Робота в Швеції через шукання притулку — де правда?

rabota v shveciiРобота в Швеції, дозвіл на проживання в країні, та багато інших приємних речей бажають отримати люди, наслухавшись розповідей як то все просто та легко,  стаючи на шлях шукання політичного притулку.

Як то виглядає на словах, і як то виглядає в реальності:

Зарплати в Швеції в середньому 20 000 — 35 000 крон (2 500 — 3 500 євро), держава по низькій ціні надає в довгострокову оренду дво-, три-, чотирикімнатні квартири всього за 7-8 тис. крон на місяць, крім того, медична страховка, дешеві автомобілі, широкі горизонти… — так розказують про Швецію люди, які агітують їхати і здаватися на asyl (притулок), при цьому, беручи досить немалу оплату за інформацію та послуги.  Хоча, якщо розібратися, то агітатори не обманюють, такі речі і справді існують — це не легенди, але… тут потрібно знати всі деталі.

Розповіді про гарне і сите життя не доповнюють тим, що воно не для тих, хто приплив чи прилетів до Швеції,  і підійшовши до поліцейського промовив чарівне слово asyl (асиль). Після цього не прилітає чарівник на блакитному гелікоптері та не роздає морозиво. Таких людей забирають до поліції, складають протокол і найчастіше — відправляють у табір для біженців, де знаходяться ще десятки,  сотні таких самих довірливих мрійників із Сомалі,  Бангладешу,  Сірії, Пакистану, Росії…   Там є де спати, дають поїсти і ще кілька крон на кишенькові витрати, але не більше того.  Асилянти отримують тимчасовий person numer, або як його називають наші співвітчизники — «чотири цифри» (до повної дати вашого народження додають спеціально згенеровані 4 цифри, що в сумі і являється «пешун-нумером») та державного адвоката. Ось і все, що отримують асилянти, приїжджаючи до королівства Швеція. Далі починається розгляд справи.

Розгляд справи триває щонайменше пів-року, за той час ви ходите мало не щотижня на бесіди із слідчими, які дуже ретельно слухають за запамятовують всі ваші відповіді, перевіряють надану вами інформацію. Процедури не із самих приємних, як розказують учасники подій. Шансів отримати притулок в Швеції для громадян колишнього союзу настільки мізерні, що сподіватися марно на успіх, але є один прийом. Після першої відмови від управління міграції Швеції, можна подати апеляцію. Всі документи на апеляцію готує ваш адвокат. Скоріш за все, що апеляція буде відхилена, тоді є можливість подати апеляцію вдруге і відстоювати свої права на суді.

Таким чином, подаючи апеляції, спілкуючись із слідчими, ви отримуєте додатково ще біля пів-року. В сумі, то виходить рік від моменту подачі документів на asyl і того часу, як вам призначать дату виїзду із країни. Сильно ви нічого не виграєте від того, що подаєте документи на притулок в Швеції, бо вас відправлять додому у демократичну країну. Єдине, що за рік часу ви можете вивчити шведську мову, знайти працедавця, який буде готовий влаштувати вас до себе на роботу і відмовившись від очікування на притулок, подати документи на дозвіл на роботу та проживання.

Ні в якому разі не раджу залишатися у країні нелегально (існує і така можливість), бо тоді вам доведеться боятися кожного поліцейського біля станції метро чи на трамвайній зупинці, завжди ходити як тінь, щоб не привертати зайвої уваги і бути потенційною жертвою для всіх шахраїв, які тільки дізнаються про ваш статус.

Спитаєте ви: Де ж зарплати у 25 000 крон, державне житло і все інше? Це не для асилянтів, це для людей, які розмовляють шведською та англійською, володіють дефіцитною професією та являються спеціалістами у своїй справі. Це вже зовсім інший шлях,  про який обовязково розповім у наступних статтях.

Отже, шукання притулку в Швеції — це справа марна для всіх громадян демократичних країн типу України, Росії, Білорусії. Не вірте солодким розповідям співвітчизників-шахраїв, які за 1500-2000 євро допоможуть стати біженцем в Швеції.

———————————————————————-

Але якщо ви все ж вирішили залишитися в Україні та будувати своє майбутнє тут, то раджу звернути увагу на новостройку донца 2а, що у місті Києві. Тут все поруч: парк із свіжим повітрям, селище «Мамаєва Слобода», дитячі садки, школа, поліклініка.  То чудове місце для життя у столиці.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *