Санктуаріум Божого Милосердя в Лагєвніках

Санктуарій Божого Милосердя в Лагєвніках
Санктуаріум* Божого Милосердя (Sanktuarium Bożego Miłosierdzia) в Краківських Лагєвніках (Łagiewnikach) то найбільший в світі осередок поклоніння християн. В Санктуарії знаходиться ікона Ісуса Милосердного (Jezusa Miłosiernego) та гроб прекрасної Фаустини, до котрих прочани приїждають молитися з усього світу, починаючи з 40-х років ХХ ст.

Санктуарій Божого Милосердя в Лагєвніках

Санктуаріум Божого Милосердя в Лагєвніках тісно звязаний із культом сестри Фаустини Ковальської (Faustyny Kowalskiej). В 20-х роках ХХ століття вона вступила до Конгрегації Сестер Матері Божої Милосердя (Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia) і провела кілька років у монастирі в Лагєвніках. Власне тоді, по просьбі священника Міхала Сопоцько (Michał Sopoćko) сестра Фаустина почала описувати свій духовний досвід у вигляді записок, які пізніше увійшли в збірку під назвою «Щоденник».


Санктуарій Божого Милосердя в  Лагєвніках

У «Щоденнику» вона ділиться своїми духовними переживаннями, приводить факти із свого чернечого життя. Саме завдяки записам сестри Фаустини, в католицькій церкві виникає культ Божого Милосердя, та встановлюється нове свято, яке припадає на останній день Октави Паски. У 1993 році, папа римський Іоан Павел ІІ беатифікував Фаустину Ковальську, тим самим, причисливши її до лику блаженних. А вже за три роки, у 2000 році у Римі відбулася канонізація** сестри Фаустини.

санктуарій божого милосердя в лагєвніках

Після смерті сестри Фаустини, згідно вказівок, які вона залишила у своїх записах, художник Адольф Хила (Adolf Hyła) намалював ікону Ісуса Милосердного, яку розмістили у монастирській каплиці.

санктуарій божого милосердя в лагєвніках

Санктуаріум Божого Милосердя становить комплекс об’єктів, в склад котрого входять: Базиліка Божого Милосердя, оглядова вежа, Монастир Сестер Матері Божої Милосердя (з каплицею св. Юзефа, де власне і знаходиться чудотворна ікона та мощі сестри Фаустини), каплиця Поклоніння Святим Дарам (Adoracji Najświętszego Sakramentu), Пасторський Будинок (Dom Duszpasterski) і Зала Яна Павла ІІ. Сама базиліка, то двоповерхова будівля, у формі човна, котра може вмістити до 5 тис. людей. Сьогодні то є найбільший костел на території Кракова.

————————————————————————————————————

* — В католицькому костьолі, санктуаріум (sanktuarium) — це частина храму, яка визнається як святе місце, в котрому Бог творить свої чудеса. Зазвичай, санктуаріум то костел або його частина.

** — Католицька церква диференціює поняття беатифікації та канонізації. Канонізація — це причислення до лику святих. Беатифікація — причислення до лику блаженних. Розмежування було уведено у 1643 році папою римським Урбаном VIII.

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *