скільки потрібно на прожиття в польщіПеред тим, як виїхати до Польщі на роботу мене цікавило питання: Скільки потрібно грошей, щоб налагодити свій побут? Все досліжував експерементальним шляхом. Отже, саме перше, якщо роботодавець не забезпечує вас житлом (а це завжди — без вікон, без дверей, повна хата людей (с)), то житло потрібно шукати самому. Потім, наступна задача — харчування. Завершаючою серед обов’язкових задач являється — транспорт.
Про свій досвід пошуку житла і закупівлі продуктів розкажу пізніше, а тепер до цифр:
1. Щоб найняти кімнату в Гданьску, потрібно заплатити від 450 до 900 злотих, ціна за кімнату може бути і вищою, якщо вона знаходиться в новенькій квартирі із супер-пупер ремонтами. Квартиру менше ніж за 1200 злотих на місяць вам вряд чи вдасться тут знайти, крім того, до цієї вартості потрібно додати і вартість комунальних послуг у розмірі від 250 до 400 злотих на місяць (діапазон залежить від використання гар. та хол. води, електроенергії, тепла). Всі пропозиції житла для найму шукають на місцевому порталі [trojmiasto.pl]
Зараз я наймаю кімнату за 650 злотих на місяць (включно із комунальними послугами)
2. Раціон кожен будує самостійно, бо комусь вистачає макаронів із котлетами та кетчупом на кожен день, а хтось надає перевагу овочам та фруктам. Отже, тижневий запас овочів, фруктів та риби мені обходиться біля 120-180 злотих. Вибираємо середнє арифметичне (120+180)/2= 150 злотих на тиждень.
3. Для того, щоб переміщатися містом, я використовував міський транспорт. Польський аналог нашого місячного проїзного квитка — це Karta mejska. Це пластикова картка, яка виготовляється за 5 робочих днів і коштує 10 злотих. Можна зробити іменну (із вашою фотографією), можна взяти універсальну. Вартість проїзду всіма видами транспорту у робочі дні+вихідні, без нічних рейсів, у межах тільки Гданьска, коштує 88 злотих. Вартість зростає, якщо ви хочете їздити міським транспортом до Сопоту чи Гдині. Звертаю вашу увагу, що в міському транспорті ЗАВЖДИ БАГАТО КОНТРОЛЕРІВ. Штраф за безбілетний проїзд становить від 100 злотих. Висновок напрошується сам-собою. )))

Отже, підіб’ємо підсумки:

середня кімната + харчі + проїзд = 650 + 4х(150) + 80 = 1330 злотих

Цифра названа для орієнтування і залежно від поставленних задач, може коливатися як в більшу, так і в меншу сторону. Сюди не входять витребеньки у вигляді: алкоголю, цигарок, дискотек. Але до раціону входить велика кількість свіжих овочів, свіжа риба або курка, фрукти, а також такі речі як: миючі засоби, засоби особистої гігієни.

Мінімальна зарплата установленна законом — 1200 злотих. Середня ЗП при нормальній кількості робочих годин в місяць — 1500-2000 злотих.
Курс гривні до злотого на даний момент — 2,48 грн/злотий
Зарплати на такому рівні мають всі роботяги як поляки, так і емігранти, тому ви розумієте, чому так багато поляків виїджає на заробітки до Німеччини, Голандії, Швеції, Норвегії.

———————————————————————————

Сейчас в Китае изготавливается около 80 процентов всех товаров народного потребления, что заставляет рассматривать эту страну как серьезного партнера по бизнесу. Для тех, кто решил заниматься мебельным бизнесом, рекомендуем купить мебель в Китае оптом , потому как дешевле вы не найдете нигде!

No votes yet.
Please wait...

71 thoughts on “Ціни в Польщі або скільки потрібно на прожиття?

 • 23.03.2017 at 9:49 пп
  Permalink

  Доброго всім вечора, працюю водієм фури в польщі вже 4 роки, часто гружусь, вигружаюсь на заводах, фабриках де трудяться українці. По можливості коли є час розпитую про те про інше, і в мене складується думка, що робота в польщі приносить одне розчарування людям. Людина їдучи нароботу хоче побачити світ, пізнати іншу культуру та заробити гроші, на томість її експлуатують на всі 200%, ставляться як до худоби (а що ви хотіли ви гість в їхній країні) і вкінці намахають на гроші.

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply
 • 10.10.2016 at 10:46 дп
  Permalink

  Доброго дня.
  Випадково потрапив на цей сайт і вирішив вияснити деякі питання. Я сам спеціаліст з сервісного обслуговування та програмування промислових пакувальних та порізочних машин фірм Weber, Multivac, і інших виробників. Сталося так що моє резюме попало на польську фірму-Tarczyński SA. Zakład przetwórstwa mięsnego. Мене зразу ж запросили на співбесіду і я її пройшов. Пропонують переїзжати. Можливо хтось щось чув про таку фірму? Або працював там?
  Буду дуже вдячний за інформацію

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply
 • 04.11.2015 at 11:11 пп
  Permalink

  Dobry wieczór,pan Sirko! Ucze się języka polskiego.
  Правда прошло только 3 занятия у репетитора,но мне нравиться.Читаю польский не плохо,понимаю слова конечно ещё не все.На удивление хорошо и правильно на слух всё пишу.Но чтоб разговаривать диалогами конечно надо ещё учиться.Это всё к тому,что я очень сильно хочу поехать на заработки в Польшу,хотела с подругой,но она уже не хочет,а самой как-то страшно,но очень хочется заработать.Через агенства-нет в наше время доверия.Подскажите пожалуйста какие документы(все) нужны для того,чтоб оказаться на работе в Польше и какую работу Вы бы мне посоветовали.Я в Украине уже 11 лет работаю в торговле,но не официально.
  Z góry,bardzo dziękuję .

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply
  • 05.11.2015 at 7:49 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Олено
   Дуже добре, що вам подобається польська, і все вдається.
   У вашому випадку потрібно не папери шукати, а роботу. Коли буде робота, тоді папери робляться вже самі-собою, або ж замоляються у потрібних людей (у крайньому випадку).
   Не полініться, і почитайте розділ ПРАЦЯ В ПОЛЬЩІ, там я приводив статті: як шукати роботу в польщі, як писати CV, заповнювати візові анкети та інше.
   Стосовно ж спеціалності, то без доброго знання мови розраховувати на кваліфіковану роботу не доводиться (тільки praca fizyczna). Як будете добре пшекати, тоді можете спокійно шукати роботу у своїй галузі — в торгівлі.

   Rating: 5.0. From 1 vote.
   Please wait...
   Reply
   • 05.11.2015 at 10:22 пп
    Permalink

    Dziękuję!

    No votes yet.
    Please wait...
    Reply
 • 23.08.2014 at 4:45 пп
  Permalink

  дякую!

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *