запрошення на робочу візу в польщі

Згідно Розпорядження міністра праці і соціальної політики від 20 липня 2011 року щодо випадків, у яких призначення виконання праці іноземцем на території Республіки Польща допускається без необхідності отримувати дозвіл на працевлаштування, працедавець має заповнити бланк Декларації про намір працевлаштувати громадянина Республіки Білорусь, Республіки Грузія, Республіки Молдова, Росії та Україні (далі — Oswiadczenie).

Далі заповнений бланк подається до місцевого Управління праці (Urzad pracy) для реєстрації. Це все робиться за одне відвідування, хоча часом треба зайти наступного дня, щоб забрати зареєстрований бланк, та надіслати його вам. Так діє спрощена система працевлаштування іноземнців із України, Білорусії, Грузії, Молдови та Росії. Все дуже просто.

За допомогою пошти або кур’єрської служби, працедавець надсилає вам оригінал Oswiadczenia. Скажу відразу, що я користувався послугами TNT, бо нашій пошті довіряти не доводиться. Потім ви реєструєтеся на сайті secure.e-konsulat.gov.pl, вибираєте найближчу дату для відвідування консульства, заповнюєте анкету на отримання національної візи типу D (боятися не варто, там нема нічого складного, у наступній статті я розкажу і покажу як то робиться).

Після підтвердження правильності і правдивості уведеної до анкети інформації, формується документ, який ви можете роздрукувати на принтері, вклеїти фотографію та прийти із ним до консуляту. Крім того, вам буде потрібний страховий поліс, який буде покривати ваші витрати у разі нещасного випадку чи лікування.Вартість страхового полісу на пів-року становить біля 200-250 грн. 

Отже, ви маєте на руках Oswiadczenie, роздрукований бланк заяви на отримання національної візи, страховий поліс і призначену дату для подачі документів. Все, чекаєте вказаної дати, йдете до консуляту у нормальному вигляді (у шортах мене одного разу не пустили) із заздалегідь вимкнутим мобільним телефоном, без зброї та будь-яких колюче-ріжучих предметів.

Обов’язково захопіть із собою ручку, коректор, додаткові вирізані фото 3х4, клей, папку або файл. Після подачі всіх документів, ви отримуєте папірець-рахунок для оплати візового збору, оплачуєте візовий збір у вказаному банку і зберігаєте квитанцію про сплату.

На час написання статті, консульства Республіки Польща, побирали оплату за рогляд документів, який зветься візовим збором. Починаючи з вересня 2013, було скасовано візовий збір для довготривалих національних віз. Йдеться про візи тривалістю перебування від 180 до 360 днів.

Звільнення від оплати не стосується шенген-віз.

На цьому ваша місія закінчується. Свою роботу роблять працівники консульства, які на протязі 5 робочих днів розглядають ваші документи та приймають рішення про видачу візи. Якщо не було допущено помилок і вся інформація була правдивою, то ви отримуєте візу типу D 180/360. Це означає, що ви маєте право на перебування на території Республіки Польща до 180 днів протягом дійсності візи (звичайно — один рік від моменту отримання)

Тепер стисло, підводячи підсумок всьому вище написаному. Документи, які вимагаються для звернення за національною візою D :

 • Проїзний документ (закордонний паспорт);
 • Заповнена і підписана візова анкета;
 • Біометричний знімок (знімок 3х4 як на паспорт);
 • Візова оплата (не побираєть в разі довгострокової візи);
 • Страховий поліс;
 •  Додаткові документи, які підтверджують:
  — мету в’їзду (Oswiadczenie);
  — факт, що заявник має достатньо коштів, для покриття витрат, пов’язаних із в’їздом, перебуванням і виїздом з території Польщі (просто вказуєте в анкеті, що маєте гроші у вигляді кредитної карти та готівки);
  — необхідність перебування на території Польщі понад 90 днів впродовж піврічного терміну (вказано в Oswiadczeni).

Тип і кількість додаткових документів може відрізнятися в залежності відконсульської установи; в зв’язку з цим раджу безпосередньо зв’язатися з відповідною консульською установою для отримання повної інформації щодо додаткових документів, необхідних для складення візової анкети. Перелік взято на : https://secure.e-konsulat.gov.pl/

У наступній статті, буде розглядатися процес виготовлення Zezwolenia na prace та виготовлення національної польської візи типу D 360/360

————————————————————————————

Если вы начинаете бизнес в сфере розничной торговли продуктами питания, то вам никак не обойтись без точных товарных весов. Конечно, можно купить дорогую зарубежную модель или какую-нибудь произведенную в Китае, но это крайности.  Товарные весы Dneproves — это отличное соотношение цены и качества, и что немаловажно — поддержка отечественного производителя.

369 thoughts on “Робоча віза в Польщу на 180 днів

 • 11.03.2014 at 12:31 пп
  Permalink

  Доброго дня, пане Сірко!
  Чи можу я працювати у Польщі зі Словацькою візою кат. С ( діє до квітня 2014 року) ? Чи це легально? Які поетапно кроки я мушу зробити для легального працевлаштування у Польщі у моєму випадку? За кордоном ніколи не працював, тому буду дуже взячний за докладну відповідь!

  Reply
  • 11.03.2014 at 8:04 пп
   Permalink

   Доброго дня, пане Миколо
   В Польщі можна працювати згідно національних віз типу D, які отримуються на основі Oswiadczenia albo Zezwolenia, що дає можливість працювати 6 або 12 місяців, відповідно.
   Інших способів легальної праці в Польщі, мені не відомо. Візи типу С дозволяють знаходитися у країнах зони Шенген до 90 днів. В основному, це візи для нетривалого перебування, які використовуються для ділових цілей або подібних. Навряд чи ця віза дає вам можливість легально працювати і самій Чехії.

   Reply
  • 01.11.2015 at 1:16 пп
   Permalink

   Чи можна відкрити візу на невикористані дні?віза категорії D 180/360

   Reply
   • 01.11.2015 at 2:50 пп
    Permalink

    Вася, можна — це нормальна практика

    Reply
 • 15.05.2014 at 1:11 пп
  Permalink

  1. Ви пишете :»- факт, що він має фінансові засоби, необхідні для в’їзду, перебування і виїзду з території Польщі (просто вказуєте в анкеті, що маєте гроші у вигляді кредитної карти та готівки);». Тобто, перевіряти ніхто не буде, чи є на карточці гроші, чи є гроші у кармані?
  2. Для отримання візи 180/360 обов’язково страховка на 180 днів, чи можна меньше (наприклад на 2 тижні), а то колись можливо вартість піврічної страховки і була 250 грн., а мені сьогодні у страховій компанії озвучили ціну у 850 грн. на півроку.
  Дякую

  Reply
  • 15.05.2014 at 5:01 пп
   Permalink

   1. Ні, перевіряти ніхто не стане. За останніх три роки я не бачив, і не чув жодного випадку. Але гроші варто мати при собі, щоб мати засоби для існування на перший час.
   2. Так, обов’язкове страхування на весь час перебування — 180 днів. Такі правила. Я робив два тижні назад страховку на піврічну візу, то заплатив 180 грн.
   За 850 грн мені пропонували додаткове медичне страхування. Але воно вам не потрібне. Пам’ятайте, що максимальна франшиза по страхуванню має бути 150 євро, не більше.

   Reply
 • 15.05.2014 at 8:29 пп
  Permalink

  Цікаво, а яка стахова компанія пропонує страховку за 180 грн.? І підкажіть, як ця страховка правильно називається (щоб без додаткових послуг).
  І ще. У мене «освядчення» на 180 днів із 1 червня 2014 року, але я планую напевно що їхати наприкінці літа. Коли (через скільки днів від дати 1 червня) можно їхати до консульства для отримання візи. Дякую

  Reply
 • 16.05.2014 at 9:11 дп
  Permalink

  1. Звичайна страховка на піврічну візу, із франшизою 150 євро, без додаткових послуг. Страхувався в PZU Україна.
  2. Зараз зробили таку річ в Освядченні, як ПЕРІОДИ праці. І консулят дав вказівку візовим центрам (і самі так само роблять), якщо у вас Освядченнє від 1 червня, то кількість днів перебування вам будуть рахувати саме від цієї дати (стало трішки більше заморок, і стало строгіше)
  Довго розказувати деталі, але все буде виглядати так: якщо ви отримаєте візу зараз, то їдьте зараз, бо втрате дні перебування (це таке нововведення). Інакше, просто почніть робити візу на ту дату, коли плануєте їхати.

  3. В консульстві документи виготовляють від 5 до 7 робочих днів. Вам там точно повідомлять і дадуть талончик.

  Reply
 • 16.05.2014 at 12:45 пп
  Permalink

  По 2-у питанню трошки недокінця зрозумів. Якщо я маю освядчення із 1 червня по 30 листопада, а їхати планую десь у вересні або навіть у жовтні, то зможу бути там лише до 30 листопада? І чи зможу я по цьому освядченню робити візу у вересні чи робити її зараз? Я вважав, що 180днів/360 днів, то це я міг працювати там 180 днів у коридорі 360 днів (з 01.06.14 по 01.06.15). Чесно кажучи трохи зайшов у тупік.

  Reply
  • 16.05.2014 at 4:28 пп
   Permalink

   Якщо я маю освядчення із 1 червня по 30 листопада, а їхати планую десь у вересні або навіть у жовтні, то зможу бути там лише до 30 листопада? (с) — згідно останніх нововведень, то так. Зараз мало хто розуміє, що діється. Я намагався добитися правди у візовому центрі, але й там ніхто не розюираються у деталях.

   Ось моя ситуація: моє освядченє дійсне із 1 квітня, а документи я подавав 25 квітня (черги). І пані у візовому центрі сказала, що я тепер маю право перебувати в Польщі 156 /360 днів (вже не 180/360). Плюс, є ще періоди праці, з ними взагалі нікому і нічого не зрозуміло.

   Крім того, як я читав у поляків десь на сайті, що освядченє чи зезволєнє дійсне 3 місяці з моменту видачі.

   Reply
 • 16.05.2014 at 6:07 пп
  Permalink

  Тоді виникає наступне запитання.
  Навіщо ж брати страховку з «коридором» у 360 днів (так кажуть у страховій компанії), якщо робити «з коридором» невийде? Дешевше ж таки страховка просто на 180 днів, ніж з коридором…

  Reply
 • 16.05.2014 at 6:14 пп
  Permalink

  І ще, так докінця і не зрозумів. Якщо наприклад віза зроблена через два місяці від дати освядчення, то віза буде дійсне ще 4 місяці у коридорі в 360 днів, чи просто із дати виготовлення візи до 30 листопада (у моєму випадку). Вибачте, що так «напрягаю», але Ви дійсно я так зрозумів «зуби тут з’їли на візах». Дякую.

  Reply
  • 16.05.2014 at 7:10 пп
   Permalink

   1. Не потрібно брати на 360 днів коридор по страхуванню, якщо ви точно знаєте, коли в’їжджаєте і виїжджаєте. Це зайві запаси.

   2. Якщо наприклад віза зроблена через два місяці від дати освядчення, то віза буде дійсне ще 4 місяці у коридорі в 360 днів, чи просто із дати виготовлення візи до 30 листопада (у моєму випадку). (с) — чесно, я ще сам намагаюся розібратися у тих деталях. Точно знаю, що зменшується час перебування, а як виглядає із коридорами та періодами перебування — це ще велика таємниця….
   Я роблю простіше: на тоді, коли мені потрібно їхати — я роблю потрібні документи. Але то я )

   Reply
   • 16.05.2014 at 8:19 пп
    Permalink

    П.С. Коли буду перетинати кордон, то вже із митниками-поляками поспілкуюся на рахунок тих періодів. Якусь таку замороку придумали…

    Reply
   • 10.12.2014 at 3:33 пп
    Permalink

    Доброго дня. А як виглядає виза у паспорті, якщо я подаю документі до візового центру пізніше від дати початку дії освядчення? Я маю на увазі період праці. Наприклад я встрачаю декілька днів та реально можу знаходитись на теріторіі Польші 168/180 днів. Чи буде у візі зазначено 168/180, або період «з» — «по», чи 180/180? А також чи потрібно робити медичне страхування з покріттям мінімум 180 днів, чи я маю право зробити страховихйполіс де зазначено само 168 днів покриття? Дякую.

    Reply
    • 10.12.2014 at 6:03 пп
     Permalink

     Доброго дня
     1. Якщо від початку дії освядчення до моменту початку подачі документів минулося 12 днів, то загальний дозволений час перебування у візі буде зазначений як ви і писали — 168/180. З цим нічого не поробиш, крім як наступного разу — раніше реєструватися на подачу документів до консульства.
     2. Періоди у візі не вказуються, вони прописані тільки у освядчені, так само, як і дані працедавця. У разі, якщо ви за якихось причин захочете змінити працедавця на час дії візи (або у того самого працедавця ви маєте працювати у інші періоди), то працедавцю достатньо виготовити нове освядченє, із іншими даними, під діючу візу.
     3. Стосовно страхового полісу, то за логікою речей — він має перекривати час перебування (168 днів, із коридором, скажімо, у 360 днів), але вартість такого страхового полісу і так не висока (якщо робити у нормальній страховій компанії), тому я коли мав точнісінько таку саму ситуацію , то робив страховку на 180 днів, хоча час перебування мав бути 167 днів.

     Reply
 • 21.05.2014 at 12:51 дп
  Permalink

  вот на тсн.юа прочитав таке!допоможіть хто знає хоть щось в мене дед поляк то я можу просити візу на 2 роки якщо я тільки отримав заг/паспорт?і можу 2 роки офіційно працювати в польщі?дакую

  Польщею прийнято рішення щодо максимального спрощення видачі віз особам, переселеним з території Польщі та їхнім нащадкам. Зазначені особи можуть клопотати про отримання дворічних віз (в разі відсутності візової історії) та п’ятирічних віз (в разі її наявності) разом з супроводжуючою особою/опікуном/родичем.

  Reply
  • 21.05.2014 at 9:39 дп
   Permalink

   І вам доброго дня, Назаре
   Цієї новини я не чув, тому нічого не зможу вам сказати на той рахунок.
   Якщо у вас дід поляк, і ви можете це удоводнити, то вже можна подаватися на карту поляка без всяких проблем.

   Reply
 • 07.10.2014 at 1:57 пп
  Permalink

  підкажіть мені в такій ситуації: робоча віза (по запрошенню Oswiadczenie) в мене відкрита в червні (з червня по листопад); хочу подавати документи на нову візу. Чи можу я подавати на візу в грудні чи аж в червні? можливо маєте якісь посилання на таку інформацію.

  Reply
  • 07.10.2014 at 6:45 пп
   Permalink

   Наталю, а яку наступну візу ви хочете відкривати? По освядченю, по зезволеню, шенген?

   Reply
   • 08.10.2014 at 2:26 пп
    Permalink

    По освядченю. дана віза закінчується 08 листопада.

    Reply
    • 08.10.2014 at 3:54 пп
     Permalink

     Якщо у вас зараз віза по Освядченю, то відразу ви зможете відкрити тільки на основі Зезволеня. По освядченю можна працювати: do 6 miesięcy w ciągu kolejnych 12 miesięcy
     Більше інформації за запитом: OŚWIADCZENIE O ZAMIARZE POWIERZENIA PRACY CUDZOZIEMCOWI

     Reply
     • 02.11.2014 at 10:54 пп
      Permalink

      Дай Боже Всім.Одержав нац.D з31.10.14 по 14.04.15р.mult.В oswiadczenie ніяких коридорів не вказано.Я так розумію 180\180 і мені також потрібно,або чекати,або ж продовжувати тільки по зазволеню через того Вуйка? І ще є тел.в яких пропонують зняти коридор.Що скажете.Дякую.

      Reply
      • 03.11.2014 at 12:00 дп
       Permalink

       Дай Боже і й вам, Тарасе
       Ну, там і коридорів нема як виставляти Так і виходить, що 180/180.
       Наступну візу потрібно буде відкривати тільки від воєводи, нема інших опцій, щоб не чекати 180 днів.
       Що до зняття коридорів — схоже на «лохотрон». Ліпше домовляйтесь відразу із працедавцем про зезволенє від воєводи, і будете мати спокій.
       Між іншим, зезволенє можна зробити на 3 роки, щоб не виробляти щороку нове ;)

       Reply
 • 03.11.2014 at 10:16 пп
  Permalink

  Файно Дякую.Всім побільше зелені$.

  Reply
 • 04.11.2014 at 3:31 пп
  Permalink

  Дай Боже.Сертифікат резидента-що таке,що дає,які переваги,чи мінуси?Дякую.

  Reply
  • 04.11.2014 at 3:46 пп
   Permalink

   Ніколи не чув про таке, але щойно почав читати: Co to jest i do czego jest potrzebny certyfikat rezydencji?
   І з того, що я прочитав — нічого не знайшлося про побут, і зняття коридорів. То документ, який дозволяє уникати подвійного оподаткування.

   Reply
  • 06.01.2015 at 11:02 пп
   Permalink

   Привіт Сірко , розясни-відкрита віза з 31,10,14 по 14,04,15 . 166 днів можу перебувати на праці в Польщі — віза нац/D 180/180. з 25,12,2014- по 04,01,15 перебував на Україні , чи до додається перебування в Україні до 166 днів??? Дякую! Дуже потрібна відповідь!

   Reply
   • 09.01.2015 at 11:04 дп
    Permalink

    Привіт, Тарасе
    В цілому, щоб ти знав — перебування в Україні не має відношення до перебування у Польщі. Рахуються дні перебування по датах на штампах про перетин польського кордону.
    Тепер розберемо деталі, щоб не заплутатися.
    Віза вважається недійсною за виконання однієї із умов:
    — закінчення сумарного терміну перебування (у нашому разі — 166 днів);
    — закінчення дії коридору, який раніше можна було замовляти до 360 днів, але у теперішній час, він визначається датою закінчення останнього періоду перебування (у твоєму випадку 14.04.15, і становить — 166 днів).

    Отже, Тарасе, твоя віза фактично є національною робочою візою 166/166, і тобі потрібно буде виїхати з території Польщі не пізніше 14.04.2015 року, інакше можна отримати як попередження, так і більш суворі санкції.

    І детальна відповідь на твоє питання: в разі, коли кількість днів перебування дорівнює коридору (166/166), то відпочинок удома виходить за рахунок днів перебування, хоч вони і не враховуються. В разі, якби коридор візи був 360 днів (для прикладу), то можна було б виїжджати за межі Польщі, без шкоди для терміну перебування.

    П.С. Спробував розкласти все по-полицях, для максимальної ясності. Сподіваюся, що не сильно закрутив.

    Reply
 • 18.12.2014 at 4:23 пп
  Permalink

  Доброго дня! В мене таке питання: якщо в мене є освядченє на 6 місяців і я відкрив візу, а потім через агенство підібрав роботу — чи не буде в мене проблем з поліцією, що запрошення в мене від одного роботодавця, а працюю я в іншого?

  Reply
  • 19.12.2014 at 12:12 дп
   Permalink

   Доброго вечора, Юрію
   Поліція взагалі нікого не чіпає, поки людина не становить загрози для оточуючих.
   Гіпотетично, можуть виникнути питання у працівників прикордонної служби, під час перетину кордону. Були такі випадки, коли перевіряли документи, телефонували до працедавця, і переконувалися, що працівник їде саме до нього. Були випадки, коли знімали завертали де-яких людей додому. Але це в тому випадку, коли людина візуально викликає підозру, або документи не в порядку.
   У вашому випадку, достатньо, щоб новий працедавець виготовив для вас освядченнє (то робиться дуже швидко в Управлінні праці). Візу у цьому випадку міняти не потрібно. Для перевірки, подаєте нове освядченнє, і паспорт із візою.

   Reply
   • 19.12.2014 at 1:34 пп
    Permalink

    Дуже Вам дякую за інформацію.

    Reply
 • 20.12.2014 at 10:42 дп
  Permalink

  Доброго дня і в цій темі пане Сірко.
  Ось термін в освядчені 05,01,2015-03,07,2015 В анкеті п.30 Запланована дата виїзду з Польщі повина відповідати 03,07,2015 чи можна до першої дати приплюсувати рік?

  Reply
  • 20.12.2014 at 11:05 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Bazill
   Зараз мені достимено не відомо, як ліпше робити (раніше коридор робили на рік, та й усе), але із цими періодами перебування… боюся, що якщо ви спробуєте вказати заплановану дату виїзду пізніше вказаної у освядчені (03.07.2015), то вам всеодно поставлять коридор тільки на пів-року (на час терміну перебування). Зараз стало досить жорстко із цим.
   Якби я був на вашому місці, то не комбінував, і вказував би дату запланованого виїзду 03.07.2015

   Reply
 • 16.02.2015 at 11:41 дп
  Permalink

  Доброго дня, пане Сірко!
  Дуже потрібна Ваша порада… В мене така ситуація, зареєстрований у візовий центр на подачу документа 18.02. на 08.30 год, але саме запрошення до мене доїде лише вдень 18 або 19 числа. Підкажіть будь ласка, що мені робити? Як вирішити питання з візовим центром?

  Reply
  • 16.02.2015 at 2:42 пп
   Permalink

   Доброго дня, Юрію
   Чудово розумію вашу ситуацію, і стосовно неї я консультувався у call-центрі візового VFS Clobal. Дівчата пояснили, що гроші можна повернути, якщо не скористалися послугами візового центру, але повідомили, що після настання дати подачі документів, податися не вийде.
   Хоча, із свого досвіду знаю, що призначений час — це дуже відносна річ, там жива черга із людей, яким призначено на той день. Отже, на місцях грає роль — людський фактор.
   Порадити щось важко, але я б пішов би до візового центру (консультації там можна отримати без черги і попереднього запису), і вже на місці домовлявся б про можливість податися наступного дня.

   Reply
   • 16.02.2015 at 4:03 пп
    Permalink

    Дякую за пораду, завтра спробую нею скористатись:)
    Мені ще запропонували два варіанти:
    1) відкрити лікарняний лист і з ним сходити до візового центру, таким чином продемонструвавши, що в мене є поважна причина чому я не прийшов саме в зазначений час;
    2) роботодавець надішле лист в електронному вигляді, що мене визивають на роботу, але з технічних причин документи надійдуть 19 числа.
    Як Ви вважаєте чи є в цьому сенс?

    Reply
    • 16.02.2015 at 4:33 пп
     Permalink

     Звичайно, до додатковий папірець від працедавця мав би допомогти у тій справі. Лист від працедавця — це дуже добре )

     Reply
     • 16.02.2015 at 4:52 пп
      Permalink

      Дякую, Ви мене дуже обнаділя))

      Reply
 • 23.02.2015 at 4:13 пп
  Permalink

  Доброго дня пане Сирко! Вибачте в мене нема украинского языка на клаве, по этому перейду на русский. Я новичек в рабочих взаимоотношениях с Польшей. Планирую открывать рабочую визу 180/180 через посредника, так как меня интересует временная работа, а никакой рабочей специальностью я похвастаться не могу. Поэтому планирую искать работу по факту прибытия посудомойщицей или уборщицей и думаю вряд ли кто то станет мне присылать приглашение на такие должности. И вот сижу сейчас на gumtree и вижу работы много, но никак не могу разобраться, есть типы контракта: трудовой договор и письменное предписание в чем отличее для меня? И если уже тот работадатель у которого я буду работать не захочет мне делать освядчення, то получается, что я вообще неофициально буду у него трудится?! Что Вы знаете о данной теме?)))

  Reply
  • 23.02.2015 at 6:10 пп
   Permalink

   Доброго вечора, пані Маріє
   Для вас нема особливої різниці у тому, який тип контракту із вами заключить працедавець. Там єдине — зручності/незручності для самого працедавця, бо на умові zlecenia, працедавець платить інші податки, і може завершити із вами співпрацю легше, ніж на звичайній умові.
   Не заморочуйтесь тим, яка умова буде підписана. Ваша задача — знайти сумлінного і відповідального працедавця, який буде виконувати свої зобов’язання, і якісно виконувати свою роботу.

   Reply
   • 23.02.2015 at 7:51 пп
    Permalink

    Спасибо за ответ)) то есть он в любом случае меня официально устроит на работу или могут быть случаи, что работадатели попытаются обойти налоги?! Я так заморачиваюсь над этим, потому как не хочу проблем при повторном открытии визы. Вот и хочу подготовиться ко всем вариантам исхода.

    Reply
    • 23.02.2015 at 8:57 пп
     Permalink

     Не переймайтесь, Маріє
     Багато людей роками працює без оформлення, без сплати податків, і їм ніхто-нічого не робить )
     Звичайно, я не закликаю працювати нелегально, навпаки, але якщо десь станеться працювати без оформлення, то знайте, що нічого страшного не буде при наступному відкритті візи.

     Нелегальна робота шкодитиме тільки вам особисто: відсутність медичного страхування, неможливість подачі документів на отримання карти часового побиту, ну і якщо в закладі станеться перевірка ужонду праци, тоді складнощі будуть як у працедавця, так і у вас (працедавець буде змушений заплатити кари у 3000 злотих).

     Взагалі, поляки досить закослухняні, всюди де я працював, мене оформляли і дбали про всі правові моменти.

     Reply
     • 23.02.2015 at 11:31 пп
      Permalink

      Еще раз огромное спасибо за Ваши ответы-подсказки. Вы делаете очень нужное и доброе дело))

      Reply
 • 23.02.2015 at 10:27 пп
  Permalink

  скажіть будь ласка.мені зробили запрошення робоче із 5.03.15 по 29.08.15 а віза річна чи можу я їхати у вересні якщо у мене ще буде вільні дні?

  Reply
  • 23.02.2015 at 11:06 пп
   Permalink

   oleg, щоб я міг відповісти на ваше питання, мені потрібно знати точніше, що у вас написано у візі.
   Віза не може бути річною, бо у вас освядчення і віза робиться тільки піврічна. Можна було б припустити, що у вас коридор на 360 днів (через що часто візу помилково називають річною), але якщо у освядченні чітко прописано із 5.03.15 по 29.08.15, то сумніваюсь, що вам дали річний коридор.

   Дайте точнішу інформацію, щоб я не гадав.

   Reply
 • 24.02.2015 at 10:19 дп
  Permalink

  у мене попередні візи були такі 180/180 категорії д.І я хочу таку саму. але мені дали запрошення що там із 05.04.2015 по 29.08.2015.мене просто цікавить. бо в моїх старих запрошеннях просто писали наприклад із 05.04.2014 і на 6 місяців.а тепер написали дати .і чи я сможу поїхати наприклад зарас на 2 місяці а потім у вересні ?

  Reply
  • 24.02.2015 at 10:35 дп
   Permalink

   Значить, по новому запрошенню візи ще нема?
   У вас чітко вказано у запрошені: із 05.04.2015 по 29.08.2015, а це означає, що останньою датою виїзду має стати 29 серпня. У вересні ваша віза буде вже недійсна.

   Reply
 • 24.02.2015 at 10:57 дп
  Permalink

  ще нема.але там пише що це плановий виїзд і вїзд.а як той поляк мав написати правильно.він мав мені зробити так щоб я міг їхати на протязі року місяць там місяць тут.а сам написав дати?вибачте що вам надоїдаю хочу просто знати)

  Reply
  • 24.02.2015 at 11:45 дп
   Permalink

   Олеже, зараз освядчення зроблені так, що не вийде кататися туди-сюди.
   Справа у тому, що поляки ще рік тому ввели періоди роботи. Там є 4 поля для періодів праці, і якщо ви можете спрогнозувати, то просто вписуєте коли ви будете в’їждати-виїджати, і все буде гаразд.
   Взагалі, навіщо вам кататитися туди-сюди? Ви на заробітки їдете, чи мандрувати?

   Reply
 • 24.02.2015 at 4:01 пп
  Permalink

  а я можу написати наприклад сам дати коли я буду їхати?

  Reply
  • 24.02.2015 at 4:38 пп
   Permalink

   Періоди праці вказуються працедавцем в Oswiadczniu під час реєстрації останнього в місцевому Управлінні праці.
   Ви можете тільки домовитися із працедавцем про те, що він напише.

   Reply
 • 26.02.2015 at 11:13 пп
  Permalink

  Доброго вечора, пане Сірко! Дякую за ваші змістовні статті! Якщо я Вас правильно зрозуміла, то для нац. візи Д потрібно сплатити тільки 35 євро за візу+страховка, якщо зареєструватись через консульство. Бо у ППВА я заплатила вже 565 грн. для того, щоб стати в чергу, а часу для реєстрації там нема. Натомість фірмочка по сусідству просить ще 350 грн. за те, щоб поставити в цю саму чергу. Виходить, що ці 565+365 грн. зовсім не потрібно платити? Робота з червня. І ще скільки у даний час орієнтовно коштує страховка? Дякую за відповідь.

  Reply
  • 27.02.2015 at 3:33 пп
   Permalink

   Доброго дня, Наталі
   Від вересня 2013 року, скасовано консульський збір за довгостороків візи до Польщі. Мається на увазі візи на 6 та 12 місяців. (зараз же поправлю у статті)
   Щодо постановки на чергу, то це досить актуальне питання: http://sirko.org.ua/zapisuyemosya-na-podachu-dokumentiv-v-e-consulat/
   Якщо щиро, то в моєму місті спритники правлять куди більше за постановку в чергу — 1000-1200 грн, так що вам запропонували досить демократичну ціну.
   Отже, тільки для того, щоб подати документи для отримання візи, у вашому випадку потрібно заплатити за послуги візового центру + послуги посередників у постановці в чергу, маємо: 565+350=915грн
   Додайте вартість страхового полісу — від 200 до 450 грн (бо в різних містах, та й компаніях по різному), і виходить від 1115 до 1365 грн.

   У випадку самостійної реєстрації до консульства (а це ідеальний варіант), то потрібно тільки оплатити вартість страхового полісу — ви все правильно зрозуміли )

   Reply
 • 27.02.2015 at 11:50 дп
  Permalink

  Добрий день, пане Сірко! Підкажіть будь ласка, які документи потрыбно вислати роботодавцю для Oswiadczenie. Їду перший раз, тож боюс, що щось зроблю не так. Поляки вислали лист, що потрібно вислати Dane lub skan paszportu. Imię, nazwisko, data urodzenia, seria i numer paszportu, obłast zamieszkania. Але чула, що з моїх документів можуть зробити паспорт-клон, коли вимагають таку обширну інформацію. Дякую за відповідь.

  Reply
  • 27.02.2015 at 1:32 пп
   Permalink

   Доброго дня, Тетянко
   Не варто перейматися, бо це й справді необхідна інформація для працедавця, який реєструє для вас Oswiadczenie.
   Будьте уважні при написанні всіх данних, бо єдина помилка у серії паспорту чи імені/прізвищі, призведе до того, що документ доведеться переобляти, а це додаткові витрати часу та сил.

   П.С. Це не обширна інформація, от коли до того всього просять назвати адресу, серію і номер водійського посвідчення, кількість дітей, та інші персональні данні, тоді це вже гарантія того, що це шахраї )

   Reply
 • 27.02.2015 at 6:29 пп
  Permalink

  Дякую за швидку відповідь. Є ще одне питання: висилати потрібно дані з українського паспорту, чи закордонного. Річ у тім, що саме зараз роблю новий закордонний паспорт (у попередньому закінчився строк дії). Не підкажете, який паспорт краще робити — біометричний чи звичайний. Бо чула, що з біометричним виникаэ багато проблем, можуть і у візі відмовити.

  Reply
  • 27.02.2015 at 7:52 пп
   Permalink

   1. Теж не раз чув, що із біометричними паспортами ще досі труднощі в отриманні віз. Собі я б робив звичайний, не біометричний.
   2. Дані для оформлення Oswiadczenia потрібно брати із закордонного паспорту, до кінця дії якого залишилося не менше 6 місяців. Тобто, у вашому випадку, потрібно дочекатися видачі нового паспорту, і лише тоді оформляти «запрошення»

   Reply
 • 03.03.2015 at 5:12 пп
  Permalink

  Доброго дня! Розясніть будь-ласка, що таке «коридор». У мене робоча віза відкрита на 158 днів по Oswiadczenie. Це означає, що коридор теж 158. Тобто, через 158 днів по приїзду з Польщі я маю право відкривати другу візу?

  Reply
  • 03.03.2015 at 9:25 пп
   Permalink

   Доброго дня, Ірино
   Ваших 158 днів — це термін перебування (дні перебування). Коридор, це термін, на протязі якого вам дають використати ці дні перебування.
   Раніше відкривали візи: 180/360, де 180 днів — це к-ть днів перебування, а 360 днів — це коридор для використання.
   Зараз, візи виготовляються частіше всього без коридорів.
   Наступну візу по oswiadczeniu ви зможете отримати не раніше чим через 12 місяців, від моменту настання дійсності теперішьої візи, або приблизно через 6 місяців, після її закінчення.

   Reply
 • 04.03.2015 at 1:40 дп
  Permalink

  Доброго дня. Цікавить питання. Чи відкриють у чистий паспорт візу D 180/360?

  Reply
  • 04.03.2015 at 9:30 дп
   Permalink

   Доброго дня, Романе
   Якщо зачекаєте до 11 березня, то скажу вам визначено. В мене колєги саме подали документи, маючи чисті паспорти.

   Reply
   • 05.03.2015 at 2:49 пп
    Permalink

    Зачекаю. Бо якось не хочеться переплачувати за ніщо всяким посередникам. І ще питання. Якщо відкрити віза у дівчини відкрита віза D до весілля, а після весілля вона змінює прізвище, чи дійсний паспорт з візою?

    Reply
    • 05.03.2015 at 3:11 пп
     Permalink

     Уф, такі питання )))
     На кордоні питають тільки закордонний паспорт, що українські, що польські прикордонники. Тому, із діючою візою та дівочим прізвищем у закордонному паспорті можна їхати спокійно )

     Reply
   • 13.03.2015 at 5:09 пп
    Permalink

    Привіт. Як там твої колеги? А то незнаю як правильно зробити.

    Reply
    • 13.03.2015 at 9:18 пп
     Permalink

     Шалом, Романе
     Чекав, чекав )
     Все в порядку, отримали свої паспорти із візами-наклейками.
     Так, що: The ВЙО! )

     Reply
     • 14.03.2015 at 2:11 пп
      Permalink

      Дуже дякую. Лишилося тілки якось зареєструватися у Луцьку(((.

      Reply
  • 15.01.2017 at 7:14 пп
   Permalink

   Доброго вечора
   Яку візу можна відкрити щоб не чекати закінчення коридору.
   Віза робоча 180/360
   ДЯКУЮ

   Reply
   • 15.01.2017 at 8:49 пп
    Permalink

    Доброго вечора
    Якщо плануєте далі працювати в Польщі, то тільки воєвудська.

    Reply
 • 07.03.2015 at 11:20 дп
  Permalink

  Підкажіть будь-ласка, чи є дійсним запрошення, якщо у паспорті ім’я ILLIA а у запрошенні написали ILIIA? Всі інші дані вказано правильно.
  Дякую.

  Reply
 • 13.03.2015 at 12:07 пп
  Permalink

  Сірко, підкажіть, будь ласка, якщо я та дружина будемо їхати по робочій візі типу Д (Oswiadczenie) на півроку (180/360), яку візу робиться дитині (1,8 р.), на якій підставі? Думаю, Oswiadczenie для неї ніхто не зробить….

  Reply
  • 13.03.2015 at 12:35 пп
   Permalink

   А ви дитину не зможете взяти по такій візі.
   Тільки із річною візою («воєвудською»), чи картою побиту.
   Крім того, має бути довідка із дитячого садочка/школи (в Польщі).
   Інформацію отримав в консульстві

   Reply
   • 16.03.2015 at 11:31 дп
    Permalink

    Річна віза «воєвудська» — це віза зроблена по Zezwolieniu ? Якщо так, хіба дитина не має мати окрему візу? Оскільки, ми коли їхали відпочивати, робили візу окремо для дитини.

    Reply
    • 16.03.2015 at 11:58 дп
     Permalink

     1. Річна — це по зезволеню
     2. Діти до 14 років, вписуються у паспорт батьків
     3. Якщо ви знайшли працедавця дистанційно, не виїждаючи із України, то для польського консула буде дивним, як ви не можете домовитися про місце у садочку. Це я так бачу

     Reply
     • 16.03.2015 at 12:10 пп
      Permalink

      Дякую, все зрозуміло по 1 та 3 пункту.
      Лише пункт 2, дитина то вписана в паспорт, але віза робиться окрема, вклеюється як і доросла на окрему сторінку, принаймі при туристиній та шопінг візі, чи не буде несподіванкою на кордоні, якщо буде лише для дорослого віза 360/360?

      Reply
      • 16.03.2015 at 2:16 пп
       Permalink

       Я дітей не возив, таких подробиць не знаю.
       Ліпше зателефонуйте до консульства, там знаються на таких деталях

       Reply
       • 16.03.2015 at 3:10 пп
        Permalink

        Намагався додзвонитись у Консульство чи Візовий центр — безрезультатно. Написав на електронну скриньку Візового центру, мають дати відповідь від 1-3 днів, відпишусь сюди, може комусь ще знадобиться.

        Reply
        • 16.03.2015 at 5:29 пп
         Permalink

         Не обов’язково телефонувати саме до свого консульства. Зателефонуйте до Киїіського, Харківського чи Одеського, або просто про черзі, поки не отримаєте відповіді.
         Хоча, телефонувавши до Луцького недавно, я потрапив досить швидко на оператора-консультанта.

         Reply
         • 19.03.2015 at 2:41 пп
          Permalink

          офіційна відповідь на мій лист з VPS:

          Шановний Пане/Пані,
          Дякуємо за Ваш лист.
          Якщо у батьків відкрита робоча віза на підставі Oswiadczenia, на жаль, відсутня можливість подати документи за дитину з метою отримання візи по супроводу на підставі робочої візи батьків.
          Стосовно подачі документів на дитину категорію візи Ви обираєте самостійно на підставі документа, який підтверджує мету подорожі. З переліком категорій віз та необхідних документів можна ознайомитись на веб-сайті за адресою: http://www.polandvisa-ukraine.com/allaboutvisa.html.
          З повагою,
          Відділ по Роботі з Клієнтами

          Після цього написав їм, щоб надали кваліфікованішу відповідь, а не вказували на сайт, де цієї інформації немає. Чекаю на відповідь №2

          Reply
          • 19.03.2015 at 5:19 пп
           Permalink

           Олександре, недавно був у візовому центрі, і я задав їм ваше питання. Відповідь я отримав наступну:
           «Дитина отримує окрему візу, яка вклеюється в паспорт того із батьків, хто супроводжує дитину. Якщо дитина має власний проїзний документ, тоді віза вклеюється до того документу»
           Перша частина про річну візу, і довідку із навчально-виховного закладу та ж сама, що я раніше вже казав.

          • 20.03.2015 at 11:57 дп
           Permalink

           Відповідь №2:

           Шановний Пане/Пані,
           Дякуємо за Ваш лист.
           Якщо у батьків діюча робоча віза на підставі Oswiadczenia (180/360), відсутня можливість отримання візи по супроводу для дитини на підставі цієї категорії візи батьків. У такому випадку для дитини необхідна самостійна категорія візи, наприклад віза з метою туризму, відвідин, участі в культурних та спортивних заходах або ж навчання/відвідування дошкільного закладу.
           Категорію візи, на яку подавати документи, заявники самостійно обирають керуючись документом, який підтверджує мету подорожі.
           З повагою,
           Відділ по Роботі з Клієнтами
           ——
           Власне те, що цікавило, якщо у батьків віза 180/360 або 360/360, а дитину потрібно брати з собою, тоді потрібно виробляти для дитини окрему візу, у випадку довгострокової національної метою подорожі може слугувати:
           1.У випадку довгострокової національної (тип Д), з метою отримання I ступеню, II ступеню вищої освіти або повної магістерської освіти, або III ступеню, а також дошкільний заклад/школа:
           -Довідка з навчального закладу / курсів в Польщі, яка підтверджує зарахування іноземця на навчання
           -Детальний графік навчання (кількість годин, дні навчання), а у випадку платних курсів – підтвердження оплати навчання
           2. Короткотермінову Шенгенівську (тип С), мета подорожі це:
           — Віза для студентів. (Дошкільні заклади та школи теж рахуються).
           — Візит для членів родини та друзів, що легально проживають на території Польщі.

           Прохання до Сірка. Думаю потрібно «витягувати» корисні тези, і додати до Вашої публікації, не лише з цього коментаря, адже у коментарях постійно губиться інформація.

          • 20.03.2015 at 2:19 пп
           Permalink

           Олександре, оскільки ви цим питанням займаєтесь вже досить довгий час, то інформація у вас максимально структуризована. Що скажете, якщо я запропоную Вам написати окрему статтю на тему виїзду до Польщі із дитиною?

   • 16.03.2015 at 11:33 дп
    Permalink

    А довідку з садочка в Польщі як взяти, якщо дитина ще в Украні буде …

    Reply
 • 15.03.2015 at 12:56 дп
  Permalink

  Підкажіть, чи доцільно оплачувати візовий збір та страховку до отримання документів від польського працедавця?

  Reply
  • 15.03.2015 at 11:34 пп
   Permalink

   Ні, недоцільно.
   Оплата послуг візового центру та страховка робляться досить швидко, тому поспішати не варто.
   Інша справа, якщо ви хочете не просто оплатити послуги візового центру, а й відразу стати на чергу. Тоді потрібно мати впевненність у тому, що «запрошення» прийде раніше, ніж наступить дата відвідування візового центру VFS GLOBAL.

   Reply
 • 16.03.2015 at 12:37 дп
  Permalink

  під «стати на чергу» ві маєте на увазі реєстрацію на сайті secure.e-konsulat.gov.pl?

  Reply
 • 16.03.2015 at 12:46 дп
  Permalink

  а якщо самостійно вдається знайти дату та зареєструваться на сайті secure.e-konsulat.gov.pl то чи означає це що я омину послуги візового центру VFS GLOBAL?

  Reply
  • 16.03.2015 at 3:43 дп
   Permalink

   «Стати на чергу» можна як у візовому центрі, так і в консульстві. Хоча… в де-яких консульствах, то ситуація із розряду фантастики )
   Але так чи інакше, якщо ви зареєструєте анкету на сайті secure.e-konsulat.gov.pl, тоді вам не доведеться платити за послуги візового центру VFS GLOBAL, тобто, ви заощадите 18 євро

   Reply
 • 17.03.2015 at 12:22 пп
  Permalink

  Добрый день, пан Сирко. Спасибо Вам за блог — очень много полезной информации. Подскажите, пожалуйста, такой момент. Освядчення старое (уже больше 3 месяцев), пока оно еще было актуальным я съездил на пару дней в Польшу, но пришлось вернуться, т.к. была зима и не сезон для сельхоз. работ. Сейчас нашел нового работодателя, но он обещает дать освядчення и умову о праце уже на месте, по приезду. Написал вопрос в польскую пограничную службу с описанием ситуации. Вот что они ответили: W odpowiedzi na Pana zapytanie uprzejmie informuję, że nowe oświadczenie zarejestrowane w powiatowym urzędzie pracy będzie upoważniało Pana do wjazdu i pobytu w celu wykonywania pracy na terytorium RP . Nadmieniam jednak, że pracę na terytorium RP może Pan wykonywać zgodnie z §1 pkt 22 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 20 lipca 2011 r. w sprawie przypadków, w których powierzenie wykonywania pracy cudzoziemcowi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest dopuszczalne bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę, przez okres nieprzekraczający 6 miesięcy w ciągu kolejnych 12 miesięcy.
  Zarząd do Spraw Cudzoziemców
  Komendy Głównej Straży Granicznej
  Честно говоря, не пойму вторую часть ответа. Можете прокомментировать?

  Reply
  • 17.03.2015 at 4:12 пп
   Permalink

   Добого дня, Rail
   Друга частина листа, де йде мова про Указ міністра праці, то вони цитують джерело на основі якого дають відповідь.
   Тобто, там йдеться, що роботу в Польщі можна виконувати без отримання дозволу на працю, тільки використовуючи Oswiadczenie.
   Головний меседжу був до цього — потрібно мати заповнене і зареєстроване освядченє. Домовляйтесь, щоб працедавець таки зробив запрошення, або… або шукайте щось вдома.

   Reply
 • 17.03.2015 at 6:34 пп
  Permalink

  Добрий вечір, Сірко. Підкажіть будь ласка деякі моменти в оформленні запрошення на роботу та візи. Закордонний паспорт планую оформляти через Паспортний сервіс. Там пропонують також оформити договір добровільного страхування подорожуючих за кордоном (75 грн.) — чи підійде ця страховка для отримання візи чи від неї можна відмовитись? Дивився ціни в PZU — найдешевша страховка на 180 днів — 570 грн.

  Тепер далі, якщо я все вірно зрозумів, коли я отримую паспорт маю відправити роботодавцю копію паспорта, серію та номер паспорта, прізвище, ім’я, адресу проживання. Роботодавець на ці данні оформляє Oswiadczenie та відправляє його мені по звичайній пошті або службою кур’єрської доставки (це як, я маю його попросити відправити наприклад кур’єрською службою, а при отриманні оплачую доставку? Скільки то буде коштувати якщо кур’єрською службою?)

  Далі потрібно зареєструвати візову анкету на сайті e-consulat , заповнити анкету, роздрукувати і разом з необхідними документами подати до консульства. До цього моменту все зрозуміло, а от далі стає не зрозуміло. Знайомі розказували що потрібно оформляти документи тільки через візовий центр, а записуватись на чергу тільки через посередників бо інакше черга на 3 місяці на перед — значить виходить що посередники сидять та сайті e-consulat і «ловлять» вільні дати? Тоді можна записатись на 3 місяці наперед у візовому центрі, а тим часом «ловити» вільні дати щоденно самостійно? Чи так не можна? Чи вільна дата в будь-якому випадку з’являється раніше 3-ох місяців? І ще, коли платити візовий збір і куди? Перед реєстрацією анкети чи перед походом в консульство? І ще не зрозуміла роль візового центру? Який смисл подавати документи через нього — тільки через те що вони допомагають заповнити анкету? Там ж така ж черга і плюс ще додаткові витрати за послуги. Чи я щось не вірно розумію? Дякую за відповідь.

  Reply
 • 18.03.2015 at 6:59 пп
  Permalink

  Також хочу запитати про сезонну роботу в Польщі. Читав в інтернеті багато негативних відгуків, що дуже важко, мало платять і т.д. У мене знайомий вже не один рік їздить на сезонну роботу до Польщі — збирає полуницю, малину, яблука… Каже що для міських жителів то справді важка робота, а для тих хто з села і звик поратись на городі то нічого особливо важкого — і якщо не лінуватися то можна заробити дуже добрі гроші. А мало платять тим хто мало працює бо зарплата там від виробітку — зібрав більше — більше заробив. До того ж проживання та харчування безкоштовне. Чи справді таке може бути? Знаходив в інтернеті інформацію що за кошик полуниці платять від 1,2 злотих, а за день можна зібрати 100-120 кошиків. Якщо є 1 вихідний на тиждень то виходить що за місяць можна заробити близько більше 3000 злотих. На скільки така інформація може бути правдоподібною?

  Reply
  • 18.03.2015 at 8:57 пп
   Permalink

   Ось, як то часом буває: http://sirko.org.ua/polunichne-dihannya-abo-yak-vono-na-polunitsyah-v-polshhi/
   Я б не був настільки оптимістичним у розрахунках. Ні разу не доводилося чути, щоб наш брат стільки заробляв у Польщі. Суми, що частіше звучать: 1800-2000 злотих.
   Потрібно пам’ятати, що людський організм — це не роботизований механізм, і така річ, як перевтома, сильно підриває здоров’я, що потім і заробітків може не вистачити, щоб відновитися.

   Reply
   • 19.03.2015 at 11:55 дп
    Permalink

    Дякую за відповідь. Так, читав цей допис раніше. Одні знайомі пробували шукати роботу в інтернеті не маючи відкритої візи, так кажуть що роботодавці не хочуть виготовляти та надсилати А як щодо мого попереднього запитання http://sirko.org.ua/robota-v-polshi-part3/#comment-17044 можете щось підказати щодо страховки та оформлення візи?

    Reply
    • 19.03.2015 at 6:17 пп
     Permalink

     1. Я не знаю що саме вам пропонують, але є список акредитованих ЄС страхових компаній, поліси від яких без зайвих питань приймаються у візовому центрі чи консульстві: http://sirko.org.ua/instruktsiya-z-analizu-ogoloshen-pro-robotu-za-kordonom/#comment-16902
     Там є певні умови: франшиза не більше 150 євро, і сума покриття 30 тис.євро. Я б не став експерементувати, і зробив би в одній із тих компаній. PZU зараз спаскудилися геть, і ціни мають скаженні. Нещодавно два моїх колеги купували страхові поліси в PZU, то із мінімальних 300 грн, що я домігся, ми ще змогли доторгуватися до 265 грн за поліс для піврічної візи. Потрібно розмовляти, спілкуватися, задавати питання. Бо як бачать, що можна продати дорожче, то вони саме це і роблять.
     2. Ось все, що потрібно працедавцю:

     Доставка через служби доставки відбувається швидко, але то коштує грошей. Свого часу, я скористався послугами TNT, щоб швидко отримати освядчення від свого першого працедавця, то обійшлося мені у 50 євро по курсу на той момент. Можливо були способи здешевлення доставки, але я вже не заглиблювався, бо були інші пріоритети. Поштою лист може йти від одного до трьох тижнів, і чув про випадки, коли листи губилися.
     На даний час, мені колеги передають автобусами до України. Це швидше і дешевше, чим TNT, і вже навіть нема що порівнювати із поштою.
     В будь-якому разі, доведеться спілкуватися із працедавцем, та домовлятися про всі деталі, в тому числі, і про доставку Освядчення.
     3.

     Знайомі розказували що потрібно оформляти документи тільки через візовий центр, а записуватись на чергу тільки через посередників бо інакше черга на 3 місяці на перед

     — так, це реалії.
     Ось доказ: http://sirko.org.ua/zapisuyemosya-na-podachu-dokumentiv-v-e-consulat/
     Візовий центр не тільки заповнює анкети, а ще й приймає всі ваші документи, везе до консульства, і привозить назад паспорт із візою. За це все, вони жадають 18,5 євро по курсу (і це не візовий збір, а оплата послуг центру — це поширена помилка). Оплата проводиться в Кредобанку, там працівники всі в курсі.
     Роль такого посередника між нами і консульством цілком зрозуміла — розвантаження працівників консульств, і можливість отримати гарний заробіток певним людям.
     Чергу можна «ловити» у консульстві, але це із розряду фантастики, можна пробувати на сайті візового центру polandvisa-ukraine, стаються випадки, що можна «спіймати дату», але на руках має бути квитанція про оплату послуг. І самий дієвий на даний час спосіб — спритники-посередники, які за 500-1500 грн поставлять вас в чергу. Таких купа під консульствами та візовими центрами, але потрібно придивлятися і прислухатися до того, що пропонують, і як пропонують, бо у нас в місті такий контингент, що у мене сталося де-жаву, що я опинився знову у 90-х.

     Reply
 • 19.03.2015 at 7:10 пп
  Permalink

  Дякую за відповідь. Так, страхові компанії є у списку, посилання на який ви подали, значить можна оформляти страховку разом із оформленням паспорта.

  Reply
  • 19.03.2015 at 7:57 пп
   Permalink

   Але майте на увазі, що там є умови оформлення стахового полісу, який потрібен для оформлення візи: покриття, франшиза. А крім того, кожний страховий поліс має свій «коридор» і термін дії. Впевненні, що встигнете знайти працедавця, оформити візу, і щоб поліс був дійсним на весь період подорожі?
   Думаю, що ліпше звернутися до цих самих страховиків (якщо вони і справді підходять) вже тоді, коли будете мати всі документи на руках (паспорт, освядченє, анкета)

   Reply
  • 26.01.2016 at 8:31 пп
   Permalink

   Добрий вечір!
   Пане Сірко, дякую за ваш блог! Ваша справа немарна, бо завдяки інформації, що ви для нас готуєте, багато простих українців уникли неприємностей, а інші мають шанс на достойну працю і життя! Якщо ваша ласка, може і мені підкажете, як знаєте. Маю піврічну візу кат. D, що закінчується 20.03.16. Але мушу повернутись на Україну в лютому. Хочу в березні- квітні спробувати річну візу відкрити по воєвудському, але паспорт закордонний закінчується 14.11.16. А враховуючи чергу до візового це ще мінус декілька місяців. Чи можна зараз зробити новий закордонний? І якщо так, то чи його дані вказувати при реєстрації у візовий і у воєвудському? Щось порадите?
   Ще таке: ви писали що по воєвудському візу отримати можна і на рік і на два. Це ще актуально? Як ви вважаєте, яка ціна такого зезволення.? Дякую за терпіння! )))

   Reply
 • 20.03.2015 at 11:20 дп
  Permalink

  З інформації на сайті паспортного сервісу

  «Страхові компанії, що пройшли процес відбору у ДП «Документ», визнаються представництвами країн-учасниць Шенгенської угоди. А поліси, що реалізуються через Філії ДП «Документ», відповідають всім критеріям умов, необхідних для отримання візи у будь-якому посольстві…. …..Програма страхування туристів, які виїжджають за кордон, покриває витрати на лікування і ліки в чужій країні, а також передбачає забезпечення своєчасною і якісною медичною допомогою в межах 50 000 євро….. Термін дії договору страхування 1 рік….. Вартість полісу в залежності від обраної програми страхування становить до 100 грн.»

  Але тоді чому так дешево всього 100 грн., за річний поліс в той час як ви пишете що найдешевшу страховку знаходили за 265 грн. на півроку? В переліку є АТ «УКРАЇНСЬКА ОХОРОННО-СТРАХОВА КОМПАНІЯ», «КИЇВ РЕ», СТ «ІЛЛІЧІВСЬКЕ», «АСТА-СТРАХУВАННЯ», СК «ВУСО», «СК «ДОМІНАНТ», «СК «АКТИВ-ГАРАНТ». Походив по сайтах цих компаній — ціни знайшов тільки на двох і там найдешевша страховка для туристів з покриттям 30 000 євро на півроку починається від 1860 грн.

  Так, краще не ризикувати і звертатися до страховиків пізніше.

  Reply
  • 20.03.2015 at 2:25 пп
   Permalink

   Страхування та отримання полісу має ще й іншу сторону.
   Нас не дарамно спонукають страхуватися, бо виїжджаючи за кордон на роботу, ми завжди ризикуємо отримати професійну травму, чи невчасно захворіти (хоча то ніколи не буде вчасним і доречним). І тут проявляється зворотній бік процесу страхування: оплата лікування і відшкодування.
   Багато страхових компаній, надаючи поліс, потім не завжди поспішають компенсувати (повертати) витрачені кошти. Тому вибір страхової компанії має бути не тільки з огляду на вартість полісу, але й надійності та порядності керівництва.
   Пишу це, виходячи із власного досвіду, і в найближчному майбутньому планую присвятити цій темі окрему статтю

   Reply
 • 20.03.2015 at 8:37 пп
  Permalink

  здравствуйте, вы продаете приглашение 180!?

  Reply
  • 20.03.2015 at 10:02 пп
   Permalink

   Доброго здоров’я, Діма
   Ні, не торгую таким

   Reply
 • 21.03.2015 at 12:17 дп
  Permalink

  Здрастуйте, таке питання. Я з Хмельницької області, у мене чистий паспорт. Так як у Хмельницькому вільних дат не було, то записався по нашому округу у Чернівці на подачу документів на національну візу. Кажуть, що у Чернівцях погано приймають наших людей і є багато відмов, особливо, в кого чистий паспорт. Чи маєте якусь інфу про це? І як можна перестрахуватися від негативного результату? Дякую

  Reply
  • 21.03.2015 at 9:42 дп
   Permalink

   Добридень, Ігоре
   Вперше про таке чую.
   Крім того, яким чином впливає візовий центр на прийняття рішення консулятом?

   Reply
 • 21.03.2015 at 9:16 пп
  Permalink

  Дякую за відповідь і ще хочу уточнити:
  1. Які можуть бути причини відмов у візі?
  2. Чи має значення місто округу, якщо прописаний у Хмельницькій обл., а прийом документів у Чернівцях?
  3. Чи має значення чистий паспорт? Дякую.

  Reply
  • 21.03.2015 at 10:31 пп
   Permalink

   Ігор, з того що знаю можу сказати наступне:
   1. Не дійсне освядчення, страховка не відповідає нормам ЄС, не вірно заповнена візова анкета, не вірно зроблене фото
   2. Якщо прописаний у Хмельницьку то можна подавати в Хмельницьку, Чернівцях, Вінниці та Житомирі
   3. Не має значення.

   Reply
   • 21.03.2015 at 11:38 пп
    Permalink

    Дякую за допомогу, Ярославе )

    Reply
  • 21.03.2015 at 11:38 пп
   Permalink

   Ярослав справився швидше мене )
   Також причиною відмови у візі, може стати наявність дійсної національної візи (потрібно обов’язково скасовувати стару, перед отриманням нової), підроблені документи, або освядчення виготовлене фірмою, яка не працевлаштовує працівників, а тільки торгує так званими запрошеннями (в консульстві і така інформація є).

   Reply
 • 21.03.2015 at 10:46 пп
  Permalink

  Дякую, Ярослав!

  Reply
 • 26.03.2015 at 3:31 пп
  Permalink

  Шановний, Сірко. Дякую за корисні дописи. Маю таке питання. У мене відкрита робоча віза ще в грудні, термін дії закінчується 1 травня 2015 року. Чи не буде у мене проблем при перетині кордону, якщо я планую першу поїздку до Польщі 3 квітня?

  Reply
  • 28.03.2015 at 9:43 дп
   Permalink

   Доброго ранку, Ірино
   Мені трохи бракне інфомації щодо вашої ситуації, але стосовно головного питання — складнощі можуть виникнути.
   Від грудня минулося вже 4 місяці, ви їдете до Польщі всього на 1 місяць… Думаю, що у Польських прикордонників буде маса питань до вас.
   Якби до завершення дії візи залишалося більше часу, то я б радив «поновити» Oswiadczenie під діючу візу, але якщо термін дії візи закінчується 1 травня, то нема сенсу «поновлювати»… але кажу — я не знаю ваших потреб, можливо і є сенс.

   Reply
   • 30.03.2015 at 8:37 дп
    Permalink

    річ у тім, що я разом з чоловіком мали працювати в Польщі. Але за сімейними обставинами на роботу поїхав лише чоловік. А я хочу поїхати в Польщу більш для подорожі ніж на роботу. Порадьте , що казати прикордонникам, якщо почнуть ставити питання. (зрозуміло, що ціль візиту — праця)

    Reply
 • 26.03.2015 at 8:20 пп
  Permalink

  така ситуація! 19 березня подав документи візовий центр! при подачі мені сказали що у виклику помилка одна ! Тобто з паспорта замість букву F прописали Р ! але документи взяли ! Скажіть мені буде віза чи буде відмова?

  Reply
  • 26.03.2015 at 8:25 пп
   Permalink

   за скільки часу буде відповідь від консульства? Пройшло вже 6 днів робочих! дзвонив до оператора ! казав розглядається!

   Reply
   • 28.03.2015 at 9:53 дп
    Permalink

    Візовий центр робить візи за 7 робочих днів, тобто, це до 9 календарних днів. Наберіться витримки

    Reply
  • 28.03.2015 at 9:52 дп
   Permalink

   то вам ліпше було питати у працівників візового центру…
   взагалі, у такому випаду працедавці міняють запрошення, і висилають по новій, і мені ніколи не доводилося чути про подачу офіційних документів із помилками

   Reply
   • 28.03.2015 at 6:59 пп
    Permalink

    Дякую за відповіть ! вчора смс прийшла з візового центру!

    Reply
 • 07.04.2015 at 6:48 пп
  Permalink

  Доброго дня Сірко. У мене була польська віза D 05 з 10.11.14 по 03.04.15 з терміном 145 днів. перший перетин 03.01.15, другий 07.02.15 по 29.03.15. Чи можу я виробляти таку ж візу знову? дякую

  Reply
 • 22.04.2015 at 10:20 пп
  Permalink

  Доброго дня. Вельмишановний п.Сірко, дуже прошу Вас допомогти мені, нарешті, розібратись у такому питанні. Зараз я знаходжусь у Польщі, працюю легально. Маю БЕЗКОРИДОРНУ робочу візу на 180 днів (з 20.11.14 по 18.05.15). Маю сто різних думок від різних «професіоналів» стосовно того, як коли і яку візу я можу відкривати після цієї. Казали, що через 6 місяців і не раніше; якщо раніше, то через воєводу. Але сьогодні ще один «знаток» казав, що у мене БЕЗКОРИДОРНА ВІЗА, а тому я можу подавати на наступну ПРОСТУ ПІВРІЧНУ візу не чекаючи півроку. Чи це так, чи нені дорога лише через воєводське запрошення на працю, якщо не чекати шість місяців ? Дуже Вас прошу мені допомогти, бо вже голова йде обертом. Дякую Вам, пане Сірко, за корисну справу.

  Reply
 • 26.04.2015 at 8:40 пп
  Permalink

  Доброго дня, шановні форумчани. Пишу прямо: чи може хтось у Польщі зробити запрошення від воєводи за невелику плату? Бо п.Сірко вже раніше мені дав посилання на чоловіка,який допомагає за помірковану плату. Так от, на Україні через хапуг-посередників річна віза «під ключ» коштує від $400 до Є600. А той милий чоловік, який має власну фірму у Варшаві, запросив;»помірковані» $350. Хоча його затрати максимум 100 хлотих. Це без страховок, анкет, подач і т.д. і т.п..

  Reply
 • 26.04.2015 at 8:42 пп
  Permalink

  Ні в якому разі не хочу нічим образити п.Сірка. Просто маю на увазі, що от такі ми українці. Як зі своїх, то й три шкури дерти.

  Reply
 • 07.05.2015 at 12:20 пп
  Permalink

  Подскажите, пожалуйста, где приобрести страховой полис дешевле. Период моего пребывания в Польше 01/08/2015-31/01/2016. PZU Украина посчитали стоимость полиса 1200 грн.!!! (на взрослого, многоразовый въезд, 30000 евро). И это самая простая. А вы пишите, что за 180 грн. покупали. ???

  Reply
 • 15.05.2015 at 6:05 пп
  Permalink

  Привіт всім.12.05.2015 подавав документи в візовому центрі в Хмельницьку на відкриття робочої візи на 180 днів.Страховка від РZU обійшлась 318 грн,прямо в візовому центрі.Дуже багато бачив що люди отримували відмови у відкриті візи.Працівницю запитували по якій причині відмова вона нічого невідповідала по темі тільки зразу говорила беріть заяву і пишіть на повернення коштів.Де можна знайти цей візовий кодекс зі всіма його пунктами.А то люди отримали паспорт з відмовою і лист по яким пунктам відмовили ,пункти 8,9,10.В візовому їм непояснили що це за пункти.Де цей кодекс візовий віднайти в Україномовній версії зі всіма його пунктами?

  Reply
  • 30.05.2015 at 1:15 пп
   Permalink

   Як і де можна повернути цей платіж Візового центру? Бо я читав, ніби його не повертають?

   Reply
   • 05.06.2015 at 1:51 пп
    Permalink

    Повертають. Потрібно написати заяву на повернення сервісного збору у візовому центрі.

    Reply
 • 16.05.2015 at 2:03 дп
  Permalink

  прочитав про відмови і почав хвилюватися…. також через Хмельницький ППВА маю робити… ловлю підходящу дату…. вас також робоча віза цікавить? Якимось чином досвід ваш перейняти можна а то перший раз збираюся….

  Reply
  • 16.05.2015 at 8:43 дп
   Permalink

   Доброго дня.Я сам їду 2 раз.В минулому році подавав документи в Житомирі,і тоді простіше було.В цьому році повезло якось,проплатив вкінці лютого і в той же день став на чергу.Вільна дата була аж 12 травня.Щоб стати на чергу треба постійно сидіти в неті і надзвонювати на кол-центр.Ліпше звонити зранку з8-10 .Буду чекати отримання паспорта а там далі побачу що буде.

   Reply
 • 30.05.2015 at 1:08 пп
  Permalink

  Доброго дня, п. Сірко! Чи правильно, що у мене в освядчєні вказаний період 1 рік: od 06.05.15 do 02.05.16 ? Освядчєнє ж видається на півроку…

  Reply
  • 05.06.2015 at 1:53 пп
   Permalink

   Щось не так… Потрібно уважніше придивитися до написаного в Освядчені. А чи то не зезволенє у вас?

   Reply
   • 05.06.2015 at 10:53 пп
    Permalink

    Мені сказали, що це робоча віза виду 180/360 :)
    Чи в освядчєні 180/360 повинно все рівно писати період в 6 міс?
    Це точно освядчєнє, не зезволенє — пише oswiadcznie в документі.
    В результаті, дали відмову — не обгрунтована мета і ще пункт про недостовіреу інфу ;)

    Reply
    • 06.06.2015 at 1:53 дп
     Permalink

     Видно було «ліве» освядчення, бо там справді має бути не більше 6 місяців в сумі, чи одним періодом.

     Reply
     • 06.06.2015 at 8:53 дп
      Permalink

      А яка ж тоді відмінність між роб візою 180/180 і 180/360 ?

      Reply
      • 06.06.2015 at 11:55 дп
       Permalink

       Віза 180/180
       — період праці вказується наступним чином: з 20.05.2015 по 20.11.2015;
       — коридор візи збігається із часом перебування;

       Віза 180/360
       — існує кілька періодів праці, які рознесені у часі:
       з 20.05.2015 по 20.08.2015 (перший період)
       та
       з 01.01.2016 по 01.04.2016 (другий період)

       Є можливість вказати кілька періодів праці, але сумарне перебування не може перевищувати 6 місяців на протязі наступних 12 місяців.

       Тобто, так званий коридор дається для використання днів перебування.
       А так, принципових відмінностей нема у візі 180/180 та 180/360

       Reply
 • 31.05.2015 at 8:06 пп
  Permalink

  Доброго дня. Зараз працюю по робочій візі, що видавалась на основі освядчення (180/360). Оскільки початок роботи декілька разів відкладався, то до кінця дії візи я не встигну використати всі 6 місяців, що відведені на працю. Залишиться ще десь 2 місяці. Чув, що можна якось оформити ще одну візу на цю невикористану кількість днів. Може хто знає, що для цього потрібно? Бо на сайті візового центру інформації не знайшов

  Reply
  • 05.06.2015 at 1:50 пп
   Permalink

   Привіт, Єгоре
   Нема такої можливості, щоб «довикористати» дні перебування за межами коридору. Віза стає недійсною за виконання однієї із умов: закінчилися дні перебування, або закічнується термін дійсності візи (коридор).
   Вам необхідно домовитися із працедавцем про оформлення czasowego pobytu, тоді можна буде залишитися працювати у того ж працедавця на найближчі два роки, без виїзду в Україну. Заяву на побит можна подавати навіть в останній день дійсності візи (раніше було не пізніше, ніж за 45 днів)
   Але все залежить від умов та завдань

   Reply
   • 06.06.2015 at 9:04 пп
    Permalink

    Як виявилося, можна зробити візу на невикористаний термін роботи. Телефонував до візового центру, сказали — є така практика. Якщо візовий коридор ще не закінчився, а є свіже освядчення, то можна подаватись на візу. Якщо «невикористаних» робочих днів менше 90, то пакет документів такий як на шенген і візовий збір 35 євро, якщо більше 90 днів, то пакет документів, як на звичайну національну візу.

    Reply
    • 07.06.2015 at 9:44 дп
     Permalink

     Єгоре, тут все змішали в купу…. Давайте ягідки окремо, а сироп окремо.
     1. Якщо коридор не закінчився, та залишаються дні перебування, то і віза вважається дійсною. Достаньо при перетині кордону показати свіже освядчення, і не потрібно йти до візового центру.
     2. У разі, якщо коридор закінчився, а дні перебування залишаються, то згідно правил, така віза вважаєть недійсною і невикористані дні просто «згорають»

     П.С. А ви не цікавилися, як то по діючій візі, на невикористані дні перебування ви будете подавати документи до візового центру? Вони нову візу вклеють, чи на цій щось напишуть?

     Reply
     • 10.07.2015 at 6:56 дп
      Permalink

      Ви не зрозуміли. Віза закінчується, а коридор ще діє, оскільки я в’їхав до Польщі дещо пізніше. Ось що відповіла служба підтримки: Шановний Пане/Пані,

      Дякуємо за Ваш лист.

      Ви звернулися в службу інформаційно-консультаційної підтримки Пункту Прийому Візових Анкет.

      За таким типом запрошення як Освядченє (на півроку) Ви можете працювати в Польщі не більше 180 днів на рік. Якщо за Вашою попередньою візою Ви використали всі 180 днів, подавати документи на нову візу з таким же запрошенням Ви можете тільки після закінчення Вашого робочого невидимого коридору (дата першого вїзду до Польщі + 1 рік). Дні, які Ви не використали, можна відняти і отримати візу на цей залишок (180-Х). Якщо кількість днів буде менша 90, це шенгенська віза, за яку Вам необхідно додатково сплачувати 35 євро. Також Вам потрібно додатково до основного пакету документів додати довідку з банку про стан коштів на рахунку або виписку з банку за останні 3 місяці (в оригіналі).

      Щоб отримати робочу візу одразу, не очікуючи закінчення невидимого коридору, Вам необхідно отримати річне запрошення на роботу від воєводи (Зезволенє).

      Reply
      • 11.07.2015 at 9:53 дп
       Permalink

       Я все зрозумів, просто у нас різниться термінологія, але то пусте.
       Ліпше скажіть, чи ви зробили так як вам запропонували в службі підтримки?

       Reply
       • 11.07.2015 at 11:31 дп
        Permalink

        Мій колега вже зробив так, я теж планую — в серпні.

        Reply
        • 11.07.2015 at 11:34 дп
         Permalink

         Могли б ви описати те все у деталях? Які документи, як ставали на чергу, як виглядає нова віза?

         Reply
         • 22.10.2015 at 2:21 пп
          Permalink

          Доброго дня, пане Сірко.
          Вибачаюсь, що не відповів відразу. Не завжди був доступ до інтернету, а згодом я якось і підзабув про цю переписку. Отож звітую.
          В мене була віза тип D-05 (180/360). Отимав я її в жовтні 2014 р., але на роботу одразу не поїхав чекав відмашки від роботодавця, потім я сам поїхав в листопаді 2014 р. в Польщу намагався там сам щось знайти, але був не сезон тому повернувся. Отож перший в»їзд по цій візі в мене був 20 листопада (з цього моменту й почав рахуватись візовий коридор). А в квітні 2015 р. я поїхав вже на іншу роботу і пропрацював там 4 місяці, майже до самого кінця візи. В серпні повернувся в Україну і ситуація була така, що віза вже закінчилась, а на нову національну візу я не мав права подаватись раніше ніш 20 листопада 2015 р.. Тому і вирішив оформити візу на «невикористані робочі дні», про яку писав вище. І забігаючи на перед скажу, що все вийшло вдало.
          До візового центру я реєструвався через їхній сайт і обирав тип візи — Шенгенська (бо в мене там залишалось 60 днів невикористаних).
          Для отримання візи я подавав:
          1. Анкету таку як на шенгенську візу тільки мету поїздки вказував — праця
          2. 2 фотокартки,
          3. Паспорти (внутрішній та закордонний),
          4. Страховку,
          5. Освядчення (роботодавець перед від»їздом зробив нове),
          6. Довідку з Приватбанку про залишок грошей на моїй картці (там в мене щось близько 3,5 тис.грн. було)
          7. Виписку з Приватбанку про рух коштів по вищезгаданій картці за останні 3 місяці.
          Щодо п.6-7 то в банку треба просити щоб і на довідці і на виписці ставили «мокрі» печатки.
          8. Почитавши форуми вирішив взяти з собою оригінал документів про власність (це може бути документ на житло, на землю, чи техпаспорт на авто). В мене був державний акт на земельну ділянку в селі, то його і взяв.
          9. Оплата візового збору 35 євро. Платити його можна в гривнях по курсу, в самому візовому центрі.
          10. Оскільки віза шенгенська, то в візовому центрі мені довелось робити свої відбитки пальців, але процедура досить проста.
          Як результат, отримав шенгенську візу (тип С-05) на 60 днів. Скоро вона в мене вже закінчується, то буду знову подаватись на національну.
          Якщо хочете, то можете винести це повідомлення окремим постом. Думаю, людям згодиться.

          Reply
 • 10.06.2015 at 8:39 дп
  Permalink

  Доброго дня. В мене вдкрита польська віза Д05 по одному освядченню. Хочу їхати до іншого роботодавця, який вишле мені інше Освядченє. Чи не буде в мене проблем через зміну роботодавця, так як інше запрошення буде видане вже після дати видачі візи?

  Reply
  • 10.06.2015 at 4:43 пп
   Permalink

   Доброго дня, Віталію
   Ні, проблем не буде — це нормальна практика
   Я вже про це не раз розказував на сторінках свого блогу

   Reply
   • 10.06.2015 at 5:38 пп
    Permalink

    Дуже дякую!

    Reply
    • 12.06.2015 at 8:28 дп
     Permalink

     Запрошення діє з 15.05.2015 по 14.05.2016 яку в анкеті вказувати дату запланованого вїзду і виїзду, якщо документи буду подавати 25 червня і як порахувати передбачений період перебування

     Reply
     • 12.06.2015 at 10:34 дп
      Permalink

      Точно скажу, що дату запланованого в’їзду потрібно буде вказувати 25 червня + 10 календарних днів (час розгляду документів), бо без візи і паспорта вас не випустять.
      Дата виїзду зазвичай збігається із датою закінчення дійсності запрошення. Тому ймовірно, що дата виїзду буде припадати на 14.05.2016
      Кі-ть днів перебування (якщо це піврічна робоча віза) обраховується у вашому випадку так 180 днів — 42 дні (від 15.05 до 25.06) — 10 днів (розгляд документів) = 128 днів. Таким чином, у вас буде віза 128/360

      Але це все стосується візи на основі освядчення

      Reply
 • 12.06.2015 at 2:09 пп
  Permalink

  Дуже дякую за відповідь!! В мене ще одне питання,а якщо я проставлю дату виїзду 24 червням 2016, і матиму нове запрошення з травня 2016, це буде правильно, і що означає у вашій відповіді «Але це все стосується візи на основі освядчення»

  Reply
  • 12.06.2015 at 2:52 пп
   Permalink

   Пані Ольго, ви плутаєте мене, а потім і самі плутаєтеся.
   Який документ ви називаєте ЗАПРОШЕННЯМ зараз, і який документ вам дадуть наступного року, який ви теж називаєте запрошенням?
   Кожне запрошення дає право на отримання певного виду візи, відповідно й умови їх отримання різняться.

   Reply
 • 21.06.2015 at 11:40 дп
  Permalink

  скажіть будь ласка чи видадуть мені візу ,якщо в паспорті ім»я вказано HALYNA, а в освядченні GALINA ?

  Reply
  • 21.06.2015 at 9:32 пп
   Permalink

   Гарантовано НІ.
   Все має співпадати до літери, попросіть хай вам перероблять запрошення

   Reply
 • 23.06.2015 at 12:24 пп
  Permalink

  Доброго дня! Багато корисної інформації взнала для себе! Дякую! Підскажіть з приводу страховки! В мене запрошення 180/360 та є страховка Приват банку і вона діє ще 9 місяців! У випадку подачі документів з метою отримання візи на роботу на підставі запрошення «Oświadczenie», необхідно надати страховий поліс, що покриває всі 180 днів перебування в Польщі. Мені потрібно робити нову страховку чи ця підійде?

  Reply
  • 24.06.2015 at 8:51 дп
   Permalink

   Доброго дня, Маріє
   Ніколи не чув, щоб страхові поліси медичного страхування від Привату використовували для подачі документів в консульство.
   Ось в цьому повідомлені: http://sirko.org.ua/instruktsiya-z-analizu-ogoloshen-pro-robotu-za-kordonom/#comment-16902 є посилання на офіційний список акредитованих страхових компаній, страхові поліси від яких приймають в консульстві. Приват банку у тому списку нема, тому вам доведеться купувати новий страховий поліс.

   Reply
 • 24.06.2015 at 11:04 дп
  Permalink

  Коли я відкривала шенген візу, то цей страховий поліс підійшов і запитань в консульстві не було! В мене запитання по термінах! необхідно щоб поліс покривав всі 180 днів перебування!

  Reply
  • 24.06.2015 at 11:41 дп
   Permalink

   Так, потрібно щоб коридор дії страхового полісу покривав учесь час дії візи!

   Reply
 • 30.06.2015 at 2:43 дп
  Permalink

  Скажіть будь-ласка, ви написали «Крім того, як я читав у поляків десь на сайті, що освядченє чи зезволєнє дійсне 3 місяці з моменту видачі.» Це означає, що протягом 3 місяців потрібно візу відкрити на основі освядчення, чи протягом 3 місяців зробити перший в’їзд у Польщу по ньому?

  Reply
  • 30.06.2015 at 4:16 дп
   Permalink

   Протягом трьох місяців потрібно виготовити візу. Хоча, як мене завіряли у візовому центрі. у випадку із Дозволом на працю, по ньому можна виготовити візу протягом усього часу дійсності Дозволу.
   В»їжджати потрібно згідно вказаних в Освядчені періодів. Якщо не вдалося поїхати у призначений час, тоді потрібно діяти наступним чином: http://sirko.org.ua/ukrayinki-pratsyuyut-yak-roboti-fraza-reportera-viklikala-diskusiyu/#comment-17639
   Тобто, потрбіно обновляти Освядченє

   Reply
 • 30.06.2015 at 12:41 пп
  Permalink

  Зрозуміло) І ще останнє питання до Вас, чи можна по візі відкритій на основі освядчення їздити на декілька днів на покупки, до друзів, чи все таки потрібно тривалий час перебувати у Польщі по цій візі?

  Reply
  • 30.06.2015 at 2:09 пп
   Permalink

   Ліпше того не робити, бо у прикордонників відразу виникне підозра у нецільовому використанні візи. Завернуть і анулюють візу.

   Reply
   • 30.06.2015 at 4:06 пп
    Permalink

    Зрозуміло, я теж так думав, дякую що підтвердили) Але вїзджати перший раз у Польщу можна наприклад через 2-3 місяці після відкриття візи, чи теж виникнуть підозри?

    Reply
    • 30.06.2015 at 5:01 пп
     Permalink

     Якщо будете їхати із великою затримкою, то чекайте незручних питань на польському кордоні

     Reply
     • 30.06.2015 at 5:08 пп
      Permalink

      Я зрозумів, дякую)

      Reply
      • 30.06.2015 at 5:11 пп
       Permalink

       А якщо виготовити візу через 2-3 місяці після початкової дати освядчення, і одразу поїхати, то теж будуть виникати запитання на кордоні у Польщі?

       Reply
       • 30.06.2015 at 11:14 пп
        Permalink

        Андрію, це надто загальні питання. Що б я не сказав, воно правдою не буде, якщо не вдаватися у деталі.
        В освядчені є періоди праці, і саме по них потрібно їхати. За їх межами скоріш за все вас не пропустять

        Reply
        • 01.07.2015 at 1:06 дп
         Permalink

         Я зрозумів, дякую)

         Reply
 • 30.06.2015 at 12:54 пп
  Permalink

  Доброго дня!

  Виїхав брат на роботу в Польщу, але на тій фірмі, де працює зараз (три тижні) не подобається, хоче шукати іншу роботу. Якщо знайде іншу роботу потрібно брати якусь довідку з поточного місця праці чи ні? можливо на кордоні якось потрібно підтверджувати, що працював весь період перебування ?

  Reply
  • 30.06.2015 at 2:23 пп
   Permalink

   Доброго дня, Ramil
   Зазвичай, якщо офіційно працевлаштований, то коли ви розраховуєтесь, фірма вручає вам пакет документів, де йдеться, що ви були застраховані (платилися внески), яку зарплатню отримували та які податки було сплачено.
   Але у випадку із вашим братом, йому потрібно знайти нового працедавця, і щоб той під діючу візу зробив нове Освядченє. Все, питань на кордоні виникати не буде.

   Reply
   • 30.06.2015 at 2:42 пп
    Permalink

    Дякую! але ще питання, на кордоні не будуть дивитися, що в’їхали в Польщу умовно 15,06, а документи з роботи з 15.07, і місяць невідомо що робили і чи платилися податки ?

    Reply
    • 30.06.2015 at 3:39 пп
     Permalink

     Прикордонники не мають ніякого стосунку до ваших податкових справ в Польщі. Коли брат буде виїжджати — ніхто крім паспорту із візою дивитися нічого не стане.
     Але за наступного візиту на польському кордоні зажадають Освядченє, і потрібно щоб дата в’їзду припадала на відповідний період праці в «запрошені»
     Тому і кажу, що освядчення потрібно буде виготовляти нове скоріш за все.

     Reply
 • 03.07.2015 at 2:17 пп
  Permalink

  скажіть будь ласка, якщо купляти польське авто чи можна візою D 180/360 перетинати кордон кожні 5 днів і чи обовязково перетинати польський кордон?

  Reply
  • 03.07.2015 at 3:01 пп
   Permalink

   ЯКщо ви будете із національною польською візою перетинати кордон кожні 5 днів, то гарантую, що у прикордонників виникнуть питання до вас на рахунок цільового використання візи. Адже такого виду віза видається для роботи в Польщі, що передбачає не часті перетини кордону. Може бути, що робочі потреби змушують часто перетинати кордон, але то вже потрібно окремо удовноднювати.
   Я чув, що роблять інакше: вас оформляють по документах на польську фірму разом із авто. Видається документ, що ви відправляєтесь до України у довгострокове відрядження. Так можна кататися в Україні рік без потреби кожні 5 днів перетинати польський кордон для отримання штампів. АЛЕ!!! Будьте готові, що вас будуть спиняти на кожному пості )

   Reply
 • 03.07.2015 at 4:06 пп
  Permalink

  але юридично це дозволено, так? тобто прикордонники не зможуть заборонити перетинати кордон кожні 5 днів з цією візою?

  Reply
  • 03.07.2015 at 4:19 пп
   Permalink

   Прикордонники МАЮТЬ ПРАВО не пустити вас до Польщі, якщо у них виникли сумніви що до цілі вашого візиту.
   Саме так і написано на сайті e-konsulat:

   Мне известно, что предоставление визы является лишь одним из условий въезда на территорию Республики Польша. Предоставление визы не означает приобретения права на компенсацию, если будет мне отказано во въезде на территорию Республики Польша в случае невыполнения условий въезда согласно закону об иностранцах. Условия, выполнение которых необходимо при въезде, вновь проверяются в момент прибытия на польскую территорию.

   Reply
 • 03.07.2015 at 4:34 пп
  Permalink

  зрозуміло! тоді яку краще візу робити, для купівлі авто?

  Reply
  • 03.07.2015 at 4:40 пп
   Permalink

   Назаре, ви мабуть думаєте, що я читаю ваші думки? То я вам відверто скажу: Ні! Я не читаю думок.
   Купувати авто можна для різних цілей, а тому і підходи будуть різнитися.
   Розкажіть більше про свої плани, тоді я зможу точніше підібрати відповідь для вас

   Reply
 • 03.07.2015 at 4:48 пп
  Permalink

  авто потрібне для повсякденного використання в особистих цілях на території України!

  Reply
  • 03.07.2015 at 4:59 пп
   Permalink

   Тоді раджу придбати і розмитнити авто. Поясню чому:
   — перетин польського кордону для отримання штампів кожних 5 днів, буде займати купу часу, сил і коштів;
   — на польських номерах ви станете улюбленцем наших ДПС-ників, митників і т.д.
   — для перетину польського кордону постійно, вам постійно буде потрібна якась віза або інший документ, який дозволятиме в’їзд на територію Польщі

   Купувати авто на польських бляхах варто лиш у тому випадку, коли ви підпадаєте під дозвіл про МАЛИЙ ПРИКОРДОННИЙ РУХ. Тоді все виходить дуже файно

   Reply
 • 03.07.2015 at 5:01 пп
  Permalink

  Доброго дня,чи можна дописати дати вїзду та виїзду в запрошення.

  Reply
  • 03.07.2015 at 6:02 пп
   Permalink

   Доброго дня, Вікторе
   Спочатку скажіть, про який вид «запрошення» саме йдеться?

   Reply
 • 06.07.2015 at 2:01 дп
  Permalink

  Доброго вечора.Підскажіть будь-ласка,в мене віза дійсна ще 2 місяці (робоча),ні разу ще не виїжджав по візі.Запрошення нема.Хочу виїхати в Польщу.Звертався щодо запрошень.Де хто каже,що для запрошення потрібно тільки скан внутрішнього паспорта.А де хто,просить ще скан прописки.
  Питання:Якщо мені зроблять запрошення без прописки,то не буде проблем на кордоні? І чи не буде взагалі проблем?

  Reply
  • 06.07.2015 at 5:55 пп
   Permalink

   Взагалі, тому, хто виготовляє «запрошення» не потрібні скани, але коли є скан, тоді менше шансів помилитися у якійсь букві чи цифрі. Скан прописки потрібен, щоб вписати ці дані в так званому «запрошені», або правильно — oswiadczenie.
   Шукайте таких, через яких вже їздили люди, що свідчитиме про їхню порядність. Не знайдете, звертайтесь — направлю до надійних людей.

   Reply
 • 08.07.2015 at 12:18 пп
  Permalink

  Доброго дня. В мене oświadczenie видане 20.04.15, а подача документів на візу на 23 липня, то що моє oświadczenie вже буде не дійсне? на роботу мене кличуть з 20.06.15 до 18.12.15. Я думала що термін дії освядченя буде рахуватись від 20.06.15, але тепер перечитала коментарі і сумніваюсь. Допоможіть будь ласка!

  Reply
  • 09.07.2015 at 8:11 пп
   Permalink

   София,как мы можем пообщаться с Вами в личном сооюбщении?

   Reply
 • 13.07.2015 at 11:18 дп
  Permalink

  Доброго дня. Підскажіть, будь-ласка, хочу оформити робочу візу до польщі, чи повинна я сплатити відразу податок 50 євро перед подачею докуменів на візу? чи можу працювати в Литві по відрядженню. Скільки коштує оформлення страховки
  Дякую.

  Reply
  • 13.07.2015 at 12:54 пп
   Permalink

   Ірино, ніякого податку для оформлення робочої візи до Польщі платити не потрібно. Ви помиляєтесь
   Обовязкові оплати, які існують в цьому процесі це: страховка (300-400 грн) та послуги візового центру (18 євро).
   Працювати офіційно в інших країнах, навіть у відряджені з польською робочою візою не вийде. Полякам всеодно (як пояснювали мені офіційні джерела), але влада іншої країни моде зажадати від працедавця виготовленнЯ додаткових паперів, чкі дозволяють працю саме в тій конкретній країні. Сам сав такий досвід.
   А що вам пропонують, якщо не таємниця і на якиз умовах?

   Reply
   • 13.07.2015 at 1:56 пп
    Permalink

    Пропонують чоловікові обшивка будинків пінопластом. Виклик з польщі вони роблять за 50$, візу 120 євро. Та сказали, що після отримання виклику потрібно заплатити податок 50 євро, що і заставило засумніватися.

    Reply
    • 13.07.2015 at 8:44 пп
     Permalink

     Ну якщо ви ще не знаєте, то освядчення (виклик) безкоштовний, робоча віза також видається безкоштовно і ніякі подтки ніхто не сплачує за працевлаштування.

     Reply
     • 13.07.2015 at 9:45 пп
      Permalink

      Вітаю із поверненням, Ярославе
      Десь вас довго не було ;)

      Reply
      • 13.07.2015 at 10:02 пп
       Permalink

       Вітаю Сірко. Та ні, постійно читаю блог та коментарі. Шукаю роботу самостійно по оголошеннях на польских сайтах, резюме розсилаю. Поки нема результату — робота є але оформленням освядчення ніхто з роботодавців не хоче займатись.

       Reply
       • 13.07.2015 at 10:31 пп
        Permalink

        А яку роботу шукаєте, Ярославе?

        Reply
        • 13.07.2015 at 11:04 пп
         Permalink

         ну так як працюю в фото-відеостудії то і роботу відповідну шукаю — монтаж весільного відео або обробка фото. Приходили відповіді на мої резюме, але коли дізнавались що потрібно оформити та вислати мені освядчення — відмовлялись. Хоча я написав що це безкоштовно та не займе часу, давав посилання на польський сайт — відповідали що нічого в цьому не розуміють і не мають часу цим займатись. Також відправляв резюме на «працю фізичну» — відповідають що потрібні працівники, які вже знаходяться в Польщі.

         Reply
       • 14.07.2015 at 8:04 дп
        Permalink

        Якщо таке явище носить вже систематичний характер, то чому тоді дійсно не зробити візу та не поїхати?
        Адже, якщо складеться співпраця, то документи завжди можна потім зробити від потрібного працедавця

        Reply
        • 14.07.2015 at 11:42 дп
         Permalink

         Та ризикований варіант робити візу через посередника — читав що зараз перевірки освядчень стали ще жорсткішими — можуть відказати у візі в консульстві, або на кордоні завернути — а потрачені гроші на послуги посередника ніхто ж не верне. А якщо буде відмова у чистий паспорт то другу візу вже точно не дадуть. Як варіант дочекатись співбесіди на Карту поляка та її отримання. Навіть не знаю як правильно поступити.

         Reply
         • 14.07.2015 at 7:01 пп
          Permalink

          Відповів приватним повідомленням.
          Дивіться поштову скриньку

          Reply
     • 14.07.2015 at 10:46 дп
      Permalink

      Доброго дня. Дякую всім за відповіді і коментарі. Вчора знову говорили з пропонуючими роботу. Сказали, що це податок, який можна заплатити по приїзду в литву за проживання та комунальні. Мабуть таки лохотрон. Будемо відмовлятися.

      Reply
      • 14.07.2015 at 11:44 дп
       Permalink

       Не знаю які податки в Литві і чому їх треба платити посереднику але те що працювати в Литві з польською робочою візою не можна так це точно

       Reply
      • 14.07.2015 at 7:18 пп
       Permalink

       Правильно зробите, Ірино )
       Надто сумнівна пропозиція, щоб бути правдою

       Reply
    • 13.07.2015 at 9:43 пп
     Permalink

     Так, все досить підозріло, зважаючи на суми і незрозумілі «податки».
     Я б не радив із такими мати справу

     Reply
 • 14.07.2015 at 8:24 пп
  Permalink

  Якщо в мене візи на 1 місяць і я ще не був за кордоном.То мене пропустять на кордоні?

  Reply
  • 14.07.2015 at 10:32 пп
   Permalink

   Потрібно більше деталей
   Бо так не можливо нічого сказати

   Reply
 • 20.07.2015 at 11:31 дп
  Permalink

  Доброго дня.
  Скажіть, будь-ласка, в мене є інформація, що до жовтня взагалі не видаватимуть національні візи до польщі. Наскільки це правда?
  Дякую

  Reply
  • 20.07.2015 at 12:35 пп
   Permalink

   Не маю підтвердження такої інформації. Зараз знайомі готуються до виїзду, реєструються та готують страховку.

   Reply
 • 20.07.2015 at 12:44 пп
  Permalink

  Доброго дня! Скажіть будь-ласка чи може робоча віза (звичайна чи воєводська) перекрити коридор воєводської гостьової візи 360/180? Наперед дякую!

  Reply
  • 21.07.2015 at 9:30 дп
   Permalink

   Доброго дня, Лена
   Ніколи не мав справ із гостьовими візами, тому підказати нічого не можу. Щось мені підказує, що можна спокійно робити робочу візу на основі освядчення чи зезволеня, але ліпше проконсультуйтесь по телефону у вашому консульстві.
   Тільки питання має виглядати так: чи можна після гостьової візи 180/360 відкривати піврічну робочу візу, чи все ж річну?

   Reply
 • 22.07.2015 at 9:48 дп
  Permalink

  Доброго дня. Підкажіть, будь-ласка, якщо я прописана в вінницькій обл., чи можу подавати документи в іншій області. Напр. в Одесі?
  Дякую

  Reply
  • 22.07.2015 at 9:51 пп
   Permalink

   Ірино, ні в Одесі не можете. Тільки Вінниця, Хмельницький, Чернівці та Житомир

   Reply
  • 22.07.2015 at 9:55 пп
   Permalink

   Добрий вечір, Ирина
   Якщо ви прописані у вінницькій області, то можете подавати документи до одного із чотирьох візових центрів, які відносяться до вінницького консульства. Це наступні міста: Чернівці, Житомир, Хмельницький, Вінниця.
   Подавати документи до іншого візового центру чи консульства ви можете тільки у разі відповідної прописки, або ж документів, які засвідчуватимуть ваше фактичне проживання на тій території (довідка з місця праці — прикл.)

   Reply
 • 25.07.2015 at 12:18 пп
  Permalink

  В мене робоча віза! Зарас я працюю у пана ! Він мені зробив запрошення від себе ! По запрошеню від візи анолював! За короткий час до нього прийхали поліція і задали питання чи я внього працюю! Він відповів що я не працюю! Бо внього я не офіційно! Таке питання що мене чекає штам в паспорті депортація?

  Reply
  • 26.07.2015 at 9:21 дп
   Permalink

   Богдане, ви надто емоційно викладаєте свою інформацію, щоб зрозуміти деталі, які дають можливість щось зрозуміти.
   Потрібно зрозуміти, що було анульовано. Чому приїхала поліції до вашого працедавця? Яке запрошення він зробив для вас?
   Чим завершилася розмова із поліцією?

   Reply
   • 26.07.2015 at 9:44 дп
    Permalink

    Робоча віза відкрита категорія D! Я не хтів працювати по запрошеню від візи! Пішов до іншого пана ! Звісно я дав йому запрошення яке було відкрите по візі ! Він просив дати це запрошення щоб зробити від себе! Категорія теж D! Міліція прийхала уточнити чи я внього працюю ! Я вже писав що працюю я не офіційно! Пан був змушений сказати що я внього не працюю щоб не платити штраф у розмірі 50000зл! Закінчилось добре ! Я просто хочу звясувати щось за це буде? Так як я 6 місяців перебуваю в польщі працюю і не сплачую податок!

    Reply
    • 26.07.2015 at 10:58 пп
     Permalink

     Вас десь фіксували у документах, ви ставили підписи, вам робили відмітки у паспорті?
     Якщо вас не забрали у відділок, і не відправили на кордон примусово, то все буде гаразд.
     Багато людей працює не по місцю запрошення, та без сплати податків. Поляки то чудово розуміють, і «зверху» на це «закривають очі».
     Сплата податків і відповідні документи потрібні зараз тільки для отримання карти побиту, та її подовження у майбутньому.

     Reply
     • 28.07.2015 at 11:16 дп
      Permalink

      Зрозуміло! Дякую!

      Reply
 • 28.07.2015 at 11:34 пп
  Permalink

  Dobrogo weczora. Diakujuczy waszomu blogu, ja wywczyw mowu i zaraz pracuju w Polszi. Take pytannia. 1. Ja choczu pojichaty na odyn deń w Ukrainu po simejnym pytannjam, jaki dokumenty pry sobi muszu maty na kordoni? U mene wiza D MULT cel wydania 05. 2. Czy ce prawda, szczo czolowikiw możut ne wpustyty nazad do Polszczi czerez jakis tam pryczyny (u zwiazku z ATO)? 3. Czy je sens robyty z roboty widriadzenia na cej deń, szczob buw spokij na kordoni? Dzięki!

  Reply
  • 30.07.2015 at 10:09 пп
   Permalink

   1. Так розумію, що ви поїхали по візі на 180 днів, яка виготовлена на основі Освядчення. Саме Освядченя та паспорт із візою потрібно мати для перетину кордону.
   2. Неправда
   3. Нема потреби, нашим прикордонникам той папірець нічого не докаже, а польським достатньо освядчення та візи із паспортом.

   Reply
 • 29.07.2015 at 3:21 пп
  Permalink

  Доброго дня! Підскажіть будь ласка в питанні. В мене в освядчені стоїть дата в’їзду 14.08.15. Обов’язково в анкеті писати дату в’їзду саме 14.08. бо їхати збираюсь на дві неділі пізніше, то і дату в’зду ставити, коли запланувала їхати? І друге питання якщо візу видадуть наприклад 10.08. а кордон зможу перетнути лише 20.08 Чи не буде питань на кордоні, чому пізно їду і в’їхати я можу коли захочу, навіть через 10-14 днів?

  Reply
  • 30.07.2015 at 10:21 пп
   Permalink

   Доброго дня, Валентино
   Дата в’їзду обраховується за простою формулою: дата подачі документів + 7 календарних днів (час розгляду документів). Їхати можете коли захочете, навіть два тижні пізніше. Головне, не пізніше того періоду праці, який вказаний в освядчені

   Reply
 • 06.08.2015 at 10:44 пп
  Permalink

  Добрий день. У мене освядчення роздруковане тільки з однієї сторони — саме освядчення. А внизу листа написано, що має бути «поученя правне». Фірма ствердужє, що вони роблять тількі такі освядчення. В минулому освядченні чоловіка від іншої фірми надруковано з однієї сторони освядчення, з іншої -«поучення правне» . У Польші чоловік змінювів роботу і йому нове ошвядчення зробила така ж сама фірма, як і у мене: тільки освядчення з однієї сторони. У консульстві по телефону одного разу сказали, що в мене тільки перша частна документа, просить вислати другу. Наступного разу (коли моя фірма відповіла що не розуміє, чого хочуть) я знов дзвоню у консульство, і вже кажуть, що бувають овядчення «і такі, і такі» — двостороні з поученням і одностороні, без нього. Яке ж воно, правилье освядчення?

  Reply
  • 06.08.2015 at 11:35 пп
   Permalink

   Добрий вечір, Євгеніє
   Я нічого не зрозумів.
   Освядчення завжди з однієї сторони, а іншої — викладені правові моменти (поученє правне).

   Reply
 • 07.08.2015 at 7:58 дп
  Permalink

  В мене з іншої нічого не надруковано :не має правових моментів (поученє правне).

  Reply
 • 07.08.2015 at 8:01 дп
  Permalink

  Наскільки критично тільки освядчення подавати на візу?

  Reply
 • 07.08.2015 at 10:50 дп
  Permalink

  Відправили мені по мейлу поученє з таким коментарем: » таке поучене для працедавця а не для працівника, воно по суті не є Вам потрібним».

  Reply
  • 07.08.2015 at 12:07 пп
   Permalink

   На освядчені є велика червона печатка Ужонду?
   Якщо так, тоді можете не перейматися )

   Reply
 • 08.08.2015 at 8:21 пп
  Permalink

  Доброго дня. Маємо наступну ситуацію. Мали запрошення від роботодавця на період з 01.04.15 по 30.09.15, на основі якого було подано на робочу візу. У звязку з чергою візу було відкрито 27.05.15 на 127 днів. Через затримку роботи в Польщу виїхали 04.08.15. На роботі отримали нові запрошення на залишковий термін візи з 04.08.15 по 30.09.15. Отже, наступні питання:
  1. Так, як фактичний час перебування в Польщі менше 2х місяців, чи можливо одразу після повернення на Україну подавати документи по запрошенню ще на 4 місяці?
  2. Яке запрошення необхідно показувати при виїзді з Польщі: те, на основі якого було подано на візу, чи те, що отримали вже тут від роботодавця на період з 04.08.по 30.09.?
  Наперед дуже вдячний за відповідь.

  Reply
  • 09.08.2015 at 8:54 дп
   Permalink

   Доброго дня, Vadim
   1. Стосовно «добирання» невикористаних днів перебування, то я не маю такої практики. Взагалі, правила кажуть, що згідно освядчення дозволяється працювати до 6 місяців протягом наступних 12 місяців, починаючи із першого дня в’їзду. Не можу нічого радити, й сам би із задоволенням отримав детальну консультацію.
   Зателефонуйте до консульства по цьому питанню, щоб отримати професійну консультаці. Я сам так завжди роблю
   2. Показувати потрібно вже нове освядченє, але при собі обов’язково тримайте перше на всяк випадок.

   Reply
   • 09.08.2015 at 10:08 дп
    Permalink

    Дякую за відповідь. З приводу 1го питання вже надіслав запит до візового центру. При отриманні відповіді поділюсь))
    І ще одне: в роботодавця будемо працювати 2 місяці, хочемо отримати запрошення від воеводи (роботодавець взагалі видає такі запрошення), але для нас видати не зможе, так як термін праці повинен бути не менше 3х місяців. Чи дійсно є такі вимоги про працю не менш 3х міс.для воєводського запрошення?

    Reply
    • 09.08.2015 at 11:03 дп
     Permalink

     Можливо йдеться не про дозвіл на працю («воєвудське запрошення»), а про вид на проживання (карта побиту). Там процедури дуже схожі, але для отримання карти побиту й справді потрібно надавати довідку про доходи в Польщі.
     Для отримання тільки ж самого дозволу на роботу, то нічого спеціального не потрібно. Ось про це трішки: http://sirko.org.ua/robota-v-polshi-part4/

     Reply
     • 12.08.2015 at 12:19 пп
      Permalink

      У мене схожа ситуація. Частину терміну роботи по освядченню пробула в Україні (візу ще очикую). При листуванні з польским кадровим агентством про це питання отримала відповідь від працівника агенства:
      Ваш куратор з польскої сторони попросив мене передати Вам інформацію про розірвання трудового договору на період Вашого перебування в Україні, коли вже всі документи будуть готові для виїзду в Польщу, з Вами підпишуть нові договора. Можна це зробити e-mailom

      Reply
 • 11.08.2015 at 5:38 пп
  Permalink

  Пане Сірко, дякую за попередню вичерпну відповідь))
  1.Хто володіє актуальною інформацією: скільки все-таки коштує страховий поліс на 180 днів(для польської національної візи візи на основі oswiadczenie) ?
  2.робоча національна віза є безкоштовною. А якщо її робити терміново, то яка її ціна?
  3.Чи правда, що на національну робочу візу(її відкриття) відбитків пальців не беруть?
  Наперед дякую
  З повагою

  Reply
  • 13.08.2015 at 9:39 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Лано
   1. Страховий поліс знайома зробила позавчора, і він обійшовся їй у 300 грн. На весні домогав знайомим робити документи, то заплатити по 360 грн за поліс.
   2. Зараз немає терміного виготовлення національних віз у консульстві, бо воний й так робляться 5 робочих днів.
   3. За відбитки ще нічого не знаю. Для вас то має якесь значення?

   Reply
   • 14.08.2015 at 6:20 пп
    Permalink

    Дякую за відповідь))Та ні, не має)))) Але якщо не треба робити — то зайвих відбитків теж залишати не потрібно))))

    Reply
 • 12.08.2015 at 2:13 пп
  Permalink

  Мені роблять «знайомі у знайомих» страховку на 180 днів за 200 грн. Сума показалась сумнівною, тому подзвонила до страхової фірми PZU з приводи цінової політики. Там сказали, що страховка коштує 952 грн, і вони відмовились від пакету «Економ», бо були претензій консульства до таких страховок, і як наслідок -відмова.
  Чи є так? Яка середня ціна страховки для освядчення?

  Reply
  • 13.08.2015 at 9:25 пп
   Permalink

   PZU взагалі ску…ся в плані цін. На весні допомогав хлопцям робити візи, то побалакавши із страховим агентом, вдалося не тільки взяти самий дешевший страховий поліс, але й отримати знижку. Кожному страховка обійшлася по 360 грн, не виходячи із стін візового центру.
   Є компанії, які пропонують страхові поліси ще дешевше, і все працює. Не бійтесь, головне — страхова компанія має бути акредитованою для видачі страхових полісів для закордонних поїздок.

   Reply
 • 12.08.2015 at 5:05 пп
  Permalink

  Доброго дня в мене коли я подавав документа на візу в кол центр забрали оригінал страхівки а примірник залишився а при видачі не відали чи це впливає на виїзд чи ні

  Reply
  • 13.08.2015 at 9:16 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Ігоре
   Взагалі, спостерігав, як польські прикордонники часом просять показати страховий поліс, тому варто таку річ мати біля себе на всяк випадок.
   Зайдіть до страхової компанії, де ви отримали поліс, і поясність ситуацію. ДУмаю, вам допоможуть її вирішити

   Reply
 • 14.08.2015 at 10:43 дп
  Permalink

  Доброго дня , скажіть будь ласка у мене закінчилась (11.08.2015 ) польська національна робоча віза 180\180,після її закінчення я можу відкрити таку саму візу, або 180\360,)чи брати добір днів(Всі 180 днів не використані) або річне воєводське запрошення?

  Reply
  • 14.08.2015 at 4:34 пп
   Permalink

   Після піврічної візи по освядченню, можна відразу робити тільки воєвудську.

   Reply
 • 14.08.2015 at 4:55 пп
  Permalink

  Шановний Сірко,
  скажіть, будь ласка, якщо у мене Oswiadczenie що да право працювати з 01.08.15 по 31.01.16 було видане 14.07.2015 на закордонний паспорт, термін дії якого закінчився 25.07.2015 Зараз у мене новий паспорт, проте я не знаю чи будуть проблеми при оформленні візи. Читав десь, що треба подавати Oswiadczenie, новий паспорт та старий, тоді проблем немає. Підкажіть щось суттєве, дуже дякую!

  Reply
 • 19.08.2015 at 12:12 дп
  Permalink

  Доброго дня!
  Підкажіть будь ласка, така ситуація: роботодавець зробив «освядчення» і вже вислав його, але забув поставити печатку свого підприємства (в ужонді пройшло), а чи пройде воно у консуляті і потім на кордоні? Чи буде відмова? Може знаєте схожу ситуацію?
  З повагою, Віталій

  Reply
  • 24.08.2015 at 10:45 дп
   Permalink

   Доброго дня, Віталію
   Взагалі, печатки фірми в Європі, то вже анахронізм, оскільки всі данні є по базах данних в електронному вигляді
   Якщо через ужонд пройшло, тоді не переймайтесь, все буде у вас добре )

   Reply
   • 24.08.2015 at 1:28 пп
    Permalink

    Дуже дякую за відповідь, пане Сірко!
    Та і я теж до такої думки схиляюся.
    Але…
    Щойно прийшла відповідь від візового центру примірно такого змісту: «згідно вимог консульства печатка має бути…», хоча така вимога тільки на сайті ППВА, нічого схожого на сайтах консульств не знайшов… Не знаю, мабуть буду «здаватись» як є, а там видно буде… Та ще зареєструватись проблема. :)

    Reply
 • 26.08.2015 at 11:40 дп
  Permalink

  Доброго дня!
  Отримала свою робочу візу на 180 днів. Маю таке питання: спочатку планувала поїхати з метою туризму на 1-2 тижні, але зараз хочу суто на закупи поїхати. Чи можуть бути на кордоні проблеми якщо я в один день туди і назад по цій візі буду їхати? Чи можуть потім її відмінити, скасувати чи слідуючу іншого виду, але в Польщу не видати?

  Reply
  • 27.08.2015 at 9:04 пп
   Permalink

   Доброго дня, Олю
   Ризикуєте таким чином отримати скасування візи, за нецільове використання.
   За один раз можуть не спитати, але якщо це робити систематично, то чекайте розмови із прикордонниками.

   Reply
   • 27.08.2015 at 9:38 пп
    Permalink

    Дякую за відповідь. Значить не буду ризикувати.

    Reply
 • 28.08.2015 at 1:04 пп
  Permalink

  Доброго дня, потрібне oswiadczenie , що треба мені робити?Дякую.

  Reply
 • 04.09.2015 at 8:54 пп
  Permalink

  Добрий вечір Сірко!
  Підкажіть будь ласка скільки коштує «oświadczenie o zamiarze powierzenia wykonywania pracy» я заплатив 100 євро+1000 грн за посилку TNT.На питання чому так дорого мені сказали,що мовляв це «освядченя» нові які почали видавати з травня місяця поточного року. В мене є підозри,що мене просто розвели((

  Reply
  • 04.09.2015 at 9:10 пп
   Permalink

   Paul, освядчення безкоштовне. А посередники беруть за нього хто скільки хоче, але майже 4000 грн. то вже занадто

   Reply
  • 04.09.2015 at 9:20 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Paul
   Пройдемося по цінах:
   — TNT бере 50$ за пересилку звичайного листа вагою до 200гр, і з Польщі такий лист гарантовано доходить за три доби. Зручно, спокійно, але не дешево;
   — Освядчення за 100Є — це дороговато… але хочу вас заспокоїти, що я часто зустрічав випадки, коли люди платили по 150Є за такий самий документ. Чув, також, що хлопці платили по 400$ за візи на основі освядчення із коридором на рік, і їм казали, що це РІЧНІ візи. Це «розвод», а у вашому випадку — ви трохи переплатили;

   Reply
 • 04.09.2015 at 9:35 пп
  Permalink

  Дякую за підтримку))) Просто це робив мій «так званий знайомий» і кому тепер вірити я просто в шоці(((
  Тобто на сьогоднішній день запрошення робляться безкоштовно,я правильно зрозумів????
  І ще одне питання!Підкажіть будь ласка скільки треба грошей на перший час для перебуванні в Польщі????

  Reply
  • 04.09.2015 at 9:52 пп
   Permalink

   Взагалі, будь-які «запрошення» являються безкоштовними для працівника, якщо у ньому зацікавлений працедавець.
   Освядчення для працедавця коштує тільки часу, який він витрачає на відвідування ужонду. Зезволення вже потребує оплати за розгляд у розмірі 100 зл (платить працедавець) + час на відвідування ужондів, але нормальні працедавці не беруть жодних оплат за «запрошення»
   Інша справа, коли ви не маєте зацікавленного працедавця, але потрібно їхати, тоді доводиться платити тим людям, які можуть такі «запрошення» робити.

   Стосовно грошей на перший час, то раджу запам»ятати просту формулу:
   мінімум — 1 середня зарплата країни, куди збираєтесь;
   оптимум — 2 середні платні країни, куди ви прямуєте;
   максимум — скільки не страшно )))))

   Reply
 • 04.09.2015 at 10:03 пп
  Permalink

  Дякую за цінну інформацію!

  Reply
 • 07.09.2015 at 5:35 пп
  Permalink

  Доброго дня! Можливо, хтось знає, чому, коли я телефоную на номери візового центру і, обираючи Вінницький округ, мені завжди кажуть, що немає вільних місць в Житомирі. Чому саме Житомир, якщо до цього округу відносяться ще Вінниця, Хмельницький і Чернівці? Дякую за відповідь!

  Reply
  • 07.09.2015 at 9:05 пп
   Permalink

   У який день ви телефонуете? У Вінницю записують щопонеділка з 8,30 год. У Хмельницький і Житомир в останній вівторок місяця

   Reply
   • 07.09.2015 at 9:06 пп
    Permalink

    Це я про запис на Карту поляка. Неуважно прочитав що питання про візовий центр було

    Reply
 • 08.09.2015 at 8:42 пп
  Permalink

  Добрий день. Вибачте за таке можливо просте запитання. Коли в мене закінчится робоча віза по освядченню,і я зроблю узгодження або карту побиту мені потрібно буде їхаті в Україну для оформлення на їхний основи візи? Чи можна залишатися в Польщі та далі працювати по цим документам? Спасибі.

  Reply
 • 09.09.2015 at 1:47 пп
  Permalink

  Доброго дня, ми з чоловіком працюємо в Польщі по піврічних візах категоріі D. Ці візи закінчуються через два місяці. Чоловік подав документи на отримання карти побуту, а я отримала зезволєніє на працю і повертаюсь в Украіну для відкриття візи 360/360. Підскажіть, будь ласка, які довідки я маю взяти в Польщі, щоб відкрити візу для доньки 15 р. для навчання та проживання в Польщі. Донька закінчила 9 класів на відмінно.

  Reply
 • 06.10.2015 at 10:33 дп
  Permalink

  Добрий день!
  У мене не стандартне питання. В моєї сестри відкрита зараз робоча віза і закінчується в листопаді, у Польщі вона працювала лише два місяці, так склалося що довелося повернутись. Я чула що можна подавати на робочу візу про невикористані дні, чи можливо це в випадку моєї сестри і як це правильно зробити?
  Дякую!

  Reply
  • 27.10.2015 at 11:40 дп
   Permalink

   Доброго дня, Тетяно.
   В мене була така ж ситуація, як у Вашої сестри. Я десь тут про це писав вже:
   В мене була віза тип D-05 (180/360). Отимав я її в жовтні 2014 р., але на роботу одразу не поїхав чекав відмашки від роботодавця, потім я сам поїхав в листопаді 2014 р. в Польщу намагався там сам щось знайти, але був не сезон тому повернувся. Отож перший в»їзд по цій візі в мене був 20 листопада (з цього моменту й почав рахуватись візовий коридор). А в квітні 2015 р. я поїхав вже на іншу роботу і пропрацював там 4 місяці, майже до самого кінця візи. В серпні повернувся в Україну і ситуація була така, що віза вже закінчилась, а на нову національну візу я не мав права подаватись раніше ніш 20 листопада 2015 р.. Тому і вирішив оформити візу на «невикористані робочі дні», про яку писав вище. І забігаючи на перед скажу, що все вийшло вдало.
   До візового центру я реєструвався через їхній сайт і обирав тип візи — Шенгенська (бо в мене там залишалось 60 днів невикористаних).
   Для отримання візи я подавав:
   1. Анкету таку як на шенгенську візу тільки мету поїздки вказував — праця
   2. 2 фотокартки,
   3. Паспорти (внутрішній та закордонний),
   4. Страховку,
   5. Освядчення (роботодавець перед від»їздом зробив нове),
   6. Довідку з Приватбанку про залишок грошей на моїй картці (там в мене щось близько 3,5 тис.грн. було)
   7. Виписку з Приватбанку про рух коштів по вищезгаданій картці за останні 3 місяці.
   Щодо п.6-7 то в банку треба просити щоб і на довідці і на виписці ставили «мокрі» печатки.
   8. Почитавши форуми вирішив взяти з собою оригінал документів про власність (це може бути документ на житло, на землю, чи техпаспорт на авто). В мене був державний акт на земельну ділянку в селі, то його і взяв.
   9. Оплата візового збору 35 євро. Платити його можна в гривнях по курсу, в самому візовому центрі.
   10. Оскільки віза шенгенська, то в візовому центрі мені довелось робити свої відбитки пальців, але процедура досить проста.
   Як результат, отримав шенгенську візу (тип С-05) на 60 днів. Скоро вона в мене вже закінчується, то буду знову подаватись на національну.

   Оскільки Ваша сестра відпрацювала лише 2 місяці, то їй можна подаватись не на шенгенську як я, а на національну на 4 місяці, а отже довідка з банку їй не потрібна і документи на власність теж не потрібні, а також 35 євро платити не треба. Але освядченння (запрошення на роботу) треба звичайно нове, зі свіжими датами.

   Reply
 • 27.10.2015 at 7:20 пп
  Permalink

  Доброго дня. Скажіть будь ласка я отримав робочу візу 180/360 чи можу я пересікти кордон через 2 місяці чи це треба зробити раніше?

  Reply
  • 27.10.2015 at 11:28 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Олександре
   Якщо ви перетинатимете кордно через 2-3 місяці після початку дії візи, то польські прикордонники обов’язково зажадають від вас додаткових доказів того, що працедавець продовжує на вас чекати. У такому разі потрібно мати або лист від працедавця із потрібним змістом, або ж просто оновити Освячення (запрошення).
   Крім того, ОБОВ’ЯЗКОВО звертайте увагу на ПЕРІОДИ ПРАЦІ (вказані в запрошені). По-за періодами праці вас не пропустять

   Reply
 • 28.10.2015 at 10:02 пп
  Permalink

  Я зараз маю просто візу а запрошення я буду мати через 2 місяці. Тому і виникло таке питання. Тобто я правильно розумію якщо я буду мати запрошення через два місяці то я спокійно перетну кордон? Дякую!!!!

  Reply
  • 29.10.2015 at 11:38 дп
   Permalink

   Якщо ви під діючу візу «освіжаєте» запрошення, то це цілком законна процедура.

   Reply
 • 30.10.2015 at 5:37 пп
  Permalink

  Добрий вечір. У мене така ситуація: з 14.12.14 по 08.04.15 працювала у Польщі офіційно, без проблем повернулася до дому.
  08.09.15 подавала документи на отримання Нац.візи за воєводським запрошенням 360/360, але так як у зезволенні була помилка у моєму прізвищі- відмовили.
  02.11.15 знову подаю документи з новим запрошенням від іншого роботодавця.
  Питання:
  1. Страховка не покриває вже термін нового запрошення. Варто оформити нову?
  2. ЯКІ ШАНСИ ОТРИМАТИ ВІЗУ???

  Reply
  • 31.10.2015 at 9:42 дп
   Permalink

   Доброго дня, Юліє
   1. Стаховка на річну візу хоч і робиться на якихось 7-14 днів, але «коридор» страховики часто роблять на пів-року, рік. Подивіться уважно, що написано у вашому страховому полісі, скорше всього, ви зможете використати цей страховий поліс по новій.
   2. Гарні у вас шанси, яки запрошення не «ліве» і там нема жодних помилок. Сам колись мав відмову у річній візі, бо не написав заяви на скасування попередньої (яка була дійсна ще 8 днів), але відразу після повторної подачій я отримам спокійно візу (документи подавав всі ті самі).
   Вам нема чого хвилюватися

   Reply
 • 31.10.2015 at 5:07 пп
  Permalink

  Дякую дуже. Ви мене трохи заспокоїли. Буду сподіватися на позитивний результат.

  Reply
 • 01.11.2015 at 7:34 пп
  Permalink

  Доброго вечора
  В мене є Польська робоча віза D відкрита 15.06.15 і до 28.12.15 то виходить 197 днів але можу перебувати 180 днів але я був 2 місяці в Польщі а пізніше 1 місяць на Україні а тепер знову в Польщі то я можу бути до 28 грудня чи мені потрібно вийхати з Польщі 11 грудня то є 180 днів чи то в мене коридор 17 днів?

  Reply
  • 02.11.2015 at 8:06 дп
   Permalink

   Доброго ранку
   А що написано в освядчені? Які там періоди праці?

   Reply
 • 02.11.2015 at 4:23 пп
  Permalink

  Якщо запрошення на роботу від 01,12,2015 на 6 місяців, то з якого числа необхідно відкривати візу і з яким терміном?

  Reply
  • 02.11.2015 at 11:44 пп
   Permalink

   Візу вам відкриють від 1.12.2015 на 180 днів, із урахуванням періодів праці. В будь-якому разі, дата виїзду повина співпадати із останнім днем, останнього періоду праці.

   Reply
 • 02.11.2015 at 9:32 пп
  Permalink

  1)від 15.06.15 до 10.11.12
  2)від 17.03.16до 15.04.16 такі періоди

  Reply
  • 02.11.2015 at 11:41 пп
   Permalink

   Тепер я геть заплутався…
   Періоди праці у вас вказані одні, а віза відкрита на інші дати. Як то можливо?

   Reply
 • 02.11.2015 at 9:57 пп
  Permalink

  я не зрозуміла,вибате, те що ви написали

  Reply
 • 03.11.2015 at 8:25 пп
  Permalink

  ну так пише і шо то я можу бути до 28 я ж не був всі дні в Польщі я можу перебувати 180 днів але я не розумію чого вона довша на 19 днів що це таке?

  Reply
  • 04.11.2015 at 6:00 пп
   Permalink

   Юріє, я геть нічого не розумію із ваших слів. Потрібно бачити цифри на паперах (віза та запрошення), щоб зв’язати все до купи. Пришліть фото із датами (без персональних даних) на мій імейл, і подумаємо разом. Моя пошта:[email protected]

   Reply
 • 05.11.2015 at 2:50 пп
  Permalink

  Доброго дня. Працювали з дружиною в Польщі по робочій візі 180/180. Відбули весь строк дії візи та подали документи на річне запрошення. Але так склалося що запрошення на 1рік нам так і не видали. Підскажіть, будь-ласка, через скільки часу після закінчення візи я маю право подавати на піврічне запрошення на працю?

  Reply
  • 05.11.2015 at 7:43 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Дмитре
   Наступну візу на 6 місяців ви зможете отримати не раніше, ніж через 12 місяців від моменту першого перетину кордону по діючій візі.
   А чому вам відмовили у воєвудському запрошенні? Підвів посередник?

   Reply
 • 05.11.2015 at 9:41 пп
  Permalink

  Дякую за відповідь. Нажаль польська фірма, через яку ми працювали, відповіла, що зараз немає вакансій і тому воєвудське запрошення нам не дадуть.

  Reply
 • 07.11.2015 at 1:17 дп
  Permalink

  Добрий вечір. У нас склалася така ситуація, що чоловік приїхав у Польщу по одному запрошенні, а тут на місці ми знайшли йому іншу роботу, де керівники в ужонді зробили йому інше запрошення до своєї фірми. Зараз має умову zlecenie. Чоловік відпрацював місяць. Чи може він зараз звільнитися без проблем і не бути притягнутим до відповідальності і працювати не офіційно в іншому місці? Дякую.

  Reply
  • 07.11.2015 at 11:39 дп
   Permalink

   Доброго дня, Олено
   Якщо в умові не вказано ніяких спеціальних зобов’язань, тоді працедавець нічого особливо не може вдіяти.
   На новому місці раджу «освіжити» освядчення, щоб не хвилюватися зайвий раз, адже у випадку, коли прийде інспекція праці, то працедавець, який використовує нелегальну працю, дістане кари на 3000 зл, а працівник — 1000 зл.
   Хоча, якщо бути максимально відвертим, ще до цих пір, в Польщі нема серйозного контролю за нелегальним виконанням праці, чим більшість нашого брата і користується.

   Reply
 • 07.11.2015 at 12:37 пп
  Permalink

  Дякую за інформацію) І одразу ще запитаю. Моя колежанка, будучи касиром не прокасувала товар на касі на невелику суму. Керівники подали документи в міліцію. Сказали, що за це вона повинна отримати мандат близько 500 злотих. Чи є вірогідність того, що її можуть депортувати? Дякую.

  Reply
  • 07.11.2015 at 1:19 пп
   Permalink

   Стосовно вашої коліжанки, то це вже питання до юристів, з таким мені не доводилося мати справу.

   Reply
 • 09.11.2015 at 9:04 пп
  Permalink

  Дай Боже всім ! Хочу зробити візу та поїхати до Польщі на роботу вперше . Така ситуація : сам , без посередників зареєструвався в коол центрі на подачу документів на 23.11.2015. зараз прошу знайомих щоб під цю дату + — зробили запрошення (за гроші ), знаю що віза буде робитись приблизно тиждень тобто приблизно 02.12.15. Питання : коли я маю виїзджати до Польщі ? , як що зразу , то чи зможу я без проблем повернутись на новорічні свята ? І друге : роботу зварювальником хочу шукати сам по приїзду в Польщу тобто не по запрошенню , з цим не буде ні яких проблем ? На перед дякую .

  Reply
  • 09.11.2015 at 11:59 пп
   Permalink

   Дай Боже й вам, Михайле.
   Їхати потрібно по тих коридорах, які будуть вказані у вас в запрошені. Часто періоди ділять на 2, по 3 місяці в кожному, часто є цілим періодом на 6 місяців, існують й інші комбінації.
   Бажано не сильно затримуватися із перетином кордону, після відкриття візи, оскільки у прикордонників можуть виникнути питання що до того, чи чекає вас працедавець. Два-три тижні ні в кого особливих питань не викличе, достатньо буде сказати, щоб вдома завершувалися справи.
   Повернутися на свята зможете, адже віза не зобов’язує сидіти в Польщі увесь час. Крім того, на новорічні свята ніде нема роботи, так що зможете спокійно на тиждень-другий поїхати до рідних.
   Якщо у вас на руках освядчення, то при знаходжженні нової роботи, вам реєструють свіже запрошення (зветься воно Oswiadczanie) під вашу візу, і цілком легально працюєте, нема ніяких складнощів.
   До речі, роботу можете шукати вже, використовуючи інтернет, таким чином збільшите свої шанси на швидке працевлаштування

   Reply
 • 12.11.2015 at 3:56 пп
  Permalink

  Дякую за відповідь , якщо я правильно зрозумів то в період цілого 6 місячного терміну я зможу будь коли повертатись до дому , тільки не дуже часто , наприклад через місяць-півтора (в Польщі) і на тижень- два (до дому) так ?

  Reply
  • 12.11.2015 at 11:08 пп
   Permalink

   ДЕсь так, але зазвичай ті, хто їде на заробітки, часто додому не їздять. Наприклад, я їздив раз на 3 місяці

   Reply
 • 16.11.2015 at 12:26 пп
  Permalink

  Скажіть будь ласка, я працюю в Польші по нац візі на пів року, чи маю я право поїхати чи полетіти в іншу країну шенген? На скільки я знаю, то можна! Просто в аеропорту не виникнуть питання?

  Reply
  • 16.11.2015 at 11:14 пп
   Permalink

   Так, ви можете подорожувати країнами шенгену, але майте на увазі, що у звязку із недавніми терактами в Парижі, зараз посилено прикордонний контроль, і до вас може бути маса питань.
   Але все цілком законно, боятися нема причин

   Reply
 • 16.11.2015 at 3:33 пп
  Permalink

  Доброго дня ! Скажіть будь ласка! Я з другом подав документи на малий прикордоний рух! Скільки часу треба чекати на відповідь? Посольстві конкретно нічого не сказала !

  Reply
  • 16.11.2015 at 11:05 пп
   Permalink

   Доброго вечора, ось цитата із сайт візового центру:
   Перший дозвіл видається мешканцеві прикордонної зони терміном дії на два роки, але не на довше, ніж на період дійсності паспорта. Натомість чергові дозволи видаються терміном дії на п´ять років, але не на довше, ніж на період дійсності паспорта, за умови, що заявник користувався попереднім дозволом згідно з положеннями Угоди.

   Відповідні органи видають дозвіл в можливо короткий термін, але не довший ніж 60 календарних днів від дати прийняття заяви разом з lдодатковими документами. У виняткових випадках цей період може бути продовжений до 90 календарних днів.

   Reply
 • 17.11.2015 at 1:16 дп
  Permalink

  Доброго дня!
  Спасибі за відповідь! Я так зрозумів, що краще спочатку зробити візу под любу вакансію, а потім шукати роботу, тому звернувся із запитанням до Вас, адже візи без запрошення не буде ( а Ваша рекламка про запрошення якісно і (не) дорого впала на очі ).

  Подскажіть будь ласка чи є така мультівіза категорії «D» на рік ( 360 днів) з перебуванням до 180 днів, як отримати саме її, і чи правда що по неї починає рахуватися строк з моменту перетину кордону, а як що виїхав з Польщі не використавши весь строк то він зберігається до наступного в»їзду в термін року

  І окремо хочу Вам сказати величезне СПАСИБО за цей сайт, завдяки якому я розглянув всерьоз і почав діяльність з працевлаштування за кордоном і вцьому він ( Ваш сайт) дуже допоміг мені та мабуть ще багатьом людям…

  Reply
  • 17.11.2015 at 2:03 дп
   Permalink

   Доброго ранку, Дмитре
   1. По-правильному, то роботодавець, зацікавлений у вашій роботі, виготовляє вам запрошення, по якому ви отримуєте візу. Але зараз у нас все перекрутилося, бо кожен хоче якомога швидше виїхати, а потім розбиратися із роботою та поточними задачами. Тому зараз найчастіше замовляють яке-завгодо запрошення, отримують візу, а потім шукають працедавця.
   2. Є такий вид візи, якраз про нього йдеться у статті, до якої ви залишили коментар. Вона має саме такі властивості, як ви описали, але це віза на пів-року, я такими зараз не займаюся. Тільки воєвудські, тільки на 365 днів

   Дякую й вам на доброму слові. Як будуть питання чи цікаві новини — пишіть, мені завжди цікаво поспілкуватися із своїми читачами

   Reply
 • 17.11.2015 at 11:10 пп
  Permalink

  ДОброго Всім вечора , в мене таке питання, сьогодні ми з чоловіком отримали такі очікуванні смс ( можете забрати візи) коли приїхали до візового центру , весь добрий настрій як рукою зняло,нам відмовили в візі,причиною назвали необгрунтована мета поїздки ,хоча до цього в цьому же візовому центрі весь пакет документів перевірили і сказали що все окей,також були в консула,так як не могли стати в чергу, і він бачив наші запрошення на роботу,теж нічого не сказав. Підскажіть любі друзі,що роботи ? Адже стільки витраченно сил та грошей. Дякую.

  Reply
  • 18.11.2015 at 8:54 дп
   Permalink

   Доброго ранку, Юліє
   У такому разі, вам ОБОВ’ЯЗКОВО потрібно завітати до консульства, та отримати детальну причину відмови. Можливо вистачить якось листа від працедавця, що він й справді чекає на вас, і будь-які зволікання принесуть йому збитки і т.д.
   Так чи інакше, звертайтесь до консульства, з’ясовуйте, що викликало сумніви у ваших документах, та подавайтесь по новій із тими ж документами, та додадковими, які будуть підтверджувати вашу ціль поїздки.

   Reply
   • 18.11.2015 at 2:12 пп
    Permalink

    Дякую за відповідь , дуже приємно що не залишили без уваги моє питання. Сьогодні були у консула ,сказав що наш роботодавець не викликає довіри ,запропонував подати апеляцію з підтверджуючими документами від роботодавця . Спробуємо ще так,але всі нас налаштовують на відмову . Підскажіть ще будь ласка таку річ,чи можливо повернути кошти за сервісний збір ? Чи повинні віддати документи в консульстві якщо відмовлять в апеляції. Дякую

    Reply
    • 18.11.2015 at 2:53 пп
     Permalink

     Добридень, Юліє
     Сервісний збір вам не повернуть, бо він побирається за роботу працівників ППВА, а не позитивне рішення розгляду вашої справи.
     Стосовно документів, то оригінал запрошення залишається завжди у вас, страховий поліс вимагайте назад, а паспорт ви вже маєте на руках із штампом.
     В будь-якому разі, пробуйте, якщо ваші запрошення чисті, і працедавець реальо працює та бере вас на роботу. Якщо ні, то зверніть увагу на цю вакансію: http://sirko.org.ua/skladalnik-energozberigayuchih-svitilnikiv/
     А ні, тоді пригляньтесь до цього повідомлення: http://sirko.org.ua/visa/

     Reply
     • 18.11.2015 at 3:59 пп
      Permalink

      Дякую Вам , приємно знати що є такі люди ,як Ви) Будьте здорові.

      Reply
 • 29.11.2015 at 9:25 дп
  Permalink

  добрий день ,підскажіть будь-ласка,маю прикордоннирух- 30 км карточку з Польшою,збираюся перетинати кордон на автомобілі. Є питання: який страховий поліс потрібний ( на автомобіль)і де його взяти?яка приблизно її ціна( страховка на авто в Україні є)? Кажуть що диветься таможня на колеса автомобіля, в мене всі 4 колеса всесезонки чи обовязково потрібня зимова резина і чи дивляться на залишок протектора? І ще питання чи колеса пловинні бути одинакові чи можна 2 на 2 ,тобто 2 всесезонки і 2 зимні? дякую!

  Reply
 • 02.12.2015 at 11:45 дп
  Permalink

  добрий день !було б добре ,як би ви пане Сірко розтлумачили таке :якщо у січні ,дасть Бог ,отримаю робочу візу180)360,по певному запрошенні,поїду до Польщі ,побуду там зо три місяці ,потім літо хочу пересидіти вдома,а на осінь ще на три місяці до Польщі ,то я так розумію ,що на другу поїздку потрібне нове запрошення?і чи це реально так зробити?

  Reply
  • 10.12.2015 at 11:46 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Олександре
   Спробуйте зробити запрошення під зручні для вас терміни, інакше доведеться «освіжати», тобто, виготовляти нове запрошення під діючу візу.

   Reply
 • 07.12.2015 at 6:22 пп
  Permalink

  Доброго вечора ! Скажіть будь ласка в мене національна віза відкрита з 17.08.15 — 06.01.16 на 143 дні , з них я використала 62 дні , чи можу я відкрити собі якусь візу , так як в рік я можу перебувати 180 днів ??? Дякую на перед)))

  Reply
  • 11.12.2015 at 12:19 дп
   Permalink

   Доброго вечора
   Так, ви можете відкрити візу на невикористані дні.

   Reply
    • 13.12.2015 at 2:22 дп
     Permalink

     А вам для яких цілей?

     Reply
 • 12.12.2015 at 1:32 дп
  Permalink

  Хочу виїхати в Україну на 10 днів , робоча віза до березня, чи зможу вїхати назад до Польші , роботу змінив ( через посередників )з попередньой не звільнявся , на другій не оформлений , освідчєнія ( визов ) не маю.

  Reply
  • 13.12.2015 at 2:21 дп
   Permalink

   Без освядчення назад в Польщу не пустять.
   Або рихтуйте нове освядчення, або не їдьте додому до закінчення візи.

   Reply
 • 15.12.2015 at 12:36 пп
  Permalink

  Доброго дня! Скажіть будь ласка, чи пропустять мене на кордоні з копією запрошення! Мій працедавець дав мені копію та сказав, що оригінал повинен залишатись у них!

  Reply
  • 03.01.2016 at 8:32 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Маріє
   Перетинати кордон можна тільки із ОРИГІНАЛОМ запрошення. Оригінал запрошення ЗАВЖДИ повинен знаходитись при вас.

   Reply
 • 16.12.2015 at 7:56 пп
  Permalink

  Доброго дня.Підкажіть будь-ласка,який строк дії запрошення(oswiadczenie)?(так як маю варіанти з працею вже після новорічніх свят),а запрошення видане 8.10.15.
  > На скільки я розумію дійсне воно три місяці з дати видачі,то крайній строк коли я можу потрапити до Польщі 8.01.16.
  > Підкажіть чи правильно я рахую,та чи не буде проблем на кордоні в останні дні дії запрошення.
  > Спасибі.

  Reply
 • 17.12.2015 at 8:33 пп
  Permalink

  Здраствуйте! Подскажите, в мае месяце этого года была открыта виза в Польшу на год (05.2015 до 05.2016), рабочая виза была открыта на 150 дней. Но сама виза до мая 2016 года, можна ли дальше открыть рабочую визу до мая 2016 года.

  Reply
 • 20.12.2015 at 12:19 дп
  Permalink

  Доброго вечора!
  Підкажіть будь ласка, чим грозить невикористання робочої візи? Хочу подавати на шопінг візу, а тут перша віза робоча національна не використана. Можуть тепер не видати шопінгову?

  Reply
  • 03.01.2016 at 8:26 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Ольго
   Нема жодних проблем із невикористанням робочої візи. Подавайтесь на шопінг візу, і не переймайтесь

   Reply
 • 05.01.2016 at 6:33 пп
  Permalink

  Доброго дня! В мене віза 180/180! Яку я можу робити візу по її закінченні? Чи потрібно чекати 6 місяців, щоб відкрити таку ж саму візу? Дякую.

  Reply
  • 17.01.2016 at 12:22 пп
   Permalink

   Доброго дня
   Або «воєвудську» або чекати 12 місяців від дати першого в’їзду

   Reply
 • 08.01.2016 at 6:41 пп
  Permalink

  Доброго дня! Дайте хто пораду на мою ситуацію. Через посередників у Вінниці маю дві відмови у консула Польщі. Хочу працювати в Польщі, але одні кажуть ,що вже безнадійно другі, що треба визов особисто з Польщі інші, щотреба міняти паспорт бо вже записали в «чорний список» чи щось таке. Хочу найти роботу за кордоном. Порадьте щось. Дякую.

  Reply
  • 17.01.2016 at 12:20 пп
   Permalink

   Доброго дня, Юра
   Все можливо, не потрібно втрачати надію
   Зміна паспорту вам навряд чи допоможе, тому шукайте роботу із реальним працедавцем, або ж якісне запрошення, яке не робиться «на потоці».
   Відмови частіше всього трапляються через те, що запрошення робляться від фірм, які штампують їх пачками

   Reply
 • 11.01.2016 at 1:32 пп
  Permalink

  Доброго дня!В мене робоча віза типу 180/180, праював 3 місяці приїхав додому на свята і ще кілька разів перетинав кордон з одноденним візитом. Перетинав кордон вчора і Польський прикордонник сказав, що зранку зв’яжуться(так як під час перетину була неділя) з роботодавцем чи Я прибув до нього…..якщо зранку мене не буде,то коли Я буду повертатись в мене будуть проблеми….Я в людини яка давала запрошення більше не працюю….В мене питання чи дійсно день пізніше після мого перетину можуть дзвонти до роботодавця?????Які наслідки такої ситуації????І варіанти виходу з такої ситуації?????

  Reply
  • 17.01.2016 at 12:14 пп
   Permalink

   Доброго дня, Володимире
   Я думаю, що ви вже зрозуміли: короткочасові візити до Польщі із робочою візою — це нецільове виристання документу, яке викликає у прикордонників багато запитань.
   Точно знаю, що польські прикордонники сумлінно виконують свою роботу. Є ймовірність, що він зателефонує до вашого працедавця і все з’ясує. У вашому випадку ліпше всього робити свіже запрошення і домовлятися, щоб людина із вказаним номером телефону на запрошенні чітко і зрозуміло могла повідомити, що ви працюєте у відповідній фірмі, якщо вас знову будуть перевіряти.

   Reply
 • 11.01.2016 at 2:07 пп
  Permalink

  Чи потрібно робити нове запрошення на час перебування щоб нормально повернутися додому????

  Reply
 • 11.01.2016 at 6:19 пп
  Permalink

  Добрий день.Якщо дозволите то в мене до Вас 2-а питання:
  1.Хочу оформити робочу візу до Польщі в лютому 2016 р.В мене є шенген Угорщини до серпня 2016 р.Чи не скасують мені шенген при оформленні робочої візи?
  2.Якщо мені нададуть робочу візу, а роботи по цьому запрошенню не буде,чи можу я працювати по цій візі в іншого роботодавця і які для цього необхідно буде оформити документи?

  Reply
  • 17.01.2016 at 12:08 пп
   Permalink

   Доброго дня, Тарасе
   1. Дозволяється мати одночасно дві діючі візи: шенген (туристичну, скажімо) та національну для роботи
   2. Якщо ви отримаєте візу на основі освядчення (на 6 місяців), то у нового працедавця ви повинні отримати всього лиш нове освядчення. Віза залишається та сама

   Reply
 • 20.01.2016 at 8:30 пп
  Permalink

  Добрий вечер. Скажіть будь-ласка, якщо мені відкрили польську робочу візу типу D,мульті
  на 180 днів з коридорами 90/90 виїхали 07.01.16 якщо пробути там всі 180 днів без коридорів, то при виїзді дадуть депортацію?

  Reply
 • 27.01.2016 at 10:29 пп
  Permalink

  Доброго вечора. Мене ось що цвкавить…моя віза 180 днів…запрошення потаких датах
  30.10.15 — 02.02.16
  20.04.16 -07.07.16.
  Я не виїжала, чи пропустять мене ще 29.01.16 чи потрібно чикати уже до квітня..???що робити в цьому випадку ?

  Reply
 • 28.01.2016 at 9:17 пп
  Permalink

  Добрий вечір!
  Пане Сірко, дякую за ваш блог! Ваша справа немарна, бо завдяки інформації, що ви для нас готуєте, багато простих українців уникли неприємностей, а інші мають шанс на достойну працю і життя! Якщо ваша ласка, може і мені підкажете, як знаєте. Маю піврічну візу кат. D, що закінчується 20.03.16. Але мушу повернутись на Україну в лютому. Хочу в березні- квітні спробувати річну візу відкрити по воєвудському, але паспорт закордонний закінчується 14.11.16. А враховуючи чергу до візового це ще мінус декілька місяців. Чи можна зараз зробити новий закордонний? І якщо так, то чи його дані вказувати при реєстрації у візовий і у воєвудському? Щось порадите?
  Ще таке: ви писали що по воєвудському візу отримати можна і на рік і на два. Це ще актуально? Як ви вважаєте, яка ціна такого зезволення.? Дякую за терпіння! )))

  Reply
 • 30.01.2016 at 6:31 пп
  Permalink

  доброго вечора!У нас склалась така ситуація,у мене помилка в запрошенні по даті народження все інше правильно:номер паспорта і дані.Як подавала документи в візовий центр сказала про цю помилку і написала заяву що до цього,Чи може відмовлено в візі?

  Reply
 • 01.02.2016 at 5:01 пп
  Permalink

  Доброго дня! Підкажіть будь ласка..в мене така ситуація: в закордонному паспорті стоїть шопінг річна віза (діє до кінця серпня 2016 р). Але в звязку з одруженням я поміняла прізвище в українському паспорті. Чи можу я виїжати за кордон з візою в паспорті на дівоче прізвище? Дякую!

  Reply
 • 01.02.2016 at 6:17 пп
  Permalink

  Добрый день скажите сколько месяцев действительно годовое приглашение от воеводы???Если на шесть месяцев действительное три месяца со дня выдачи.

  Reply
 • 04.02.2016 at 11:03 дп
  Permalink

  Добрий день. У мене робоча віза від 02-11-2015 до 16-08-16.дні перебування 180 днів. Що мені потрібно робити? У мене запрошення від 02-11-2015 до 31-01-2016 пізніше 01-03-2016 до 31-03-2016 пізніше 20-06-2016 до 16-08-2016.що мені робити? Порадьте будь-ласка. Дякую.

  Reply
 • 05.02.2016 at 9:57 дп
  Permalink

  Доброго дня! Перейду зразу до запитання: в освядчені вказані періоди праці: 01.03.2016-25.04.2016, 10.06.2016-15.07.2016, 01.09.2016-15.11.2016, тобто получається сумарно 168 днів перебування (праці) у Польщі. Тепер запитання:
  — При заповнені анкети я маю просити 168 днів (п.25) чи можу просити 180?
  Наперед вдячний за обґрунтовані відповіді.

  Reply
 • 18.02.2016 at 11:15 дп
  Permalink

  Доброго дня! В мене до Вас наступне питання: мені зробили робочу візу 180/360 вкінці листопада 2015 року. Перший раз я поїхала всього на 3 дні, наступного разу на 2 тижні. Нажаль лишитись надовше і знайти роботу не вдалось. В мене багато попередніх віз також національних студентських можливо 4-5.
  Чи варто мені ще раз їхати по ній чи переробити запрошення на нове?

  Reply
 • 29.02.2016 at 7:57 пп
  Permalink

  Доброго дня. У робочому запрошенні помилка в імені замість «OLGA» написано «OLHA». Чи можуть виникнути з цим проблеми на кордоні? Як пояснити прикордониикам ситуацію, адже серія паспорта та інші данні вірні.

  Reply
 • 12.03.2016 at 4:48 пп
  Permalink

  Доброго дня, Сірко!
  МАю відкриту візу з 05.03.16 по 03,03,17 з терміном перебування 180 днів.
  маю запрошення з такими датами
  03,03,16-30,04,16
  01,07,16-31,07,16
  01,10,16-01,11,16
  03,01,17-03,03,17
  Якщо я їду 15.03 , і в Польщі змінюю роботодавця одразу, то він має зробити мені інше освядчення припустим з 17.03 на 177 днів, щоб мені відбути 180 днів?
  Буду вдячна за відповідь.

  Reply
 • 17.03.2016 at 11:12 дп
  Permalink

  Якщо ви не використали всі дні перебування по національній робочій візі, то можна відкрити візу на залишок днів – шенген (до 90 днів) або національну. Також, скористатись невикористаними днями, можна просити повну 180-дневну візу раніше.
  В даному випадку дата з якої можна просити візу вираховується так:
  Дата першого в’їзду через рік мінус дні які залишились…це правда??? В мене коридор візи до 15 серпня, кількість невикористаних днів 100

  Reply
 • 25.03.2016 at 8:25 дп
  Permalink

  Доброго дня!
  маю таке питання:
  Отримав національну візу 180/360 15.12.2015 — 12.10.2016
  У запрошенні вказані дати
  15.12.2015 — 29.02.2016
  01.05.2016 — 30.06.2016
  01.09.2016 — 12.10.2016
  вїхав до польщі 14.02 і планую працювати до 10.08 в іншого роботодавця
  чи будуть перевіряти при виїзді з польщі запрошення,і які можуть бути наслідки того,що я працював в періоди невказані в запрошенні?

  Reply
  • 25.03.2016 at 4:17 пп
   Permalink

   На виїзді із Польщі необхідно пред»явити лише паспорт ( ну звичайно не перевищити кількість днів перебування і виїхати не пізніше дати до якої діє віза).

   Reply
   • 29.03.2016 at 8:35 дп
    Permalink

    Дякую за відповідь!
    іще цікавить таке питання:
    Хочу на Великдень поїхати додому виїхати 29.04 і повернутись 3.05.Чи може в прикордонників виникнути питання по тому що я прострочив періоди перебування по цьому запрошенні коли вїзджав 1 раз?

    Reply
    • 05.04.2016 at 9:06 дп
     Permalink

     Польських прикордоників буде цікавити щоб Ви в»їжджали у своєму робочому коридорі, хоча зі мою їхали і не у своїх коридорах і їх пропустили, лише в одному випадку телефонували до роботодавця щоб він підтвердив, що чекає на даного працівника. У Вас робочий коридор з 01.05. так що я думаю питань не повинно бути.

     Reply
 • 20.04.2016 at 9:54 дп
  Permalink

  Добрий день мені потрібно стати на чергу на польську робочу візу на початок травня з Житомерськай припискуй це можливо чи ні?

  Reply
 • 24.04.2016 at 6:55 пп
  Permalink

  чи можу я перебивати на території польші по робочі візі весь термін на який відкрита віза без виїзду в україну? Дякую!

  Reply
 • 15.05.2016 at 12:43 пп
  Permalink

  Добрий день . Зараз у нас на Україні проживає родич з молдавіі . Громадянство молдавіі біометричний паспорт у нього . Працювати хоче в Польщі. Чи можливо з України поїхати в Польшу на роботу громадянину Молдови?

  Reply
 • 27.05.2016 at 7:59 пп
  Permalink

  Доброго дня! Мене цікавить як обрати страховку?? буду робити національну робочу візу на 180 днів, мені запропонували в сервісному центрі 2 страховки по 90 днів за ціною 150грн за кожну; в іншому місці то за 180 днів 180 грн страховка компанії «провідна»; а в візовому центрі ціна близько 1000грн компанії «Київ …..» Підскажіть будь ласку яку краще обрати, можливо якісь інші компанії????

  Reply
 • 25.06.2016 at 11:38 пп
  Permalink

  Чи дійсний біометричний паспорт для виезда на работу в Польщу

  Reply
 • 01.07.2016 at 8:02 пп
  Permalink

  Dzien dobry! Przeprasze ale nie mam ukrainskoji klawiatury! Prosze pidkazaty jak zrobyty zaproszenia dla czleniw rodziny od pracownika jaki ma wizu d05 do pazdziernika. Dzienkue!

  Reply
 • 04.07.2016 at 10:31 пп
  Permalink

  Здравствуйте! Подскажите пожалуйста, если я оплатила сервисной сбор и зарегистрировалась на подачу документов в сентябре, а теперь мне нужно поехать раньше, я могу оплатить заново этот сбор чтобы стать на очередь раньше не аннулируя предвидящего?

  Reply
 • 07.07.2016 at 1:38 пп
  Permalink

  У меня возник вопрос: «Если подалась на рабочую карту в Чехию и очень долго жду,можно сделать одновременно себе польскую рабочую визу на пол года и поехать в Польшу или это запрещено?

  Reply
 • 18.07.2016 at 3:32 пп
  Permalink

  Доброго дня! В мене відкрита віза робоча 180/360 з 5.03.2016 по 13.02.2017, — з коридорами 1)5.03.2016-1.05.2016;
  2)10.07.2016-6.09.2016; 3)12.12.2016-13.02.2017. Я перебувала за кордоном 2 місяці з 25.03.2016 по 26.05.2016. Зараз 2 місяці вдома. Цих 2 місяці що я вдома мені не відраховуються з днів перебування? я можу поїхати за кордон ще на 120 днів?

  Reply
 • 19.07.2016 at 2:55 пп
  Permalink

  Доброго дня! У мене таке питання:
  У мене відкрита мультивіза Польші D 180 . Планувала їхати працевлаштовуватись , але у зв»язку з сімейними обставинами не поїхала. Чим це для мене грозить? ІІ використання обов»язкове? І взагалі як я її можу використати, щоб у подальшому у мене не було проблем з відкриттям віз.

  Reply
 • 21.07.2016 at 8:25 пп
  Permalink

  Доброго дня. у мене запетання я хочю дізнатись до якого чісла і місяця я можу перебувати на кордоні, вмене польска робочя віза мульт на 180 днів першиї рас я вїхала 20-01-16 і виїхала 17-04-16 і знову вїхала 14-07-16 підскажіть будьласка коли мені потрібно повернутеся на Ураїну категорія D.

  Reply
 • 01.08.2016 at 2:59 пп
  Permalink

  Добрий день, у мене таке питання. Я маю польську віду категорії D180\360 , відкритиа з 14.06.2016 по 03.03.2017, на даний час я 15.06.2016 перетнула Венгерський кордон. І якщо я повернуся назад в Україну через 6 місяців , то я неотримаю депортацію,оскільки є перебівала на територій шенген зони більше 90 днів. Як зробити правельно, порадьте. дякую.

  Reply
 • 28.08.2016 at 1:55 дп
  Permalink

  Доброго дня. у мене питання таке, маю дійсну Польську студентську нац.візу D11 (видана на 163 дні, залишилось 155 днів), яким чином маю право поїхти, на приклад в Німеччину, працювати на постійній основі (в Німеччині)?

  Reply
  • 28.08.2016 at 8:55 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Дмитре
   Студентська віза не дає вам права працювати навіть в Польщі (окрім канікул), а тим більше в Німеччині

   Reply
 • 02.09.2016 at 6:52 пп
  Permalink

  Доброго дня в мене була робоча віза на 132 дня D 05,запрошення було на пів року,перебувала в польщі 103 дні,чи можу я робити візу на невикористані дні?І як рахуються невикористані дні по візі чи по запрошенню?

  Reply
 • 05.09.2016 at 3:24 пп
  Permalink

  Доброго дня. Скажіть, як можна в німеччині працювати по польській візі типу Д. Чи це легально взагалі. Дякую

  Reply
  • 05.09.2016 at 10:23 пп
   Permalink

   Доброго вечора
   Цілковито і визначено — незаконно.
   Якщо вам розказують про якийсь лізинг — це брехня. Польська робоча віза дозволяє працювати тільки і виключно в Польщі

   Reply
 • 07.09.2016 at 7:56 дп
  Permalink

  Доброго дня.
  Підкажіть будь-ласка, в мене віза типу Д до польщі, від 06.09.16 по 03.03.17, чи можу я в березні подати ще документи на візу, бо я чув що ні і мені прийдеться чекати до вересня 2017 року. І чи можна візу продовжувати в самій польщі. Дякую.

  Reply
 • 14.09.2016 at 4:21 пп
  Permalink

  Доброго дня! У мене таке питання:
  У мене відкрита мультивіза Польші D 180 . Планував їхати працевлаштовуватись , але у зв»язку з сімейними обставинами не поїхав. Чим це для мене грозить? ІІ використання обов»язкове? І взагалі як я її можу використати, щоб у подальшому у мене не було проблем з відкриттям віз.

  Reply
  • 14.09.2016 at 5:36 пп
   Permalink

   Доброго дня, Василю
   Будьте спокійні, вам не обов’язково використовувати візу, проблем не буде. Сам проходив цю ситуацію, і спеціально консультувався в консульстві по цьому питанню.
   Що ви можете зробити з вашою візою я не знаю, бо не знаю всіх подробиць. Надасте більш детальну інформацію, тоді зможу проконсультувати грунтовніше.

   Reply
 • 14.09.2016 at 9:17 пп
  Permalink

  віза типу D mult 180 днів .з 05,09,16 до 24,08,17р. в запрошенні розписані три каридори. тепер не виходить виїхати .
  чи можна виїхати в березні 2017р.

  Reply
  • 14.09.2016 at 9:55 пп
   Permalink

   Можете спробувати їхати по цьому освядченю, можете зробити нове під потрібні вам коридори

   Reply
 • 02.10.2016 at 6:57 пп
  Permalink

  Добрий день!
  Приїхавши в Польщу по освядченню від фірми (віза D)не працювала там, бо знайшла нового працедавця ,який зразу дав умову о праці, зараз я там працюю і на початку листопада подаватиму на карту тимчасового побиту . питання: Чи повинна була я повідомити кудись про зміну роботодавця? адже віза робоча і я маю умову о праці — значить легально перебуваю і працюю. Чи не буде в мене проблем і питань з боку ужонду про таку зміну працедавця? Дякую)

  Reply
 • 03.10.2016 at 12:56 дп
  Permalink

  Добрий вечір, допоможіть будь- ласка розібратись у питанні дат виконання праці, що вказані в освядченні. Вказані такі дати
  01.09.2016-31.10.2016
  06.02.2016-13.04.2017
  05.06.2017-25.07.2017
  Віза у мене відкрита від 1-го жовтня, але у зв’язку з деякими обставинами я можу виїхати тільки на початку листопада. Чи можу я покинути країну у цей період, чи потрібно чекати до наступного періоду виконання праці? Дякую.

  Reply
  • 21.11.2016 at 1:06 пп
   Permalink

   Мене також дуже цікаве це питання. Якщо моє хтось ласку, поясніть будь ласка.

   Reply
 • 07.11.2016 at 8:03 пп
  Permalink

  Доброго дня. В мене така ситуація. Я в Польщі по воєводському запрошенні працюю не на тій фірмі де звідки саме запрошення. Чи виникнуть в мене проблеми на кордоні при перетині. Чи можливе таке що запрошення чи візу можуть анулювати хоча після свят планую знову їхати до Польщі по тій візі і тим запрошенням. Відпишіть. Дякую. До нового року хочу приїхати на Україну

  Reply
 • 07.12.2016 at 9:16 пп
  Permalink

  СкажІть будь ласка чи можу зробочою візою до Польщі по запрошені, виїхати після нового року. У зв’язку змін правил 1.01.2017

  Reply
 • 15.12.2016 at 11:29 пп
  Permalink

  Доброго дня!
  Зробила реєстрацію в візовий центр. Зробила машинальну помилку в імені, замість VIKTORIIA написала VICTORIIA.
  Чи потрібно переробити реєстрацію, чи така помилка допускається?

  Reply

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *