Робота в Польщі без посередників.

В процесі пошуку роботи вам доведеться зустрітися із певними ситуаціями, в яких потрібно не розгублюватися, а діяти впевненно і без зайвих емоцій, адже ваша ціль — робота в Польщі без посередників. Відмічу відразу, що знання польської мови вам буде конче необхідне, адже саме ви будете керувати процесом.

1. Ви розсилаєте своє CV і один чи кілька потенційних працедавців пишуть вам, що хочуть вже завтра із вами зустрітися.

Що робити? Адже ви ще в Україні, а будь-якої візи для в’їзду в зону Шенген у вас нема. Головне — без паніки. Найперше, що потрібно зробити — написати відповідь і пояснити, що ви дуже хочете потрапити на співбесіду, але в даний момент ви не в Польщі і зможете там бути за якихось півтора-два тижні. Не переживайте, якщо роботодавець порядний, врівноважений і має серйозні плани, то він погодиться зачекати. Ваші ж дії після домовленості полягають у тому, щоб знайти туристичну агенцію, домовитися, щоб вони виготовили вам туристичну візу (це коштує в межах 150-250 євро) на два-три тижні і ви спокійно їдете на співбесіду.

2. Розмовляйте польською грамотно і без вживання сленгу, матюків (чи матозамінників).

Поляки як і будь-які інші іноземці до яких ви приїжджаєте, люблять коли розмовляють їхньою мовою. На своєму досвіді переконався, що це додає ваги вашій персоні в очах оточуючих, в тому числі і працедавця. Також будьте уважні у вживанні різних слів, значення яких ви не до кінця зрозуміли, крім того,  у них також є багато матозамінників типу: kurcze, kurde, pieprzyc і подібні. Трохи відходячи від теми, скажу, що часто можна побачити погляд поваги, коли вони дізнаються про те, що ви маєте вищу освіту.

3. Часом роботодавці через те, що ніколи не брали на роботу іноземців (мається на увазі із-за євросоюзу) починають панікувати, бо не знають всіх процедур, тому намагаються або спихнути на вас весь тягар паперової роботи, або взагалі відмовляються що-небудь робити, хоча на роботу готові взяти.

Головне — вам самим не потрібно панікувати. Ви розмовляєте польською і можете пояснити, що процедура влаштування на роботу українців спрощена до неймовірності, що від працедавця не потрібно ніяких спеціальних паперів. (про процедуру працевлаштування у подробицях ми розберемо у наступній статті)

4. Роботодавець хоче запропонувати якісь спеціальні умови роботи, які вам можуть не підходити, або за які відразу варто попросити додаткову оплату чи домовитися, що вам самим не доведеться платити за щось.

Знову ж таки, вам треба мати мову на рівні, щоб зрозуміти, що роботодавець не збирається вам платити за понаднормові із пидвищеним коефіцієнтом (хоча поляки їх фактично і не платять) або наднормові години вони взагалі не оплочують і вам доведеться забирати їз вихідними днями по домовленності із начальником. Також, багато робіт вимагають спеціальних курсів підготовки, не зважаючи на вашу високу кваліфікацію, яку ви привезли із дому. Переважно, це роботи підвищеної небезпеки: електрика, зварювання, будь-які роботи із вогнем, газопостачання, робота із механізмами — для цього вам треба пройти спеціальні курси підготовки, котрі коштують грошей, тому відразу треба з’ясувати як буде оплачуватися ваше навчання, бо де-які недобросовісні роботодавці вираховують ці гроші із вашої зарплатні.

5. Пошук житла не будь-якого, а такого, що вам подобається і саме в потрібному місці (ближче до моря, ближче до роботи чи до транспорту) супроводжується великою кількістю дзвінків по газетних чи інтернет-оголошеннях.

Скажу відразу, що це справа оказалася не з легких, навіть із досить прийнятним рівнем польської. Поясню чому: коли аборигени чують наш акцент, як вони називають — східний акцент, то це більшість із них лякає. На жаль, де-які наші співвітчизники зуміли створити для українців ореол розбишак, пияків і не дуже спокійних людей. Тому коли мені довелося швидко знайти житло в Гданьску, то на це пішло біля 6-7 днів, коштувало купи дзвінків і проживання у хостелю. В будь-якому разі не варто здаватися ви маєте ціль і всі перешкоди додають тільки особливого смаку перемозі.

Ось всього кілька ситуацій, коли вам необхідно застосовувати свої знання польської, їх буде безліч, бо вам доведеться купувати продукти в супермаркеті, ходити до ужондів, спілкуватися із начальником та колегами, можливо із клієнтами, тому важко недооцінити значення знання польської мови при пошуку роботи в Польщі.

Крім того, є один дуже важливий момент, яким люди нехтують, заганяючи себе у глухий кут — адаптація у новому середовищі. Часто, від неможливості спілкуватися на вільні теми із поляками, люди починають шукати співвітчизників, а не знайшовши, замикаються у собі, що тягне за собою багато внутрішніх напружень, ментальних проблем. Від того починає страждати психіка, починають в голову лізти різні непотрібні думки, ваша впевненість у діях зменшується. Багато людей починають пити, щоб зрелаксувати.
Обов’яково шукайте нових знайомств серед поляків, які мають подібні до ваших погляди, інтереси, захоплення, це дозволить вам почуватися простіше у нових умовах, позбуватися напруження, а з часом стати своїм у Польщі.
Отже, підсумовуючи все вище сказане: якщо ви шукаєте роботу в Польщі без посередників, хочете жити у тихому мікрорайоні і бути своїм серед поляків, то не полініться знайти вчителя польської мови та почерпнути максимум до моменту виїзду за межі України. Це інвестиція у ваше світле майбутнє хоч шлях до нього буде тернистий.

————————————————————————

Все выше написанное относится не только к польскому языку, но и ко всем другим языкам. Вот к примеру английский лучше всего учить на родине языка — Великобритании. Английский в Англии для взрослых — один из лучших способов овладеть правильным произношением и всеми тонкостями,  которые таит в себе английский язык.   Ну посмотрим правде в глаза — образование за границей сейчас порою дешевле и уж куда более качественнее чем на Родине.

No votes yet.
Please wait...

36 thoughts on “Робота в Польщі без посередників. Частина друга

 • 06.02.2016 at 12:38 пп
  Permalink

  Доброго дня! Мені надіслали запрошення на співбесіду. Але я знаходжуся в Україні. Хотіла б поїхати, маю відкритий шенген до Польщі. Але не маю запрошення. Як в даній ситуації поступити? Дякую.

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply
  • 14.02.2016 at 5:38 пп
   Permalink

   Доброго дня
   Зробіть туристичну візу через будь-яке туристичну агенцію

   No votes yet.
   Please wait...
   Reply
 • 27.04.2015 at 11:54 пп
  Permalink

  Доброго дня!
  В мене таке питання я на основі студентської візи маю право працювати на території польщі влітку:
  1)якщо для праці я потребую санітарну книжку чи можна її зробити в україні ти просто перекласти?чи як взагалі це виглядає.
  2)якщо я на даний момент зупинила своє навчання пішовши з університету, а студеньська віза, ще є дійсна декілька місяців чи маю я на основі цієї візи право працювати все ж як студент?

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply
 • 10.03.2015 at 12:09 пп
  Permalink

  Спасибо за ответ. А отличается комиссия от украинской, или у каждой фирмы свои требования?

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply
  • 10.03.2015 at 2:50 пп
   Permalink

   Я глибоко не вникав у те питання. Сказали яких лікарів пройти, тих і проходив.
   Посіви, та інші аналізи теж поздавав, і до праці. Мене цікавило, як найшвидше приступити до роботи )

   No votes yet.
   Please wait...
   Reply

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *