Робота в Польщі без посередників

вакансії роботи в польщі - портал

Робота в Польщі без посередників чи можливо це? Сотні вакансій із достойною зарплатнею відкриті для вас, якщо притримуватися певних правил, а не стрімголів кидатися на першого ліпшого посередника, який не тільки не дбає про ваші інтереси, а ще й візьме біля 2 тис. грн за те, щоб ви працювали за 7 злотих на годину.

1. Визначіть чітко мету вашої поїздки.

Кожна мета подорожі має свої оптимальні шляхи реалізації, інакше розставляються пріоритети для кожної із задач. Наприклад, якщо ви їдете тільки заробити і повернутися, то пів-року інтенсивної праці по 10-12 годин 6 днів на тиждень і повна мобілізація сил дадуть можливість заробляти вам до 3 тис.(біля 850 доларів) злотих на місяць, а може і більше, бо наші заробітчани працюють часом більше 280 годин на місяць.

Якщо ціль поїздки — отримання дозволу на проживання, життя в Польщі (варто теж розглянути такий варіант), то працювати по 10-12годин нема сенсу, бо заробітчани за пів-року поїдуть додому набиратися сил, то вам треба сили розподіляти рівномірно, бо ви залишаєтеся на місці і маєте працювати далі, адаптовуючись до незвичних умов оточення, а це потребує сил (про адаптацію поговоримо пізніше). Туристична поїздка вимагає від вас тільки грошей і бажання насолоджуватися побаченим.

2. Якщо ви їдете працювати, то визначіться із тим, які роботи ви хочете і будете виконувати.

Це потрібно для того, щоб ви не розпорошувалися у безлічі вакансій, а максимально сконцентровано шукали саме своє. Раджу шукати роботу ту, яка по-душі, яку ви зможете виконувати без зусиль над собою, бо працювати доведеться важко в будь-якому випадку, не так як вдома. Я наполягаю на тому, що людина має почувати себе морально комфортно, виконуючи навіть дуже важку фізичну працю, це дозволяє уникнути багатьох ментальних проблем.

Наприклад, коли я збирався вперше їхати до Польщі, то я шукав роботу зв’язану із моєю освітою (електрика) або щось з обслуговування технологічного обладнання підприємств. Перша моя робота була: технічний працівник гіпермаркету, — куди входило обслуговування усього електрообладнання, систем вентиляції, водопостачання, каналізації і технологічного обладнання.

3. Підготовка CV (Curriculum vitae)

Підготуйте гарно продумане CV (відмінності від резюме дивися у Вікіпедії), на польській мові, де ви висвітлите свої найкращі сторони для тієї роботи, яку ви шукаєте. Скажу відразу, що трудову книжку у вас ніхто дивитися не буде, тому можна щось пропустити, можливо щось прикрасити, але ні в якому разі не видумувати фантастичних історій, правда всеодно швидко спливе на поверхню. Раджу скористатися із послуг професійного перекладача чи грамотного носія мови, який зможе граматично і стилістично правильно все перекласти.

4. Визначення регіону пошуку роботи.

Якщо ви їдете на заробітки, то регіон особливої ролі не грає, як на мене, але якщо ви їдете із метою проживання, то раджу прислухатися до власних відчуттів. Я, наприклад, дуже люблю море, тому роботу шукав в містах Gdynia, Sopot, Gdansk.

5. Власне сам пошук роботи.
Нічого складного тут нема. Задаєте у Google пошукову фразу польською, типу elektryk praca Gdynia і передивляєтеся сайти із пропозиціями роботи. Вибравши ті, які вам пасують по запропонованих умовах, висилаєте на вказану адресу своє CV із супроводжувальним листом (польською). Чекайте.

Скажу відразу, що часом пошук роботи затягується на довгий час, особливо, якщо ви допустили якусь помилку у написанні CV чи lista motywacyjnego.

Які можуть бути помилки? Самі очевидні: неграмотно написане CV czy list motywacyjny, стилістичні помилки (чому я казав, що краще, щоб переклад робив професіонал), залишаєте у шаблоні мотиваційного листа назви інших фірм, куди ви раніше надсилали свої данні. Також, вже із власного досвіду, помітив неявні помилки: не вказуйте очікувану заробітну платню без вимоги, якщо в момент розсилання ви знаходитеся в Україні (що найбільш ймовірно), то не вказуйте на це у своєму CV (просто нічого не пишіть про місцезнаходження, поки вас не запитають), крім того, використовуйте польські поштові сервіси для розсилання своїх CV. Не знаючи цього, я по кілька тижнів пачками слав свої листи, але не було жодної відповіді.

До моменту, як ви знайдете працедавця, зацікавленного у вашій кандидатурі, вам обов’язково потрібно:

 • знати польску мову на рівні, щоб ви могли внятно пояснити що ви робили раніше, що вмієте робити взагалі і що ви очікуєте від роботи;
 • визначитися із очікуваною заробітною платньою, яка буде мотивацією для вас (скажу відразу, що очікувати більше 10 злотих на годину не доводиться, не вірте у казкові пропозиції оголошень агенств, поляки самі отримують не більше, а то й менше);
 • мати певну суму грошей, щоб можна було оплатити візовий збір консульства Республіки Польща, оплатити страхування на пів-року, оплатити дорогу до місця роботи і мати на харчі та житло на перший час (так, потрібно зробити фінасове вкладення у вашу діяльність, але тут ви вкладаєте тільки у себе, а не даєте заробити посередникам);
 • розуміти, що робота буде фізично виснажливою і в багатьох місцях доведеться працювати по 10-12 годин.

Отже, як бачите, робота в польщі без посередників — це досить просто, достатньо ставити перед собою чіткі цілі та визначитися із очікуваннями.

39 thoughts on “Робота в Польщі без посередників

 • 07.04.2015 at 3:41 пп
  Permalink

  Добрый день! Подскажите пожайлуста, если я приехал по одному освядченю, нашел другую работу, когда нужно делать новое освядчение и нужно ли заключать договор с работодателем. Спасибо

  Reply
 • 29.01.2015 at 1:11 пп
  Permalink

  Доброго дня! Я знову до вас із запитанням, бо щось трохи заплутався. Якщо з пошуком роботи без посередника на польських сайтах все більш-менш зрозуміле( з огляду на те, що мови не знаю), то з CV все дуже погано. Не розумію. навіщо потрібно обманювати чи недоговорювати, що я з Украіни(писати з польського мила і умовчувати про місце проживання). а потім просити вислати запрошення. Навіщо працедевцю той клопіт із запрошенням, втрачати час, поки я зроблю всі документи. А потім при зустрічі може вияснитися, що я по тим чи іншим причинам йому не підхожу. Йому потрібен весь цей клопіт?Чи я щось не доганяю?

  Reply
  • 02.02.2015 at 12:22 пп
   Permalink

   Вадиме, не потрібно обманювати. Просто коли працедавець бачить Українські координати, то вже сильно упереджено ставиться до всієї наступної інформації. Варто спочатку його зацікавити собою, а потім повідомляти звідки ви. Такий психологічний момент я помітив, коли розсилав своє CV у великих кількостях.

   Reply
 • 19.09.2014 at 11:58 дп
  Permalink

  доброго дня.загубив сайт про провірених роботодавців в Україні.чи не поможете.дякую

  Reply
  • 19.09.2014 at 8:56 пп
   Permalink

   Чим допоможе?

   Reply
 • 20.08.2014 at 7:07 пп
  Permalink

  Добрий день підкажіть мені будь ласка якщо я хочу поїхати на збір ягід в Польщу можливо це зробити без посередників

  Reply
  • 23.08.2014 at 11:20 дп
   Permalink

   Добридень, Лено
   Так, ви можете влаштуватися на роботу в Польщі без посередників, спілкуючись безпосередньо із працедавцем, але для цього потрібно володіти польською.
   Весь свій досвід, що стосується роботи в Польщі без посередників, я виклав у розділі http://sirko.org.ua/category/pracya-v-polshhi/page/4/

   Reply
  • 23.08.2014 at 8:03 пп
   Permalink

   Щиро кажучи, я знаю тільки про полуниці у Польщі.
   Всі пізніші ягоди збирають у скандинавських лісах )

   Але в будь-якому разі, я вам точно скажу, що знайти роботу за кордоном без посередників — реально. Власне, саме про це майже весь мій блог )

   Reply
 • 21.05.2014 at 10:11 пп
  Permalink

  Добрий день! Будь-ласка дайте пораду.

  Я студент (21 рік) хочу на літо 2014 знайти роботу у Польщі (можливо Венгрія, Чехія) на сезон (з липня по вересень або жовтень). Є досвід в сім’ї на рахунок збору полуниці у Фінляндії. Чомусь не знаходжу вдосталь справді «правдивих» посередників Україна-Польща, можливо малий попит?

  Прошу порадити (якщо ви знаєте) надійного «провіренного» посередника по сільськогосподарському працевлаштуванні. Зарання дякую за відповідь

  Reply
  • 22.05.2014 at 4:17 пп
   Permalink

   Доброго дня, Павле
   Я розумію ваш порив, бо сам був таким )
   На жаль, на рахунок посередників я нічого порадити не можу, бо не маю такого досвіду.
   Може хтось із користувачів поділиться своїм досвідом.

   Reply
   • 29.05.2014 at 11:05 дп
    Permalink

    Добрий день. Хочу поїхати в Польщу на збір ягід. Освядчення від працедавця маю, але найближча вільна дата в консульстві — 2 липня 2014 року. На телефони Пункту Прийому Візових Анкет додзвонитися не можу. Чи можна поїхати в консульство без реестрацйїї анкети, Приймуть вони мою заяву в цьому випадку? Бо чекати ще більше місяця я не можу. Підкажіть як бути. Дякую.

    Reply
    • 29.05.2014 at 2:01 пп
     Permalink

     Добридень, пані Наталіє
     В консульство без реєстрації на сайті електронного консуляту, ви не потрапите. ОБОВ’ЯЗКОВО потрібно проходити реєстрацію.
     Так, як в консульство потрапити на реєстрацію -це із розділу фантастики, то раджу пробиватися через візовий центр:
     http://sirko.org.ua/yak-ya-reyestruvavsya-do-vizovogo-tsentru-respubliki-polshha-u-svoyemu-misti/

     Інших способів, крім як приписатися в Харківській області, чи Одеській (там консульства не перевантажені) і подаватися на документи там, я не знаю.

     П.С. Я розумію вашу стурбованість, тому заладуйте в мобільний сотню-другу гривень, і настирливо дзвоніть до візового центру. Ви встигнете, якщо не будете панікувати )

     Reply
 • 30.03.2014 at 7:42 пп
  Permalink

  Як варіант, шукати роботу у Польщі з власним авто (ВАЗ2110). Які, на Вашу думку можливі варіанти?(Таксі, розвозка піци тошо..). Дякую.

  Reply
  • 30.03.2014 at 9:40 пп
   Permalink

   Пане Юрію, на рахунок бізнесу із легковим авто — не підкажу нічого. В мене вузький профіль — робота по найму. Що до власного бізнесу (таксі, доставка), то це вже за межами моєї компетенції.
   Спробуйте шукати в полнеті запит kierowca iz wlasnym samochodem praca.
   Щось та й знайдете )

   Reply
    • 20.05.2014 at 7:29 пп
     Permalink

     Добридень, пані Ульяно
     Пропоную спілкуватися вам тут, по тій простій причині, що я цей проект я веду для душі, і відповідаю тут по мірі можливості.

     Reply
 • 02.03.2014 at 11:21 дп
  Permalink

  Шановний, пане Сірко.
  Я давно приглядався до праці в Польщі. Але, позаяк, мав не злу працю в Україні (хоча не аж надто поплатну) то ще якось тримався.
  Зараз мою посаду (як і решти по всій Україні) скоротили. Певно фірма йде на дно.
  Перейду на Польську, щоб можна було хоч якось оцінити її знання.
  Język polski znaje nie perfekt, ale mogę razmawiać i też pisać na komputerze. Znaję też terminologje techniczne (szczególnie — samochody).
  Teraz poszukiwam po stronach polskich. Nawet własnoręczne zrobiłem dla siebie CV. Ale nie mogę pojąć w czym rużnica między CV i listem motywacyjnym. Mnie się zdaje że tam wszystko się powtarża.
  Będźe rad odpowiedzi od Pana.

  Reply
  • 02.03.2014 at 5:17 пп
   Permalink

   Доброго дня, пане Вікторе
   Стосовно вашого питання у різниці між CV та листом мотиваційним, то все детально описано у цій статті: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/7869#.UxM4Sfl_vUUЛіпше ніж там написано, то я не відповім, бо там все у щегулах )
   Якщо вас цікавить моє розуміння, то виглядає то так: CV — то життєрис, де ви досить детально описуєте про всі свої здобутки, чесноти; супроводжувальний лист — це лист, який по-перше містисть інформацію ЧОМУ САМЕ ви зацікавилися саме цією позицією, по-друге — це маленький анонс вашого CV (але підкреслюю — короткий), де ви висвітлюєте САМІ ВИЗНАЧНІ ваші здобутки. Іншими словами, зміст супроводжувального листа повинен змусити прочитати ваше CV негайно ))))

   Odnosnie wiedzy jezyka polskiego, to Pan nie zle zna sie na jezyku, ale wszystko jedno potrzebnie pracowac w tym kierunku, poza jak Pan jeszcze popelnia gramatycznych bledow. Powiem tak — z takim poziomem polskiego juz spokojnie mozna liczyc na dobra prace w Polsce =)

   Reply
   • 04.03.2014 at 6:51 пп
    Permalink

    Дуже дякую.
    Bardzo dzieńkuję.

    Reply
    • 05.03.2014 at 2:06 дп
     Permalink

     Prosze bardzo )

     Reply
 • 10.02.2014 at 9:20 пп
  Permalink

  Дякую за відповіді. Прошу вибачення, що «насмітив» у різних темах з одним питанням.

  Reply
  • 10.02.2014 at 10:05 пп
   Permalink

   Будь ласка, пане Юрію
   Якщо будуть виникати якісь питання — звертайтесь, саме для цього і створений цей сайт )

   Reply
 • 09.02.2014 at 7:51 пп
  Permalink

  Дякую. Я «в процесі» пошуку роботи. А як краще вчити мову (найняти репетитора, чи «через інтернет»)? Можливо є якісь «перевірені» ссилки?
  ЗІ. Спасибі за Ваш сайт!!!

  Reply
  • 09.02.2014 at 8:20 пп
   Permalink

   Відповів в іншій гілці.
   Але я раджу найняти ВЧИТЕЛЯ, адже це інвестиція в себе та своє майбутнє. Не варто скупитися на засобах, якщо чекаєте гарного результату.

   Reply
 • 09.02.2014 at 6:45 пп
  Permalink

  Пане Юрію, на рахунок спеціалізованих підприємств по виготовленню радіоелектронних пристроїв я вам нічого не скажу, але точно скажу, що електриком-монтажником можна влаштуватися, якщо ви балакаєте польською.
  Середня зарплатня електрика-монтажника складає 10-12 злотих на годину, якщо добре пошукати, то можна знайти і за 14 злотих.
  На будь-якому сайті вакансій наберіть elektryk і ви побачите, наскільки електрики є запотребувані в Польщі.
  Відразу доброї зарплатні не чекайте, адже потрібно здати екзамени SEP (електробезпека із вказанням галузей, де дозволяється працювати). От вже із посвідченням SEP, досвідом та вмінням себе презентувати можна шукати доброї роботи.

  Без спеціальних дозволів можна пошукати наступної роботи:
  — pracownik techniczny (технічний працівник);
  — majster złota rączka (майстер на всі руки/золоті руки);

  Це праця переважно у добрих умовах, де тепло та сухо (гіпермаркети, будинки відпочинку, готелі)

  П.С. Подивіться тут: _http://manager.money.pl/kariera/oferty_pracy/pracownik;techniczny;-;serwisant;urzadzen;elektronicznych,katowice,oferta,10981147.html
  Думаю, що щось подібне до ваших умов пошуку.

  Reply
 • 30.08.2013 at 1:41 пп
  Permalink

  Порадьте, будь-ласка…
  ще один рік і дитина (дочка) закінчує 9 класів школи. Хотілося щоб отримала гарну освіту (наприклад у Польщі).
  Запитання. Чи реально нам всією сімьєю переїхати на ПМЖ до Польщі так щоб дитина навчалася а ми працювали. Мені й дружині по 39 років. Я маю освіту «бухоблік» та досвід роботи бухгалтером, торговим представником а також я є дрібним приватним підприємцем (торгівля). Дотого ж я мавю спеціальність монтажник радіоелектронної апаратури та невеликий досвід роботи електриком (в далекому минулому) Дружина за освітою режисер масових свят (чи якось так, освіта сер.спеціальна), досвід роботи викладачем театральних гуртків, а також великий досвід роботи оператором коолцентру.. До всього ж у дружини рідний дід (по батьковій лінії) був поляком (У Велику Вітчизняну воювам в Радянському війську і так і залишився жити на Україні… Порадьте, в якому напрямку «дивитися», що б всетаки виїхати і надати дитині нормальної освіти і потім нормальної роботи. Дякую.

  Reply
  • 02.09.2013 at 9:50 пп
   Permalink

   Коротко по самому питанню.
   Якщо ви хочете влаштувати свою доньку у ВУЗ чи коледж в Польщі, то варто її саму відправляти туди вчитися, а вдома заробляти гроші на утримання доньки.
   Поясню чому: перших два роки будь-якого іммігранта — це досить складний час, коли доводиться багато працювати, щоб втриматися на плаву, часом по 200-260 годин на місяць. Це сильно виснажує. Вже перевірив на власному досвіді.
   Щоб не платити за навчання доньки, вам варто вже почати збирати документи на вироблення карти поляка для Вашої дружини, а коли вона її отримає, то автоматично карту отримає і донька. Карта поляка дозволяє отримувати безкоштовно освіту в Польщі та отримувати довгострокові візи.
   Виготовлення карти поляка може зайняти багато часу та сил, але думаю, що воно того варто.
   Важко у двох словах все пояснити, але якщо бажаєте, то можемо якось поспілкуватися у скайпі і можливо мій досвід стане Вам у пригоді.

   Reply
   • 09.02.2014 at 6:13 пп
    Permalink

    Спеціальність «монтажник радіоелектронної апаратури та приборів». На щось можна надіятися із такою спеціальністю? І чи можливо знайти роботу електриком, наприклад, з такою освітою (і невеликим досвідом роботи електриком). Можливо порадите, яку ще роботу варто шукати (щоб не на вулиці), щоб лише «зачепитися». Можливо якимось «упаковщиком» товарів у магазин, тощо. А то я «бігаю» по польським сайтам пошуку роботи, а сформулювати умови пошуку ніяк неможу (чи не знаю як). Мій вік 39 років. Мета — виїхати до Польщі на ПМП. Дякую.

    Reply
    • 09.02.2014 at 6:44 пп
     Permalink

     Пане Юрію, на рахунок спеціалізованих підприємств по виготовленню радіоелектронних пристроїв я вам нічого не скажу, але точно скажу, що електриком-монтажником можна влаштуватися, якщо ви балакаєте польською.
     Середня зарплатня електрика-монтажника складає 10-12 злотих на годину, якщо добре пошукати, то можна знайти і за 14 злотих.
     На будь-якому сайті вакансій наберіть elektryk і ви побачите, наскільки електрики є запотребувані в Польщі.
     Відразу доброї зарплатні не чекайте, адже потрібно здати екзамени SEP (електробезпека із вказанням галузей, де дозволяється працювати). От вже із посвідченням SEP, досвідом та вмінням себе презентувати можна шукати доброї роботи.

     Без спеціальних дозволів можна пошукати наступної роботи:
     — pracownik techniczny (технічний працівник);
     — majster złota rączka (майстер на всі руки/золоті руки);

     Це праця переважно у добрих умовах, де тепло та сухо (гіпермаркети, будинки відпочинку, готелі)

     П.С. Подивіться тут: _http://manager.money.pl/kariera/oferty_pracy/pracownik;techniczny;-;serwisant;urzadzen;elektronicznych,katowice,oferta,10981147.html
     Думаю, що щось подібне до ваших умов пошуку.

     Reply
 • 11.02.2013 at 5:31 пп
  Permalink

  не знайти продовження:
  — Робота в Польщі без посередників. Частина четверта.
  — Робота в Польщі без посередників. Частина п’ята.
  — Робота в Польщі без посередників. Частина шоста.

  Reply
  • 12.02.2013 at 3:34 пп
   Permalink

   already is fixed )

   Reply
  • 10.12.2012 at 3:51 пп
   Permalink

   Будь ласка, Володимире. Але будьте уважні і послідовні у своїх діях, там ще багато підводних каменів.

   Reply
 • 07.12.2012 at 1:26 пп
  Permalink

  Є ряд питань:
  Чи можливе перебування з відкритою польською візою в інших країнах: наприклад в швеції???
  Яким може бути покарання за нелегальне працевлаштування в Польщі або в Швеції?
  Наші дипломи не признають країни Європи і Польща також?
  На яку роботу можна розраховувати коли їдеш перший раз і на скільки максимально можна відкрити візу в Польщу?
  Google це добре, але краще почути відповіді від людини що відчула всі нюанси на своїй шкурі.

  Reply
  • 07.12.2012 at 2:36 пп
   Permalink

   1.Чи можливе перебування з відкритою польською візою в інших країнах: наприклад в швеції???
   Відповідь — ТАК, але тільки ПЕРЕБУВАТИ (як турист) строком до 90 днів із кожних 180, без права працювати.

   2.Яким може бути покарання за нелегальне працевлаштування в Польщі або в Швеції?
   Таких випадків ще не зустрічав, бо працював тільки на легальних контрактах, а перевірок із Urzadu Pracy ні разу не зустрічав. З того, що знаю, то працедавці досить обережні із такими справами і якщо наймають працівників без паперів, то опікуються тим, щоб ніякі перевірки не виявили у них нелегальної праці, бо це тягне за собою кару для самого ж працедавця.
   В швеції є більше можливостей влаштуватия нелегально у емігрантів із колишнього союзу чи поляків, але знаю точно, що поки Ви не створюте загрози для суспільства (крадіжки, грабіж, хуліганство), то поліція Вами не зацікавиться.
   Але в будь-якому разі, якщо вже сталося, що Ви потрапили до поліції і з’ясовано, що ви працювали без відповідного дозволу на те, то вас просто депортують із забороною перетину кордону Євросоюзу на якийсь термін. Величину терміну треба дізнаватися у правників.

   3.Наші дипломи не признають країни Європи і Польща також?
   Згідно міжурядової домовленності про взаємне признання документів України та Польщі, можливо підтвердити наш український диплом в Польщі. Вся процедура гарно описана в мережі.
   Але так тільки в Польщі, в Швеції, навіть червоний диплом університету Шевченка нічого не вартий.

   4. На яку роботу можна розраховувати коли їдеш перший раз і на скільки максимально можна відкрити візу в Польщу?
   Раджу детально вичитати серію статтей про це:
   http://sirko.org.ua/2012/10/05/robota-v-polshi-part2/
   http://sirko.org.ua/2012/10/05/robota-v-polshi-part3/
   http://sirko.org.ua/2012/10/06/robota-v-polshi-part4/
   http://sirko.org.ua/2012/10/09/robota-v-polshi-part6/

   Як заповнювати візову анкету на сайті е-консуляту:
   http://sirko.org.ua/2012/10/09/zrazok-zapownenia-vizovoi-ankety/

   Якщо є якісь питання, то я готовий відповісти, можливо і допомогти в міру моїх можливостей та зацікавлення, але одне попрошу: перед тим, як щось робити — визначіться із цілями. ЦЕ НАЙПЕРШЕ, що Вам потрібно для успішних дій.
   Якщо це заробіток грошей і повернення в Україну — це один алгоритм, якщо це постійне проживання в якійсь із європейських країн (в тому числі і в Польщі), то це інший алгоритм дій.

   Reply
 • 05.10.2012 at 11:45 дп
  Permalink

  Саня, ты еще пример CV бы показал, как заполнять. У меня кстати, недавно спрашивали, как его правильно заполнить и что писать. Пришлось отправлять тому человеку свое резюме, чтобы он по образу и подобию сварганил себе такое же.

  Reply
  • 05.10.2012 at 12:27 пп
   Permalink

   Щиро кажучи, я думав, що люди то зможуть знайти на просторах інтернету, але це ідея. Я подумаю як то краще зробити і можливо у одній із наступних статтейто напишу.

   Reply
 • 04.10.2012 at 1:35 пп
  Permalink

  Думаю человеку который ни разу не был, очень позновательно и доступно.
  Пишеш хорошо и лаконично!

  Reply
  • 05.10.2012 at 9:37 дп
   Permalink

   Дякую, Любцю, признаюся чесно — приємно чути схвальні відгуки. Насправді, я хочу поділитися тим своїм досвідом, який отримав у подорожах, можливо, хто захоче піти у тому ж напрямку, зможе із користю використати мою інформацію.

   Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *