Вид на проживання в Польщі. Karta czasowego pobytu.

Поставлена мета: Робота в Польщі без посередників  — виконана. Ви настільки зацікавили працедавця, що він зробив для вас Zezwolenie na prace строком аж на 3 роки, але візу ви зробили тільки на 1 рік.  Як бути, коли наближатиметься завершення строку дійсності візи? Саме тоді стане у пригоді Karta czasowego pobytu, яка свідчитиме про дозвіл на тимчасове проживання на території Польщі.

Більш звична назва для нас назва цього явища- вид на тимчасове проживання. Karta czasowego pobytu спочатку видається на один рік, з можливістю подальшого подовження строком до 2 років. Складати документи потрібно до Urzedu wojewodskiego не пізніше ніж за 45 днів до закінчення дійсної візи, в інакшому разі, доведеться очікувати рішення про видачу карти за межами Польщі.

Отже, отримання Karty czasowego pobytu під час перебування в Польщі дає  можливість легалізувати своє перебування в країні, без виїзду до України.

Найперше, що вам треба зробити, аби дізнатися які папери вам потрібно мати — це піти до місцевого Urzedu wojewodskiego, запитатися де знаходиться відділ у справах іноземців, який займається оформленням документів для дозволу на тимчасове проживання. Там сидять дуже любязні люди, які мало того, що розкажуть що і до чого, так ще й дадуть всі бланки необхідні для заповнення на отримання Karty czasowego pobytu (правда, тільки один екземпляр, який потрібно розможити до 4 примірників). Серед усіх паперів буде навіть пам’ятка для іноземців про всі необхідні дії, написана українською, російською та польською мовами.
З усього переліку документів, які потрібні для отримання Karty czasowego pobytu, найбільше клопоту виникає із наступними:

 • Zaswiadczenie o niekaralnosci (довідка про відсутність/наявність судимості)
  Ця довідка береться в органах МВС України по місцю прописки, виготовляється протягом 1-2 тижнів, вартість біля 50-100 грн;
 • Zaswiadczenie o niezaleganiu z podatkami (довідка про відсутність податкових зобов’язань)
  Дану довідку отримуєте в ДПІ України (податковій) також по місцю приписки;
 • Akt urodzenia Cudzoziemca (ваше свідоцтво про народження).

Нічого особливого в тих паперах нема, але свідоцтво про народження із собою за кордон ніхто не бере, а всі довідки дійсні не більше 2 тижнів, тому виникає потреба персонального візиту до вказаних органів в Україні. Щоб уникнути незапланованої поїздки додому, раджу відразу брати із собою Свідоцтво про народження і зробити нотаріально завірене Генеральне доручення на когось із родичів чи друзів в Україні, кому ви довіряє і хто буде мати бажання ходити до міліції та податкової служби.

Але може так трапитися, що з якоїсь причини ви не зробили генерального доручення, а їхати додому теж не виходить. Як мені пояснили в Urzadzie wojewodskim, ці дві довідки у разі труднощів із виготовленням можна не подавати, а написати на місці гарантійний лист, що ви не маєте судимостей та податкових зобов’язань в Україні.

Всі документи українською мовою вам потрібно перекласти у акредитованого перекладача на польску, загальна вартість перекладу всіх паперів буде складати від 150 до 200 злотих (залежить від кількості паперів та ціни самого перекладача).

Вартість розгляду паперів на Karty czasowego pobytu становить 340 злотих,  при позитивному виснову, доведеться заплатити за карту ще 50 злотих.

Повний виказ документів для отримання Karty czasowego pobytu польскою мовою. http://www.algier.polemb.net/index.php?document=92

За умови безперервного володіня Karta czasowego pobytu на протязі трьох років і за додаткових умов, ви можете претендувати на Kartu stalego pobytu (вид на постійне проживання або ПМЖ)

Хочу відразу оговорити, що це окремий випадок в отриманні Karty czasowego pobytu, тому як існують інші не описані в данній статті способи легалізації свого перебування  на території Польщі.

Наступна стаття буде присвячена тому, як виглядає CV та list motywacyjny.

————————————————

Молочница на 34 неделе беременности — очень опасна, так как инфекция может нанести вред плоду, поэтому врачи рекомендуют избавится до этого времени от всех болезней половых органов. Кроме того, стоит воздержатся от секса во избежание повторного инфицирования.

57 thoughts on “Вид на проживання в Польщі. Karta czasowego pobytu

 • 05.09.2016 о 8:45 пп
  Постійне посилання

  Доброго дня, пане Сірко.
  В мене є віза від воєвуди, дійсна ще до червня 2017, хочу подавати на карту тимчасового побуту. Мене цікавить, чи можу я після подачі документів їхати на Україну. Чи скасовується моя віза на час виготовлення карти?

  Відповіcти
  • 05.09.2016 о 9:41 пп
   Постійне посилання

   Доброго вечора, Тарасе
   На час розгляду справи на карту побиту, віза не анульовується.
   Але стосовно покатушок в Україну і назад, ліпше питати працівників ужонду. Наприклад, в де-яких країнах Європи потрібно перебувати за межами країни.

   Відповіcти
 • 24.06.2016 о 6:59 пп
  Постійне посилання

  Доброго дня! Терміново потребую допомоги! Буду дуже вдячна! Вже подала документи на карту тимчасового побиту, їх прийняли, але тільки не підійшл виписка з приватбанку про мій рахунок(800злотих). Не розумію в чому проблема і як вона має виглядати?

  Тепер маю новий рахунок в польському банку і хочу скинути всі гроші туди (800 злотих) і принести роздруковку з банку про мій рахунок. Чи підійде їм така квитанція?

  Будь ласка допоможіть, бо маю тільки 2 дні на те, щоб донести цей документ.

  Відповіcти
 • 24.06.2016 о 6:57 пп
  Постійне посилання

  Доброго дня! Терміново потребую допомоги! Буду дуже вдячна! Вже подала документи на карту тимчасового побиту, їх прийняли, але тільки не підійшл виписка з приватбанку про мій рахунок(800). Не розумію в чому проблема і як вона має виглядати?

  Тепер маю новий рахунок в бнку і хочу скинути всі гроші туди (800 злотих) і принести роздруковку з банку про мій рахунок. Чи підійде їм така квитанція?

  Будь ласка допоможіть, бо маю тільки 2 дні на те, щоб донести цей документ.

  Відповіcти
 • 20.06.2016 о 2:59 пп
  Постійне посилання

  Доброго дня. Працюю на польській фірмі далекобійником, рейси в осноному по Німеччині, Голандії. Подав на карту тимчасового побиту, скоро закінчується віза, але карта ще не готова. Скажіть, будь ласка,чи зможу я працювати якщо закінчується віза, а карта ще не готова?
  Наперед дякую.

  Відповіcти
 • 20.06.2016 о 12:07 пп
  Постійне посилання

  Доброго дня! Яким чином мені виїхати назад до Польщі на роботу, карту побуту вже готова! Який тип візи краще обрати чи піти на прийом до консульства щоб консул відкрив мені короткострокову візу?

  Відповіcти
 • 26.05.2016 о 8:16 пп
  Постійне посилання

  Доброго дня. Скажіть будьласка, якщо я отримав КП від одного роботодавця і мені з ним не подорозі я хочу працювати або в іншій країні наприклад Німеччині або у іншого роботодавця, як тоді це впливає на КП? Вона за кимось закріплена чи ні, як в такому випадку з податками якщо я наприклад місяць або два в пошуку роботи? Дуже дякую

  Відповіcти
 • 22.04.2016 о 3:14 пп
  Постійне посилання

  Добрий день.
  Моя дочка з 2010 року навчається, проживає і останні два роки працює в Польщі. Роботодавець за своєю ініціативою зробив їй карту тимчасового перебування на два роки до вересня 2016 року.
  Все було прекрасно до того часу, поки її роботодавець не почав зловживати алкоголем і тепер виганяє її з роботи. Дочка подала резюме на сайти і шукає оперативно іншу роботу. Так, як він сам не хоче її звільняти (я так зрозуміла, що в цьому випадку він повинен буде виплатити їй компенсацію), він агресивно до неї відноситься і змушує звільнитися самій. Якщо вона звільнитися, то карта побиту скасовується?
  Вона вчитися в університеті на магістратурі заочно — їй можна тільки буде по візі знаходитися в країні чи можна якимось чином продовжити карту побиту чи зробити нову на навчання?
  Порадьте щось, будь ласка. Наперед вдячна.

  Відповіcти
 • 13.03.2016 о 1:43 пп
  Постійне посилання

  Добрий день.підкажіть я маю карту часового побиту.на який срок я маю право перебувати на Украіні? Говорять три місяці.це правда?

  Відповіcти
 • 04.01.2016 о 9:26 пп
  Постійне посилання

  Доброго вечора підкажіть будласка чоловік чикає на карту побиту але сталася ситуація і він мусів виїхати на Україну як він може зараз повернутися на зад яку візу потрібно робити щоб вона не вплинула на карту

  Відповіcти
 • 17.11.2015 о 4:49 пп
  Постійне посилання

  доброго вечора!скажіть будь ласка,якщо я маю карту побиту на рік (dostep do rynku pracy)в Польші,чи можна по ній,(і на який термін можна) їхати в інші країни(конкретно Англія),до знайомих в гості?

  Відповіcти
 • 16.11.2015 о 6:59 пп
  Постійне посилання

  Доброго дня. Я зарас в очікувані на карту тимчасового побуту. Дицизія дає змогу поїхати на Україну і якщо так то на скільки часу?

  Відповіcти
  • 16.11.2015 о 10:59 пп
   Постійне посилання

   Доброго вечора
   Карту побиту, згідно закону, потрібно отримувати особисто. Якщо ви виїдете, то без додаткових документів вже заїхати не зможете (буде потрібна якась віза), тому ліпше очікувати карту побиту в Польщі.

   Відповіcти
 • 03.11.2015 о 10:22 пп
  Постійне посилання

  Доброго вечора. Якщо мій чоловік має карту поляка і планує робити карту побуту. Чи тоді на основі його документів я теж можу зробити карту тимчасового побуту?

  Відповіcти
  • 04.11.2015 о 6:10 пп
   Постійне посилання

   Доброго вечора, Світлано
   Члени сім’ї іноземця, який мешкає в Польщі, можуть з ним возз’єднатися в Польщі, отримуючи дозвіл на тимчасове проживання, якщо він сам має в Польщі:
   — дозвіл на постійне проживання або дозвіл на проживання довгострокового резидента ЄС;
   — статус біженця, додатковий захист або дозвіл на проживання з гуманітарних міркувань;
   вже не менше двох років дозвіл не тимчасове проживання, при чому останній дозвіл був виданий на термін не менше, ніж на один рік;
   — дозвіл на тимчасове проживання, виданий з метою проведення наукових досліджень;
   — Блакитну карту ЄС (дозвіл на роботу за фахом, що вимагає високої кваліфікації).
   Важливо: Іноземець, що мешкає в Польщі на підставі візи, не може возз’єднатися зі своєю сім’єю тільки на тій підставі, що він має право на проживання в Польщі. Члени сім’ї іноземця, що мешкає в Польщі на підставі візи, можуть клопотати про отримання польської візи на загальних підставах.

   Відповіcти
 • 22.10.2015 о 1:05 дп
  Постійне посилання

  Доброї ночі пане Сірко. Мене цікавить чи можу я зробити карту побиту на основі польського походження, якщо мій дідусь був поляком, але нажаль свідоцтво про народження втрачене, єдиний документ, який я зміг знайти, це довідка з архіву, де дійсно вказано, що мій дідусь поляк. Чи можна на основі цього докумету зробити карту побиту. Дякую. Чекаю на відповідь.

  Відповіcти
  • 22.10.2015 о 12:12 пп
   Постійне посилання

   Доброго дня, Володимире
   На основі документів про польське походження можливо виготовити КАРТУ ПОЛЯКА, а тоді на основі карти поляка отримати карту побиту.
   Бо що таке карта побиту? Це документ, який підтверджує ваше право на проживання в Польщі. Основою може бути робота, шлюб, польське коріння. На кожен із цих випадків, існує свій документ, на основі якого робиться карта побиту.
   Тому, беріть довідку, вчіть польску мову, історію, культуру і традиції та записуйтесь на співбесіду до консула.

   Відповіcти
 • 11.10.2015 о 3:59 пп
  Постійне посилання

  Доброго дня, пане Сірко! В мене наступне питання: Якщо я матиму КТП чи можу я влаштуватися на іншу роботу і незалежати від свого першого роботодавця який допомагав мені у відкриті її. Чи потрібно буде мені переробляти її на їншій роботі, коли я поміняю місце проживання. Також цікаво чи на карті тимчасового побуту вказується фірма роботодавець? Бо чутків серед колег безліч)) Дякую Вам за допомогу, саме завдяки Вашому блозі я з березня в Польщі)

  Відповіcти
  • 15.11.2016 о 12:04 дп
   Постійне посилання

   Так, прийдеться переробляти. Вся процедура у нового роботодавця — по новій. І до отримання децизії по новій карті не зможете працювати офіційно в Польщі. Також не пізніше ніж за 15 днів від дня звільнення маєте написати лист в ужонд, який вам видав карту, що ви звільнились та шукаєте роботу. На пошуки роботи та подачу документів на нову карту маєте МІСЯЦЬ ВІД ДАТИ ЗВІЛЬНЕННЯ! Врахуйте також, щоб подати на карту у нового роботодавця вам необхідна буде опінія старости, документ що «немаєє охочого поляка на те місце роботи що ви претендуєте», а без цього документу можна обійтися, пропрацювавши в даного роботодавця не менш як три місяці. Робиться опінія старости в межах 3-х тижнів, от і рахуйте. Ніяка фірма на карті не вказується, лише напис — доступ до ринку праці.

   Відповіcти
 • 09.10.2015 о 6:23 пп
  Постійне посилання

  Добрий вечір! Віза моя закінчилась у вересні. Я подав документи на тимчасову карту побиту і маю в паспорті штамп про подачу документів. Зараз знаходжусь в Польщі, чекаю на карту, але виникли обставини що потрібно на три дні в Німеччину поїхати і повернутися до Польщі. Чи можу я покидати територію Польщі в даний момент і перебувати в зоні Шенгену?

  Відповіcти
  • 10.10.2015 о 4:05 пп
   Постійне посилання

   Доброго дня, Віталію
   З такими питаннями краще зверніться до працівників ужонду, бо із свого досвіду знаю, що в аеропорту паспорт не перевіряють, але був випадок, коли поляки попросили показати чи є у мене віза. Віза була дійсною, і все обійшлося.
   А ще мені відомо, що на час розгляду документів про вид на проживання (йдеться про Швецію), забороняється покидати країну до моменту отримання рішення.

   Відповіcти
 • 21.09.2015 о 12:03 дп
  Постійне посилання

  Доброго вечора) я отримав карту часового побиту на 3 роки бо працювив але за певних обставин прийшлося залишити польщу на 4 міс і тепер незнаю чи моя карта ще важна? Якщо у Вас є якась інформація поділіця будьласка)))

  Відповіcти
  • 28.09.2015 о 10:42 пп
   Постійне посилання

   Доброго вечора, Григоріє
   Наскільки мені відомо, то карта побиту не втрачає дійсності, якщо ви перебуваєте за межами Польщі не більше 6 місяців на рік.

   Відповіcти
 • 30.07.2015 о 11:30 пп
  Постійне посилання

  Доброї ночі.
  Скажіть, будь ласка, як можна отримати корту побиту, якщо всі документи вже подано на неї і печатка стоїть в паспорті, але через проблеми із здоров’ям довелось повернутись на Україну? Візу із такою печаткою відмовляються відкривати.
  Буду вдячна за консультацію.

  Відповіcти
 • 02.06.2015 о 1:17 пп
  Постійне посилання

  Доброго дня! Підкажіть будь ласка, мій чоловік отримав КСП, чи можу я отримати її також? Які документи для цього потрібні!Буду дуже вдячна за відповідь!

  Відповіcти
 • 10.05.2015 о 7:35 пп
  Постійне посилання

  Добрий день, Сірко!Велике спасибі вам за поради і згаяний час.Завдяки вашим порадам мій чоловік працює зараз у Польші по своїй професії-автомалярем, має непогану зарплатню у 12 злотих на годину та ввічливого і порядного працедавця. Наразі маю таке запитання. Зараз він працює по візі, яку отримав на підставі освядчення. Чи можна надалі зробити карту часового побуту, оминаючи візу на підставі запрошення від воєводи?.Дякую. Оксана, дружина Вадима.

  Відповіcти
 • 21.03.2015 о 11:57 дп
  Постійне посилання

  Доброго дня! У мене питання стосовно карти сталого побуту. Якщо в мене є КП,то чи потрібно проходити якусь співбесіду на отримання КСП? І чи можна працювати в Польщі,лише по штампі,поставленому в уряді,про взяття документів на КСП.Дякую

  Відповіcти
  • 21.03.2015 о 2:46 пп
   Постійне посилання

   Доброго дня, Софіє
   Мої знайомі із КП отримали КСП в Польщі без усяких співпбесід, лише подавши пакет необхідних документів.
   КП передбачає можливість роботи в Польщі без обов’язкого отримання дозволу на працю.

   Відповіcти
 • 12.03.2015 о 8:09 пп
  Постійне посилання

  доброго вечора. Хтів вас запитати я працював в польщі і подавав документи на карту побиту, а ле за певних умов мені не вдалося її получити і я написав заяву на повернення коштів. Довго чекати повернення коштів? підскажете

  Відповіcти
  • 13.03.2015 о 12:22 дп
   Постійне посилання

   Доброго вечора, Олександре
   Ніколи не мав справи із поверненням коштів від уряду Польщі.

   Відповіcти
 • 09.02.2015 о 11:35 дп
  Постійне посилання

  Випадково вдалося знайти потрібну інформацію українською, залишу тут посилання, можливо комусь стане у нагоді

  http://migrant.info.pl/dozvil-na-timchasove-prozhivannja-dlja-chleniv-simji-inozemcja-scho-meshkaje-v-polschi.html

  Особисто мене зацікавив пункт про «блакинту карту ЄС», якщо вдастся її оформити то буде супер

  Відповіcти
 • 08.02.2015 о 7:06 пп
  Постійне посилання

  Доброго дня,
  Пане Сірко, підкажіть будь ласка чи карта тимчасового побиту дає право надсилати запрошення для оформлення гостьової візи для члена сімї?

  Скоро планую виїхати працювати до Польщі, та буду змушена знаходитися там довгий час. Робота офіційна, документи будуть в порядку. Але ніде не можу знайти інформацію чи є змога забрати з собою чоловіка, та як це можна зробити.

  Є звісно варіанти купити запрошення на роботу та зробити національну візу, але хочеться дізнатися чи є інші легальні можливості для воззєднання сімї. Справжню роботу в Польщі для нього поки що не вдалося знайти

  Гарно дякую!

  Відповіcти
  • 08.02.2015 о 7:48 пп
   Постійне посилання

   Доброго вечора, Маріанно
   Ваша карта побиту дозволяє вам робити документи для воз’єднання сім’ї за виконання певних умов. Детальніше польською тут: http://www.poznan.uw.gov.pl/polaczenie-z-rodzina
   Ось головне:

   Zezwolenia na pobyt czasowy w celu połączenia się z rodziną udziela się cudzoziemcowi, jeżeli spełnia łącznie następujące warunki:

   — Przybywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub przebywa na tym terytorium w celu połączenia się z rodziną i jest członkiem rodziny cudzoziemca zamieszkującego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, co najmniej przez okres 2 lat na podstawie kolejnych zezwoleń na pobyt czasowy, w tym bezpośrednio przed złożeniem wniosku o udzielenie mu zezwolenia na pobyt czasowy dla członka rodziny – na podstawie zezwolenia udzielonego mu na okres pobytu nie krótszy niż 1 rok.

   Відповіcти
   • 08.02.2015 о 8:36 пп
    Постійне посилання

    Дуже дякую за допомогу, я не володію польською, тому навряд чи змогла б знайти цю інформацію самостійно.
    Звісно перспектива чекати аж два роки не радує …. спробую говорити про це з працедавцем, сподіваюся вони запропонують якісь варіанти, якщо буде щось цікаве — дам знати у коментарях

    Відповіcти
    • 09.02.2015 о 9:44 дп
     Постійне посилання

     Будь ласка, Маріанно
     Раджу вам звернутися до Ужонду воєвуди, там у відділі, де видають карти побиту вам можуть розказати та підказати такі речі, про які ми і не здогадуємося. Якщо погано володієте польською, то захопіть когось для допомоги.
     Працівники управління воєводи завжди радо допомогають і консультують по всіх питаннях, навіть самих закручених (сам перевіряв)))

     Відповіcти
 • 29.07.2014 о 4:34 пп
  Постійне посилання

  Доброго дня!Цікавить питання,чи можна отримати вид на проживання в Польщі,якщо ти поступаєш туди навчатися?Як це зробити?Що потрібно?І чи буде тоді навчання платним,чи можна розраховувати на безкоштовну форму навчання? (медичний університет)

  Відповіcти
  • 30.07.2014 о 2:45 пп
   Постійне посилання

   Добридень, Світлано
   Отримати безкоштовну освіту можна тільки у разі наявності карти поляка.
   Інших способів я ще не чув.

   Відповіcти
  • 03.07.2014 о 9:46 дп
   Постійне посилання

   Так чи інакше, щоб отримати офіційну роботу, доведеться отримувати дозвіл на роботу у відповідній країні.
   В мене була подібна ситуація у Фінляндії, і фіни повідомили, що такого працівника, як я, вони мають окремо оформляти, із відповідними дозволами.

   Відповіcти
   • 08.05.2016 о 9:29 пп
    Постійне посилання

    Доброго дня п. Сірко! Мене цікавить таке питання: проживаю у польщі по робочій візі, працюю офіційно на заводі, подав на карту тимчасового побуту, так чи зможу я після її отримання працювати в ческій республіці ( там є роботодавець офіційний, тобто є місце роботи на заводі).
    Завчасно дякую! Буду чекати на відповідь.

    Відповіcти
 • 24.04.2014 о 1:15 пп
  Постійне посилання

  Я просто незрозумів напевно інформацію) Я читав, що карта побиту видається, якщо є гарантія, що особа має стабільну роботу. Думав, що запрошення від роботодавця достатньо щоб її відкрити. І ще читав, що якщо є карта побиту, то вже не потрібно візи, і на кордоні навіть не ставлять печатки про перетин кордону.

  Відповіcти
 • 23.04.2014 о 8:05 пп
  Постійне посилання

  Доброго вечора п. Сірко! Узагальнюючи інформацію, щодо офіційного працевлаштування, виникло таке запитання: чи можна одразу виробити карту тимчасового побиту, без оформлення робочої візи?

  Відповіcти
  • 23.04.2014 о 11:43 пп
   Постійне посилання

   Доброго вечора, пане Андрію
   Ні. То неможливо (якщо йдеться в розрізі роботи). Карта часовего побиту видається на основі якогось іншого документу, який дозволяє вам перебувати на території Польщі. А віза, отримана для роботи в Польщі, якраз і являється одним із таких документів.
   Скажіть будь ласка, пане Андрію, навіщо вам карта побиту без можливості перебування в Польщі? (звичайна цікавість)

   Відповіcти
  • 23.11.2015 о 8:43 пп
   Постійне посилання

   скажіть бутласка чі запрошеня з ужонду праці пиребиває каредор бо вмени дні закінчились а каредор лешився

   Відповіcти

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *