Система опалення для приватного будинку.

Тип опалювальної системи.
Системи опалення бувають поділяють на:
— відкритого типу (із розширювальним баком відкритого типу, де теплоносій контактує із атмосферним повітрям);
— закритого типу (із мембранним баком, теплоносій не контактує із атмосферним повітрям);

Системи опалення відкритого типу бувають із природньою (без насоса) та примусовою (із циркуляційним насосом) циркуляцією. Системи закритого типу бувають тільки із примусовою циркуляцією.
Окремо хочу зупинитися на відкритій системі із природньою циркуляцією (або гравітаційна система циркуляції). Ця опалювальна система в комплекті із парапетним котлом є повністю енергонезалежною і може працювати узагалі без електрики. Це великий плюс у селах, де є серйозні перебої із електропостачанням. Також цю систему можна доповнити байпасом із зворотнім клапаном, що дозволяє за наявності електроенергії експлуатувати її як систему із примусовою циркуляцією. За за відсутності електрики вся система завдяки зворотньому клапану автоматично переходить у режим природньої циркуляції. При відновленні електропостачання, система самостійно повертається у режим примусової циркуляції. По надійності і простоті, таку систему можна зрівняти із автоматом калашникова. Суттєвим мінусом являється прокладання труб великого діаметру (40-50 мм) по стінах, що виглядає зовсім не естетично, а також встановлення розширювального бачка на висоті 2,5-3 метри. Об’єм бачка має бути не меншим 0,1 від об’єму системи (теж малоестетичне видовище).

Труби для системи опалення:
стальні труби;
поліпропіленов трубиі;
металопластикові труби;
мідні труби.

Всі труби гарні для використання, але кожні з них мають свої недоліки:
— металеві труби мають низьку корозійну стійкість, складні у монтажі, потребують додаткового захисту від зовнішньої корозії — фарбування;
— поліпропіленові труби мають високий коефіцієнт теплового розширення, тому під час роботи можуть провисати «пузом», але існують поліпропіленові труби армовані скловолокном і вони позбавленні цього недоліку.
— металопластикові труби мають переваги металевих та полімерних труб, але мають один суттєвий недолік — бояться розморожування, плюс майже удвічі більша вартість від поліпропіленових.
— найбільший недолік мідних труб — висока вартість.

Найбільш популярні у практиці — поліпропіленові труби. Вони мають дуже високу механічну міцність з’єднань (практично монолітні з’єднання), низьку вартість у порівнянні із іншими видами труб, легкість у монтажі, довговічність. Особливо їх люблять монтажники опалення за простоту монтажу.

Отже, як резюме вище сказаному, приведу приклад мого вибору, де я керувався мінімальною вартістю і максимальною надійністю:
— котел парапетний двоконтурний (див. Як вибрати газовий котел.);
— чавунні радіатори (див. Як вибрати радіатор опалення.);
— відкрита система опалення із примусовою циркуляцією;
— поліпропіленові труби.

Відразу про плюси і мінуси мого вибору.
Плюси: низька вартість котла; майже безкоштовні радіатори; відкрита система, обслуговування якої зводиться тільки до доливання води у розширювальний бачок; недорогі труби.
Мінуси: парапетні двоконтурні котли погано справляються із підігрівом води для гарячого водопостачання; великі габарити чавунних радіаторів, відповідно — збільшений об’єм теплоносія; до холєри забави із зчищанням старої фарби на чавунних радіаторах; встановлення розширювального бачка; залежність системи із примусовою циркуляцією від електропостачання.

————————————————————————-

Если вам нужен циркуляционный насос, тогда вам надо обратиться в компанию «Эталон». Там вы сможете найти не только различные виды циркуляционных насосов, но и комплектующие для сантехники, бани и даже настоящие печи!

2 thoughts on “Система опалення для приватного будинку.

 • 23.10.2012 at 6:39 пп
  Permalink

  чтото тебя на хозяйство потянуло..лучше раскрути проект, шаг за шагом… а дальше достигнуть самоокупаемости и вперед…

  менаы например интересуют печки , которые вне дома стоят и отапливают несколькопомещений… очен
  даже ничего идея…

  Reply
  • 25.10.2012 at 9:21 дп
   Permalink

   Так, а куди діватися, коли мені поставили задачу — вибрати обладнання для опалення будинку із задаченю — максимальна надійність і ефективність при мінімальних затратах. Ось і кручуся, виловлюючи інформацію по мережі і збираючи в купу.
   Стосовно котельні — це річ гарна, але у нас не той варіант, щоб опалювати якісь інші приміщення. Просто на зиму вся животинка під сокиру, а ті, які на розплід — ближче один-до-одного, щоб було тепліше.

   Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *