rabota v shveciiРобота в Швеції, дозвіл на проживання в країні, та багато інших приємних речей бажають отримати люди, наслухавшись розповідей як то все просто та легко,  стаючи на шлях шукання політичного притулку.

Як то виглядає на словах, і як то виглядає в реальності:

Зарплати в Швеції в середньому 20 000 — 35 000 крон (2 500 — 3 500 євро), держава по низькій ціні надає в довгострокову оренду дво-, три-, чотирикімнатні квартири всього за 7-8 тис. крон на місяць, крім того, медична страховка, дешеві автомобілі, широкі горизонти… — так розказують про Швецію люди, які агітують їхати і здаватися на asyl (притулок), при цьому, беручи досить немалу оплату за інформацію та послуги.  Хоча, якщо розібратися, то агітатори не обманюють, такі речі і справді існують — це не легенди, але… тут потрібно знати всі деталі.

Розповіді про гарне і сите життя не доповнюють тим, що воно не для тих, хто приплив чи прилетів до Швеції,  і підійшовши до поліцейського промовив чарівне слово asyl (асиль). Після цього не прилітає чарівник на блакитному гелікоптері та не роздає морозиво. Таких людей забирають до поліції, складають протокол і найчастіше — відправляють у табір для біженців, де знаходяться ще десятки,  сотні таких самих довірливих мрійників із Сомалі,  Бангладешу,  Сірії, Пакистану, Росії…   Там є де спати, дають поїсти і ще кілька крон на кишенькові витрати, але не більше того.  Асилянти отримують тимчасовий person numer, або як його називають наші співвітчизники — «чотири цифри» (до повної дати вашого народження додають спеціально згенеровані 4 цифри, що в сумі і являється «пешун-нумером») та державного адвоката. Ось і все, що отримують асилянти, приїжджаючи до королівства Швеція. Далі починається розгляд справи.

Розгляд справи триває щонайменше пів-року, за той час ви ходите мало не щотижня на бесіди із слідчими, які дуже ретельно слухають за запамятовують всі ваші відповіді, перевіряють надану вами інформацію. Процедури не із самих приємних, як розказують учасники подій. Шансів отримати притулок в Швеції для громадян колишнього союзу настільки мізерні, що сподіватися марно на успіх, але є один прийом. Після першої відмови від управління міграції Швеції, можна подати апеляцію. Всі документи на апеляцію готує ваш адвокат. Скоріш за все, що апеляція буде відхилена, тоді є можливість подати апеляцію вдруге і відстоювати свої права на суді.

Таким чином, подаючи апеляції, спілкуючись із слідчими, ви отримуєте додатково ще біля пів-року. В сумі, то виходить рік від моменту подачі документів на asyl і того часу, як вам призначать дату виїзду із країни. Сильно ви нічого не виграєте від того, що подаєте документи на притулок в Швеції, бо вас відправлять додому у демократичну країну. Єдине, що за рік часу ви можете вивчити шведську мову, знайти працедавця, який буде готовий влаштувати вас до себе на роботу і відмовившись від очікування на притулок, подати документи на дозвіл на роботу та проживання.

Ні в якому разі не раджу залишатися у країні нелегально (існує і така можливість), бо тоді вам доведеться боятися кожного поліцейського біля станції метро чи на трамвайній зупинці, завжди ходити як тінь, щоб не привертати зайвої уваги і бути потенційною жертвою для всіх шахраїв, які тільки дізнаються про ваш статус.

Спитаєте ви: Де ж зарплати у 25 000 крон, державне житло і все інше? Це не для асилянтів, це для людей, які розмовляють шведською та англійською, володіють дефіцитною професією та являються спеціалістами у своїй справі. Це вже зовсім інший шлях,  про який обовязково розповім у наступних статтях.

Отже, шукання притулку в Швеції — це справа марна для всіх громадян демократичних країн типу України, Росії, Білорусії. Не вірте солодким розповідям співвітчизників-шахраїв, які за 1500-2000 євро допоможуть стати біженцем в Швеції.

———————————————————————-

Але якщо ви все ж вирішили залишитися в Україні та будувати своє майбутнє тут, то раджу звернути увагу на новостройку донца 2а, що у місті Києві. Тут все поруч: парк із свіжим повітрям, селище «Мамаєва Слобода», дитячі садки, школа, поліклініка.  То чудове місце для життя у столиці.

23 thoughts on “Робота в Швеції через шукання притулку — де правда?

 • 14.05.2015 о 11:34 пп
  Постійне посилання

  Доброго дня!Скажіть будь-ласка чи зможу я по фінській візі працювати в швеції на зборі ягід.Фін-віза з запрошенням на роботу але у фінляндіїї а ми хочем махнути в швецію.Так можна? чи треба щось іньше відкривати і яка саме віза підходить?Дякую!

  Відповіcти
 • 12.03.2015 о 5:05 пп
  Постійне посилання

  Дякую за відповідь. Коротко і ясно.
  А ще. В мене зараз польська шенген віза по культурі. На 3 роки видана з можливістю перебування 90-180. Чи вартує іі скасовувати і відкривати польську робочу. В мене дата на подачу 24 березня. Чи всетаки в Швецію немає різниці по якій їхати, бо і так легально не зможу працювати

  Відповіcти
 • 11.03.2015 о 6:22 пп
  Постійне посилання

  Привіт пане Сірко. Я вам вже колись писав стосовно Польщі. Тепер ще одне питаннячко зявилось. В одному з ваших коментарів ви писали, що якщо є якась можливість їхати кудись окрім Польщі то краще їхати туди.
  Ну в мене є легальна можливість їхати в польщу на столярку, а також друг живе в Швеції. Правда нелегально.Житло орендує,тому є де жити. Але роботи постійної немає. Хотів в вас порадитись. Я так розумію ви також час від часу їздете до шведів на роботу. Незнаю як в вас, чи є змога відкривати робочу шведську візу чи немає,но в мене точно зараз це не вийде. От хотів поцікавитись. Маючи польську візу ,знаю що легально не зможу працювати, а от нелегально чи вартувало б їхати. Враховуючи що англійська на хорошому розмовному рівні та й є друзі і можливість принаймні де жити. Чи всетаки їхати на початок в Польщу, правда заробітки зовсім не ті.
  І ще особисте питання. Ви самі їздили по польській візі і працювали там. Чи вам вже вдається відкривати шведську . дякую
  Чекаю на відповідь

  Відповіcти
  • 11.03.2015 о 10:31 пп
   Постійне посилання

   Привіт, Михайле
   Довго розказувати не стану: знаєте англійську, розумієтесь на столярці, маєте друзів в Швеції — їдьте до Швеції. Легально працювати не зможете, але це все ж ліпше, ніж в Польщі. Дивися, влаштуєтесь і до якогось шведа, а він тоді поклопочеться про виготовлення всіх необхідних документів.

   Відповіcти
 • 04.11.2013 о 11:17 пп
  Постійне посилання

  ти не з тими хлопцями спілкувався:)Швеція це наркотик,не від одного поляка,українця чув.це чудовий спосіб зарядити свої життєві акумулятори.

  Відповіcти
  • 06.11.2013 о 10:21 дп
   Постійне посилання

   То відносилося до самого способу потрапити до Швеції — збирати ягоди. Невеликі заробітки, та умови проживання часто спотворюють сприйняття цієї чудової країни.
   А іншому я згоден — це чудова країна для імміграції.

   Відповіcти
   • 07.07.2014 о 6:04 пп
    Постійне посилання

    Доброго вечора, Сірко!
    Дуже цікаво читати твої пости про Швецію. Сама думаю туди скоро, ось і збираю інформацію. Поки що живу в Італії, але скоро буду тікати звідси (як тільки мені дадуть long term resident). Вже рік перебираю всі країни, але з моїми даними жодна канада мене не захоче. А Швеція, може, й візьме. У вересні поїду, гляну на Готеборг. А ти в Стокгольмі живеш? Не знаю, куди краще рипатись… Пиши ще, і побільше!
    Вікторія

    Відповіcти
    • 07.07.2014 о 7:33 пп
     Постійне посилання

     Привіт, Вікторіє
     Я сам колись мріяв про Канаду, але Доля підкинула набагато кращий варіант )
     Не зважаючи на Ваш статус та документи, раджу вчити шведську відразу, бо без неї нормальної роботи не отримаєте (та й взагалі чи отримаєте), та й час адаптації зміниться суттєво.

     Гетеборг, Мальме — це південь і біля моря. Класні міста )
     Був в Стокгольмі, але мрію про Мальме і будиночок недалеко моря.
     На разі, я в Україні і планую залишатися, допоки вирішую свої справи, але як тільки буде можливість, то прямою наводкою до Швеції )

     Попереджаю: Там зимно і не так вже й багато сонця. Після Італії може бути дуже незвично ;)

     Відповіcти
  • 13.10.2013 о 11:56 пп
   Постійне посилання

   Спілкуючись із хлопцями, які були на ягодах — то один із кращих способів зненавидіти Швецію.

   Відповіcти
  • 22.05.2013 о 8:46 пп
   Постійне посилання

   sergio, такий бізнес досить швидко накривається для тих, хто виступає в ролі курєра. Не варто навіть звертати уваги на подібні оголошення.

   Відповіcти
 • 19.05.2013 о 11:47 дп
  Постійне посилання

  To sergio!
  Так то же в Москве на пиво дашь и гуляй.
  В Швеции им на пиво государство достаточно платит.
  В Израиле тоже отлов нелегалов идет вовсю. И никакое на пиво не поможет.
  Тоже заберут, подержат в приличных условиях, как на курорте, но все равно депортируют. За гос счет. Еще и теплой одеждой снабдят в холодное время года.
  Может не в тему. Но…. для всех, кто читает. Ни в коем случае не соблазняться на выезд на работу по туристическим визам. Типа на месте рабочую дадут.
  Это обман. Выше ссылка на тему о том, как дурят. Еврохолдинг (несколько разных сайтов) в там числе.

  Відповіcти
 • 19.05.2013 о 9:07 дп
  Постійне посилання

  Добрий день! Як завжди реальність є іншою,а так хочеться сказочки.Я тепер сам шугаюсь міліціянтів після Москви.Формально вони праві,але як завджди бабло рулить.дав на пиво і гуляй дальше :) Всім хорошого дня

  Відповіcти
 • 18.05.2013 о 10:21 дп
  Постійне посилання

  Пока дала ссылку на этот вариант. В теме про работу в Израиле.
  Стала копать по сообщению новой участницы и накопала еще новый развод опять по трудоустройству..
  «Европейский холдинг» — почитай последний пост http://www.mbell.info/forum/viewtopic.php?f=3&t=2193&p=40817#p40817
  Там еще копать и копать. УЖАС!

  Відповіcти
 • 17.05.2013 о 5:46 пп
  Постійне посилання

  МАЛАДЦА! Отличная статья.
  Может мне ее на русский перевести? Так, сокращенно. Вот только со временем…плохо.. Жуть!
  Давно тебя не видно, кстати.

  Відповіcти
  • 17.05.2013 о 7:06 пп
   Постійне посилання

   Буде на російській мові обовязково, навіть сьогодні. Адресу вкажу )

   П.С. Робота… я ж казав, що на форум заходив не надовго, тому так хотів розібратися у головних завданнях.

   Відповіcти

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *