Робота в польщі: Як перевірити польску фірму?

робота в польщі без посередників, як перевірити польску фірмуЯкщо ви знайшли в інтернеті оголошення про роботу в Польщі, але не знаєте чи довіряти йому, тоді раджу зробити невеличкий аналіз публічних даних фірми, щоб знати як діяти.

Маючи назву фірми чи її NIP (дізнатися більше про NIP), ви дізнаєтеся де ця фірма знаходиться, чим займається, коли та ким знаснована. Все це можна зробити за допомогою спеціального інтернет-ресурсу http://stat.gov.pl/regon/ . Натисніть на посилання, після чого у вас з’явиться наступне вікно:

робота в польщі без посередників, як перевірити польску фірму
Вибиріть параметр Wyszukiwanie wg numeru NIP. Якщо у вас нема номеру NIP, тоді в google введіть назву фірми, і ви обов’язково отримаєте багато інформації, в тому числі і потрібний номер.

робота в польщі без посередників, як перевірити польску фірму
Введіть ідентифікаційний номер фірми та код безпеки (capcha), після чого натисніть кнопку Szukaj

робота в польщі без посередників, як перевірити польску фірму

Якщо ви правильно ввели номер NIP (і він є достовірним), тоді перед вами відкриється вікно із усіма потрібними для аналізу параметрами.

Отже, на що раджу звернути увагу:

  • Хто є власником фірми. Якщо власником являється хтось інший ніж поляк (українець чи росіянин — до прикладу), тоді раджу відразу шукати інше оголошення. Наш брат за кордоном — це перший, від кого можна чекати підлості;
  • Вид діяльності. Якщо вам пропонують роботу на будівництві, а фірма займається продажем електропобутових приладів, то гарантую, що й інші ваші очікування трансформують, як і вид діяльності;
  • Дата заснування. Щойно створенні фірми, як малі діти — роблять багато помилок, чекайте що ці помилки доведеться терпіти та виправляти саме вам. Ліпше мати справу із фірмою, яка вже кілька років працює у своїй галузі;
  • Адреса офісу. Ще один додатковий пункт для перевірки. Введіть адресу фірми у google maps та подивість у режимі супутника, де саме знаходиться фірма. Іноді на тому місці, де має бути офіс фірми, знаходяться старі сараї, або якийсь смітник. Висновки робіть вже самі. Між іншим, часом в оголошеннях подають адресу польської фірми, яку ви можете порівняти із тією, що вказана при реєстрації. Якщо вони не співпадають, то це є сигналом для посиленої уваги.

Також існує інший офіційний сервіс, де можна здобути де-яку інформацію про польську фірму: http://www.krs-online.com.pl/sprawdzanie_nip.html. Це сайт Національного судового реєстру, до якого обов’язково вноситься інформація про створені у Польщі фірми. Тут можна шукати не тільки за номером NIP, але й за назвою фірми.

робота в польщі без посередників, як перевірити польску фірму

231 thoughts on “Робота в польщі: Як перевірити польску фірму?

  • 23.11.2014 at 11:31 пп
    Permalink

    Доброго вечора))) п. Сірко щиро дякую за виділений час для нашої потреби.
    Гарного Вам нового тижня!!!
    Доброго вечора п. Романе може Ви чимось зарадите та пригадаєте моменти які б полегшили пошук роботи яку Ви описували по пакуванні дерев з корінням чоловік має намір працювати у такому напрямку? Наперед щиро вдячна за розуміння та допомогу.

    Reply
    • 23.11.2014 at 11:38 пп
      Permalink

      Привіт. Все що я знав — я написав. Той чоловік іхав додому по якихось справах після місяця роботи. Повертавчя він із Катовіц. Отже, це десь поряд. Більше нічого незнаю, нажаль. Казав, що перші тиждні руки болять від плоскогубців (долоні), а потім болять сухожилля від кисті до ліктя. Казав, що вночі має вставати по чотири рази щоб робити вправи руками, бо після цього може заснути. Інакше біль недає. Але роботою був задоволений. Вони пакують і великі дерева — то така спеціальна машина викопує дерево таким ножом у формі половини кола. Далі вони пакують кореневу систему. За такі великі дерева платили більше. Це все, що я знаю. А на олх.пл щось більш-менш підходяще вдалось знайти?

      Reply
  • 23.11.2014 at 4:11 пп
    Permalink

    Доброго дня п. Сірко)))) вибачте що вже після обіду запрацювалась))) нагадую щодо допомоги з пошуком на сайтах роботи по пакуванні дерев з корінням. Щиро дякую. Гарного дня)))

    Reply
    • 23.11.2014 at 10:22 пп
      Permalink

      Доброго вечора, Марічко
      Отже, результати моїх пошуків такі:
      «пакування дерев із корінням», «пакування дерев», «пакування фруктових дерев» — за такими напрямками я шукав роботу в Польщі, як ви просили. Нічого із тих запитів мені не принесли, крім як вакансії для поляків у Голандії, Німеччині.
      Єдине, що я знайшов по роботі із деревами, то вакансії для вальщика дерев — «pilarz» та лісовод «arborysta».
      Думаю, що є сенс простого перебору вакансій у розділах «praca fizyczna» на польських сайтах вакансій. Можливо щось подібне трапиться.

      Reply
  • 20.11.2014 at 10:16 пп
    Permalink

    Щиро дякую. Гаразд домовились. Ми якраз займаємось пошуком роботи для чоловіка. Чоловік ні роботи трудомісткої, ні великої кількості годин не боїться, тільки щоб Господь допоміг, щоб відповідно оплачували і з житлом було легко знайти.

    Reply
  • 20.11.2014 at 2:05 пп
    Permalink

    Доброго дня п. Сірко))))) Підкажіть будь ласка, чи зустрічалась Вам фірма ( чи пан який має такий бізнес) яка займається пакування дерев з корінням? Як саме ми з могли б знайти? Ми б розглянули таку пропозицію на роботу. Кількість годин нас не лякає головне щоб оплачували.
    Щиро дякую Вам.
    Гарного Вам дня.

    Reply
    • 20.11.2014 at 10:10 пп
      Permalink

      Доброго вечора, Марічко
      Навіть не знаю що відповісти на ваше питання. Взагалі про таку роботу я вперше чую.
      Що до пошуків, то просто нагадайте мені в неділю вранці тут же, спробую пошукати.

      П.С. А чому саме така спеціалізація?

      Reply
  • 14.11.2014 at 11:40 пп
    Permalink

    повчальним.. навіть не так.. а важливим може бути лише те, про що писав і ти: якщо їдеш сам, то без мови буде важко (мені повезло, що працедавець трохи розумів українську). Роботи є багато, і по оголошеннях її можна шукати без жодних проблем, коли знаєш польську. Коли їдеш з добрим знайомим (який їздить в польщу на роботу), то мова польська фактично не потрібна. По дорозі додому я познайомився з хлопцем з Хмельницька. Він казав, що польську фіг вивчиш, бо у них в бригаді її ніхто не знає. Мав високооплачувану роботу, але важку (дерева з корінням пакували на Бельгію. Казав, що роботи/замовлень поляк набирає багато, що роб.рук не вистачає. Казав, що працедавець дуже добре до них ставиться. Робить їм зезволення на три роки, а вони відмовляють і кажуть робити його на рік. :) Працював по 10-12 годин плюс субота. Зарплату мав від виробітку, але якщо перевести в години, то казав що є і 10 і 12 і 15 і 17 і навіть 20 зл в годину. Дві перерви на обід працедавець оплачцівав ім. Номера телефону того хлопця я не взяв.. Бо його на роботу взяв його кум.. тому я не смів питати, оскільки його теж взяли, а не сам собі шукав. Та й вагався я, чи то знову на Катовіце цілитись, чи то в Гданськ, чи вапче нікуди не їхати. Але без мови, ця робота мені б пасувала. В Польщу тягне :) мене, бо там бурлить життя :) В Україні було нудно, а тепер ще нудніше стало.. Вже й родичів агітував емігранути в Польщу.. Але скандинави найкращі! :))

    Reply
    • 14.11.2014 at 11:56 пп
      Permalink

      Романе, не поскупися зараз на вчителя польської та не морочся. Думаю, що більше 50 грн на годину не повинні брати, а якихось 40 год із вчителем, та нескінченна самостійна робота зробить своє.
      Про Швецію поки що забудь, та сконцентруйся на Польщі, розфокусовуватися не варто.
      Буде потрібна підтримка чи порада — звертайся.

      Reply
      • 15.11.2014 at 12:05 дп
        Permalink

        Твої поради в точку, як завжди. І ти тонко розумієш суть справи. :) А суто в мене більше лінь :) їздити на уроки польської (перед поїздкою до Польщі я хотів її вчити, але то треба було 3 місяці вчитись 2-3 рази на тиждень з групою людей, або брати репетитора якщо тре швидше чи ін.). Ну побачимо, чи зможу я її побороти. )) Дякую за розмову. Успіхів і тобі! Нехай щастить! ))

        Reply
  • 14.11.2014 at 11:14 пп
    Permalink

    тією розпискою він ніби страхувався )) Силу вона має таку ж, як ефект плацебо. Історію про те, як не варто їхати до Польщі вже не напишеш, бо все було гуд по великому рахунку: і платив обіцяне, і робота була в самому місті, а не десь на периферії, і легша (я так думаю) ніж на конвеєрі, і вільний доступ до душу і води (він мав її безкоштовну, як і електроенергію); як бонус, його брат працював в Швеції (називав його пияком; а ти знаєш, як я до скандинав відношусь) + бухгалтерка яка вела його фірму, вела ще фірму з працевлаштування поляків в Єврику. При поїздці на роботу має місце також «щастя/везіння». Хто може знати наперед, які вавки в голові матиме працедавець навколо ключів від житла (полька, яка в нього купу років прибирає в хаті, він до тепер наказує аби не зламала ключ коли закриватиме двері; звідси можеш уявити собі решту); наколо ідеологічних політичних моментів. Це, напевно, той єдиний випадок, коли шкодуєш, що ніхто з українців не працює з тобою хоча б десь поряд (але й на українця теж треба щоб повело). З роботодавцем в мене сварок небуло. Навіть коли я їхав додому. Він знав, що я не повернусь. Хоча я казав, що мені тре в Україну на 4-6 днів. Казав забирати свій спецодяг. Я відповідав, мол, навіщо? я ж повернусь. Чи пан не хоче щоб я повертався? Працедавець відповідав: «Я нічого не кажу. Мені твого спецодягу нетреба. Я тобі потім не буду слати його посилкою додому. В суботу якраз буде робота по ремонту трейлера (типу де я мав жити, бо то була робота з порізки дерев десь в полях). Я на тебе розраховував. Але то таке.» Я не сподівався, що він мені заплатить, бо за «легендою» я б мав повернутись. Ну і він сам казав, що зарплату платить виключно 10 числа наступного місяця (типу за листопад платить 10 грудня і тд по такому принципу).

    Reply
    • 14.11.2014 at 11:42 пп
      Permalink

      Ну, будемо сподіватися, що він дотримається даного слова )
      А стосовно фарту/везіння, то й справді , досить значущий фактор, адже у самого минулого року була подібна історія із поляком. Я покинув все у Стокгольмі, та поїхав світ за очі в Мальме, на фірму до одного поляка. Три тижні відпрацював і полетів додому, бо він настільки нервовий та слабоорганізований у праці, що просто не сила терпіти. Розрахувався, завіз на льотнісько, але більше у мене нема бажання у нього працювати. Якось зовсім не комфортно.
      Які плани далі?

      Reply
      • 14.11.2014 at 11:50 пп
        Permalink

        корочше, поляк настояв аби я не лишав свій спецодяг, «бо тут нічого не залишають». Я сказав, що викину його в смітник, раз такі справи. Він мені заплатив, я подякував і потис йому руку зі словами «щиро дякую». Він усміхнувся. Я взяв сумку в одну руку, спецодяг, куртку робочу (невдягнану), перевзуття, блайзер і викинув це в смітник. Він мав бачити це, якщо спостерігав. Я попрощався з його сином. Він запитав чого я їду. Я сказав, що маю продати дачу, бо чекає покупець :) Потім я сказав, що його тато казав забирати спецодяг. Він невдоволено фиркнув на тата, але всетаки сказав мені «то нетреба було приїздити, якщо ти ось так хочеш їздити» чи щось таке (я польську дуже докладно ж не розумію). Потім закинув сумку на плече і взяв курс на дворжец автобусови. До нього я не поїду вже. Про «плани» написав нижче.

        Reply
      • 14.11.2014 at 11:53 пп
        Permalink

        гроші мені заплатив усі повністю. 688 злотих за 12 днів роботи. :)

        Reply
  • 14.11.2014 at 9:09 пп
    Permalink

    сьогодні повернувся додому з Польщі. Дуже шкодую, звичайно, але набридло мені жити з працедавцем без ключа від помешкання. Як вдень до туалету чи ще для чогось «додому» не зайти, так і в вихідні дні, коли працедавець хоче йти кудись по справах, я маю йти гуляти. Шкода, звісно, але я так жити не можу, коли післяробочий час собі посвятити не можу, і нерішаєма проблема з доступом до житла без ключа. Працедавець був ідеологічним сторонником тих польських ультрас, які на день незалежності Польщі в Варшаві погроми робили. Суть ідеології така: українці для поляків це як негри для расистів; Євросоюз то погано; Путін цар; є лише маленький відсоток управителів, а всі решта — «бидло».

    Reply
    • 14.11.2014 at 9:37 пп
      Permalink

      Хоч гроші за роботу забрав???

      Reply
      • 14.11.2014 at 9:44 пп
        Permalink

        так. навіть розписку писав, що мені заплачено. але прізвище і імя роботодавця не писав.

        Reply
        • 14.11.2014 at 10:51 пп
          Permalink

          Ну, та його розписка до одного місця, але те, що заплатив усе — це добре )
          Отже, Романе, можна писати наступну повчальну історію, як не варто їхати до Польщі? ;)

          Reply
  • 08.11.2014 at 2:21 пп
    Permalink

    Доброго дня. п.Роман, якщо б Ви хотіли, подзвонив знайомий хороший, працює у Вроцлаві на м»ясі. За годину 9 злотих, житло оплачувати самому 350 злотих шукати не потрібно вже є, умови проживання добрі. Правда субота робоча. Вдень можна працювати і 14 год. Якщо Вам підходить можу дати контакти.

    Reply
    • 08.11.2014 at 2:24 пп
      Permalink

      Щиро дякую, Марічко. Покищо тримаюсь за свою роботу. Робота на мясокомбінатах, теплицях, в полі і на будові мене не цікавить. Дякую за турботу!

      Reply
  • 07.11.2014 at 11:44 пп
    Permalink

    Львів можна відобрати лише через війну, украінські жінки дупчаться за бульбу, у львові проститутки коштують долар, в украіні проститутки коштують дешевше ніж презервативи, украінці дурні люди бо пан господар мав туалет платний а укри робили то поза унітаз аби не побруднити унітаз, і тд /// то малий приклад дослівних цитат.

    Reply
    • 08.11.2014 at 1:41 дп
      Permalink

      Романе, щиро співчуваю, бо такі розмови я б довго не терпів, навіть через роботу. Маю щастя, що траплялися мені тільки виховані люди, бо більше чим за три роки справ із поляками, мені не те, що погане слово не сказали, навіть косо не подивилися. Чи то мій вигляд змушував тримати думки при собі, чи те, що молов польскою, як з переляку, і міг відрізати різко в будь-який момент, але факт є фактом.
      Поляк відчуває, що може собі дозволити такі розмови. Не мовчіть, не уникайте, бо постійно буде те торочити. Покажіть, що у вас є почуття особистої та національної гідності.
      І на завершення дам на озброення одну фразу, яка діє дуже гарно на поляків, враховуючи їхній менталітет

      вони всі поголівно вважають себе нащадками шляхти )))
      Отже, сама фраза:

      Czy wie Pan, jaka jest roznica miedzy szczeroscia, a chamstwem?

      — переклад — Чи знаєте Ви, яка є різниця по-між щирістю і хамством.
      Хамство в цьому випадку має значення: «человек, принадлежащий к низшим классам и лишённый человеческого достоинства / грубый, неотёсанный, наглый человек». Так заліпив писка мій колега, нашому начальнику, який мав подібну поведінку )
      Взагалі, для розрядки, ражу почитати, а потім і подивитися відео: http://sirko.org.ua/yak-vpiznati-polyaka-za-kordonom/
      Було б добре те відео подивитися так, щоб він чув і бачив, бо там без перебільшення показана щира правда. Поляки за кордоном поводяться погано. Багато їхніх нормальних співвітчизників соромляться показувати, що вони із одного краю.
      Халепа… я вже собі уявляю, як доказую тому хаму, що він сильно помиляється у ставленні до України та наших людей.

      Reply
      • 08.11.2014 at 12:59 пп
        Permalink

        Дякую, Сірко, за увагу і поради. Сьогодні іздив з ним в супермаркет. В дорозі було те саме. Корочше, украінців всіх треба каструвати, бо у них сім*я погане. Таке от трусив мені. То є пряма цитата. А вперше все почалось, як він лише приіхав по мене вперше зустрічати. Він відразу сказав, мовляв що ви там робите, украіни ніколи не буде, і що ваша гривня нічого не коштує. Йому 62 роки. Як приіхали додому, то питав чи я не маю сніду і ін, бо вони зі мною в один туалет ходять. Коротше, фігово, коли маєш жити не сам, а з кимось. Нічого не дає сказати. Я маю лише слухати. Коли я сумніваюсьв якихось його словах, які він називає фактами, то каже що я його дуже ображаю. Тримаюсь за роботу, бо домовлена оплата 8 злотих в годину, житло і іжу не плачу. Живу сам в кімнаті, сплю на шкіряному дивані, є на стіні півтораметрова плазма. То службове приміщення, де він теж живе. Душем користуюсь вільно. Другий день юзаю його нет на своєму планшеті (до того часу не давав, бо казав що я вірусами його компи позаражую). На зиму матиму роботу прибирати сніг навколо кількох супермаркетів на тракторах. Але підозрюю, що якщо снігу не буде, то буду різати бензопилою якійсь дерева. Якщо снігу нема, то супермаркети йому всерівно платитимуть, але менше. Тому він же ж не буде платити мені за то що сиджу дома. Має купити трейлер, і я житиму в ньому біля поля де різатиму дерева. Нічого не хоче розказувати. Все каже *спукойнє*. Якби мозок мені не клєпав тими своіми шутками про украінців і розповідями про погану украіну, то було б супер. Іншу роботу я сам не знайду. Тому прийдеться повертатись додому. Брак знання мови ставить в такі рамки. Покищо працюю вісім годин. Інколи девять. Ім два рази — зранку і ввечері. Чищу сам картоплю. Хоче аби я і варив іі. Підпрягає мити лєву посуду, бігати йому по пиво на перший поверх. Я терплю, бо інколи під час праці є так, що пів години є без роботи, і то бігання по пиво я списую на те, що то оплачено. Нині підпряг квасити капусту. як йде спати, то каже надобраніч. Коли я щось спішу в праці, то може казати *спокойнє*. Корочше, живе сам, а на пять днів приіздить його син до нього на роботу. Може то він свій брак спілкування так на мені практикує… Сяде на диван збоку (шкіряний диван таким кутом) і цілий вечір майже трусить то своє розуміння світу, що путін молодець, і що украіни ніколи не було. Каже що його бабка украінка. Коли чую його * мене за украіну срце болить*, мене вже починає підташнювати. Працюю поки 5 днів на тиждень. Ніби сьогодні в суботу мав працювати, але паде дощ, тому він не давав мені роботу. Роботу дає таку типу, яку знайде для мене в себе, бо мусить щось давати, оскільки тримає мене на зиму на ті трактори. От таке. )) Про непотребу в мельдованню мені не вірить, бо то йому інакше казала бухгалтерка яка веде фірму з працевлаштування поляків за кордоном. Коли я кажу, що мені всерівно, чи пан мене мельдуватиме, чи ні, то він мені довго трусить одне й те саме, що його бухгалтерка не підпише договір про мій найм. Про мельдунек не вірить ні мені, ні тому що ти мені сказав (я й сам то знав, але вирішив всерівно перепитати у тебе). Дуже очкує, аби мене не впіймала міліція чи якійсь перевіряючі. Так, поляки ввічливі, я то дууже помічаю, коли два рази гуляв в Катовіце. Гарне і спокійне місто. Дуже подобається.

        Reply
        • 08.11.2014 at 3:37 пп
          Permalink

          Дуже складний випадок… тут дійсно, або терпіти, або рубати.
          Стосовно мельдунку, то най робить, які проблеми? Він же має десь замельдувати тебе, бо інакше гріш-ціна його переживанням ))))
          Брак знання мови (тільки у моєму випадку — англійської) теж кілька разів зіграв зі мною у злий жарт:
          1. Один проти двох, або Нас так просто не візьмеш! — http://sirko.org.ua/odin-proti-dvox-abo-nas-tak-prosto-ne-vizmesh/
          2. Руссо турісто, або Селюк в гостях у буржуїв — http://sirko.org.ua/russo-turisto-abo-selyuk-v-gostyax-u-burzh/

          Після того заплатив не мало грошей, щоб покращити свою англійську і більше не втрапляти до таких халеп ))))

          Reply
          • 08.11.2014 at 6:25 пп
            Permalink

            Хах, прикольно в тебе було з англійською. В мене так само з польською. ) Ох, та з тим його мельдунком то капец… Ми ж живемо в службовому приміщенні, а сюди не замельдуєш. Переживаю лише щоб через той його мельдунок в такій ситуаціі все не затягнулось з оф. оформленням до праці. Бо я так думаю, що при поверненні додому мені то (оф. оформлення до праці) буде важне на кордоні, можливо. Ну так, маю терпіти, бо домовлено про оплату праці так: або годує і вісім злотих, або годуюсь сам і 10 злотих. Так як я харчуюсь, то мені гарно виглядає другий варіант., і я ще б при цьому суперово харчувався. А при більш тривалому робочому дні, взагалі б було суперово. Взяв з собою книжку з шв.мовою, але вчити не можу, бо, пля, та його політінформація недає )) Польську знати супер, бо то мож з тим фірму реєструвати, вести домовленості по договорам, а без того ніяк.. Не відписався швидше, бо квасив капусту, мив посуд і ще всяке по господарстві було. Тіло ще ломить, але вже втягується/звикає до постійних фіз. навантажень. Згадав що таке задирки на пальцях )) От таке житійо )

          • 09.11.2014 at 6:35 пп
            Permalink

            Бо я так думаю, що при поверненні додому мені то (оф. оформлення до праці) буде важне на кордоні, можливо.

            Я думаю, що не варто заморочуватися. Принаймні, я навіть чуток таких не зустрічав, тим більше — офіційної інформації. Принаймні, я сам тим не переймаюся.

            Так як я харчуюсь, то мені гарно виглядає другий варіант.

            Правильне рішення, адже самостійно годуватися, то часом виходить дуже недешево, особливо, як маєш багато роботи, і доводиться купувати вже готові продукти.

            Взяв з собою книжку з шв.мовою, але вчити не можу

            Вчи польську, вона зараз тобі стане у пригоді. Навіть дуже. Потім переїдеш до Труймяста, наймеш вчительку шведської і вона тебе швидко у всьому «роздуплить». Там у Гданьскому університеті є відділ Скандинавістики, тому знавців скандинавських мов там предостатньо )

            ольську знати супер, бо то мож з тим фірму реєструвати, вести домовленості по договорам, а без того ніяк..

            Повір, фірма у Польщі тобі не потрібна. Достатньо буде знайти «людську» роботу, щоб був час вчити мови та увечері кататися на велосипеді уздовж моря )

            Згадав що таке задирки на пальцях ))

            Працюй у рукавичках обов»язково, та придбай тюбик крему для рук (я завжди беру з України «Бархатные ручки»). Перед тим як одягати рукавички — мастиш руки кремом. Після обіду, як одягати рукавички — мастиш кремом.
            Як коли повернувся після року роботи за кордоном, то руки у мене були м’які, без мозолів, ніби і не працював весь той час )

          • 09.11.2014 at 7:35 пп
            Permalink

            Дякую щиро за поради! )

  • 07.11.2014 at 11:23 пп
    Permalink

    пане Роман, зараз такий час для України, що усюди ми на першому місці для обговорень, висловлюють свої думки про нас хтось хороші, хтось погані, то ж раджу Вам бути сильним, відчуваю Ви такі і є, не вступайте в не розумні дискусії, кожному своє. Ми варті кращого життя і до того йдемо маленькими кроками, кров»ю, але дякувати Богу йдемо. І все буде добре у кожного з нас, бо з нами Бог!

    Reply
    • 07.11.2014 at 11:35 пп
      Permalink

      Дякую за такі слова. Але то не той випадок. Нажаль. То не думки. То інь і янь єства господаря. Я ухиляюсь від цих розмов, але То не реально, бо буде так *я тобі хотів щось сказати…* і починається знову та сама фігня. Корочше, на тому вибудований весь світогляд людини. Зараз думаю, що було б добре, коли вирушаєш на заробітки з кимось. Я жодного разу ніколи не починав теми про політику, і ухиляюсь круто від цього.. Але це не працює. Ладно, то таке.

      Reply
  • 07.11.2014 at 8:38 пп
    Permalink

    Дякую п.Роман. Успіхів Вам.

    Reply
    • 07.11.2014 at 11:07 пп
      Permalink

      Єдина нелегка проблема яку я наразі маю, то *украіни ніколи не було, украінці генетично нездалі, чому польща вам має помагати а украіна типу ставить ембарго на польське мясо (тому воно у вас і дорожче)?, путін то є добре, я б хотів щоб від украіни відгородитись високим муром, ніхто вас в єс не візьме бо ви є ринком збуту, украінці дурні і альфабети але мене за украіну срце бОлить* і тд. і тп. Важкувато таке слухати 10 днів.. Але планую триматись за роботу. Кожен вечір таке.. В іншому, ніби порядні люди.

      Reply
  • 07.11.2014 at 7:08 пп
    Permalink

    Я зрозуміла. Дякую Вам. Гарних вихідних.

    Reply
  • 07.11.2014 at 12:18 дп
    Permalink

    Все гаразд. Просто пан Роман, якраз по живому може прокоментувати і надати поради із свого досвіду. Ви якраз задали йому запитання, які мене також цікавлять. Просто z не сміла запитати. Я завжди дуже рада Вашим коментарям підказкам та скеруванням. Мій чоловік планує їхати в лютому. Вірю, що щось добре знайдемо спільними зусиллям. Покладаю надію, що вільне володіння польською мовою для мого чоловіка буде перевагою для зацікавлення в ньому як хорошу працівнику. Він ще кухар 4 розряду ехх якби в тому напрямку щось добре знайти… на все Божа воля. Дякувати Богу, що світ не без добрих людей. Дякую щиро за такий корисний сайт. Все буде добре у кожного з нас.))))))

    Reply
    • 07.11.2014 at 1:32 дп
      Permalink

      Дякую на доброму слові, пані Марічко
      Якщо ваш чоловік чудово володіє польською мовою, то НАВІЩО ви шукаєте по напрямку БЕЗ МОВИ?
      Просто в такому разі достатньо набрати в гуглі пошуковий запит: kucharz praca polska.
      Навіть та сама гратка.пл скільки має вакансій: praca . gratka .pl/kucharz/ (потрібно забрати пробели)

      Reply
      • 07.11.2014 at 9:36 дп
        Permalink

        Доброго дня п. Сірко. Дякую за скерування я навіть і не звернула уваги на таку важливу річ при пошуку. Думала що сайт для усіх. (хто знає і хто не знає мови). Ще раз щиро дякую.Якщо можете будь ласка підкажіть а на яяких сайтах можна підшукати роботу вільно володіючи польською мовою ( не тільки кухаря)? Щиро Вам дякую. Гарного Вам дня та вихідних.

        Reply
        • 07.11.2014 at 2:07 пп
          Permalink

          Добридень, Марічко
          Ви всеодно не до кінця зрозуміли мою думку (чи може то я вас):
          1. Якщо ви шукаєте роботу по запиту: praca w polsce dla ukraincow — то це передбачає, що працедавець розуміє, що працівники не розмовляють польською, або розмовляють дуже погано. Це цілком обдуманий крок, бо такі працівники згодні на більш низьку оплату, і гірші умови праці.
          2. Якщо ви шукаєте за конкретним запитом: praca kucharz wroclaw (для прикладу), то ви шукаєте роботу так само, як шукає поляк. Ваш чоловік, якщо він добре володіє польською, та має гарні професійні навики, він ничим не гірший поляка, а тому просто зобов’язаний шукати роботу на рівні із поляками. Так є більші шанси отримати ліпші умови праці, і оплату.

          Раджу уважно прочитати статтю: http://sirko.org.ua/robota-v-polshi-part6/
          Якщо залишаться питання — звертайтесь )

          Reply
          • 07.11.2014 at 2:29 пп
            Permalink

            Доброго дня п. Сірко.
            Все вірно Ви підмітили ми шукали роботу для чоловіка за praca w polsce dla ukraincow і не вдумались швидше не уважними були що це для українців без знань польської мови або і знанням не високого рівня. Щиро дякую Вам за підказку.

          • 07.11.2014 at 4:00 пп
            Permalink

            п. Сірко підкажіть будь ласка, чи можна очікувати на результат при пошуку роботи, розмістивши своє резюме на польських сайтах ? на яких саме сайтах потрібно розміщувати? Дякую

          • 07.11.2014 at 7:05 пп
            Permalink

            Я не практикував розміщення резюме на польських сайтах. Просто, кожного дня, я методично розсилав резюме по знайдених вакансіях. То було 5-8 вакансій щодня, на протязі 3 тижнів. За той час мені телефонували тричі, і навіть проводили телефонну співбесіду. Але врешті-решт, після чергового інтерв»ю, мені сказали виходити на роботу, після проходження медогляду.
            Ось такий досвід у мене.

  • 06.11.2014 at 11:56 пп
    Permalink

    Доброго вечора пане Сірко. Так звичайно читала. І пробувала але за таким пошуком дійсно вакансій обмаль і в більшості для жінок. Порадьте підкажіть можливо я щось не так роблю в даному пошуку??? Але нібито все по кроках як Ви описали. Дякую

    Reply
  • 06.11.2014 at 11:46 пп
    Permalink

    Ось я попробувала в гуглі pracy w Polsce do Ukrainy наприклад зайшла на сайт [gumtree] тут дуже мало вакансій((( якими саме сайтами Ви користувались? Дякую

    Reply
    • 07.11.2014 at 12:02 дп
      Permalink

      Вибачте, що вриваюся до вашого діалогу з п. Романом.
      Ваш пошуковий запит виглядає для польського гугла наступним чином: [роботи в Польщі до України]
      Ліпше користуватися запитом: praca w polsce dla ukraincow [праця в польщі для українців]
      Насправді, саме по цьому напрямку (коли роботу пропонують саме для українців) не так вже й багато, якби того хотілося. Якщо поляк ціленаправлено шукає українців, то це свідчить, що він хоче заощадити на фонді зарплати. Але так чи інакше, просто потрібно мати витримку, і розуміти, що зимовий період набагато бідніший на вакансії, ніж весна-літо.

      Reply
  • 06.11.2014 at 11:41 пп
    Permalink

    Щиро дякую Вам за відповідь. Будемо шукати таким чином. Успіху Вам. Все буде добре!!!!!)))))

    Reply
  • 06.11.2014 at 10:47 пп
    Permalink

    Щиро дякую за відповідь.
    Я розумію Вас. Скажіть будь ласка, Ви гуглили на польських сайтах? Шукали роботу будучи на Україні чи вже в Польші? Яку для цього візу потрібно? Мій чоловік чекає на звичайну робочу польську піврічну. Я зареєстрована на цьому сайті тому стараюсь чим можу чоловікові допомогти . Достатньо, що посередники підвели нас з воєвудською візою, досі розхльобуємо…. Ви задоволені таким пошуком? Я перепрошую, що багато запитань, просто єдиний вихід самому шукати і дякуючи такому сайту, можна чогось досягнути власними зусиллями. На жаль, в нас на Україні з роботою на даний момент не густо, а у нас дитинка 9 місяців, треба рухатись вперед, давати собі раду. Щиро бажаю Вам успіху у Ваших починнях. Все буде добре.

    Reply
    • 06.11.2014 at 11:08 пп
      Permalink

      Ну, в мене не зовсім стандартна ситуація з реакцією господаря на інтернет.. Так, я гуглив по польських сайтах, — воно автоматом шукатиме по польських коли в пошуковий рядок Гугля вписати запит польською мовою. Але є польські сайти, де наші люди перепродують вакансіі які самі знайшли в польському неті. таких людей видно по прізвищах, по емейлах якщо ці емейли одні й ті самі на багатьох сайтах. Так, я шукав роботу будучи в Украіні. Знайшов лише два оголошення які мені подобались. Одне оголошення на кораб.завод в Гданськ (Гданськ то моя мрія…) було. Я ім не підійшов, бо вони хотіли з досвідом роботи. Крім всього, завод сам робить освядчення на роботу (то такий папір, по якому ви робили піврічну роб.візу) і робить безкоштовно. Я поіхав по другому оголошенню. Роботодавець конкретно зацікавився мною. Оголошення я обирав аби там був емейл, а не лише номер тел., бо я польськоі мови не знаю. Візу треба піврічну робочу (іі роблять по освядченню), а більш тривалу візу (для праці більш за 6 місяців) роблять по зезволенню (зезволення вам зробить роботодавець, якщо зацікавиться працівником і бажатиме щоб той залишився працювати по вичерпанню 6 місяців). Думаю, що я маю бути задоволеним своім пошуком, адже шукав сам, іхав сам і зовсім не знаючи польськоі мови. Дякую за побажання. Навзаєм! Бажаю Вам знайти гарну роботу з гарною оплатою праці. Хай щастить!

      Reply
    • 07.11.2014 at 8:27 пп
      Permalink

      Дякую, Сірко, за допомогу. Зі всім погоджуюсь. Пані Марічці можу ще підказати сайт Сландо польський. (Він olx зараз вже). Там повно пропозицій роботи — понад 200 тисяч. Якщо з польською розмовною проблем нема — то там елементарно мож найти працю.

      Reply
  • 06.11.2014 at 8:38 пп
    Permalink

    Доброго вечора п. Роман . Мене звати Марія, я зі Львова. Дуже хочу допомогти чоловікові з пошуком роботи у Польщі. Планує їхати після Різдвяних свят, так як чекає на візу. Будь ласка, підкажіть яким чином Ви знайшли роботу? Наперед щиро вдячна за розуміння та допомогу.

    Reply
    • 06.11.2014 at 9:58 пп
      Permalink

      Доброго вечора, Марічка. Вибачаюсь наперед, якщо не зможу моментально виходити в нет. В мене з тим не все гуд покищо. Я гуглив *праця в польщі для украінців*, але цей текст переклав польською мовою і так шукав. Вибирав аби то не украінці набирали на роботу. Так обрав 2 оголошення і написав на мейл. Відповіли відразу. Все. На одному сайті польському я вивісив оголошення що шукаю роботу і написав про себе. Роботодавець зголосився аж вчора.

      Reply
  • 06.11.2014 at 6:00 пп
    Permalink

    Сірко, привіт! То Роман. Я вже тиждень в Польщі працюю. Підкажи, будь-ласка, чи повинен мене мельдувати (прописка) поляк працедавець?БО він вважає, що так. В мене освядчення до іншого працедавця (по якому я робив візу), а працювати я поіхав до іншого поляка. Опиши процедуру зміни працедавця (як то тре змінювати документи). Допоможи інфою, пліз.

    Reply
    • 06.11.2014 at 8:05 пп
      Permalink

      Привіт, Романе
      Мельдунек тобі не потрібен, але якщо він зробить і не захоче нічого за те, що най буде — не зайве.
      Стосовно освядченя: най твій працедавець піде до Urzadu Pracy, заповнить та зареєструє бланк освядчення на твоє ім»я та саме на той період, коли ти фактично маєш працювати. Все!
      Більше нічого не потрібно, віза залишається та сама, освядченє буде на руках, нехай підписує з тобою контракт та виробляє PESEL.
      Для песелю потрібне тільки місце проживання (щоб отримувати кореспонденцію), але мельдунек не вимагається (принаймні, то було так раніше).

      Reply
      • 06.11.2014 at 8:34 пп
        Permalink

        Щиро дякую, Сірко! Я так само думав. Але пан користає якусь бухгалтерку, яка веде фірму з працевлаштування в єврику, і вона по тих канонах так типу вгадувала що тре мельдунек. Я в Катовіце. Як справи у тебе? Ще раз сердечно дякую, ти дуже допоміг!

        Reply
        • 06.11.2014 at 11:49 пп
          Permalink

          Стосовно євросоюзу, то тут так само, як і в Польщі — прописка потрібна тільки в разі отримання вида на проживання, а у всіх інших випадках, достатньо тільки поштової адреси для отримання листів.
          В мене все файно — думаю про свята та канікули, та що ще цікавенького придумати на сайт )
          Романе, а що робиш у поляка та які умови? Як dogadujesz sie z nim? )

          Reply
      • 22.02.2015 at 11:16 пп
        Permalink

        привіт панове. я вже також в Польщі, тільки от сьогодні і приїхав. візу отримав без проблем, хоч і доста хвилювався.
        ще прошу пояснити різницю між мельдунком і песелем. і як отримати ті документи? підозрюю, будуть потрібні при працевлаштуванні.

        Reply
        • 23.02.2015 at 8:36 дп
          Permalink

          Привіт, Віталію
          Перш за все — розказуйте спосіб, як вам вдалося пробитися у черзі. То мабуть цікаво всім читачам блогу, та й мені також )
          Стосовно мельдунку, то він не вимагається і потрібен тільки у разі оформлення карти побиту, але то буде не раніш, ніж за 3 місяці (потрібно показувати довідку про доходи, мінімум за 3 місяці). Для оформлення osiedlenia, то я взагалі тих деталей не розглядав особливо, бо там теж висуваються вимоги щодо тривалості безперервного перебування, та інших речей.
          Все, що вам потрібно зараз — це адрес для отримання кореспонденції.

          Reply
          • 23.02.2015 at 9:55 дп
            Permalink

            направду, мені підфортило) з»явилася на початку місяця вільна дата на 5е лютого. я пінгував її, але не записувався, бо ще не мав на руках запрошення. 6го я врешті отримав запрошення і записався — на 9те. як так довго трималися вільні дати — не знаю))
            зараз у Вроцлаві, займаюся пошуком кімнати, якщо хтось є з українців — буду радий знайомству і порадам щодо житла.
            а отой песель — в якій установі його видають, як воно виглядає і чи безкоштовне воно?

  • 18.10.2014 at 11:02 пп
    Permalink

    Сірко дякую за поради та допомогу. і чи можеш скинути ссилку на сайти роботи в Польщі які є самими так би мовити ходовими і правдоподібними.

    Reply
    • 19.10.2014 at 1:09 дп
      Permalink

      Почитай уважно розділ «Праця в Польщі», там я розписав усі кроки по пошуку роботи в подробицях.
      В одній із статтей, є і посилання на польскі сайти вакансій.

      Reply
    • 21.10.2014 at 8:28 дп
      Permalink

      привіт. Ще не телефонував туди, бо 12 годин стоячи на ногах і ще працюючи — трохи важкувато. Шукаю ще роботу. Знайшов в Катовіце на фірмі яка обслуговує стадіони. Оголошення було що пропонують роботу на плантації трави, а коли я списався з ними — сказали що то робота бензопилою з обрізки дерев і чагарників навколо стадіонів.. Мають 16 стадіонів.. Сказали що платять 8зл/год, дають безк. житло і годують. Якщо я сам харчуюсь, то 10 злотих.. Вся переписка дійшла до того, що працедавець питає «коли зможете приїхати». Вчора запитав. Я ще не відповів, бо писав ще на корабельний завод в Гданськ (теж по оголошенню). Звідтам не відповіли. То я дав номер тнл. одному знайомому щоб той позвонив. Він звонив в суботу — не відповідали. В понеділок скинули його звінок і запитались «що вас цікавить? я зараз не можу говорити». Він написав, що праця для українці. Вони відписались перезвонити на наст. день (тобто, сьогодні). Тож чекаю, коли знайомий позвонить. А щодо попер. роботи, то трохи насторожує.. У на в місті посередники продають роботу в польщі по 800грн, і у них робота в лоісі на Зеленій Гурі 9зл/год + моя комуналка (житло безкошт.) Крім того, однойменний футб. клуб перенаправляє на сайт ультрасів. Але фірма перевіряється по NIP. Зареєстрована в 2010 році. Вид діяльності «інша діяльність повязана з спортивними заходами» (або якось так). Не побачив відразу ваше запитання, бо пошта гугль складає мені їх в спам..

      Reply
      • 21.10.2014 at 9:23 дп
        Permalink

        Романе підкажи де шукаєш роботу в Польщі за допомогою яких засобів? і враховуючи інформацію теми чи уточнюєш щодо наявності праці в грудні січні місяці, і скажи як в тебе з польською чи володієш? якщо ні то підкажи на досвіді як спільну мову шукаєш з потенційним роботодавцем. Дякую.

        Reply
        • 21.10.2014 at 6:29 пп
          Permalink

          гуглив польською «праця в польщі для українців» і шерстив. Є оголошення, в яких польські фірми напряму шукають працівників, і в оголошенні вказують емейл, NIP і номера телефонів. По двом емейлам я написав. По одному — відповіли майже негайно. По телефонах я не звоню, бо не знаю польської. Так про себе розповів і роботодавцю. Вчора він мене запитав «коли можеш приїхати?» Самому трохи важкувато, добре якби був напарник.. Так, я питав про роботу в грудні і січні. Сказав, що роботи є «нон-стоп». Але трохи маю сумніви, бо дерева взимку не ріжуть.. По другому емейлу, де мені не відповіли, я дав №тел. знайомому, який знає польську. То є корабельний завод в Гданську (моя мрія Гданськ! Але мені не вийшло на цей завод..) Там гарні умови, оф.працевлаштування і навіть запрошення на роботу дають. Але вони хочуть щоб в твоїй трудовій були записи про аналогічну працю в україні (зварщик, слюсар; а в оголошенні писало «піскоструйщик» ше..)

          Reply
        • 21.10.2014 at 6:43 пп
          Permalink

          писав так: Доброго дня (ПІБ людини, яка виклала оголошення). Терміново шукаю роботу в Польщі. Маю 6міс робочу візу. Мені __років, працював там-то і там-то, маю вод.посвідчення кат.Б, володію компом Майкрс.Ворд і Майур.Ексель. Володію укр. і рос.мовою. Польською, нажаль не володію. В діалозі розумію, але не абсолютно все. Зацікавила ваша пропозиція про роботу. Так само маю потребу у житлі. Якщо моя кандидатура може становити для вас інтерес, то хотів би попитати чи оф.працевл., скільки год.роб. день/тиждень, чи надаєте житло, чи буде робота в жовтні, грудні, січні, і навіть на 5-6 місяців. З повагою, Роман.
          Вони відразу сказали про оплату в годину з їжою і без, про те що надають житло і з чим повяз.робота (в оголошенні писали «плантація трави, а на емейл написали що безопила і обрізка кущів і дерев навколо стадіонів).
          Я протупив, і перепитував чи то я маю оплачувати житло і їжу, бо щодо їжі він сказав. Сказав, що по приїзду в нас.пункт, зазвонити їм не зможу, бо по польськи не говорю.
          Він відповів, щоб я сказав йому свій ПІБ, свій нас.пункт в Україні. І що він розуміє/знає укр. і російську. (дублював мені своє повідомлення ламаною українською).
          Я відписався українською про все що писав раніше + додав ПІБ і нас.пункт (може краще його писати з самого початку «резюме»).
          Він відписався «коли можете приїхати?»
          Я написав, що «до 7 днів», але виїду швидше (незнаю, чи вірно зробив).

          Reply
        • 21.10.2014 at 6:51 пп
          Permalink

          на пакування не звонив, бо вирішив пошукати самостійно. Я не можу собі уявити стояння 12 годин на місці (а то ж ше ж треба працювати так 10-12 год!). Тому не звонив. Засвіти в своєму аккаунті на фейсбуці свій емейл і я тобі напишу (не маю акка на Мордокнижці). Їхав би негайно, але трохи почав тягнути час від учора (коли мене запитали «коли приїдеш?»). Почав тягнути, бо не знаю чи то оф.праця, і щоб не сталось так шо мені там взимку дадуть роботу з копання траншей (так почав думати, бо в оголошенні було «робота на плантації трави», а як написав — відповіли, що обрізка чагарників), ну і то треба ще дізнатись маршрут як їхати (сьогодні дізнався), спакувати сумку.

          Reply
    • 21.10.2014 at 8:34 дп
      Permalink

      якщо хочеш, напиши мені на [email protected] Я тобі скину телефон тієї українки в Польщі (на вакуумне пакування) і ти сам собі з нею поговориш. Я її не знаю і до неї не звонив. А ти роб. візу маєш? (може ти вже писав про це, але я встиг підзабути, бо всі коментарі перечитував давніше)

      Reply
  • 17.10.2014 at 8:02 пп
    Permalink

    да забув спитати чи є якісь варіанти поїхати з дитиною, півторарічною чи краще взагалі не пробувати.

    Reply
    • 17.10.2014 at 9:05 пп
      Permalink

      Доброго вечора, Миколо
      Єдине, що я можу порадити за таких умов (і моїх знань) — це або їхати самому, або не їхати узагалі. Поясню:
      1. Відсутність знання польської. Знайти роботу за таких умов — майже нереально, а якщо «пощастить» — то робота знайдеться, але за мізерні гроші. Стосовно дружини, то як вона буде супроводжувати делегації, якщо вона не зможе перекладати те все на польську мову?
      2. Планувати поїздку в зиму — це чергова помилка (якої я і сам допустився минулого року), якщо нема готового робочого місця. Є дуже великий шанс сидіти без роботи, або працювати за копійки (беручи до уваги пункт перший)
      3. Їхати удвох — це непогано, але коли вдома залишається маленька дитина, то не ліпший варіант. Ще більшою помилкою буде — взяти дитину із собою. Зрозумійте, що ви збираєтеся не на постійне місце проживання (чи тимчасове, але на довгий час), а їдете на заробітки. У поляків робочий день часто триває 10-12 годин.
      4. Саме головне — заробітки.
      Польща — це не сама краща країна для заробітків, але сама доступна. Тому і популярна. Середній заробіток біля 10 зл/год (рахуйте по курсу). Це середній заробіток як для поляків, так і для заробітчан (хоча часто заробітчанам платять починаючи від 6-7 зл/год). Отже, рахуйте самі: в середньому, на тиждень буде від 40 до 60 годин, в місяць то виходить від 160 до 240-250 годин. В самому ліпшому випадку ви заробите від 1600 до 2500 злотих. Наскільки мені відомо, то мало хто із наших заробляє більше 2000 злотих на місяць (при курсі продажу 3,3 зл/дол, то становить біля 600$).
      Пощастить, якщо роботодавець надасть житло, тоді можна буде платити якихось 200 зл/міс за місце в кімнаті. Якщо не пощастить, то доведеться знімати кімнату, а то 500-700 зл/міс (разом із комунальними послугами). Однокімнатна квартира буде коштувати 1100-1500 зл/міс + комунальні.
      Не забувайте про харчі, які будуть обходитися не менше 250-400 злотих на місяць (для одного).

      В Польщі можна заробити, але тільки кваліфікованою працею, і добре володіючи польською. Але для цього вам потрібно гарно приготуватися та продумати запасні варіанти, бо завжди існує можливість приїхати іх порожніми кишенями, при тому, ще й тяжко напрацювавшись.

      Reply
      • 17.10.2014 at 11:17 пп
        Permalink

        дивились по інтернету пропозиції на роботу вакансії різні і скрізь пропонують житло а сімейним парам навіть окрему кімнату на скільки це правда??? і чи варто користтуватись фірмами посередниками??? наскільки ну скажем безпечно

        Reply
        • 17.10.2014 at 11:52 пп
          Permalink

          Посередники — це завжди лотерея… дуже багато шахраїв, які активізувалися, відколи у нас виріс попит на роботу в Польщі.
          Якщо пощастить — відправлять на роботу, якщо ще більше пощастить, то отримаєте більшу частину обіцяного, але будьте обережні завжди, бо кажу — дуже багато шахраїв, та спекулянтів.
          Особисто я, навіть коли тільки вирішив їхати до Польщі на роботу, не хотів користуватися із послуг посередників, бо 200 євро за такі послуги — це забагато.
          В будь-якому разі, рішення їхати за кордон, має бути виваженим, і добре продуманим, бо якщо робити це на емоціях, то є великий ризик втратити час, гроші та зіпсувати нерви.

          Порахуйте, чи скільки ви заробите на некваліфікованій роботі з оплатою 6-7 злотих на годину, при 240-250 годинах на місяць, та на скільки вистачить здоров»я, працювати фізично по 240-250 годин на місяць.

          Reply
          • 18.10.2014 at 8:38 пп
            Permalink

            а є якийсь ну більш менш безвідказний варіант щоб точно поїхати на роботу????

          • 18.10.2014 at 10:31 пп
            Permalink

            Все, що я міг розказати, я вже розказав. Далі вирішувати тільки вам.
            Стосовно варіанту, щоб поїхати напевно, то ось читайте: http://sirko.org.ua/robota-v-polshi-part4/#comment-13700
            Там номери телефонів, і ПРИПИСКА, що хлопці НЕ ЗАЙМАЮТЬСЯ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯМ, але можуть мати інформацію, що вам допоможе.

        • 18.10.2014 at 8:32 дп
          Permalink

          всім привіт. Я теж шукаю роботу. Візу отримав 16 жовтня, а вона вже дійсна з 14 жовтня (Сірку казав, що вона на квітень. Я помилився). У нас за роботу «агенства» просять 800грн. Є такі, що хочуть 1100грн. Мені підказали один № тел. щоб звонити напряму (не користуючись «агенствами») до українки, яка набирає на роботу на вакуумну лінію пакувати курей/мясо. Оплата 6,5 зл/год. Житло безкоштовне. В обід — годують. 10-12 годин тре працювати в день. Кажуть, що пакувати будуть увесь грудень і січень без перерв на свята. Я ще не звонив… Бо хотів працювати в Гданську, а то не там.. Пробував шукати через агенства. В «агенствах» пропонували роботу в лісі, мясокомбінати, муляри, зварювальники, порізка скла (8зл/год працюють в дві зміни; житло надають), перебирати овочі, чистити часник 7,5-8зл/год (30кг/год якщо вел. часник; житло безк.), пакування і складання меблів (7зл/год; 280год; прож. безкошт). Всюди 6 денний роб. тиждень. Крім того, в агенстві кажуть, що той перелік робіт, який вони показали, вже може бути неактуальний (бо типу вже хтось купив вакансію). Напевно, треба звонити на пакування мяса, бо іншого чогось знайти не вдається, та й ніби лише там працюють грудень/січень теж.

          Reply
        • 17.01.2015 at 4:28 пп
          Permalink

          Ну що вдлаось поїхати ,?

          Reply
      • 06.11.2016 at 8:48 пп
        Permalink

        Подскажите пожалуйста,а куда вообще лучше ехать на заработки, у меня муж инженер в теплосети, в какую страну безопасней комфортнее,прибвльней,спасибо

        Reply
  • 17.10.2014 at 7:44 пп
    Permalink

    Сірко вітаю, порадь чи доможи чим зможеш, з певних обставин вирішили з дружиною (одного незахотіла відпускати) поїхати до польщі на заробітки на пів року (далі як карта ляже) подорож припаде десь на кінець листопада, одне із хвилюючих мене питань чи можливо взагалі найти на зиму роботу в польщі, зразу кажу польської не знаєм можливо щось необхідне до початку поїздки і вивчимо — будем старатись, наголос на тому що їдимо реально заробити, бо після стрибка долара коштів відкрити свою справу не хватило а гроші вже вкладені не маленькі тому і потрібно останній ривок так би мовити. Я робітничими професіями особливо не володію хоч начебто руки з правильного місця виросли, на стройку не хотілося б але можливо, м’ясокомбінати і ферми теж як крайній варіант, маю права В, С, планую їхати до польщі на власному авто, стосовно дружини вона в мене лінгвіст арабська, англійська, чи є можливість найти їй роботу по спеціальності, викладати чи супроводжувати іноземні делегації ( арабські) — це як ідеальний варіант, ну або які для неї можуть бути варіант. Дякую за розуміння та допомогу чикаю відповідь.

    Reply
  • 14.10.2014 at 6:41 пп
    Permalink

    доброго вечора.так як Пан добре розумє,що скажете на це NIP 522-30-14-510.Дякую

    Reply
    • 14.10.2014 at 9:49 пп
      Permalink

      Прошу пробачити, але не маю зараз ні сил, ні часу перевіряти. Для того і написав цю інструкцію, щоб кожен міг сам робити висновки.

      Reply
      • 15.10.2014 at 12:25 дп
        Permalink

        наберайтесь сил.ви потрібні людям.
        zycze panu zdrowia

        Reply
        • 15.10.2014 at 10:22 пп
          Permalink

          Дякую, Тарасе

          Reply
  • 02.10.2014 at 7:56 пп
    Permalink

    Сірко, а як справи у Польщі з вартістю інтернету і моб.звінків?

    Reply
    • 02.10.2014 at 9:22 пп
      Permalink

      Інтернет зазвичай є всюди, де будете винаймати мешкання, і входить у вартість житла.
      Мобільні дзвінки, то теж сильно залежить куди і скільки маєте телефонувати.
      Серед наших заробітчан досить популярний оператор Hejah (Хея).

      Reply
      • 03.10.2014 at 12:22 пп
        Permalink

        ок. Дякую. Шведську вчу самостійно по книжці (+мп3). Останні 3 дні не вчив.. Воно ніби не складно поки, лише тре запамятовувати багато. До побудови речень ще не дійшов до вчення, але вже читав. Так, там є два види наголосів: тонічний і силовий. В одному слові може бути навіть три наголоси. Справа в тому, що 7 жовтня маю подавати документи на візу в консульство. Автобус Трускавець-Гданськ коштує 744,20грн в середу (водій українець) або 901,75грн в четвер і неділю (водій поляк). Якщо зможу знайти звідси когось, хто б порадив або взяв з собою на роботу, то поїду туди де робота. Якщо не знайду нікого — тоді без всілякої підготовки попрусь в Гданськ.. на удачу.. Книжку з шведською мовою візьму з собою..

        Reply
        • 03.10.2014 at 2:23 пп
          Permalink

          Романе, я позаминулого року так само вирвався… на зиму. Ох і важка пора була.
          Вся справа в тому, що до грудня всі роботи закінчують і виходять у свята. Весь січень по всій Європі святкують.
          Не хочу лякати, чи відмовляти, але раджу задуматися про перспективи такого поспішного рішення:
          — без домовленності про роботу
          — під кінець сезону
          — без домовленностей про житло
          — без особливих запасів грошей…
          Романе, все надто ризиковано. Чи готові ви до серйозних складнощів? Продумали варіанти дій, коли взагалі нічого не складеться?

          Reply
          • 03.10.2014 at 9:26 пп
            Permalink

            щиро вдячний за Вашу увагу. Так, я про грудень і січень не подумав.. Так, я готовий до складнощів. Хоча з огляду на свята, то справді, нема в тому сенсу. Варіанти подій коли нічого не складеться продумав на основі Ваших блогпостів: сплю в хостелах, і коли вже повна «жо» і нема як ступити крок — розворот додому. Якби мав візу, яка б дозволяла до німців кілька раз заскочити, то мав би ще один продуманий варіант. Але то треба було б ще насмілитись купити авто в Польщі для цього. А я поки трохи лякаюсь їзди там. Хоча на своєму авто 1 раз сам їздив до Перемишля. :) Хух, б»ю по тормозам тоді. Дякую ще раз!

      • 03.10.2014 at 9:29 пп
        Permalink

        Сірко, ви в Польщі юзаєте нет через ноут?

        Reply
        • 03.10.2014 at 10:37 пп
          Permalink

          Я принципово не користуюся мобільним інтернетом.
          А що до готовності, то в мене було так, що я два тижні сидів на макаронах, олії і моркві (було багато). Але не витримав, і позичив досить значну суму грошей, щоб протриматися до початку сезону. Потім відробив, але більше такого я переживати не хочу, і нікому не раджу.
          Готовність виражається у повному розумінні ситуації та її наслідків, і банальної наявності коштів, щоб пересидіти штиль.

          Що до німців, то не раджу рипатися, бо наскільки я знаю — там дуже строго ставляться до мігрантів, із польськими візами. Багато людей завертають назад у Польщу, за найменшої підозри про нецільове використання візи. Крім того, навіть якби трапили до Німеччини, то що далі? Робота сама знайдеться? Без німецької куди там рипатися?

          Раджу все ж вичекати до весни, підівчити мову тим часом (польську) і рушати на весні до Польщі. Що до самостійного вивчення шведської, то… повірте, Романе, то краще робити із вчителем, хіба тільки у вас потужні здібності до мов )

          Reply
        • 03.10.2014 at 10:40 пп
          Permalink

          Забув. Якщо боїтеся керувати автівкою в Польщі, то мушу сказати, що поляки куди чемніші наших водіїв в цілому (хоча хами теж є), і знаки їхні від наших не відрізняються. Так що, ваші страхи безпідставні.

          Reply
          • 04.10.2014 at 12:47 дп
            Permalink

            До німців їхав би не на роботу, а за різним хламом. Німецької там не треба. Немаю якихось здібностей до мов. З шведською напочатку все просто: вчиш алфавіт, назви букв, як букви читаються. Потім запамятовуєш як певні букви чи їх сполучення читаються в конкретних випадках. Це робота на пам»ять. Наголоси вчиш на прикладах (мп3) і пишеш собі словничок з словами які вчиш. В словничку наголоси відмічаєш теж. Потім вчишся рахувати. При всьому тому паралельно запам»ятовуєш приклади з слів стосовні до переліченого вище. Слова вчиш з артиклями en/ett якщо іменник, частками що означають інфінітив дієслова (короч типу теж як артикль) att. Потім тре вчити часи дієслова, потім будову речень. При цьому паралельно слухаєш вимови. Потім добираєш базу слів — словниковий запас. А далі за то я ще не читав, тому не уявляю. До цього місця ви можете вчити самі. Звісно, що з вчителем (гарним, що вміє знайти підхід до учня) буде легше, вчитель професійніше видресирує, ну і закосити щоб не вчити не зможеш.
            А щодо життя на макаронах, олії і моркві, — то ніби ще мож дихати. Якщо б ще хоч масла до цього, — то взагалі б можна було триматись. Звісно, вам важко було. Я так колись на зборі клубніки в рабство попав. Годували журеком з яйкем і кєвбасов, але кєвбаси там не було, і яйко якось ледь вловлювалось. Хліба на стіл ставили мало нам, і відразу тре було просити ще хліба. Я так 20 днів на «клубнічному диханні» працював. Так шо..

        • 04.10.2014 at 7:17 дп
          Permalink

          Ну, то ми одне-одного зрозуміли ))))
          Романе, а як ви втрапили до того «полуничного раю»? Поділіться своїм досвідом. Я думаю, що із того гарна стаття могла б вийти, як приклад для нашого брата, хто ще не знає, як воно буває за кордоном.

          Reply
  • 30.09.2014 at 11:47 пп
    Permalink

    Добрий вечір!Шановний пане Сірко підкажіть будь-ласка скільки приблизно може отримувати українець помічник кухаря в Польщі приблизно чи де можна знайти інформацію щодо оплати, маю 3-4 розряд кухаря…хочу поїхати працювати оголошення через посередників обіцяють 2000-2500 злотих за місяць! Дякую за ваший блог перечитав майже все дуже цікаво пишите!

    Reply
    • 02.10.2014 at 7:14 дп
      Permalink

      Добридень, Сергію
      Скільки заробляють кухарі в Польщі, то мені особисто не відомо, але якщо скористатися пошуком, то можна знайти наступне:

      Silnie wierzę w to, że mamy w Polsce wiele nieodkrytych talentów kulinarnych. Niedocenieni, którzy za kpiny warte wypłaty, mogą wyjść z cienia swoich małych restauracji. Na szczęście wynaleziono na to leki.
      Pierwszy, skierowany przede wszystkim do młodych kucharzy, zaczynających dopiero swoją życiową karierę, to wyjazd do dużego miasta. Gastronomiczna mapa Polski koncentruje się głównie w Warszawie, Poznaniu , Krakowie , Wrocławiu i Trójmieście . Zarobki kucharzy sięgają w nich kolejno 3,5 tys /mc , a szefów kuchni 5-6 tyś /m-c W porównaniu, np. w Olsztynie , Białymstoku czy Suwałkach kucharz może zarobić średnio 1800 zł / mc a szef kuchni nie całe 3500 zł Powodów takiej rozbieżności jest wiele.

      В цілому, сумма 2000-2500 злотих на місяць виглядають не так вже й казково, але я маю сумніви що до того, що ви без мови, та ще й помічником кухаря будете стільки отримувати. Якщо потрапите на роботу через цих посередників, то думаю, що більше 2000 зл на місяць у вас не буде получатися.
      Взагалі, поляки нашим заробітчанам платять 6-8 злотих на годину, якщо пощастить, то зможете отримати 10 злотих на годину, але для цього потрібно мати дві складові — гарне володіння польською, та чудовий професійний рівень.
      Скільки посередники хочуть за свої послуги, та коли потрібно платити?

      Reply
      • 02.10.2014 at 11:50 дп
        Permalink

        Якщо не помиляюсь близько 400 злотих за терміни оплати не уточнював бо не довіряю

        Reply
        • 02.10.2014 at 12:36 пп
          Permalink

          Ну, то такий стандарт — від 100 до 150 євро за послугу. Ніби не дуже дорого, але часто на тому і закінчується.
          Добудьте більше інформації, проаналізуємо разом. Може і справді хлопці знаходять якусь роботу.

          Reply
          • 02.10.2014 at 1:47 пп
            Permalink

            Ось такі вакансії….в мене вища не повна освіта (інженер-технолог харчової промисловості)
            [jobs. ua/search/jobs/38016756258/]

            [rabotalux. com.ua/vacancies?keyword=%D0%9F%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%20%D0%B2%20%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%88%D1%83]

          • 02.10.2014 at 9:25 пп
            Permalink

            Ну, із того, що я побачив, то всюди вимагається знання польської мови. В цілому, оголошення схожі на правдиві, але знову питання: Якщо ви володієте польською, то навіщо користатися із послуг посередників, та переплачувати за те, що можете зробити самостійно?

            П.С. Вкотре наголошую: їхати до Польщі без знання польської мови — це самостійно віддаватися в рабство.

  • 24.09.2014 at 11:12 пп
    Permalink

    Дякую.
    Відносно вибору вчителя цілком згідна. Тому я і досі не можу знайти для мене також важливо людські якості.

    Reply
    • 24.09.2014 at 11:42 пп
      Permalink

      Ну, тоді варто просто більше пересівати-перебирати. Думаю, що всеодно хтось путній знайдеться )
      Бажаю успіхів у вивченні мови!

      Між іншим, раджу зареєструватися та спробувати спілкуватися тут: www .interpals .net/

      Reply
  • 23.09.2014 at 1:55 пп
    Permalink

    Доброго дня))) Щиро дякую за відповідь.
    На півдні, тому що ця частина Польщі нашій сім»ї більше імпонує. В нас в планах з чоловіком емігрувати в Польщу з маленькою донечкою. Чоловік час від часу працював на півдні, тільки не стабільно. Важко йому знайти офіційну роботу, хоча вільно володіє польською мовою. Ми взагалі працюємо над питанням еміграції, от чи цілком правильно щодо Польщі то не знаємо. Чесно, я б взялась за будь яку офіційну, стабільну, роботу за кордоном. Я за освітою фінансист з хорошим практичним досвідом в іноземних фірмах. Зараз в декретній відпустці.

    Reply
    • 23.09.2014 at 8:20 пп
      Permalink

      Пані Марічко, а як що до польського коріння? Може вам чи чоловіку вдасться зробити карту поляка? Згідно останніх змін, за картою поляка вже після пів-року проживання в Польщі, можна подавати на сталий побут.
      Що до правильності вибору Польщі як країни для імміграції, то раджу подивитися в сторону більше економічно розвинутих країн Європи: країни Скандинавії, Велика Британія, Німеччина, Бельгія.
      Але тут в першу чергу: мова (як і всюди )

      Reply
      • 23.09.2014 at 9:31 пп
        Permalink

        Щиро дякую. Потрібно попрацювати над тим. Якщо Ваша ласка, підкажіть будь ласка, як саме можна знайти ефективного вчителя для вивчення мови та отримання занять по скайпу. Буду дуже вдячна. Так як давно займаюсь пошуком ефективних шляхів підвищити рівень англійської мови.
        Щиро вдячна за розуміння та допомогу.

        Reply
        • 23.09.2014 at 10:19 пп
          Permalink

          Що до англійської, то скайп вам не потрібен, бо знайти репетитора англійської то не є велика проблема (благо, що є з чого вибирати)
          Але англійська вам стане у нагоді в першу чергу в англомовних країнах, на території Евросоюзу, це тільки Велика Британія та Ірландія, бо всі інші країни знаходяться дуже далеко: Канада, Австралія, Нова Зеландія. Та й досить дорого туди діставатися.
          Стосовно ефективного вивчення, то в мене то гарно пішло, коли я мав 9 годин зайнять на тиждень із гарною вчителькою, та самостійна робота. За півтора місяці я відчутно підняв свій рівень розмовної англійської.
          А до яких країн, крім Польщі ви ще приглядалися?

          П.С. До речі, в Норвегії та Швеції дуже багато польських бізнесменів, і знання польської не буде зайвим навіть там. Для прикладу, раджу заглянути на сайт poloniainfo .se/bazar/ogloszenia-w-szwecji/4/praca-dam-prace-w-szwecji (забрати пробел перед крапкою)

          Reply
          • 23.09.2014 at 10:33 пп
            Permalink

            Дякую.
            Підкажіть будь ласка, як саме Ви піднайшли хорошого вчителя? Я саме і працюю над пошуком, мені потрібно підняти рівень розмовної англійської мови. Погоджусь, щодо англійської, вибір великий але…щоб ефективно та за короткий термін ( максимум 6 місяців) не натрапила поки. Чи б змогли б чимось зарадити?
            Дякую.

          • 24.09.2014 at 8:17 пп
            Permalink

            Стосовно вибору вчителя, то це досить індивідуально.
            Наприклад в мене до того моменту, як пішов прогрес у вивченні мови, було 5 вчителів, які мені були не цікаві (і то було взаємним) вже за 2 тижні від старту навчання (але то було протягом 2 років, не відразу).
            В результаті, я вивчав англійську мову в Польщі, у вчительки, яка дуже гарно адаптувалася до учня, і знаходила підхід. То вічувається відразу — хочеться йти на уроки, хочеться розмовляти (а то було дуже непросто, бо я фактично тільки починав говорити англійською взагалі). Ми починали розмовляти на теми, які були мені потрібні (пошук роботи, інтерв»ю, на роботі), а закінчували завжди життєвими темами (про дітей, про сімейні стосунки, про друзів). Було дуже легко із нею знаходити спільну мову. Варто мабуть зауважити, що вона є моєю ровесницею, і має багато позитивних людських якостей.
            Натомість, інша вчителька, з якою я займався лише 2 рази на тиждень, була значно молодшою мене, та вела себе мов вчителька у школі — силою ставила вимову, змушувала читати якісь нудні тексти про Агату Крісті (я аж злився на неї, і ми мало не сварилися), сама видумувала мені якісь непотрібні теми. З нею я сильно напрагався, і кожного разу мріяв про те, коли закінчиться урок. Це при тому всьому, що я платив по 10$ на годину.
            Врешті, я вирішив займатися тільки у однієї вчительки, котра на кожному зайнятті відкривала для мене якісь нові і цікаві речі.
            Отже, як висновок — шукайте не тільки досвідченних вчителів англійської, а таких, які мають позитивні людські якості та оптимістичний погляд на життя. То досить важливі фактори, які гарно впливають на процес навчання.
            Такий мій погляд, але як вже казав на початку — це досить суб»єктивно.

  • 22.09.2014 at 1:15 пп
    Permalink

    Привіт, Сірко. Планую в жовтні отримати піврічну робочу візу. Мрію працювати в Гдині або Гданську (краще в Гданську). Польської мови не знаю. Жодних зв»язків в Польщі не маю. Хотів би працювати не на полі, не фермі, не будові(в крайньому випадку розглядав би будову) і не на м»ясокомбінаті. Мрію про еміграцію. Польщу для еміграції розглядаю лише тому, що, наразі, не можу емігрувати кудись далі. Чи могли б Ви щось конкретно порадити з роботою і житлом?

    Reply
    • 22.09.2014 at 8:41 пп
      Permalink

      Доброго вечора, Романе
      З таким набором побажань та відсутністю польської, я не можу нічого порадити. Якщо добре розмовляєте та грамотно пишете польською, тоді можна шукати роботу у продажах, менеджером чи по якісь іншій не робітничій спеціальності.
      Якщо не будова, і не фермерські роботи, тоді на яку роботу ви розраховуєте?

      Стосовно тих питань, що ви мені задали, то володіючи польською тут робота в польщі, житло в польщі, гданьск ви знайдете все потрібне.

      П.С. Не раджу іммігрувати до Польщі. То не складно, але і толку ніякого.

      Reply
      • 22.09.2014 at 9:46 пп
        Permalink

        Добрий вечір, Сірко. Розраховую, наприклад, на працю комірником; або в якійсь дорожній службі; або на фабриці вікон; в дууже крайньому випадку водієм (категорія В); ідеально було б вантажником в аеропорту. Щось в такому напрямку.. Дякую за лінк. З гуглем подивлюсь його. Ви другий, хто не радить емігрувати в Польщу. Прислухаюсь до вашої поради. Гдиню-Гданськ обирав, бо то близько до Скандинав :) Думаю, що вони — ідеальні (в моєму розумінні) люди. :)) То хоч би пожив біля них. :) Може б на ягоди коли заскочив туди при нагоді, поглянув як люди живуть. Та й життя біля води мене манить. Насправді, я категорично проти еміграції в будь-які слов»яномовні країни. Просто їхати треба, а то нема з чого обирати з «доступності» для еміграції. Я 7 років тому зарив в Україні свій прибутковий бізнес, щоб звалити звідси.. І до тепер фігнею від того часу «страдав». Працював менеджером ще в одній вел. фірмі. То не хотів би такої роботи, напевно. :) Дякую за поради і відповіді.

        Reply
        • 23.09.2014 at 6:18 дп
          Permalink

          Вчіть шведську. Щоб досягти нормального розмовного рівня, знадобиться десь пів-року. Це якраз буде пора, щоб пересидіти зиму і початок весни (мертвий сезон взагалі), а там прямою наводкою до Швеції. Про Швецію я писав теж не мало. Якщо буде потрібно — поділюся ще інформацією.
          Це ліпший варіант, ніж той, що ви обрали…

          Reply
          • 23.09.2014 at 9:18 дп
            Permalink

            о, мені дуже імпонує ця порада. :) Так, це найкращий варіант! )) Думав, що виїхати туди не просто і тому вважав, що вчити мову, коли «не бачиш» як розвиватиметься ситуація далі — невірно, і воно не мотивує. Але, якщо я помилявся щодо цього, то тре вчити. На думку спадає лише Дуолінгво (сайт), ну і література з інтернету, бо репетиторів у нас таких не знайдеш. Сірко, а ви вчите шведську? Думаю, що і для Вас Польша є перехідним кроком.

        • 23.09.2014 at 8:12 пп
          Permalink

          Потрапити до Швеції не складно, достатньо дістатися до Варшави, а там літаком за 1,5 години можна трапити чи до Стокгольму, чи до Мальме. Питання в іншому: Наскільки ви підготовленні до виїзду?
          Мову дуже раджу вчити не на сайтах, а з репетитором. Так, скандинавські мови малопоширені, тому і вчителів знайти складно, але є вчителі, які проводять зайняття по скайпу, і таких можна знайти.
          В шведській мові досить спецефічна вимова, подвійний акцент (основний і мелодійний). Заінвестуйте кілька місяців часу та певну суму грошей на вивчення шведської із вчителем, і результат буде дуже приємним.
          Так само із польською.

          Reply
          • 23.09.2014 at 11:25 пп
            Permalink

            дякую за такі фахові поради! А щодо літаків, то я знаю це :) Мав на увазі право на працю, правові сторони на перебування там. Але чесно, то про Швецію практично не зондував (на жаль). Активно цікавився Данією. Тепер маю поставити в квартирі хороші вхідні двері (живу окремо від батьків), бо весь під»їзд чутиме як я по Скайпу вчу мову )) а це трохи сковує. Зараз гуглю книжки ще в неті..

      • 02.10.2014 at 8:03 пп
        Permalink

        Сірко, таке нескромне питання: сайт оголошень це гуд, але без польської воно мені поки не допоможе. З радістю би розглянув вашу пропозицію про вашу послугу щодо роботи і житла в Гданську. Якщо це може бути цікавим для вас, то прошу відписатись мені на е-майл.

        Reply
        • 02.10.2014 at 9:20 пп
          Permalink

          Прошу мене вибачити, але я не займаюся працевлаштуванням і пошуком житла.

          Reply
  • 21.09.2014 at 10:04 пп
    Permalink

    Доброго вечора! Будь ласка порадьте що потрібно зробити щоб знайти хорошу офіційну роботу на Півдні Польші. Володію польською мовою. Якщо Ваша ласка можливо підкажете куди звернутись.
    Щиро дякую.

    Reply
    • 22.09.2014 at 6:25 дп
      Permalink

      Доброго ранку, Марічко
      Якщо ви володієте польською, то знайти роботу — це взагалі не проблема.
      Ось, я раніше описував алгоритм пошуку роботи в Польщі, яким сам користувався:
      http://sirko.org.ua/robota-v-polshi-part6/
      А в цілому, раджу пройтися по розділу Праця в Польщі:
      http://sirko.org.ua/category/pracya-v-polshhi/page/4/

      Яку роботу ви хочете знайти? І чому саме на півдні Польщі?

      Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *