Робота у Польщі: Очікування та реальність.

robota v polshiРобота у Польщі може нам принести більші зіробітки ніж в Україні — це відомо, але чи все так, як ми собі вважаємо, та про що не кажуть посередники, пропонуючи нам роботу на будовах, м’ясокомбінатах, теплицях чи у полях.

Очікування: Зарплата 800-1000 доларів на місяць.

Реальність: курс злотого до долара на момент написання статті складає 3,15 PLN/USD, тобто 2520-3150 PLN (злотих) на місяць. Якщо взяти до уваги середню зарплату некваліфікованого працівника (pracownik fizyczny), яка становить до 10 зл/год (у кращому випадку), то вам доведеться відпрацювати від 250 до 315 годин на місяць(!).  Витримати фізично такий об’єм годин майже не реально, тому заробітки насправді  менші, ніж розказують посередники.

Очікування: нормальні та безпечні умови роботи, гідне відношення до вас.

Реальність: працедавці поділяються на порядних і не дуже, в Польщі можна зустріти різних, це вже кому-як пощастить, але закономірність прослідковується наступна: якщо працедавець постійно залучає дешеву робочу силу (імігрантів), то чекати на гарні та безпечні умови праці марно. Але таких на щастя не багато і якщо  шукати роботу у Польщі без посередників, то існує велика ймовірність, що ви знайдете порядного роботодавця.

Очікування: запропоноване оплачене від працедавця житло буде комфортним і зручним.

Реальність: як вже описував у попередньому пункті, якщо роботодавець почав економити на працівниках, то він вже економить на всьому, і на житлі у тому числі. Найчастіше — це кімнати із двоповерховими ліжками по 6-10 чоловік в кімнаті.  Перевіряв на собі — дуже незручно, особливо, коли є кілька нехлюїв, і доводиться боротися не тільки із безладом, а ще із ними. А, коли є кілька хропунів, тоді виспатися майже неможливо.

———————————————————————

Україномовна інтернет спільнота не досить розвинута у порівнянні із російськомовною, але я знаю хлопців, для яких  розробка сайтів українською мовою — це принципова справа.  Швидко та якісно вони виконають будь-яке завдання, крім того, допоможуть із розробкою технічного завдання, коли вам самим складно визначитися із виглядом вашого майбутнього інтернет-сайту. Підтримуйте вітчизняного виробника!

16 коментарів до “Робота у Польщі: Очікування та реальність.”

 1. Панове, підкажіть будь-ласка ссилку «реального» інтернет-ресурсу для самостійного вивчення польської мови. Дякую.

  Ответить
  • Пане Юрію, із власного досвіду скажу, що гарних результатів можна досягти із вчителем. Швидко поставити вимову типових для польської звуків, та вивчити правила граматики, щоб сформувати основу (базис) для подальшого самостійного вивчення мови — це не так вже й дорого. Крім того, помітив, що вчителі польської беруть меншу оплату чим англійської.
   Стосовно сайту, де можна знайти імпровізованого вчителя, то раджу цей ресурс:
   _http://www.interpals.net/
   Якщо просто тренуватися, то є такий ресурс:
   _http://livemocha.com/

   Ответить
 2. Привіт!

  Так як я економіст по професії і маю досвід в торгівлі і банківській сфері, хотілося б, звісно, знайти подібну роботу. Знаючи, що це не так і легко, не виключаю роботи не по спеціальності. Але в приорітеті — робота по спеціальності!
  Про навчання спробую написати, але не обіцяю, що це будуть мемуари письменника ))) (жартую).

  Ответить
  • О! Я не раз зустрічав вакансії раніше, де потрібні торгові агенти із знанням російської мови. Бажаю успіхів у пошуках і чекаю розповіді (бажано із фотографіями). Хоча думаю, що чекаю не тільки я )

   Ответить
 3. Доброго дня всім! Хочу поїхати на заробітки до Польщі. Підкажіть , будь ласка з чого треба починати. Де шукати роботу, як напряму звязатися з польськими роботодавцями, а не з посередниками. Яка є робота на зимовий період? Може хтось вже їздив і знає провірені місця. Буду вдячна за будь яку інформацію.

  Ответить
  • Пані, Наталіє, способи залежать від вашого знання польської мови.
   Якщо не із польською мовою не товаришуєте, то тоді варто заглянути на сайт ukraincow.net (про цей ресурс розказував у статті http://sirko.org.ua/robota-v-polshhi-dlya-ukrayinciv/), там можна знайти працедавців, які шукають працівників без знання мови.
   Відразу скажу, що на гарні умови і заробітки тоді розраховувати не доводиться.
   В разі, якщо володієте польською на достатньому для спілкування та листування рівні, то тоді у вас досить широкий вибір, бо сайтів із працевлаштування в Польщі безліч, так само як і у нас. Щоб не повторятися, то раджу заглянути на сторінку http://sirko.org.ua/robota-v-polshi-part6/
   Там я розказав усе, що знаю про пошуки роботи в Польщі.

   Ответить
 4. Знання польської мови на початковому рівні (займаюся вивченням). Тест з зверненням до управління праці склав на добре.
  Всі пункти, стосовно умов праці були вказані в оголошенні (заключають договір, 10зл/год, житлом забезбечують, харчування за власні кошти, графік — 10 годин, 6 днів на тиждень),
  окрім пояснення про медичне страхування. Я сьогодні їм написав листа з проханням уточнити цей момент.

  Ответить
  • Класика роботи в Польщі )
   Овертайм (понаднормові години) оплачуються за звичайним тарифом, умови проживання не із самих кращих та й забезпечення в роботі теж кульгає. Я не намагаюся залякати, просто це реалії в більшості випадків і не потрібно дивуватися, якщо зустрінетеся із цим всім.
   Але якщо будете розмовляти на гарному рівні, то шансів добре влаштуватися стане більше )
   Удачі у пошуках щєстя!

   Ответить
     • Привіт Саша!

      Вивчення польської мови йде дуже продуктивно )
      Серед іноземців мені дається легко.
      Зараз триває мій 7-й тиждень занять (всього 12 тижнів).
      Роботу ще не починав шукати, але скоро розпочну ).
      На півночі Польщі мені дуже подобається, хочу тут
      зупинитися.
      Як ти поживаєш? Коли їдеш до Польші?

     • Файно, що наука йде do przodu )
      Роботу варто починати шукати вже, бо це часом досить тривалий процес, а на співбесіди потрібно ходити персонально.
      Я ж бо поки що вдома, святкую, живіт наїдаю. Поки що для мене нема сенсу їхати до Польщі — зимно, як стане тепліше, тоді сезон почнеться, буде більше роботи.
      Роботу у якій галузі хочеш шукати?

      П.С. Може трішки розкажеш окремим викладом із фотографіями, про свій курс навчання, цікавить погляд із середини. Із задоволенням опублікую від Твого імені на сайті, щоб люди знали які є можливості вивчати мову, наскільки це цікаво та ефективно. Ласкаво прошу )

 5. Доброго дня!

  Звернувся за допомогою у пошуці роботи до сайту: http://www.ukraincow.net/. Там знайшов вакансію
  фізичного працівника на залізничій колії від польської
  агенції Personnel Service sp. z o.o. Написав їм листа і в
  цей самий день отримав відповідь, що запрошення
  вони відсилають безкоштовно, після отримання
  відсканованих документів та адреси і телефона.

  Здається ніякого підвоху нема. Але все ж таки трохи
  вагаюсь з рішенням.

  Прошу поради!

  Дякую за розуміння.

  Ответить
  • Що я можу на те сказати? Все може бути, але щоб бути певним у своєму майбутньому, то ви насамперед дайте відповідь: Як у вас із польською? Зможете в разі чого сказати польською мовою, що якщо вам не виплатять зарплати, то звернетеся до управляння праці в Польщі? Це дуже простий тест. Якщо проблем не виникає, то можна запросто їхати і в разі чого, на місці орієнтуватися, якщо будуть вилазити якісь факти, про які не сказали із самого початку.
   Але так чи інакше, мусите запитатися про всі умови праці:
   1. Легальне працевлаштування
   2. Ставка у злотих на годину
   3. Чи платить працедавець відрахування до ZUS (медичне страхування) чи то буде вираховуватися із вашої ЗП (часто таке можна зустріти)
   4. Чи забезпечує працедавець проживання, якщо так, то які умови і скільки то буде коштувати.
   5. Чи забезпечує працедавець харчування, якщо так, то поцікавтесь вартістю.
   6. Робочий графік (скоріш за все 10-12 год/6днів)
   То питання, які потрібно з’ясувати в саму першу чергу, інакше чекайте неприємних сюрпризів. І ще раз: мова, мова, мова.

   Ответить

Залишити коментар