україна, яка безкоштовно офіційно працевлаштовує на роботу у Польшу на різні вакансії, зараз є багато вакансій для чоловіків, я б радила Вам спробувати. Фірма OTTO Україна знаходиться: дзвонити — 261 66 70, м. Львів вул. Соломії Крушельницької, 1 резюме можна відправляти сюди [email protected]

     Reply
 • 31.03.2015 at 9:27 дп
  Permalink

  Якби все так просто було.Хіба знаеш, де краще

  Reply
  • 31.03.2015 at 10:59 дп
   Permalink

   Як Вам серце підказує. Я Вам підказую як собі . Це не реклама і насправді безкоштовно і самому можна все перевірити і прийнтяи рішення підходить чи ні. Мій чоловік буде пробувати.

   Reply
   • 08.05.2015 at 8:41 пп
    Permalink

    Доброго дня!
    У мене якщо можна запитання до Марічки : чи поїхав Ваш чоловік через цю фірму OTTO Україна ?
    Просто також шукаю наразі роботу, зв’язалася з працівниками цієї фірми по телефону, наче усе пояснюють прозоро.
    Тому й хочу дізнатися чи усе вийшло у Вас ? Чи можна довіряти цій фірмі?
    Буду дуже вдячна за відповідь.

    Reply
    • 15.05.2015 at 2:14 пп
     Permalink

     Доброго дня! Так фірма прозора каже все правдиво. Чоловік задоволений тільки от по часу в чоловіка згорало запрошення адже документи на відкриття візи він робив самостійно тому змушений був виїхати самостійно оскільки те що він хотів з пропозицій потрібно було чекати а він немав часу…а так би поїхав точно через фірму ОТТО.

     Reply
 • 31.03.2015 at 3:37 пп
  Permalink

  Справа в тому, Марічко, що мій чоловік(зараз пише його дружина Оксана-приємно познайомитись) вже їде на певне місце роботи, що знайшли в інтернеті без посередників.. Просто ще збираю інформацію, якщо раптом на місці щось не зростеться.

  Reply
 • 24.07.2015 at 5:45 пп
  Permalink

  Пане Сірко, у мене новий випадок на ринку праці.Наразі не можу віднести його ні до позитивних, ні до негативних. Вакансію надибала у київського відділу польської агенції з працевлаштування Adecco Ukraine.Кажуть, для претендентів на вакансію послуга безкоштовна(досі так воно і є). ВІЗУ дають на основі Освядчення,ТА НА ЗАПИТАННЯ ПРО ТРУДОВИЙ ДОГОВІР ПОКИ ВІДМОВЧУЮТЬСЯ. Тому мене цікавить наступне:
  1. Якщо фірма серйозна ,то коли має бути підписаний договір- до отриманняя візи чи після приїзду на місце роботи?
  2. Якими мовами має бути складений договір?(українською та польською?)

  Якщо польська сторона спілкується зі мною від імені відомої міжнародної фірми Convergys, на яку в Любліні працює сотні людей,а відповідно до NIPу це BELOCAL POLSKA SP Z O O , зареєстрована у Варшаві з стартовим капіталом 5000зл., то це вже дає привід для роздумів,хоча наперед я нічого не говоритиму… Напишіть, яка у Вас інформація саме про мій випадок ?

  Reply
  • 26.07.2015 at 9:34 дп
   Permalink

   Доброго дня, Лано
   Взагалі, навіть офіційні та відомі посередники на ринку праці грішать не турботливим ставленням до своїх працівників. Виключенням на стала і ADECCO — фірма, яка досить відома у Європі. Читав відгуки поляків про послуги цієї компанії в Швеції, Німеччині, Нідерландах, але всі вони були із розряду «щось не сподобалося», тобто очікування не виправдалися і люди обізлилися.
   В цілому скажу, що вони роблять свою роботу, виконують зобов’язання, хоча очікувати на супер умови не потрібно.
   Стосовно договору про працю, я думаю, що ви дарма прискіпуєтеся. Особисто я ніколи не заморочувався, якого типу умову зі мною підписують.
   Якщо всі послуги фірми безкоштовні, і вони виготовляють потрібні документи, а задекларовані умови праці вам підходять, то це вже привід для того, щоб більш-менш спокійно підходити до співпраці.
   Відповідаючи на ваші питання:
   1. Umowa o prace підписується у відділі кадрів безспосередньо на місці праці (так у мене було завжди);
   2. Всі документи завжди були польською мовою, але у разі вашого працевлаштування у фірмі, яка займається рекрутінгом працівників з-за меж Євросоюзу, та посередництвом праці, то можна просити для себе екземпляр рідною/зрозумілою мовою.

   Reply
 • 05.08.2015 at 11:23 пп
  Permalink

  Шановний Сірко, прошу у вас поради. Хочемо з чоловіком виїхати в Польщу на роботу на кінець осені-зиму, бо тільки так нам виходить. Як гадаєте, то реально знайти на цей період нормальну роботу? Знайомі кажуть, що мають координати заводу з переробки пластмаси, але я вагаюсь, чи там не стоїть отой сморід плавленої пластмаси… Може, ви щось підкажете?

  Reply
  • 05.08.2015 at 11:44 пп
   Permalink

   Взагалі, їхати на зиму без домовленностей про роботу — це авантюра.
   У мене на сайті є дописувач на ім’я Роман, який на зиму поїхав працювати до Польщі. Повернувся досить швидко і майже ні з чим.
   А що ви, та чоловік вмієте робити? Може ліпше шукати кваліфіковану роботу по профілю?

   Reply
 • 06.08.2015 at 2:57 пп
  Permalink

  Сірко, дякую за відповідь. Чоловік водить трактор, комбайн, трохи зварює, кує залізо, шпаклює. Зі мною все складніше, я за освітою вчитель, вмію працювати у сфері сг, бо живу в селі. Планували шукати роботу у водіїв, які возять людей у Польщу, але часто трапляється, що говорять одне, а привозять на зовсім інше, не знаємо, кому вірити…

  Reply
 • 06.08.2015 at 10:07 пп
  Permalink

  Може, хтось з Ваших дописувачів може порадити перевірених водіїв, які шукають роботу в Польщі. Чули, що непогано на шампіньйонах, яйцях, молюсках, але, чи реально знайти таку роботу без блатів з водієм… Вибачте, що набридаю, але Ви викликаєте в мене довіру…

  Reply
 • 28.10.2015 at 9:03 пп
  Permalink

  Доброго вечора, Сірко! Підскажіть будь ласка чи варто їхати перед Новим Роком в Польщу на працевлаштування? І чи є на даний момент робота?

  Reply
  • 29.10.2015 at 11:43 дп
   Permalink

   Доброго дня, Христино
   Якщо у вас нема чітких домовленностей про роботу, то їхати взимку за кордон у пошуках роботи (підозрюю, що без володіння мовою) — це дуже ризикована акція, бо можете прокататися і повернутися ні з чим.
   Більше шансів знайти роботу з’являється на весні, але якщо ви впевнено володієте польською та маєте досвід у роботі покоївкою, офіціанткою, кухарем чи нянею, то знайти роботу можна практично цілий рік.

   Reply
 • 14.12.2015 at 11:33 пп
  Permalink

  Доброго вечора Сірко.
  Порадьте будь ласка. Чоловік працює офіційно у Вроцлаві на фірмі з 16 листопада 2015 р ця ж фірма надала річну воєвудську візу. На Різдво хоче приїхати на 5 днів чи варто йому хвилюватись чи не буде у нього проблем на кордоні туди назад ? можливо якісь документи потрібно мати з собою? чи може мати вплив теперішня ситуація в Україні ( я маю на увазі чи можуть не пустити коли буде повертатись назад на роботу пробувши цих 5 днів на Україні) ? Наперед щиро дякую.

  Reply
  • 03.01.2016 at 8:34 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Маріє
   Ваш чоловік має право перетинати кордон із Польщею тоді, коли йому це потрібно. Достатньо для цього мати закордонний паспорт та оригінал запрошення.
   Хай їде, все буде добре

   Reply
   • 17.01.2016 at 7:59 пп
    Permalink

    Доброго вечора. Щиро дякую. так все пройшло добре. тільки назад черга велецюзна була але дякувати Юогу заїхав все добре працює.

    Reply
 • 17.01.2016 at 8:02 пп
  Permalink

  Доброго вечора. п Сірко будь ласка порадьте з чого почати Чоловік хоче з червня нас з 2 річною Донечкою забрати до себе ( працює у Вроцлаві офіційно карти поляка чи побуту немає) це взагалі реально зробити ??? Щиро дякую

  Reply
  • 18.01.2016 at 10:16 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Марічко
   Перебуваючи на візі, без карти часового побиту (щонайменше — 2 роки), чи карти сталого побиту, ваш чоловік не зможе зробити документи для воз’єднання сім’ї. У вашому випадку можливо зробити воєвудську візу для вас, а для доньки знайти дитячий садочок по місцю проживання та праці. Звідти потрібно буде взяти довідку, що дитина буде мати відповідний догляд, поки ви працюватимите.
   Інших способів я не знаю

   Reply
   • 18.01.2016 at 10:26 пп
    Permalink

    Щио дякую

    Reply
 • 07.02.2016 at 3:55 пп
  Permalink

  Добрий день! Підкажіть як провірити чи справжнє запрошення мені прислали,бо і відгуків не можу найти, все попадаю на сайт фірми. Мені на словах говорили, що треба ввести дані з запрошення, але що куди і як забув. Дякую.

  Reply
  • 14.02.2016 at 5:34 пп
   Permalink

   Прочитайте уважно статтю угорі

   Reply
 • 17.06.2016 at 1:18 дп
  Permalink

  Добрий вечір. Підкажіть будь ласка, по яких типах візи можна поїхати з дитиною до Польщі(дитині 2 роки і 2 місяці). Чоловік є співвласником польської фірми . Займався цією справою поляк, то сказав спочатку, що по простому запрошенні можна іхати, потім сказав, що так не можна, треба,чекати поки фірма відкриється і чоловік буде співвласником, потім сказав чекати на воєводське запрошення чоловіка, і він може нас по тому запрошенні забрати, а тепер сказав, що то тільки по карті побиту можна забрати нас. Пройшло півроку в надії на якийсь результат- а його немає. Інша людина сказала, що можна поїхати по документах з фірми, які може підготувати начальник, але щось не дуже віриться, що по одних документах з печатками та основне- без запрошення можна виїхати з дитиною. Підкажіть будь ласка щось. Буду дуже вдячна!

  Reply
 • 17.08.2016 at 12:22 дп
  Permalink

  Львівська агенція пропонує мені роботу в Польщі на фірмі Human & Hunter в Сосновіці Польща , контроль якості продукції ,зарплата 8 зл/год, вакансія безкоштовна, на місці зустрічають, дають житло, підписуємо контракт відразу. Вроді всьо ОК але не хочеться попасти на розвод навіть якщо там все безкоштовно і як підписувати контракт якщо не знаєш мови? Вирішила провірити цю фірму але там вказана адреса в Катовіце і майже немає інформації
  Human & Hunter Sp. z o.o.
  ul. Francuska 8
  40-015 Katowice
  KRS: 0000555985
  NIP: 954 270 65 34
  Regon: 241686440

  Reply

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *