Робота за кордоном. Нафтові платформи в Норвегії.

platformaРобота на нафтових платформах в Норвегії — це досить прибуткова праця, але…  не для українців. Робота для українців за кордоном зв’зана із великою кількістю труднощів, тому як Україна до цих пір не входить до Євросоюзу і зони Шенген.

Багато шахраїв пропонують пакет документів за символічну плату (50-80 доларів), який дозволить вам подати заявку на отримання роботи по одній із вакансій на нафтовій платформі та якісь документи в посольство Норвегії. Це саме звичайне шахрайство, тому що дозвіл на роботу і вид на проживання (у випадку без отримання ПМЖ) може бути виданий іноземцю, який:

 • влаштовується науковим співробітником чи викладачем при науково-дослідницькому центрі чи ВУЗі;
 • влаштовується співробітником в діючій організації, ціль якої — ведення ідеалістичної чи гуманітарної діяльності;
 • влаштовується практикантом;
 • влаштовується необхідним співробітником для виконання контрактів чи співробітником для розвитку господарської діяльності в Норвегії;
 • влаштовується місіонером релігійної общини;
 • влаштовується нянею.

Матеріал взято з http://www.eursa.eu/node/1444

Звичайно, що це неповний список, лише його частина, більш повну інформацію можна знайти на порталі міграційної служби  www.udi.no., але скажу відразу, що видаються такі дозволи для жителів східної Європи дуже рідко і ніяка фірма-посередник не зможе вам допомогти у тому, якщо тільки сам роботодавець не буде персонально у вас зацікавленний, як у висококваліфікованому спеціалісті.
Для тих, хто в майбутньому хоче отримати вид на постійне проживання (ПМЖ) в Норвегії, то для таких кандитатів вимоги ще більш високі. В цілому, Норвегія досить закрита країна для легальної іміграції, а справи про надання дозволів на проживання та роботу розглядаються до п’ятнадцяти місяців.

Знайомі поляки, які намагалися влаштуватися на роботу в пекарні десь біля Осло, розказували мені, що їм як громадянам ЄС можливо отримати дозвіл на роботу строком на один рік, із можливістю подовження ще на один рік. Після чого, має бути рік перерви, на який вони не можуть отримати дозволу на роботу. Все тому, що після трьох років безперервного легального проживання на території королівства Норвегії, людина може подавати документи на отримання ПМЖ.

Отже, для того, щоб отримати роботу за кордоном, потрібно володіти кількома якостями: іноземна мова на високому рівні (вище середнього), освіта по одній із дефіцитних професій (в основному — робочі професії) , стажом роботи по професії (бажано не меше 4-5 років). Якщо ви володієте такими якостями, то вам посередники непотрібні взагалі і ви можете контактувати із працедавцем на пряму, інакше не уникнути великих труднощів.

Бажаю вам обходитися без послуг наших посередників у пошуку гарної роботи!

6 Comments

 • добре ну а як поїхати туда на роботу чи взагалі не можливо

  • Сірко

   Легально в Норвегію — це фантастика. Нелегально — цілком можливо, використовуючи будь-яку із довгострокових віз до Польщі чи країн Прибалтики. Але спіймають — дорого обійдеться. Тому не раджу.
   Раджу придивитися до інших розвинутих Європейських країн.

 • http:// waytonorway . com . ua / заказ-пакета-документов.html
  Сірко, дуже прошу допоможіть ось в цьому питанні.
  Вакансію знайшов тут
  http:// www . jobs . ua / vacancy / view / 1063306 / ?ck=xzsr3usrrrvcp4591sz
  сайт наче б то не погано оформлений і таке інше, потрібна ваша критика. Дякую

  • Сірко

   А що тут коментувати, критикувати? Здається все, що потрібно для логічного висновку — написано в статті. Навіть пакет документів, який висилають за 200 грн, тут прикріпленний і його можна скачати безкоштовно, щоб подивитися про що йдеться.

 • Шановний а як мені на пряму зв’язатися з Норвезькими компаніями ?
  чи маєте ви якісь посилання куди треба слати запит на роботу та з ким обговорювати умови контракту, тощо ?
  навчаюсь в Чеській Реп. та хотів би поїхати на заробітки.
  Дякую

  • Сірко

   Нема такого посилання. Якщо ви уважно читали статтю, то мали зрозуміти, що ця вся річ із платними анкетами, норвезькими платформами та роботою на них — це чистої води профанація, яка зроблена для того, щоб заробити грошей на довірливих людях.
   Якщо хочете знайти роботу в Норвегії — шукайте вакансії на норвезьких сайтах, норверзькою. Інших варіантів я вам порадити не можу.

Залишити коментар