написання CV

Як знайти роботу в Польщі.

Сотні вакансій на польських сайтах з пошуку роботи чекають вас щодня. Вам знадобиться: CV та мотиваційний лист написані польською мовою, інтернет та витримка. Все, більше нічого! Цього буде достатньо, щоб сидячи вдома знайти потрібну вам роботу.


Не хочу обмежувати вас якимось одним прикладом CV, тому подаю адресу сайту із різними шаблонами на всі випадки життя: szablony CV (Curriculum Vitae) . Також обов’язково має бути list motywacyjny, де ви розкажете чому вас зацікавила саме ця пропозиція, який ви гарний працівник і як добре відповідаєте вимогам данної вакансії. Приклади супроводжувальних листів для різних галузей. Головне, чим варто користуватися у написанні CV — не писати зайвого, без прикрас — чітко, лаконічно у діловому стилі, хіба тільки ваша робота вимагає вийняткової креативності і вам потрібно вразити бувалих рекламщиків чи дизайнерів, як ось це зробив один хлопець у штатах із написом «Візьміть мене на роботу» та адресою свого сайту. Як розказують в новинах, він отримав кілька тисяч пропозицій роботи, серед яких вибрав найкращу.

Обов’язково у кінці свого CV зробіть таку дописку (передбачено законом):

Wyrazam zgode na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przeslanym CV dla potrzeb niezbednych w procesie rekrutacji, zgodnie z ustawa z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie danych Osobowych (Dz.U.Nr. 133 poz.883)

Як вже казав у першій статті цього циклу, в пошуковику вводите такий запит (приклад): praca elektryk. Пошукова система видасть вам велику кількість результатів у такому вигляді , звідки вам доведеться вибирати ті, які вам підходять. Якщо ж ви не хочете копирсатися у всіх результатах пошуку, то нижче приводиться список найбільш популярних інтерент-сервісів із пошуку роботи в Польщі:

 • http://gazetapraca.pl
 • http://praca.pl
 • http://www.praca.interia.pl/
 • http://www.pracuj.pl/
 • http://www.praca.wp.pl/
 • http://www.praca.onet.pl/
 • http://www.jobs.pl/
 • http://www.jobpilot.pl/
 • http://www.praca.gratka.pl

В ході пошуків вам буде траплятися багато повідомлень із пропозиціями роботи в Німеччині, Голандії, але вони вам не потрібні, бо то пропозиція тільки для поляків. Німці зробили таку саму спрощену систему працевлаштування для поляків, як поляки зробили для нас. Скажу щиро, що я теж висилав по цих оголошеннях своє CV, але крім логічного питання: Як пан збирається працювати у Німеччині із своїми паперами?- я нічого іншого не отримував. Відповісти я нічого і не міг, тому що моя віза дозволяє перебувати обмежений термін на території зони шенген без дозволу працювати.

Порушувати закон я не збирався, чого і вам не раджу, це значно полегшує стан ваших справ, якщо у майбутньому вам захочеться покращити свої заробітки і поїхати, скажімо в якусь із скандинавських країн шукати долі.

Повторюся ще раз, що національна віза типу D (180/360 чи 360/360) дає вам можливість пересування територією країн зони Шенген до 90 днів із кожних 180 цілком легально. Але якщо ви працюєте і вирішили на вихідні махнути десь в Париж чи Мюнхен, то раджу вам взяти із собою крім закордонного паспорту ще й папери, які підверджують вашу зайнятість: Oswiadczenie albo Zezwolenie, Umowe o pracy і страховий поліс. Просто якщо в поліції раптом виникнуть якісь питання, то ви завжди можете можете удоводнити своє легальне становище. В крайньому випадку робіть так, як колись розказував мені одний далекобійник:

Якщо тебе зупинила поліція і щось від тебе хоче, а ти не розумієш, то повторюй як заведений «Україна, амбасада, Україніа, амбасада…», їм не сильно охота тягнути тебе до амбасади України, щоб тобі давали перекладача і тому маєш великі шанси, що тебе відпустять.

Хоча скажу відразу, що за час моїх подорожей Європою мені жодного разу не доводилося мати справи з поліцією, головний приницип — бути людиною і поводитися чемно.
Нехай вам щастить у ваших пошуках!

Наступна тема, яку ми розглянемо — заповнення візової анкети в системі електронної реєстрації e-consulat.

—————————————————————————————————

Якщо ви хочете озеленити своє подвіря чи омолодити сад, то вам необхідно купити саджанці дерев високої якості. Богдан та Олена Яцик вирощують саджанці вже більше 10 років і зарекомендували себе на ринку. Яблуні, груші, вишні, алича, абрикоси та навіть персики, і це не весь асортимент продукції, яку ви зможете придбати у працьовитого подружжя.

94 thoughts on “Шукаємо роботу в Польщі через інтернет

 • 21.02.2013 at 5:06 пп
  Permalink

  скажіть,будь-ласка, де можна глянуни наступне? Наступна тема, яку ми розглянемо — заповнення візової анкети в системі електронної реєстрації e-consulat.

  Reply
 • 01.08.2013 at 8:54 пп
  Permalink

  Здравствуйте! А можно по подробней о мотивационном письме, — что оно собой представляет!? Спасибо

  Reply
  • 03.08.2013 at 10:07 пп
   Permalink

   Що саме Вас цікавить?

   Reply
 • 04.08.2013 at 12:21 дп
  Permalink

  Интересует его содержание и как правильно его написать. Заранее спасибо!

  Reply
 • 23.07.2014 at 5:29 пп
  Permalink

  Ще раз добрий день, я шукав собі працедавців в Польщі але вони мені навіть не відповідають. Я думаю це із-за того що я із України, бо для мене треба буде робити виїздні документи. А для них це морока. А я по професії інженер технолог машинобудування. Шукати вакансії по професії мабуть марно тому що треба ідеально знати польську мову. Тому я шукав прибиральника і тому подібне, ну щоб почати з чогось малого, а вже потім підучити польську мову і вже далі реалізовувати свою отрману освіту. Тому не знаю як краще себе припіднести роботодавцю. Тому я вже починав подумувати як нелегально перейти кордон до Польщі. Дякую вам що не залишили мене без уваги і відмовили мене від неправильного кроку. Тому мені цікаво дізнатися вашої думки з приводу моїх намірів. Заздалегідь дякую.

  Reply
  • 23.07.2014 at 6:06 пп
   Permalink

   Прибиральника не потрібно шукати.
   Інженер-технолог машинобудування, тоді варто шукати роботу пов’язану із технікою.
   Саме головне — без паніки і поспіху. Вас же ніхто в шию не жене.

   Скільки Вам років та що вмієте робити по спеціальності руками?

   П.С. Не відповідають, і на це є причини. Я розсилав по 10 резюме на день, на протязі 3 тижнів. За той час мені подзвонили двічі. Все
   Там є тонкощі, що та як писати у CV ;)

   Reply
   • 24.07.2014 at 12:20 пп
    Permalink

    Мені 22 роки, я трохи працював за металорізальними верстатами крім верстатів з ЧПУ. Я дививися вакансії повязані з верстатниками але верстатники порібні в Німечину, а я німецьку взагалі нерозумію. Тому і шукаю просту роботу як наприклад прибиральника та тому подібне. А так я все своє житя тільки навчався і трохи підпрацьовував верстатником. Я можу вам скинути своє резюме якщо ви мені дасте свою електронну адресу, може ви подиветесь може я щось не так пишу. Велике вам дякую що мені відповідаєте і даєте поради.

    Reply
    • 25.07.2014 at 12:08 пп
     Permalink

     Не треба резюме, я так зрозумів.
     Ліпше розкажіть тут, за якими верстатами Ви працювали, та яку кваліфікацію маєте.
     В мене є знайомий в Польщі, який працює на фірмі із верстатами ЧПУ, він почитає — може підкаже щось конкретне.

     Reply
     • 25.07.2014 at 5:43 пп
      Permalink

      Добрий день, я на верстатах з ЧПУ ніколи не працював. Я працював на старих радянських верстатах (вертикально-сверлильний; горизонтально і вертикально фрезерних; на токарному). Кваліфікація моя 2 розряд верстатника широкого профілю. Я б з великою радістю працював би на верстаті з ЧПУ. Дякую за увагу до мене.

      Reply
   • 30.11.2014 at 11:45 пп
    Permalink

    Пане Сірко, прошу дати по можливості грунтовну відповідь.
    Зараз складаю своє CV.

    Ви раніше написали в коментарі: «П.С. Не відповідають, і на це є причини. Я розсилав по 10 резюме на день, на протязі 3 тижнів. За той час мені подзвонили двічі. Там є тонкощі, що та як писати у CV ;)»

    Чи могли б Ви детальніше написати про ці тонкощі? Що та як писати для єфективного CV?
    Поділіться будь-ласка своїм досвідом.

    Reply
    • 01.12.2014 at 11:17 пп
     Permalink

     Свій досвід написання CV я виклав у статті: http://sirko.org.ua/robota-v-polshi-part6/
     Крім написанного, раджу не вказувати українські координати (адресу та телефон), бо то часто відразу лякає потенційних працедавців.
     Перевірив на власному досвіді: після тривалих, але нерегулярних розсилок, я зрозумів, що щось не так. Провів експеримент — видалив українські координати, і почав отримувати відповіді від польських працедавців.
     Крім того, моє CV вичитувала грамотна людина із Польщі, щоб все було у «польській» стилістиці, а не «українській».

     Reply
     • 02.12.2014 at 6:34 дп
      Permalink

      Спасибі за відповідь.
      А якщо я буду надсилати резюме тільки тим працедавцям які шукають на роботу українців, то напевно вже не буде мати значення, правда?

      Reply
      • 02.12.2014 at 6:48 пп
       Permalink

       Гм-м-м… Володимире, якщо хоч трішки розмовляєте польською, то не раджу мати справу із такими працедавцями, які цілеспрямовано шукають працівників із України.
       Якщо не вірите, то запитайте у пана Роман.Л, він то дуже добре знає.

       Reply
 • 25.07.2014 at 8:09 пп
  Permalink

  Доброго дня!підскажіть будь-ласка — хлопець на даний момент знаходиться в Польщі,працює трохи менше місяця,але хоче шукати нову роботу так як там де він зараз -приїхало дуже багато людей,відповідно додаткових годин для праці не дають,менше виходить заробіток.сам він механік за фахом,мови не знає практично,але за роботу практично будь-яку готовий взятись-аби платили і були нормальні умови-можливо є якийсь сайт де саме для українців є вакансії і без посередників?дякую

  Reply
  • 29.07.2014 at 9:55 дп
   Permalink

   Добридень, пані Ольго
   На жаль, без знання мови, я нічого не можу порадити. Я у всіх статтях свого блогу закликаю ОБОВ’ЯЗКОВО вчити мову країни, до якої їдете.
   Ну, якби я був у такій ситуації, то шукав би земляків, які можливо надали б якусь інформацію, або просто пішов би по будовах у місті, де знаходився б, і українською щось би намагався пояснити (якщо повільно і внятно пояснювати українською, то поляки розуміють).
   А ще, про запас, вивчив би кілька фраз на зразок:
   — Джень добри, шукам праце.
   — Ум’єм працовачь пши шпахльованю, тинках, регіпсах.
   — Мам вшисткє папєри до праци.

   Щось таке, бо інакше — то тільки через якихось знайомих-друзів, але де вони у країні, до якої тільки недавно приїхав.

   Reply
 • 29.07.2014 at 3:35 пп
  Permalink

  Доброго дня.
  Підкажіть, будь ласка, чи вартує оформити всі документи в Україні через агенство (фальшивий виклик так би мовити), а вже після отримання візи їхати на місце і шукати щастя. Можливо краще одразу зв*язатися із роботодавцем із Польщі і просити його вислати запрошення? І яка імовірність того, що він вишле таки це запрошення (знання польської на мінімальному рівні є, але планую працювати в Кракові).

  Reply
  • 30.07.2014 at 2:48 пп
   Permalink

   Доброго дня, Надіє
   Раджу почитати всі статті у розділі http://sirko.org.ua/category/pracya-v-polshhi/page/4/
   Одну за одною. Там я виклав увесь свій досвід що до роботи в Польщі

   Reply
 • 30.07.2014 at 2:38 пп
  Permalink

  На основі цього Ви не виготовите візу, не сподівайтесь.
  Робіть туристичну візу до Польщі швиденько, та їдьте на співбесіду, якщо вона того варта.
  http://sirko.org.ua/robota-v-polshi-part2/ — читайте уважніше, там ніби по Вашій частині )

  Reply
 • 08.09.2014 at 7:35 пп
  Permalink

  Я займаюсь різьбою по дереву, виготовлення іконостасів. На життя не вистачає. Хотілося би застосувати свої уміння там де це можуть справді оцінити. В Польщі знаю, що якщо взяти релігію, то там в костелах використовується камінь. Та можна ще виготовляти меблі і тд. Зараз виготовляю візу, маю надію, що на місці у Польщі щось таки та знайду. Можливо у когось із вас є якийсь варіант, або знаєте, як правильно подати оголошення на польських сайтах. З польскою особливих проблем не має. Читаю вільно, з письмом проблеми, розмовна удосконалюється. Буду вдячний за кожну пораду.

  Reply
  • 08.09.2014 at 9:38 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Петро
   Раджу вам пошукти оферти праці в інтернеті за запитом STOLARZ MEBLOWY PRACA (маленькими буквами). Дуже багато пропозицій праці. Всюди розсилайте CV, я думаю, що удача має посміхнутися вам.
   По запиту rzeźbiarz praca я не знайшов нічого путнього. Надто спецефічна спеціальність. Думаю, що згодом ви знайдете обов’язково роботу по спеціальності, стартувавши із столяра по меблях.
   Бажаю вам вдалих пошуків!

   Reply
   • 08.09.2014 at 9:59 пп
    Permalink

    Вдячний за відповідь. Правда є ще одне питання, але відповідь на нього, я вже напевно зможу отримати при перетині самого кордону. РІЗЦІ…?

    Reply
    • 08.09.2014 at 11:47 пп
     Permalink

     Різці можете взяти із собою, головне — не на борт літака )
     Я, ось недавно, віз із собою в рюкзаку великий набір ручних інструментів (викрутки, кусачки, плоскогубці, затискачі та інше), крім того, мав два кухонних ножі (один великий — 28 см, другий короткий для овочів — 18 см). Ні в кого не виникло питань до мого багажу.
     Одне пам’ятайте, що НІ В ЯКОМУ РАЗІ, не можна такого типу речі брати у якості ручного багажу у літак. У звичайний багаж, кладете свої різці без проблем (ножі та інструменти провозив аналогічно)

     Reply
     • 09.09.2014 at 4:56 пп
      Permalink

      Доброго дня! Дякую за вичерпні відповіді. Та коли отримуєш її (відповідь) виникає знову запитання, маю надію, що Ви не проти побалакати:). Кожна людина в цьому житті хоче бути людиною і почувати себе людиною також де б ви не були, та правда також і в тому, що у кожного є своя культура ВИХОВАННЯ… Чи може звичайна людина без звязків, особливого статусу і великих фінансових накопичень відкрити свою справу скажімо у Польщі? Що для цього потрібно? Скільки часу це може зайняти і головне ІНОЗЕМЕЦЬ ЗІ СВОЄЮ СПРАВОЮ для поляків?

      Reply
 • 09.09.2014 at 6:00 пп
  Permalink

  Пане Петре, я дуже не раджу вам зараз задумуватися про власну справу у Польщі. Будь-який бізнес потрібно починати тоді, коли є достатньо коштів для старту, коли є зв’язки, коли є клієнтська база. Коли того всього нема, або не у повній мірі, то не раджу починати, бо це ще більше вас виснажить.
  Ліпше почніть працювати на пана, якщо вдасться — будете приймати приватні замовлення на різьбу, щоб додатково заробити. Тоді ви побачите, чи варто починати власну справу )

  В цілому, зареєструватися, і ПОЧАТИ діяльність — це не довго, і не складно. Всі складнощі почитаються вже після відкриття.

  Reply
  • 09.09.2014 at 6:09 пп
   Permalink

   Дякую! Треба ще навчитися приборкувати емоції. Я зрозумів…

   Reply
   • 09.09.2014 at 6:54 пп
    Permalink

    Так, ви все правильно зрозуміли. Я не приборкував, тому наробив купу помилок, від яких хочу зараз вас вберегти )))
    До якого міста ви плануєте їхати на роботу?

    Reply
    • 19.09.2014 at 7:18 пп
     Permalink

     Познань або Варшава

     Reply
     • 19.09.2014 at 9:00 пп
      Permalink

      Ну, міста великі, думаю, що шансів знайти роботу у вас буде предостатньо )

      Reply
     • 20.09.2014 at 11:50 дп
      Permalink

      Дякую за те, що Ви займаєтесь такою справою і створили сайт. Можливо дасть Бог і ми зустрінемось, і щось подарую Вам зі своїх робіт.

      Reply
 • 15.09.2014 at 7:56 пп
  Permalink

  Доброго вечора! Якщо я не помиляюсь, на днях знайшов на вашому сайті статтю про те, які питання потрібно уточнювати в першу чергу під час розмови з роботодавцем в Польщі, але зараз не можу її знайти. Скиньте будь-ласка посилання на дану статтю, якщо така є.

  Reply
 • 13.10.2014 at 3:24 пп
  Permalink

  Добрий день! Мене звати Олена, мені 29 років, хотіла б знайти роботу у Польщі чи Німеччині. Закінчила факультет романо-германської філології, німецька-англійська мова. Допоможіть мені будь ласка!

  Reply
  • 13.10.2014 at 9:22 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Олено
   Оскільки ви знаєтеся на німецькій мові добре, то вам не варто шукати допомоги по україно- чи російськомовних сайтах. Якщо їхати за кордон, то або сподіватися тільки на себе, або мати справу із жителями країни, куди ви збираєтеся, всі інші варіанти — це пошук «пригод».
   Практично нічим не можу допомогти, щоб запропонувати щось готове, але чому ви не шукаєте роботи на німецьких сайтах вакансій? Я саме так і робив, коли почав досить вільно спілкуватися польською.

   Reply
 • 19.10.2014 at 6:03 пп
  Permalink

  пiдскажiть особливостi вiдкриття вiз i працевлаштування наявностi карти поляка.

  Reply
  • 19.10.2014 at 8:37 пп
   Permalink

   Ніяких особливостей, wiktor
   Реєструєтеся до консульства, подаєте документи, отримуєте візу і можете спокійно їхати до Польщі.
   Ніяких запрошень чи дозволів на працю не потрібно.

   Reply
 • 26.10.2014 at 10:50 дп
  Permalink

  Доброго дня! Вчора отримав візу, готуюся до виїзду, та маю до вас питання? В мене є сім,я хотілося б спілкуватися з ними не тільки телефоном а й скажімо Скайп. Чи не є дешевшим купити той самий планшет у Польщі ніж в Україні, бо витрачати лишню копійку теж не дуже хочеться, ажде вони залишаються тут.

  Reply
  • 26.10.2014 at 8:08 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Петре
   Якщо йдеться про ціни на нормальну техніку (брендову), то ціни у Польщі, вищі ніж у нас. Не сильно вищі, але заощадити не вдасться.

   Reply
  • 04.12.2014 at 9:02 пп
   Permalink

   Привіт. Виграти в ціні можна купуючи в ломбарді. Часто в канторах є ломбарди (кантор одночасно є ломбардом). Там бувають часто цікаві пропозиціі. Я собі так купив планшет Lenovo B-6000H за 500 злотих. Планшет був новий абсолютно, мав один місяць віку, і мав чек з магазину де його купили. В Украіні ціна стартує від поза 3500грн. Просто треба питати в ломбарді чи є щось нове і невживане. По скайпу голосом і з відео поговорити вдасться лише тоді коли є не стільниковий вай-фай, а роздається дротовий. Прорівнювати ціни на електроніку в Польщі і в Украіні можна на сайтах Celneo.pl і хот-лайн чи прайс.уа. Інколи є пропозиціі вигідніші, ніж в Украіні (глобальне співвідношення цін я не порівнював, лише вибіркове). Собівартість планшета може бути нижчою за умови оформлення такс-фрі і за умови, що це робиться в той час, коли тимчасово ідеться додому.

   Reply
   • 04.12.2014 at 10:33 пп
    Permalink

    Привіт, Романе
    Радий бачити )
    Як справи? Як йде вивчення польської? Пшекаєш вже трохи? ;)

    Reply
 • 04.12.2014 at 3:58 пп
  Permalink

  Над1слала своэ резюме в к1лька агенств на прост1 ф1зичн1 ваканс11, при цьому вказала осв1ту. В1дпов1д1 нема. Тепер думаю, може в тому помилка — людина з вищою осв1тою шукаэ ф1зично1 прац1? Як Ви думаэте?

  Reply
  • 04.12.2014 at 10:30 пп
   Permalink

   Як одна із причин — надто хороше CV для простої роботи. Тим і відрізняється CV від трудової, що це неофіційний документ, і часом його можна підігнати під умови.
   Теж не раз мені підказували, що для роботи простим електриком, не потрібно вказувати у резюме свій попередній досвід роботи на керівних посадах, нехай навіть і у потрібній галузі.
   Спробуйте переписати та спростити своє СV, дивися, і пощастить вам знайти якусь путню роботу )

   Reply
 • 18.01.2015 at 8:26 пп
  Permalink

  Шановний Сiрко, вiтаю Вас!
  Хотiлося б почути вашої поради з такого питання. В мене є бажання i велика потреба влаштуватися на працю до Польщi. Менi 50 рокiв, останнiм часом працював в телекомунiкацiйному бiзнесi на посадах керiвника, за освiтою iнженер з експлуатацiї радiоелектронних засобiв, непогано володiю комп’ютером i програмним забезпеченням, розбираюсь в телекомунiкацiйних технологiях i мережах. На при кiнцi минулого року був скорочений, влаштуватися зараз за фахом дуже складно (основна причина вiк – бiльшiсть роботодавцiв не хочуть навiть розмовляти). Крiм фахових навичок є досвiд керування авто бiльше 15 рокiв (права Б i С категорiї) ну i як кажуть кiнцiвки не з перделки ростуть, вмiю i на циркулярцi бруса вiдпиляти i на рубанку його обтесати . Скажiть будь ласка чи є в Польщi таке ж ставлення роботодавцiв за вiковою ознакою до шукачiв працi як в Українi? I ще, за якою професiєю порадите менi шукати роботу в Польщi, як що на те є сенс? Ранiше за кордоном бував i в Польщi зокрема. Мову трохи розумiю, навiть можу щось вимовити так що б зрозумiли на побутовому рiвнi.
  Завчасно дякую за вiдповiдь.

  Reply
  • 23.01.2015 at 9:07 дп
   Permalink

   Напевно, що ставлення до 50 річних шукачів праці однакове не тільки у українських ейчарів а навіть і у блогерів. :)

   Reply
   • 23.01.2015 at 10:07 дп
    Permalink

    Доброго дня, Сергію
    Прошу мене вибачити. Сталася прикра помилка, бо я написав розгорнуту відповідь, але видно щось пішло не так.

    Отже, по Вашому питанню відповім наступне:
    — В Польщі, мені не доводилося зустрічати відвертого ігнорування майстрів у віці від 50 до 60 років. Працював із монтажниками Вашого віку, хоча мушу відмітити, що кількість молоді все ж переважала. Це я розказую за поляків, не за українців;
    — Що я добре запам’ятав із розмови з одним із працедавців — їм потрібні спеціалісти, потрібні люди, які можуть виконувати роботу швидко і якісно. Звичайно, польскька мова теж вимагається. Але йдеться про кваліфіковану роботу, де ціниться професійність;
    — Із того, що я знаю про фізичну роботу, то це потрібно мати здоров’я як у бика, і залізні нерви. Професійність та якісь інші якості не вимагаються, тільки швидкість і виносливість. Взагалі нікому не бажаю такої роботи;

    Всім, у тому числі і Вам, я бажаю тільки гарної роботи і достойної зарплатні, а тому наполегливо раджу:

    — Піднімайте свій рівень польської мови, і бажано якогомога інтенсивніше. Професійний вчитель може творити дива. Я знаю випадки, коли хлопці готувалися до співбесіди на карту поляка за 7 днів! Польська мова — вона дуже легка. Тільки не лінитися;
    — Роботу раджу шукати таку, яку Ви зможете виконувати на високому рівні. Це не обов’язково робота на будові, адже ви розумієтесь на електроніці (було б добре дізнатися більше про це), а полякам і такі спеціалісти потрібні;
    — Так, хочуть молодих, але зовсім не значить, що у вас нема шансів. Якщо ви покажете працедавцю, що можете виконувати роботу швидко та якісно, то він нікуди вже не дінеться. В Польщі роботи стільки, що вистачить на усіх )

    До речі, у найближчому часі, я планую запустити роботу розділу ОГОЛОШЕННЯ, слідкуйте за змінами і розкажіть більше про ту роботу, яку ви можете виконувати як знавець електроніки.

    Reply
    • 23.01.2015 at 3:06 пп
     Permalink

     Велике ДЯКУЮ пане Сірко !
     Вибачте що засумнівався в Вас.
     Що до знань і умінь як Ви кажете «знавця електроніки» то можу з впевненністю сказати, що діод від теристора в принциповій схемі відрізню. :) Як що серьозно, то знань і практичних умінь багато. Починаючи від сборки персонального комп’ютера з інсталяциєю в нього операційної системи і необхідного програмного забезпечення згідно технічному завданню замовника. До побудови корпоративної мережі з погодженням проєктної документації і проходженням державної експрертизи. Є уміння обробити фото в фотошопі, зверстатит нескладний вебсайт, розмістити його на хостингу, при необхідності адмініструвати. Знаю як зробити такий же блог на вордпесі як у вас і продвинути його через соцмережі і SEO оптимізацію. Є також навички роботи електриком слаботочних мереж і є посвідчення 3-ої групи електробезпеки. А от впевненності в завтришнім дні немає.
     Обовязково буду слідкувати за змінами і роботою розділу ОГОЛОШЕННЯ.
     І як кажуть: «До зв’язку!» пане Сірко.

     Reply
 • 28.01.2015 at 11:00 дп
  Permalink

  Добрий день.Підкажіть,будь-ласка,чи можливо працевлаштуватись в 48р? Прочитала ваші статті,виїзд без елементарних знань мови ,то це зрозуміло.Молодим лекше знайти роботу,а як в такому віці і на яку роботу можна претендувать?Буду вдячна за відповідь.

  Reply
  • 28.01.2015 at 3:29 пп
   Permalink

   Доброго дня, пані Тетяно
   Точно таке саме питання та відповідь на нього, є кількома повідомленнями вище (http://sirko.org.ua/robota-v-polshi-part6/#comment-16295)
   Скажу вам точно, що роботи в Польщі вистачає усім, було б бажання та сили працювати. Роботу раджу шукати під свої вміння, кваліфіковану, бо некваліфікована робота на фабриках, у фермерських господарствах не дасть можливості, ні заробити, ні вивчити мову.
   Але якщо говорити про наших дівчат та жінок взагалі (із тих, що я зустрічав у Польщі), то переважна більшість працюють по догляду за неповносправними, на прибираннях, на кухнях у якості помічниць, офіціанток.
   Раджу слідкувати за розділом ОГОЛОШЕННЯ, маю надію, що найближчим часом там з’являться надійні пропозиції роботи. Поки що є вакансія для кваліфікованого електрика.

   Reply
 • 29.01.2015 at 11:00 дп
  Permalink

  Добрий день.Вдячна за відповідь.Буду слідкувати за оголошеннями і шукати щось підходяще за вашими порадами.Дякую.

  Reply
 • 01.02.2015 at 5:35 пп
  Permalink

  Дякую за блог. Знайшов дуже багато корисної інформації по працевлаштуванню в Польщі. Якщо я все вірно зрозумів то план дій має бути таким:
  1. Вивчити польську мову на рівні розмовної.
  2. Оформлення закордонного паспорту.
  3. З посередниками не варто зв’язуватись а шукати роботу самостійно через інтернет на польських сайтах. Розсилка резюме на вакансії, що зацікавили. В резюме не вказувати що я з України.
  4. Якщо є відповідь від роботодавця то оформляти турвізу і їхати на співбесіду.
  5. Якщо пройшов співбесіду то роботодавець оформляє запрошення на роботу.
  6. На основі запрошення оформляється робоча віза.
  7. Від’їжджаю на роботу
  Все вірно?
  Тепер питання:
  1. По паспорту — який краще оформляти — біометричний чи звичайний?
  2. По пошуку роботи. Я маю досвід роботи в фотовідеостудії — обробка фото, відеозйомка та монтаж весільного відео — але навряд чи такі послуги потрібні в Польщі, на тих сайтах що ви радили не знайшов нічого подібного. Порадьте в якому напрямку проводити пошуки? Інакше залишається тільки фізична праця чи на так? Дякую за відповідь

  Reply
  • 02.02.2015 at 10:48 дп
   Permalink

   Доброго дня, Ярославе
   Дякую за дякую )
   Ви правильно зрозуміли алгоритм. Хочу тільки зауважити, що це не канонічна схема, і її можна оптимізувати:
   — Оформляти паспорт можна і потрібно вже, незалежно від того, знаєте ви польську чи ні;
   — Їхати на співбесіду не обов’язково. Це потрібно тільки у разі, якщо цього зажадає працедавець. Можливо вдасться схилити його до співбесіди через скайп;

   Тепер по питаннях:
   1. Наскільки мені відомо, то з січня 2015 року, будуть видаватися тільки біометричні закордонні паспорти. Я поки що не зустрічав жодної інфомації стосовно різниці у видачі віз власникам біометричних та звичайних паспортів.
   2. Ярославе, ви нічого не знайшли, бо використовували неправильний запит. Ось що я знайшов за 1 хвилину:
   робота в польщі фотограф
   Думаю, що моя відповідь зрозуміла? ;)

   Reply
 • 02.02.2015 at 11:23 пп
  Permalink

  Сірко, є інформація що по біометричних паспортах віз не дають, того і запитував чи варто його робити.

  Дякую, дійсно не там шукав. набрав в гуглі praca fotograf і знайшов багато вакансій, вивчаю вимоги. Ще раз дякую

  Reply
  • 02.02.2015 at 11:41 пп
   Permalink

   Не дають тимчасово, поки не ознайомили всіх із новими зразками. Ця заминка виникла через неорганізованність наших державних структур.
   Але поки виготовите освядчення, то мало би все стабілізуватися, бо інакше — великий шкандаль )

   Reply
 • 03.02.2015 at 10:07 пп
  Permalink

  Напевно, що тепер навряд чи кожен зможе виїхати: http:// ord-ua . com/2015/02/02/genshtab-vvel-krepostnoe-pravo-dlya-voennoobyazannyh/

  Reply
  • 03.02.2015 at 11:52 пп
   Permalink

   Поки що тільки готуються, до того всього, а тим часом, на новині роблять сенсацію і розводять батли.
   Ось інформація на сьогоднішній день: http://sirko.org.ua/ukrayinski-prikordonniki-poki-shho-ne-vimagayut-dovidok-iz-viyskomativ/
   Так само маю інформацію із Українського кордону, що підтверджує офіційне джерело.

   Reply
 • 04.02.2015 at 12:53 дп
  Permalink

  От вивчаю я інформацію по вакансії фотографа і ніде не вказана зарплата. Знайшов на одному польському сайті таку інформацію: зарплата фотографа в Польщі складає 53% від середньої зарплати по країні. Фотограф-початківець може розраховувати на зарплату від 1100 до 1500 злотих на місяць-а це ціна оренди однокімнатної квартири, наприклад в Познані і таких грошей на життя просто не вистачить. І якщо, наприклад, у мене є власна фотоапаратура та портфоліо я можу займатися весільною фотозйомкою та відеозйомкою у Польщі самостійно тільки після отримання Карти Сталого Побиту, а це через 5 років проживання в Польщі на основі Карти Тимчасового Побиту? Я вірно зрозумів? Дякую.

  Reply
  • 04.02.2015 at 9:46 дп
   Permalink

   Ярославе, ви накрутили собі якихось страшків, що аж мені моторошно стало. Ніякого зв’язку сталий побит і самостійна робота не мають. Якщо у вас високий професійний рівень + ви добре розбираєтесь у тому, як себе подати, прорекламувати + мало зважаєте на труднощі + добре володієте польською (а як же ж інакше), тоді ви складете конкуренцію будь-якому місцевому фотографу.
   Відразу, звичайно, буде складно, якщо у вас нема запасу грошей щоб триматися впевнено на плаву, поки справи підуть на лад. Ви розраховуєте на зарплатню, але наскільки мені відомо, то фотографи у більшості своїй — це вільні митці. Крім того, це спеціалізація, яка не вимагає спеціалиних дозволів та ліцензій, як то електрика, сантехніка чи зварювальні роботи.
   Раджу вам почати із вивчення мови і читання статтей типу ось цих:
   http://digitalcamerapolska.pl/warsztat/339-ile-zarabia-fotograf-w-polsce-zobacz-realne-stawki
   http://marcinbiodrowski.com/dlaczego-fotografowie-nie-zarabiaja/

   Reply
   • 07.02.2015 at 10:29 пп
    Permalink

    Дякую за відповідь. Дякую за посилання на статті. Почитав. Ну це зрозуміло що фотограф вільний митець, але розраховую на зарплату на перший час, адже, як ви вірно написали, на перший час будуть потрібні гроші щоб жити в Польші до того часу доки з’являться перші клієнти.
    Нещодавно дізнався про карту поляка, та про переваги які вона надає, а прабабка та прадід у мене були поляками. Так що думаю варто розпочати саме з цього.

    Reply
    • 08.02.2015 at 12:46 пп
     Permalink

     Гарний підхід, Ярославе
     Початковий капітал у достатній мірі, раджу брати із дому.
     На свої перші поїздки, я не мав достатньо грошей, тому позичав у надійних людей (які за місяць не влаштовували істерик, щодо повернення коштів).

     Reply
     • 11.02.2015 at 11:16 дп
      Permalink

      Сірко підкажіть будь-ласка. плануємо сім»єю виїзджати до Польщі, мені 35 років, я маю вищю юридичну освіту в 2008 році отримала диплом юр.академія Я.Мудрого м.Харків, стаж роботи десь 9 років в зірних гулузях права, польську почала вчити та англійську підучую, чи реально щось подібне знайти до мого фаху.Знайомих в Польщі не маємо,буду дуже вдячна якщо відповісте.

      Reply
      • 11.02.2015 at 2:41 пп
       Permalink

       Наталія, на скільки мені відомо то юристи відносяться до «проблемних» професій для еміграції. Щоб вам працювати по спеціальності в Польщі скоріш за все для початку треба вивчити польську мову, поступити та закінчити польський вуз по відповідній спеціальності, а вже тоді шукати роботу юриста. Хоча пан Сірко може щось більше розкаже та підкаже.

       Reply
      • 11.02.2015 at 9:47 пп
       Permalink

       Доброго дня, Наталю
       Я не знайомий із юристами в Польщі, тому нічого не скажу чи всі ваші регалії будуть кимось адекватно оцінені.
       Одне скажу визначено, що без досконалого володіння польською, думати про серйозну роботу марно. Крім того, підозрюю, що й є різниця у законодавстві України та Польщі, тому без додаткового навчання теж не обійтися.
       Щоб гарантовано виїхати до Польщі, ліпше починати із «простіших» робіт.

       Reply
 • 31.03.2015 at 12:11 дп
  Permalink

  Сірко, Ви радите не йти на фізичну роботу, але, наприклад для мене, це чи не єдиний шанс потрапити до Польщі. Спробував підрахувати: звичайний українець з провінційного містечка отримує зарплатню близько 2000 грн. на місяць — майже всі гроші йдуть на оплату оренди житла, комунпослуг, харчування і т.д. Дуже важко щось відкласти. На фізичних роботах роботодавець забезпечує житлом і харчуванням та оплатою приблизно 2000 злотих. Витрати на таку поїздку якщо все робити самостійно без посередника невеликі: послуги візового центру, страховка, переїзд до Польщі — загалом близько 2500 грн. Якщо ж шукати роботу по спеціальності через інтернет до цього треба додати оренду житла та витрати на харчування мінімум на 2 місяці і тоді необхідна сума, яку треба мати, збільшується приблизно до 2 тис. доларів — і зараз таку суму відкласти як для мене то неможливо так само як і в когось позичити. Залишається єдиний вихід — їхати на фізичну працю, відкладати гроші, а далі шукати вже кращу роботу. Як думаєте?

  Reply
 • 31.03.2015 at 12:26 дп
  Permalink

  Сірко, ось знайшов таку інформацію на одному з блогів про життя в Польщі:

  «Польша — это очень специфическая страна с однородной культурой и религией, в которой иностранцу будет жить весьма не комфортно, несмотря на всё радушие местного населения. Зарплаты в Польше на порядок ниже, чем в Западной Европе. Например, в Варшаве программисты зарабатывают почти в полтора раза меньше, чем в Киеве. А налоги здесь просто огромные, если сравнивать с «нашими» странами.

  Из-за переезда в Польшу мы с мужем потеряли треть своих доходов. А цены здесь никак не могут компенсировать эту потерю. Мы уже начали ощущать, что нам стало очень трудно откладывать деньги, а сбережения все растрачены на бесконечные переезды, перевоз имущества, и связанные с ними накладные расходы. Не зря говорят, что переезд – хуже пожара. Реально мы серьёзно обеднели и лишились многих возможностей, которые дают свободные деньги. Если вы – не поляк, и ваш мотив – не возвращение на историческую родину любой ценой, то у вас не может быть разумных причин эмигрировать в Польшу. «Социалка» здесь просто мизерная даже на фоне того, что имеется в Беларуси или Украине. Медицина – это бесконечное – по нескольку месяцев — ожидание очереди и отфутболивание от врача к врачу вместо реального лечения, в итоге лечишься либо сам, либо в платной клинике за отдельные деньги. Суммарный ценз осёдлости для лиц не польской национальности – в несколько раз выше, чем в других странах Европы. Гораздо легче эмигрировать в Ирландию, Великобританию, Нидерланды, Германию, Канаду, Австралию – да куда угодно! И денег там будет больше, и социальное обеспечение хоть какое-то, и работу легче найти.

  Вот почему почти невозможно встретить в Польше переселенцев из Ближнего Востока, Африки или Китая – здесь просто нечем разжиться, сюда только дураки едут. Точнее – дураки, и поляки с востока. И еще, напоследок, для тех, кто думает «попробовать, и если не понравится – вернуться обратно». Вернуться-то вы скорее всего вернётесь, просто потому, что в Польше вам делать нечего, а денег проще у себя дома заработать. Но только если бы вы, например, «попробовали» в Голландии или Германии, то уезжая домой смогли бы вернуть себе уплаченные налоги, а вот Польское государство вам в таком случае ничего не вернёт. Так, что думайте, анализируйте, сравнивайте возможности, риски и выгоды, считайте свои денежки и не путайте туризм с иммиграцией.»

  Прокоментуйте, будь-ласка, чи ця інформація відповідає дійсності

  Reply
 • 14.04.2015 at 4:06 пп
  Permalink

  Добрый день.

  Подскажите, пожалуйста, если я устраиваюсь на работу в компанию с офисом в Польше (Гданьск), все процедуры, связанные с выдачей мне разрешения на работу в Польше компания берет на себя, то через какой период времени я могу подавать документы на вызов своей семье?

  Reply
 • 11.06.2015 at 8:56 пп
  Permalink

  Доброго дня. В мене шенген-культура по якій я була в Польщі 9 днів. Запрошення по якому відкривалася віза колективне. В мене запитання чи можу я перетинати кордон якщо не маю на руках запрошення, чи може підійти його копія? (планую використати 81 день не для культурних цілей).

  Reply
  • 12.06.2015 at 10:15 дп
   Permalink

   Доброго дня, Міло
   По культурі ніколи не мав жодної інформації.
   У вашому випадку, буде найшвидшим і найлегшим способом — зателефонувати до вашого консультва і задати це саме питання. Ліпше працівників консульства ніхто не знає

   Reply
 • 14.06.2015 at 5:15 пп
  Permalink

  Добрий день. Скажіть будь-ласка як можна провірити правдивість і чинність робочого запрошення.

  Reply
  • 15.06.2015 at 11:45 дп
   Permalink

   Доброго дня, Міло
   Так розумію, що робили ви через посередника, і маєте сумніви що до фірми, яка запрошує.
   Отже, раджу спочатку проаналізувати в такий спосіб: http://sirko.org.ua/robota-v-polshhi-yak-pereviriti-polsku-firmu/
   Але 100% вам ніхто не дасть, крім як сам роботадавець, якому ви навряд чи будете телефонувати.

   Reply
 • 18.06.2015 at 9:02 пп
  Permalink

  Доброго дня. Дякую за пораду із провірки робочого запрошення, але в мене є ще питання: чи обов’язково на запрошенні має бути печатка фірми яка запрошує чи достатньо печатки біржі праці?

  Reply
  • 18.06.2015 at 10:34 пп
   Permalink

   Привіл, mila
   Я не пригадаю жодного свого освядчення, де б стояла печать фірми. Всього лиш штампи Urzedu pracy
   Чому питаєте?

   Reply
 • 19.06.2015 at 3:16 пп
  Permalink

  Запитую тому, що в попередньому запрошенні була така печатка, а в тому що зараз я замовила немає. Оскільки запршення купляю в зовсім не знайомої людини ,тому хочеться максимально його провірити.

  Reply
  • 19.06.2015 at 6:29 пп
   Permalink

   У мене теж зараз нема печатки в освядчені, але жодних питань не виникало.

   Reply
 • 20.07.2015 at 12:35 дп
  Permalink

  Пане Сірко, прошу психологічної допомоги у Вас )))))
  Розсудіть і підкажіть що робити мені далі.
  Я купила собі освядчення, отримала візу на працю і вже через інтернет знайшла реальну працю від прямого працедавця.
  Зараз я в Польщі, працедавець зробив мені прописку, своє освядчення та надав умову о праце (з мінімальною ставкою).
  Здавалося б все чудово. Але справа в тім, що ця фізична праця має свої недоліки. Робота покоївкою з заявленим 8 годинним днем — як би так м»якше мовити, неправда. )))) На практиці виявилось що працедавцем встановлені норми прибирання 1 покою по хвилинах. Окрім цього є пральня, тож треба складати та носити той мотлох. Я не стану вдаватися в подробиці але ті норми нереальні для живої людини. Таким чином працювати треба аж ніяк не 8 годин, а так поки робота є. Виїхали гості з 10 номерів — от і парься причому дуже швидко і якісно бо не пройдеш перевірку номера. Оплата праці нормальна., є замешкання, та повірте за ті зароблені гроші мені здається що я буду лікуватися в Україні))))) Ну це власне про саму працю. … Мета моєї подорожі то все таки подивитися на Польщу та перебратися якщо сподобається. Я подивилася і мені подобається для початку. І власне цей самий працедавець заохотив мене тим, що пообіцяв зробити все, що від нього залежить для моєї карти тимчасового побиту АЛЕ не зараз, а десь у вересні. От я і думаю що робити далі: шукати іншого працедавця (але хто захоче займатись моїми документами), зняти квартиру та йти на якісь курси мови (в мене явний мовний кретинизм: частково розумію, а сказати взагалі нічого не можу) АБО чекати вересня і продовжувати тут вмирати на праці)))) А ну і звісно завжди можна вернутись додому))))) Хоча…думаю що є ще варіанти… можливо Ви ними поділитеся зі мною. Наперед вдячна.

  Reply
  • 20.07.2015 at 12:56 дп
   Permalink

   Доречі я просила працедавця про зезволення на працю терміном на три роки і саме це він пообіцяв зробити, але як його умовити вже розпочинати ту всю процедуру я не уявляю…

   Reply
   • 20.07.2015 at 9:06 дп
    Permalink

    Доброго дня, Магдалено
    Прочитав ваше повідомлення і посміхнувся )
    Отже, давайте по пунктах:
    — поляки щедрі на обіцянки, тому раджу скептичніше ставитися до того, що вам обіцяє працедавець;
    — навіть якщо ви отримаєте дозвіл на працю, зробите карту часового побиту, то умови праці навряд чи зміняться, але працедавець буде мати козир, що він вам зробив таку послугу і ви «зав’яжетеся» ще більше із ним;

    Звичайно, все має свою ціну, і можна задля документів терпіти та працювати, але якщо ви собі вирішили нормально жити і працювати в Польщі, то такі жертви, як на мене, не потрібні. Справа в тому, що будь-який нормальний працедавець в стані зробити всі необхідні документи для вас, і це лише справа його особистої зацікавленності.
    Замість резюме: я б на вашому місці шукав би паралельно роботу, домовляючись про можливість подальшого виготовлення документів у нового працедавця (карту побиту).
    Мушу сказати, що це дуже суб’єктивна позиція, яка базується на тому, що робота має приносити хоч найменше задоволення, принаймні, не тяготити.

    Reply
 • 22.07.2015 at 10:19 дп
  Permalink

  Щиро дякую за відповідь. Ну хоч посміхнулись))))) то вже добре. Чи вірно я розумію, що навіть отримання такої бажаної карти тимчасового побиту, при зміні працедавця потягне за собою і знову таки зміну тієї карти? А власне три роки в подібному……колективчику це занадто, навіть заради сталего побиту.

  Reply
  • 22.07.2015 at 9:51 пп
   Permalink

   З того, що мені відомо, то зараз втрата праці не обов’язково тягне за собою втрату виду на проживання та дозволу на працю (http://sirko.org.ua/novi-pravila-pratsevlashtuvannya-inozemtsiv-v-polshhi-zmini-vid-1-travnya-2014-roku/), але якщо змінюватимете працедавця, то й карту доведеться міняти всеодно.
   Тому я й казав, що варто шукати працедавця із умовами праці, які б вам максимально підходили.

   Reply
 • 08.08.2015 at 7:17 дп
  Permalink

  Добрый день!
  Подскажите , пожалуйста, у меня такая ситуация: мои дочки 12,13 лет поступили в польскую школу, прошли по отбору, при школе есть интернат, я еду с ними по рабочей национальной визе, однако работы я еще не нашла и польский знаю еще плохо .Могу ли я оформить карту побыту, чтобы просто находиться при них . И еще, мне 45 лет, я работала гл. бухом, зам. директора, бухгалтером физически нет здоровья работать, смогу ли я найти работу, и сколько я могу находиться в Польше без работы ( по рабочей визе) пока найду работу?

  Reply
  • 09.08.2015 at 9:38 дп
   Permalink

   Доброго дня, Маріє
   1. Будь-який побут за кордоном базується на тому, що крім причини перебування, ви будете мати й засоби до існування, і не «сядете» на соцальну допомогу (за виключенням випадків клопотання про притулок). Тобто, або ви повинні себе забезпечувати в Польщі (робота, бізнес), або вас повинні забепечувати (одруження — наприклад). Саме простіше робити вид на проживання на основі роботи, бо достатньо мати легальну роботу, щоб можна було подавати документи на карту часовего побиту.
   2. Щоб знайти роботу, потрібно виходити із того, що ви вмієте. Організаторські та бухгалтерські навики вам навряд чи знадобляться в Польщі без мови та відповідного знання специфіки функціонування бухгалтерії польських підприємств. Часто доводиться починати із самих простих речей: прибирання, догляд за літніми та подібне.
   Я не можу вам нічого радити, бо не знаю ваших здібностей у тому напрямку, але точно знаю, що в Польщі доводиться працювати тяжко і багато.
   3. Фактично, по робочій візі ви можете не працювати весь час, того зараз ніхто не контролює. Інша справа, якщо на основі робочої візи ви захочете отримати карту побиту, тоді потрібно показувати доходи.
   4. Якщо у вас є змога самостійно забезпечувати власне перебування в Польщі, не працюючи, то можна домовитися про виготовлення документів для карти побиту на три роки. Але то трохи коштує

   Reply
   • 09.08.2015 at 3:48 пп
    Permalink

    Добрий день! Скажіть, будь ласка, карта побиту на 3 роки, що саме потрібно? І ще, щоб знайти роботу, там можно звернутися на біржу праці, як в нас? Дякую Вам.

    Reply
    • 09.08.2015 at 10:10 пп
     Permalink

     Люди роблять то за гроші, використовуючи «лази» у законах.
     Стосовно біржі праці, то особливо не розраховуйте на те, якщо не володієте польською.
     В разі, якщо хоч елементарно будете володіти польською, тоді й самі знайдете роботу, як то описано у статті, де ви зараз залишаєте коментарі, або ж тут: http://sirko.org.ua/robota-v-polshhi-shukayemo-vakansiyi-bez-poserednikiv/
     Крім того, загляньте у розділ сайту ОГОЛОШЕННЯ, там є вакансії від Адріана, зараз вони вже не актуальні, але ви можете сконтактуватися із ним, і запити про роботу.

     Reply
 • 08.08.2015 at 10:15 дп
  Permalink

  Доброго дня! Шановний пане Сірко можете написати список з чого починати збирати пакет необхідних документів, буду вдячний! Гарного дня :)

  Reply
 • 12.08.2015 at 9:46 дп
  Permalink

  Добрий день! Скажіть, будь ласка, якщо я знайду роботу няні за дитям, мені потрібно заключати якісь договори і десь реєструвати цю роботу?

  Reply
 • 09.09.2015 at 10:22 пп
  Permalink

  Добрий день!!! Я вже 8 років займаюсь покраскою автомобілів. Що можете порадити для пошуку роботи на СТО?

  Reply
 • 08.11.2015 at 3:22 пп
  Permalink

  Доброго дня , пане Сірко.Я дуже Вам вдячна за такий сайт та корисну інформацію. Скажіть , будь ласка, я
  медсестра, більше 20 років пропрацювала в медицині і хочу поїхати до Польші. На яку роботу мені можна розраховувати? Польську мову я тільки розумію, але не на 100 відсотків, і не розмовляю але вчу. Дякую!

  Reply
  • 09.11.2015 at 8:49 дп
   Permalink

   Доброго ранку, пані Олександро
   Зазвичай, без мови люди з України потрапляють на некваліфіковані роботи: фасування харчових продуктів, робота на полях та у садках, прибирання. Але у вашому випадку, я б таки радив трішки підтягнути мову (щоб почати розмовляти), і влаштовуватися на роботу по догляду за літніми чи неповносправними людьми. Пережно, то робота у приватному секторі, але з часом, як почнете добре розмовляти (!) польською, можете спробувати шукати роботу по профілю у клініках.

   Reply
 • 19.01.2017 at 2:27 пп
  Permalink

  Доброго дня. Шукаю роботу в Польщі на будівництві.Може Ви мені підскажете як знайти роботодавця.який захоче взяти на роботу.Мені 36 р.

  Reply
 • 09.02.2017 at 11:36 дп
  Permalink

  Доброго дня!!! Я хтів би знайти роботу в Польші, зараз працюю програмістои CAD CAM, працював оператором CNC фрезерного ЧПУ, працював фрезерувальником, освіта технічна інженер-технолог інженер-конструктор!Може ви можете мені щось підсказати??!!

  Reply
  • 09.02.2017 at 9:18 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Юрію
   Без знання мови, всі ваші вміння знецінюються.
   Вчіть мову, інакше тільки єдиний вихід — praca fizyczna

   Reply
 • 14.02.2017 at 10:11 пп
  Permalink

  Здравствуйте!Возможно кто-то располагает информацией о фирме по трудоустройству
  Pol-Contact.Можно ли им доверять? Заранее благодарю!

  Reply

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *