Шведські новини

default-title
Джерело: http://www.svt.se/

Давно вже не писав, тому без зайвих оправдань, перейду відразу до новин.

1. Погані новини від поляків. Давно вже ходять чутки про те, що буде мінятися міграційне законодавство в галузі працевлаштування. Якщо хто не чув, то коротко: освядчення відміняються, а при видачі дозволів на роботу, або так званних «воєвудських запрошень», посилюється контроль до рівня шведів чи німців.

Тобто, якщо законопроекти будуть прийняті, то торгівля польськими запрошеннями закінчиться моментально.
Звучить страшно, виглядати буде не гірше. Сподіваюся, що цього не станеться, адже для купи народу відразу обірветься шлях до Європи

2. Шведське королівство прийняло біженців стільки, що бюрократична машина майже зупинилася. Якщо раніше розгляд документів на отримання дозволу на роботу (а разом із ним і дозволу на проживання) тривав від 6 до 8 місяців, то зараз в Службі міграції озвучуються строки від 10 до 18 місяців… Жоден працедавець не хоче стільки чекати. Що робити людям весь цей час? Адже згідно шведського законодавства, на час розгляду справи у Службі міграції, людина повинна знаходится за межами країни.
Це божевільня…

Окрім того, служба податків та зборів (Skatteverket) запровадила жорсткий контроль за виконанням «чорних робіт», тобто, робіт де працівники працюють без дозвільних документів та сплати податків. Усі великі будівельні майданчики мають на вході турнікети із електронною системою контролю працівників. У будь-який момент часу, можна з легкістю проконтролювати наявних працівників.

Хлопці розказують про поліцейські перевірки на будовах, коли поліція перевіряє дозвільні документи на працю в Швеції. Казали, що довелося тікати швидко, і дихати свіжим повітрям в лісі…

Для нелегальних працівників «гайки закручують» по всіх напрямках. Подивимося, що буде далі

2 thoughts on “Шведські новини

 • 08.10.2016 at 1:27 пп
  Permalink

  Ну може хоч хтось з цих «заробітчан» ще пам’ятає про Крим і східні рубежі. А то відверто нудить від утирьків готових працювати за 1400 нетто…

  Reply
 • 07.09.2016 at 1:49 пп
  Permalink

  Тепер, для українців ускладнюються умови працевлаштування.Орієнтовно з січня 2017 року видаватимуться дозволи на працю тільки в трьох сферах:домашнє господарство,туризм та садівництво.Працювати можна буде терміном 6 або 8 місяців.Штраф за нелегальна працевлаштування понад 2000 зл для працівника і близько 10 000 для працедавця.
  Для оформлення ВНЖ потрібно буде відпрацювати контракт і отримати сертифікат на знання мови який видає державна комісія.
  Ось такі нювс

  Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *