Самогон із цукру, буряка, слив.

Вже міліція два штрафи
Уліпила Гнату,
А він гонить самогонку
Й каже: — Буду гнати!
— Вас же можуть посадити,—
Нагадують люди.
А він каже: — Як посадять,
То син гнати буде.
— І син може,— кажуть люди,—
Потрапить за грати.—
А Гнат каже: — Як потрапить,
То внук буде гнати.
— Так посадять же й онука…—
А Гнат: — Не боюся,
Бо на той час із тюряги
Вже я повернуся.
Павло Глазовий

У всі часи і за за будь-яких законів укрнаїнці варили самогон.
Сучасні умови дозволяють придбати цукор і дріжді без проблем, тому у наші часи стала традиційною технологія виготовлення самогону із цукру. Хоча, слухаючи розповіді старших людей мені довелося дізнатися, що колись були досить поширені рецептури самогону із цукрових буряків, слив, грушок.
В моїй родині, скільки я пам’ятаю, брагу «завдавали» на цукрі, І тільки на початку-середині 90-х робили із повидла місцевого консервного заводу, бо із цукром було скрутно.
Так само як «Отче наш», розкажу у будь-яку пору дня і ночі сімейний рецепт самогону, бо то робилося безліч разів на моїх очах, поки був дітлахом, а коли підріс, то завжди допомагав у процесі.

Самогон із цукру. Класичний рецепт.

Складники:
Цукор — 8 літрових банок (біля 7 кг)
Дріжді хлібопекарські (виробництва м.Бар) — пів-пачки (0,5 кг)
Вода — три відра (30 літрів)

Обладнання:
каструля емальована із кришкою (40л)
апарат самогонний (бідон алюмінієвий та «холодильник»)

Вода для браги підігрівається до кімнатної температури, виливається до емальованої каструлі. Туди ж висипаємо цукор і розмішуємо до повного розчинення.
Звичайно дріжді продаються у кілограмових пачках, а так як нам потібно пів-кілограма, то беремо звичану нитку для шиття довжиною біля 30 см і нею розрізаємо дріжді навпіл.
Беремо літр теплої води, розчиняємо у ній наші пів-кіло дріждів і цей розчин вливаємо до каструлі із солодкою водою. Розмішуємо, накриваємо кришкою, загортаємо ємність у старі лахи для теплоізоляції та ставимо у тепле місце.
Процес бродіння почався. Брага починає «грати» і виділяти вуглекислий газ. Під час бродіння, брага має мутний колір, та із рідини виділяються бульбашки, так ніби то газировка.
Весь процес триває в сердньму 14 днів. Признаком закінчення бродіння є відсутність бульбашок та чиста, майже прозора брага, яка має злегка гірковатий присмак, але ніяк не солодкий, також продукти бродіння осідають на дно, утворюючи густий осад.
Обережно, щоб не підняти осад, переливаємо нашу закваску до самогонного апарату і… для того, щоб під час дистиляції брага не піднімалася піною і не закидало до змієвика, у нас завжди додають склянку домашнього молока.
В якості перегонного куба, у нас використовують алюмінієвий бідон із вбудованим ТЕНом на 1,5 кВт. Перші краплі самогону з’являються вже за 1,5-2 години. Перших 100 грам продукту збирають у окрему ємність і використовують у технічних цілях, все інше, до «хвостячки» збирають у трилітрові слоїки, які потім перемішуються до потрібної концетрації у 42-45 «градусів»

Тонкощі: брагу потрібно тримати у теплому місці із стабільною кімнатною температурою, бажано із мінімальною вентиляцією; тримати довго брагу після закінчення процесу бродіння не варто, бо вона перетвориться на оцет, тобто стане кислою; процес перегонки проводити за мінімально потрібного для кипіння нагріву, таким чином ми отримуємо якісний продукт; кількість вихідного продукту 40 градусів пропорційна 1:1 до використаного цукру (вісім літрових банок цукру — вісім літрових банок самогону)
Самогон із слив. Слив’янка (записано зі слів діда)
Для слив’янки використовують тільки добре достигші м’які сливи, які оппадають із дерев. Сливи збираються у відра і висипаються до великої ємності (в оригіналі-дерев’яний кадуб на 100-150 л літрів). Ємність із сливами заповнюється на 2/3, сливи переминаються за допомогою «товкача» до стану більш-менш однорідної маси і це все залишається стояти в теплому місці до повного визрівання. Перше, що з’явиться — це так звана «шапка», яка буде підніматися і рости по мірі проходження процесу бродіння.
Ви запиаєте: де дріджі і цукор? Все знаходиться у сливах! Дикі дріджді, які знаходяться на поверхні слив починають процес тільки опиняються у бочці. Процес бродіння вважається закінченним коли «шапка» перестала підніматися, всі кістки осіли на дно, а рідина виглядає прозорою і без бульбашок.
Вихід продукту приблизно 1 відро слив — 1 літр готового продукту.
Визрівша брага із «шапкою» може зберігатися досить довгий час (до кількох місяців).
Далі процес перегонки,є такий самий, як і у першому варіанті.

Самогон із цукрових буряків.
Самогон із цукрових буряків у нас на селі лагідно називають Бальзам «Три гички».
Отже, сировиною для бурячанки є цукровий буряк, очищений та подрібнений на дрібні шматки або для простоти — натертий на великій терці.
Щоб готовий продукт не мав характерного неприємного запаху, приготовлений буряк обов’язково проварюють на протязі 40-60 хвилин. Далі все як у класичні рецептурі самогону.

—————————————————————

Мы все ищем работу, потому как время у нас нелегкое. Вот тут  я нашел много предложений о работе в Ялте. Все объявления бесплатные!

9 thoughts on “Самогон із цукру, буряка, слив.

 • 17.10.2013 at 9:37 пп
  Permalink

  Велика подяка за рецепти, але додам деякi уточнення: в лiтровiй банцi _0,85 кг цукру. На 30 лiтрiв майбутньоi браги треба закладати 8, 5 кг цукру, 0,85 кг дрiжжiв (при вiдсутностi барських краще використовувати «змiй горинич») , потiм об’ем довести до 30 лinрiв, витримати 14 дiб i отримати пiсля перегону 12 лiтрiв 45 градусноi горiлки.

  Reply
  • 20.10.2013 at 8:30 пп
   Permalink

   Будь ласка, пане VRed.
   Стосовно Вашої рецептури, то виходить, що із 8,5 кг цукру (10 літрових банок) виходить 12 літрів 45% горілки. В мене вдома, за все життя, що я бачив, із 1 літрової банки цукру, на виході можемо отримати не більше 1 літра готового продукту, концентрацією 40-43%.
   Тому, мені складно зрозуміти, звідки у Вас береться 12 літрів самогону )

   Reply
 • 16.01.2013 at 5:42 пп
  Permalink

  Просто навмисне наштовхую панна Автора на ще один паросток для статті, як в нашому край можна сомогон з кактусу .
  Але не виключено, що сам пробую підкинути рецептик…

  Reply
  • 16.01.2013 at 6:24 пп
   Permalink

   Ma}{, стаття-статтею, можна писати багато. Краще налагоджуй поставку кактусів десь із Мексики до нас через одесу, а тут ми вже дамо раду, як їх переробити.
   Тільки тойво, не вези галюциногенних, які використовуються для приготування пейоту, бо нас можуть неправильно зрозуміти люди на влада ))))

   Reply
 • 13.01.2013 at 12:13 дп
  Permalink

  Как, Саня, ты еще не пробовал мексиканской кактусянки — текилы? :) :) :) Самый обыкновенный самогон, не знаю, в чем его такая популярность, вероятно, из-за экзотики и использованием минимальной закуски :) Если у нас водку или самогон конфеткой заедают, то текилу — можно закусывать солью, дешево и сердито :)

  Reply
  • 13.01.2013 at 12:48 дп
   Permalink

   Ні, текіли я не пробував.
   Вся якось більше доводилося по коньяках, віскі…
   Джін натуральний пробував — цікава штука, але гарне віскі — куди цікавіше )

   Reply
 • 12.01.2013 at 10:06 пп
  Permalink

  Прошу Пана Автора відкрити тему продукту із кактусів. З пов. ваш постійний респондент.

  Reply
  • 12.01.2013 at 10:30 пп
   Permalink

   Ma}{, а маєте надлишок кактусів?
   Не проблема, можемо заквасити, я ще не з такого бачив рецепти ;)

   Reply
 • 08.01.2013 at 9:34 пп
  Permalink

  Za recept okremo «jättestor tack»)))

  Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *