Робоча віза в Польщу на 180 днів

запрошення на робочу візу в польщі

Згідно Розпорядження міністра праці і соціальної політики від 20 липня 2011 року щодо випадків, у яких призначення виконання праці іноземцем на території Республіки Польща допускається без необхідності отримувати дозвіл на працевлаштування, працедавець має заповнити бланк Декларації про намір працевлаштувати громадянина Республіки Білорусь, Республіки Грузія, Республіки Молдова, Росії та Україні (далі — Oswiadczenie).

Далі заповнений бланк подається до місцевого Управління праці (Urzad pracy) для реєстрації. Це все робиться за одне відвідування, хоча часом треба зайти наступного дня, щоб забрати зареєстрований бланк, та надіслати його вам. Так діє спрощена система працевлаштування іноземнців із України, Білорусії, Грузії, Молдови та Росії. Все дуже просто.

За допомогою пошти або кур’єрської служби, працедавець надсилає вам оригінал Oswiadczenia. Скажу відразу, що я користувався послугами TNT, бо нашій пошті довіряти не доводиться. Потім ви реєструєтеся на сайті secure.e-konsulat.gov.pl, вибираєте найближчу дату для відвідування консульства, заповнюєте анкету на отримання національної візи типу D (боятися не варто, там нема нічого складного, у наступній статті я розкажу і покажу як то робиться).

Після підтвердження правильності і правдивості уведеної до анкети інформації, формується документ, який ви можете роздрукувати на принтері, вклеїти фотографію та прийти із ним до консуляту. Крім того, вам буде потрібний страховий поліс, який буде покривати ваші витрати у разі нещасного випадку чи лікування.Вартість страхового полісу на пів-року становить біля 200-250 грн. 

Отже, ви маєте на руках Oswiadczenie, роздрукований бланк заяви на отримання національної візи, страховий поліс і призначену дату для подачі документів. Все, чекаєте вказаної дати, йдете до консуляту у нормальному вигляді (у шортах мене одного разу не пустили) із заздалегідь вимкнутим мобільним телефоном, без зброї та будь-яких колюче-ріжучих предметів.

Обов’язково захопіть із собою ручку, коректор, додаткові вирізані фото 3х4, клей, папку або файл. Після подачі всіх документів, ви отримуєте папірець-рахунок для оплати візового збору, оплачуєте візовий збір у вказаному банку і зберігаєте квитанцію про сплату.

На час написання статті, консульства Республіки Польща, побирали оплату за рогляд документів, який зветься візовим збором. Починаючи з вересня 2013, було скасовано візовий збір для довготривалих національних віз. Йдеться про візи тривалістю перебування від 180 до 360 днів.

Звільнення від оплати не стосується шенген-віз.

На цьому ваша місія закінчується. Свою роботу роблять працівники консульства, які на протязі 5 робочих днів розглядають ваші документи та приймають рішення про видачу візи. Якщо не було допущено помилок і вся інформація була правдивою, то ви отримуєте візу типу D 180/360. Це означає, що ви маєте право на перебування на території Республіки Польща до 180 днів протягом дійсності візи (звичайно — один рік від моменту отримання)

Тепер стисло, підводячи підсумок всьому вище написаному. Документи, які вимагаються для звернення за національною візою D :

  • Проїзний документ (закордонний паспорт);
  • Заповнена і підписана візова анкета;
  • Біометричний знімок (знімок 3х4 як на паспорт);
  • Візова оплата (не побираєть в разі довгострокової візи);
  • Страховий поліс;
  •  Додаткові документи, які підтверджують:
    — мету в’їзду (Oswiadczenie);
    — факт, що заявник має достатньо коштів, для покриття витрат, пов’язаних із в’їздом, перебуванням і виїздом з території Польщі (просто вказуєте в анкеті, що маєте гроші у вигляді кредитної карти та готівки);
    — необхідність перебування на території Польщі понад 90 днів впродовж піврічного терміну (вказано в Oswiadczeni).

Тип і кількість додаткових документів може відрізнятися в залежності відконсульської установи; в зв’язку з цим раджу безпосередньо зв’язатися з відповідною консульською установою для отримання повної інформації щодо додаткових документів, необхідних для складення візової анкети. Перелік взято на : https://secure.e-konsulat.gov.pl/

У наступній статті, буде розглядатися процес виготовлення Zezwolenia na prace та виготовлення національної польської візи типу D 360/360

————————————————————————————

Если вы начинаете бизнес в сфере розничной торговли продуктами питания, то вам никак не обойтись без точных товарных весов. Конечно, можно купить дорогую зарубежную модель или какую-нибудь произведенную в Китае, но это крайности.  Товарные весы Dneproves — это отличное соотношение цены и качества, и что немаловажно — поддержка отечественного производителя.

369 thoughts on “Робоча віза в Польщу на 180 днів

  • 20.12.2015 at 12:19 дп
    Permalink

    Доброго вечора!
    Підкажіть будь ласка, чим грозить невикористання робочої візи? Хочу подавати на шопінг візу, а тут перша віза робоча національна не використана. Можуть тепер не видати шопінгову?

    Reply
    • 03.01.2016 at 8:26 пп
      Permalink

      Доброго вечора, Ольго
      Нема жодних проблем із невикористанням робочої візи. Подавайтесь на шопінг візу, і не переймайтесь

      Reply
  • 17.12.2015 at 8:33 пп
    Permalink

    Здраствуйте! Подскажите, в мае месяце этого года была открыта виза в Польшу на год (05.2015 до 05.2016), рабочая виза была открыта на 150 дней. Но сама виза до мая 2016 года, можна ли дальше открыть рабочую визу до мая 2016 года.

    Reply
  • 16.12.2015 at 7:56 пп
    Permalink

    Доброго дня.Підкажіть будь-ласка,який строк дії запрошення(oswiadczenie)?(так як маю варіанти з працею вже після новорічніх свят),а запрошення видане 8.10.15.
    > На скільки я розумію дійсне воно три місяці з дати видачі,то крайній строк коли я можу потрапити до Польщі 8.01.16.
    > Підкажіть чи правильно я рахую,та чи не буде проблем на кордоні в останні дні дії запрошення.
    > Спасибі.

    Reply
  • 15.12.2015 at 12:36 пп
    Permalink

    Доброго дня! Скажіть будь ласка, чи пропустять мене на кордоні з копією запрошення! Мій працедавець дав мені копію та сказав, що оригінал повинен залишатись у них!

    Reply
    • 03.01.2016 at 8:32 пп
      Permalink

      Доброго вечора, Маріє
      Перетинати кордон можна тільки із ОРИГІНАЛОМ запрошення. Оригінал запрошення ЗАВЖДИ повинен знаходитись при вас.

      Reply
  • 12.12.2015 at 1:32 дп
    Permalink

    Хочу виїхати в Україну на 10 днів , робоча віза до березня, чи зможу вїхати назад до Польші , роботу змінив ( через посередників )з попередньой не звільнявся , на другій не оформлений , освідчєнія ( визов ) не маю.

    Reply
    • 13.12.2015 at 2:21 дп
      Permalink

      Без освядчення назад в Польщу не пустять.
      Або рихтуйте нове освядчення, або не їдьте додому до закінчення візи.

      Reply
  • 07.12.2015 at 6:22 пп
    Permalink

    Доброго вечора ! Скажіть будь ласка в мене національна віза відкрита з 17.08.15 — 06.01.16 на 143 дні , з них я використала 62 дні , чи можу я відкрити собі якусь візу , так як в рік я можу перебувати 180 днів ??? Дякую на перед)))

    Reply
    • 11.12.2015 at 12:19 дп
      Permalink

      Доброго вечора
      Так, ви можете відкрити візу на невикористані дні.

      Reply
        • 13.12.2015 at 2:22 дп
          Permalink

          А вам для яких цілей?

          Reply
  • 02.12.2015 at 11:45 дп
    Permalink

    добрий день !було б добре ,як би ви пане Сірко розтлумачили таке :якщо у січні ,дасть Бог ,отримаю робочу візу180)360,по певному запрошенні,поїду до Польщі ,побуду там зо три місяці ,потім літо хочу пересидіти вдома,а на осінь ще на три місяці до Польщі ,то я так розумію ,що на другу поїздку потрібне нове запрошення?і чи це реально так зробити?

    Reply
    • 10.12.2015 at 11:46 пп
      Permalink

      Доброго вечора, Олександре
      Спробуйте зробити запрошення під зручні для вас терміни, інакше доведеться «освіжати», тобто, виготовляти нове запрошення під діючу візу.

      Reply
  • 29.11.2015 at 9:25 дп
    Permalink

    добрий день ,підскажіть будь-ласка,маю прикордоннирух- 30 км карточку з Польшою,збираюся перетинати кордон на автомобілі. Є питання: який страховий поліс потрібний ( на автомобіль)і де його взяти?яка приблизно її ціна( страховка на авто в Україні є)? Кажуть що диветься таможня на колеса автомобіля, в мене всі 4 колеса всесезонки чи обовязково потрібня зимова резина і чи дивляться на залишок протектора? І ще питання чи колеса пловинні бути одинакові чи можна 2 на 2 ,тобто 2 всесезонки і 2 зимні? дякую!

    Reply
  • 17.11.2015 at 11:10 пп
    Permalink

    ДОброго Всім вечора , в мене таке питання, сьогодні ми з чоловіком отримали такі очікуванні смс ( можете забрати візи) коли приїхали до візового центру , весь добрий настрій як рукою зняло,нам відмовили в візі,причиною назвали необгрунтована мета поїздки ,хоча до цього в цьому же візовому центрі весь пакет документів перевірили і сказали що все окей,також були в консула,так як не могли стати в чергу, і він бачив наші запрошення на роботу,теж нічого не сказав. Підскажіть любі друзі,що роботи ? Адже стільки витраченно сил та грошей. Дякую.

    Reply
    • 18.11.2015 at 8:54 дп
      Permalink

      Доброго ранку, Юліє
      У такому разі, вам ОБОВ’ЯЗКОВО потрібно завітати до консульства, та отримати детальну причину відмови. Можливо вистачить якось листа від працедавця, що він й справді чекає на вас, і будь-які зволікання принесуть йому збитки і т.д.
      Так чи інакше, звертайтесь до консульства, з’ясовуйте, що викликало сумніви у ваших документах, та подавайтесь по новій із тими ж документами, та додадковими, які будуть підтверджувати вашу ціль поїздки.

      Reply
      • 18.11.2015 at 2:12 пп
        Permalink

        Дякую за відповідь , дуже приємно що не залишили без уваги моє питання. Сьогодні були у консула ,сказав що наш роботодавець не викликає довіри ,запропонував подати апеляцію з підтверджуючими документами від роботодавця . Спробуємо ще так,але всі нас налаштовують на відмову . Підскажіть ще будь ласка таку річ,чи можливо повернути кошти за сервісний збір ? Чи повинні віддати документи в консульстві якщо відмовлять в апеляції. Дякую

        Reply
        • 18.11.2015 at 2:53 пп
          Permalink

          Добридень, Юліє
          Сервісний збір вам не повернуть, бо він побирається за роботу працівників ППВА, а не позитивне рішення розгляду вашої справи.
          Стосовно документів, то оригінал запрошення залишається завжди у вас, страховий поліс вимагайте назад, а паспорт ви вже маєте на руках із штампом.
          В будь-якому разі, пробуйте, якщо ваші запрошення чисті, і працедавець реальо працює та бере вас на роботу. Якщо ні, то зверніть увагу на цю вакансію: http://sirko.org.ua/skladalnik-energozberigayuchih-svitilnikiv/
          А ні, тоді пригляньтесь до цього повідомлення: http://sirko.org.ua/visa/

          Reply
          • 18.11.2015 at 3:59 пп
            Permalink

            Дякую Вам , приємно знати що є такі люди ,як Ви) Будьте здорові.

  • 17.11.2015 at 1:16 дп
    Permalink

    Доброго дня!
    Спасибі за відповідь! Я так зрозумів, що краще спочатку зробити візу под любу вакансію, а потім шукати роботу, тому звернувся із запитанням до Вас, адже візи без запрошення не буде ( а Ваша рекламка про запрошення якісно і (не) дорого впала на очі ).

    Подскажіть будь ласка чи є така мультівіза категорії «D» на рік ( 360 днів) з перебуванням до 180 днів, як отримати саме її, і чи правда що по неї починає рахуватися строк з моменту перетину кордону, а як що виїхав з Польщі не використавши весь строк то він зберігається до наступного в»їзду в термін року

    І окремо хочу Вам сказати величезне СПАСИБО за цей сайт, завдяки якому я розглянув всерьоз і почав діяльність з працевлаштування за кордоном і вцьому він ( Ваш сайт) дуже допоміг мені та мабуть ще багатьом людям…

    Reply
    • 17.11.2015 at 2:03 дп
      Permalink

      Доброго ранку, Дмитре
      1. По-правильному, то роботодавець, зацікавлений у вашій роботі, виготовляє вам запрошення, по якому ви отримуєте візу. Але зараз у нас все перекрутилося, бо кожен хоче якомога швидше виїхати, а потім розбиратися із роботою та поточними задачами. Тому зараз найчастіше замовляють яке-завгодо запрошення, отримують візу, а потім шукають працедавця.
      2. Є такий вид візи, якраз про нього йдеться у статті, до якої ви залишили коментар. Вона має саме такі властивості, як ви описали, але це віза на пів-року, я такими зараз не займаюся. Тільки воєвудські, тільки на 365 днів

      Дякую й вам на доброму слові. Як будуть питання чи цікаві новини — пишіть, мені завжди цікаво поспілкуватися із своїми читачами

      Reply
  • 16.11.2015 at 3:33 пп
    Permalink

    Доброго дня ! Скажіть будь ласка! Я з другом подав документи на малий прикордоний рух! Скільки часу треба чекати на відповідь? Посольстві конкретно нічого не сказала !

    Reply
    • 16.11.2015 at 11:05 пп
      Permalink

      Доброго вечора, ось цитата із сайт візового центру:
      Перший дозвіл видається мешканцеві прикордонної зони терміном дії на два роки, але не на довше, ніж на період дійсності паспорта. Натомість чергові дозволи видаються терміном дії на п´ять років, але не на довше, ніж на період дійсності паспорта, за умови, що заявник користувався попереднім дозволом згідно з положеннями Угоди.

      Відповідні органи видають дозвіл в можливо короткий термін, але не довший ніж 60 календарних днів від дати прийняття заяви разом з lдодатковими документами. У виняткових випадках цей період може бути продовжений до 90 календарних днів.

      Reply
  • 16.11.2015 at 12:26 пп
    Permalink

    Скажіть будь ласка, я працюю в Польші по нац візі на пів року, чи маю я право поїхати чи полетіти в іншу країну шенген? На скільки я знаю, то можна! Просто в аеропорту не виникнуть питання?

    Reply
    • 16.11.2015 at 11:14 пп
      Permalink

      Так, ви можете подорожувати країнами шенгену, але майте на увазі, що у звязку із недавніми терактами в Парижі, зараз посилено прикордонний контроль, і до вас може бути маса питань.
      Але все цілком законно, боятися нема причин

      Reply
  • 12.11.2015 at 3:56 пп
    Permalink

    Дякую за відповідь , якщо я правильно зрозумів то в період цілого 6 місячного терміну я зможу будь коли повертатись до дому , тільки не дуже часто , наприклад через місяць-півтора (в Польщі) і на тижень- два (до дому) так ?

    Reply
    • 12.11.2015 at 11:08 пп
      Permalink

      ДЕсь так, але зазвичай ті, хто їде на заробітки, часто додому не їздять. Наприклад, я їздив раз на 3 місяці

      Reply
  • 09.11.2015 at 9:04 пп
    Permalink

    Дай Боже всім ! Хочу зробити візу та поїхати до Польщі на роботу вперше . Така ситуація : сам , без посередників зареєструвався в коол центрі на подачу документів на 23.11.2015. зараз прошу знайомих щоб під цю дату + — зробили запрошення (за гроші ), знаю що віза буде робитись приблизно тиждень тобто приблизно 02.12.15. Питання : коли я маю виїзджати до Польщі ? , як що зразу , то чи зможу я без проблем повернутись на новорічні свята ? І друге : роботу зварювальником хочу шукати сам по приїзду в Польщу тобто не по запрошенню , з цим не буде ні яких проблем ? На перед дякую .

    Reply
    • 09.11.2015 at 11:59 пп
      Permalink

      Дай Боже й вам, Михайле.
      Їхати потрібно по тих коридорах, які будуть вказані у вас в запрошені. Часто періоди ділять на 2, по 3 місяці в кожному, часто є цілим періодом на 6 місяців, існують й інші комбінації.
      Бажано не сильно затримуватися із перетином кордону, після відкриття візи, оскільки у прикордонників можуть виникнути питання що до того, чи чекає вас працедавець. Два-три тижні ні в кого особливих питань не викличе, достатньо буде сказати, щоб вдома завершувалися справи.
      Повернутися на свята зможете, адже віза не зобов’язує сидіти в Польщі увесь час. Крім того, на новорічні свята ніде нема роботи, так що зможете спокійно на тиждень-другий поїхати до рідних.
      Якщо у вас на руках освядчення, то при знаходжженні нової роботи, вам реєструють свіже запрошення (зветься воно Oswiadczanie) під вашу візу, і цілком легально працюєте, нема ніяких складнощів.
      До речі, роботу можете шукати вже, використовуючи інтернет, таким чином збільшите свої шанси на швидке працевлаштування

      Reply
  • 07.11.2015 at 12:37 пп
    Permalink

    Дякую за інформацію) І одразу ще запитаю. Моя колежанка, будучи касиром не прокасувала товар на касі на невелику суму. Керівники подали документи в міліцію. Сказали, що за це вона повинна отримати мандат близько 500 злотих. Чи є вірогідність того, що її можуть депортувати? Дякую.

    Reply
    • 07.11.2015 at 1:19 пп
      Permalink

      Стосовно вашої коліжанки, то це вже питання до юристів, з таким мені не доводилося мати справу.

      Reply
  • 07.11.2015 at 1:17 дп
    Permalink

    Добрий вечір. У нас склалася така ситуація, що чоловік приїхав у Польщу по одному запрошенні, а тут на місці ми знайшли йому іншу роботу, де керівники в ужонді зробили йому інше запрошення до своєї фірми. Зараз має умову zlecenie. Чоловік відпрацював місяць. Чи може він зараз звільнитися без проблем і не бути притягнутим до відповідальності і працювати не офіційно в іншому місці? Дякую.

    Reply
    • 07.11.2015 at 11:39 дп
      Permalink

      Доброго дня, Олено
      Якщо в умові не вказано ніяких спеціальних зобов’язань, тоді працедавець нічого особливо не може вдіяти.
      На новому місці раджу «освіжити» освядчення, щоб не хвилюватися зайвий раз, адже у випадку, коли прийде інспекція праці, то працедавець, який використовує нелегальну працю, дістане кари на 3000 зл, а працівник — 1000 зл.
      Хоча, якщо бути максимально відвертим, ще до цих пір, в Польщі нема серйозного контролю за нелегальним виконанням праці, чим більшість нашого брата і користується.

      Reply
  • 05.11.2015 at 9:41 пп
    Permalink

    Дякую за відповідь. Нажаль польська фірма, через яку ми працювали, відповіла, що зараз немає вакансій і тому воєвудське запрошення нам не дадуть.

    Reply
  • 05.11.2015 at 2:50 пп
    Permalink

    Доброго дня. Працювали з дружиною в Польщі по робочій візі 180/180. Відбули весь строк дії візи та подали документи на річне запрошення. Але так склалося що запрошення на 1рік нам так і не видали. Підскажіть, будь-ласка, через скільки часу після закінчення візи я маю право подавати на піврічне запрошення на працю?

    Reply
    • 05.11.2015 at 7:43 пп
      Permalink

      Доброго вечора, Дмитре
      Наступну візу на 6 місяців ви зможете отримати не раніше, ніж через 12 місяців від моменту першого перетину кордону по діючій візі.
      А чому вам відмовили у воєвудському запрошенні? Підвів посередник?

      Reply
  • 03.11.2015 at 8:25 пп
    Permalink

    ну так пише і шо то я можу бути до 28 я ж не був всі дні в Польщі я можу перебувати 180 днів але я не розумію чого вона довша на 19 днів що це таке?

    Reply
    • 04.11.2015 at 6:00 пп
      Permalink

      Юріє, я геть нічого не розумію із ваших слів. Потрібно бачити цифри на паперах (віза та запрошення), щоб зв’язати все до купи. Пришліть фото із датами (без персональних даних) на мій імейл, і подумаємо разом. Моя пошта:[email protected]

      Reply
  • 02.11.2015 at 9:57 пп
    Permalink

    я не зрозуміла,вибате, те що ви написали

    Reply
  • 02.11.2015 at 9:32 пп
    Permalink

    1)від 15.06.15 до 10.11.12
    2)від 17.03.16до 15.04.16 такі періоди

    Reply
    • 02.11.2015 at 11:41 пп
      Permalink

      Тепер я геть заплутався…
      Періоди праці у вас вказані одні, а віза відкрита на інші дати. Як то можливо?

      Reply
  • 02.11.2015 at 4:23 пп
    Permalink

    Якщо запрошення на роботу від 01,12,2015 на 6 місяців, то з якого числа необхідно відкривати візу і з яким терміном?

    Reply
    • 02.11.2015 at 11:44 пп
      Permalink

      Візу вам відкриють від 1.12.2015 на 180 днів, із урахуванням періодів праці. В будь-якому разі, дата виїзду повина співпадати із останнім днем, останнього періоду праці.

      Reply
  • 01.11.2015 at 7:34 пп
    Permalink

    Доброго вечора
    В мене є Польська робоча віза D відкрита 15.06.15 і до 28.12.15 то виходить 197 днів але можу перебувати 180 днів але я був 2 місяці в Польщі а пізніше 1 місяць на Україні а тепер знову в Польщі то я можу бути до 28 грудня чи мені потрібно вийхати з Польщі 11 грудня то є 180 днів чи то в мене коридор 17 днів?

    Reply
    • 02.11.2015 at 8:06 дп
      Permalink

      Доброго ранку
      А що написано в освядчені? Які там періоди праці?

      Reply
  • 31.10.2015 at 5:07 пп
    Permalink

    Дякую дуже. Ви мене трохи заспокоїли. Буду сподіватися на позитивний результат.

    Reply
  • 30.10.2015 at 5:37 пп
    Permalink

    Добрий вечір. У мене така ситуація: з 14.12.14 по 08.04.15 працювала у Польщі офіційно, без проблем повернулася до дому.
    08.09.15 подавала документи на отримання Нац.візи за воєводським запрошенням 360/360, але так як у зезволенні була помилка у моєму прізвищі- відмовили.
    02.11.15 знову подаю документи з новим запрошенням від іншого роботодавця.
    Питання:
    1. Страховка не покриває вже термін нового запрошення. Варто оформити нову?
    2. ЯКІ ШАНСИ ОТРИМАТИ ВІЗУ???

    Reply
    • 31.10.2015 at 9:42 дп
      Permalink

      Доброго дня, Юліє
      1. Стаховка на річну візу хоч і робиться на якихось 7-14 днів, але «коридор» страховики часто роблять на пів-року, рік. Подивіться уважно, що написано у вашому страховому полісі, скорше всього, ви зможете використати цей страховий поліс по новій.
      2. Гарні у вас шанси, яки запрошення не «ліве» і там нема жодних помилок. Сам колись мав відмову у річній візі, бо не написав заяви на скасування попередньої (яка була дійсна ще 8 днів), але відразу після повторної подачій я отримам спокійно візу (документи подавав всі ті самі).
      Вам нема чого хвилюватися

      Reply
  • 28.10.2015 at 10:02 пп
    Permalink

    Я зараз маю просто візу а запрошення я буду мати через 2 місяці. Тому і виникло таке питання. Тобто я правильно розумію якщо я буду мати запрошення через два місяці то я спокійно перетну кордон? Дякую!!!!

    Reply
    • 29.10.2015 at 11:38 дп
      Permalink

      Якщо ви під діючу візу «освіжаєте» запрошення, то це цілком законна процедура.

      Reply
  • 27.10.2015 at 7:20 пп
    Permalink

    Доброго дня. Скажіть будь ласка я отримав робочу візу 180/360 чи можу я пересікти кордон через 2 місяці чи це треба зробити раніше?

    Reply
    • 27.10.2015 at 11:28 пп
      Permalink

      Доброго вечора, Олександре
      Якщо ви перетинатимете кордно через 2-3 місяці після початку дії візи, то польські прикордонники обов’язково зажадають від вас додаткових доказів того, що працедавець продовжує на вас чекати. У такому разі потрібно мати або лист від працедавця із потрібним змістом, або ж просто оновити Освячення (запрошення).
      Крім того, ОБОВ’ЯЗКОВО звертайте увагу на ПЕРІОДИ ПРАЦІ (вказані в запрошені). По-за періодами праці вас не пропустять

      Reply
  • 06.10.2015 at 10:33 дп
    Permalink

    Добрий день!
    У мене не стандартне питання. В моєї сестри відкрита зараз робоча віза і закінчується в листопаді, у Польщі вона працювала лише два місяці, так склалося що довелося повернутись. Я чула що можна подавати на робочу візу про невикористані дні, чи можливо це в випадку моєї сестри і як це правильно зробити?
    Дякую!

    Reply
    • 27.10.2015 at 11:40 дп
      Permalink

      Доброго дня, Тетяно.
      В мене була така ж ситуація, як у Вашої сестри. Я десь тут про це писав вже:
      В мене була віза тип D-05 (180/360). Отимав я її в жовтні 2014 р., але на роботу одразу не поїхав чекав відмашки від роботодавця, потім я сам поїхав в листопаді 2014 р. в Польщу намагався там сам щось знайти, але був не сезон тому повернувся. Отож перший в»їзд по цій візі в мене був 20 листопада (з цього моменту й почав рахуватись візовий коридор). А в квітні 2015 р. я поїхав вже на іншу роботу і пропрацював там 4 місяці, майже до самого кінця візи. В серпні повернувся в Україну і ситуація була така, що віза вже закінчилась, а на нову національну візу я не мав права подаватись раніше ніш 20 листопада 2015 р.. Тому і вирішив оформити візу на «невикористані робочі дні», про яку писав вище. І забігаючи на перед скажу, що все вийшло вдало.
      До візового центру я реєструвався через їхній сайт і обирав тип візи — Шенгенська (бо в мене там залишалось 60 днів невикористаних).
      Для отримання візи я подавав:
      1. Анкету таку як на шенгенську візу тільки мету поїздки вказував — праця
      2. 2 фотокартки,
      3. Паспорти (внутрішній та закордонний),
      4. Страховку,
      5. Освядчення (роботодавець перед від»їздом зробив нове),
      6. Довідку з Приватбанку про залишок грошей на моїй картці (там в мене щось близько 3,5 тис.грн. було)
      7. Виписку з Приватбанку про рух коштів по вищезгаданій картці за останні 3 місяці.
      Щодо п.6-7 то в банку треба просити щоб і на довідці і на виписці ставили «мокрі» печатки.
      8. Почитавши форуми вирішив взяти з собою оригінал документів про власність (це може бути документ на житло, на землю, чи техпаспорт на авто). В мене був державний акт на земельну ділянку в селі, то його і взяв.
      9. Оплата візового збору 35 євро. Платити його можна в гривнях по курсу, в самому візовому центрі.
      10. Оскільки віза шенгенська, то в візовому центрі мені довелось робити свої відбитки пальців, але процедура досить проста.
      Як результат, отримав шенгенську візу (тип С-05) на 60 днів. Скоро вона в мене вже закінчується, то буду знову подаватись на національну.

      Оскільки Ваша сестра відпрацювала лише 2 місяці, то їй можна подаватись не на шенгенську як я, а на національну на 4 місяці, а отже довідка з банку їй не потрібна і документи на власність теж не потрібні, а також 35 євро платити не треба. Але освядченння (запрошення на роботу) треба звичайно нове, зі свіжими датами.

      Reply
  • 09.09.2015 at 1:47 пп
    Permalink

    Доброго дня, ми з чоловіком працюємо в Польщі по піврічних візах категоріі D. Ці візи закінчуються через два місяці. Чоловік подав документи на отримання карти побуту, а я отримала зезволєніє на працю і повертаюсь в Украіну для відкриття візи 360/360. Підскажіть, будь ласка, які довідки я маю взяти в Польщі, щоб відкрити візу для доньки 15 р. для навчання та проживання в Польщі. Донька закінчила 9 класів на відмінно.

    Reply
  • 08.09.2015 at 8:42 пп
    Permalink

    Добрий день. Вибачте за таке можливо просте запитання. Коли в мене закінчится робоча віза по освядченню,і я зроблю узгодження або карту побиту мені потрібно буде їхаті в Україну для оформлення на їхний основи візи? Чи можна залишатися в Польщі та далі працювати по цим документам? Спасибі.

    Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *