Ціни в Польщі або скільки потрібно на прожиття?

скільки потрібно на прожиття в польщіПеред тим, як виїхати до Польщі на роботу мене цікавило питання: Скільки потрібно грошей, щоб налагодити свій побут? Все досліжував експерементальним шляхом. Отже, саме перше, якщо роботодавець не забезпечує вас житлом (а це завжди — без вікон, без дверей, повна хата людей (с)), то житло потрібно шукати самому. Потім, наступна задача — харчування. Завершаючою серед обов’язкових задач являється — транспорт.
Про свій досвід пошуку житла і закупівлі продуктів розкажу пізніше, а тепер до цифр:
1. Щоб найняти кімнату в Гданьску, потрібно заплатити від 450 до 900 злотих, ціна за кімнату може бути і вищою, якщо вона знаходиться в новенькій квартирі із супер-пупер ремонтами. Квартиру менше ніж за 1200 злотих на місяць вам вряд чи вдасться тут знайти, крім того, до цієї вартості потрібно додати і вартість комунальних послуг у розмірі від 250 до 400 злотих на місяць (діапазон залежить від використання гар. та хол. води, електроенергії, тепла). Всі пропозиції житла для найму шукають на місцевому порталі [trojmiasto.pl]
Зараз я наймаю кімнату за 650 злотих на місяць (включно із комунальними послугами)
2. Раціон кожен будує самостійно, бо комусь вистачає макаронів із котлетами та кетчупом на кожен день, а хтось надає перевагу овочам та фруктам. Отже, тижневий запас овочів, фруктів та риби мені обходиться біля 120-180 злотих. Вибираємо середнє арифметичне (120+180)/2= 150 злотих на тиждень.
3. Для того, щоб переміщатися містом, я використовував міський транспорт. Польський аналог нашого місячного проїзного квитка — це Karta mejska. Це пластикова картка, яка виготовляється за 5 робочих днів і коштує 10 злотих. Можна зробити іменну (із вашою фотографією), можна взяти універсальну. Вартість проїзду всіма видами транспорту у робочі дні+вихідні, без нічних рейсів, у межах тільки Гданьска, коштує 88 злотих. Вартість зростає, якщо ви хочете їздити міським транспортом до Сопоту чи Гдині. Звертаю вашу увагу, що в міському транспорті ЗАВЖДИ БАГАТО КОНТРОЛЕРІВ. Штраф за безбілетний проїзд становить від 100 злотих. Висновок напрошується сам-собою. )))

Отже, підіб’ємо підсумки:

середня кімната + харчі + проїзд = 650 + 4х(150) + 80 = 1330 злотих

Цифра названа для орієнтування і залежно від поставленних задач, може коливатися як в більшу, так і в меншу сторону. Сюди не входять витребеньки у вигляді: алкоголю, цигарок, дискотек. Але до раціону входить велика кількість свіжих овочів, свіжа риба або курка, фрукти, а також такі речі як: миючі засоби, засоби особистої гігієни.

Мінімальна зарплата установленна законом — 1200 злотих. Середня ЗП при нормальній кількості робочих годин в місяць — 1500-2000 злотих.
Курс гривні до злотого на даний момент — 2,48 грн/злотий
Зарплати на такому рівні мають всі роботяги як поляки, так і емігранти, тому ви розумієте, чому так багато поляків виїджає на заробітки до Німеччини, Голандії, Швеції, Норвегії.

———————————————————————————

Сейчас в Китае изготавливается около 80 процентов всех товаров народного потребления, что заставляет рассматривать эту страну как серьезного партнера по бизнесу. Для тех, кто решил заниматься мебельным бизнесом, рекомендуем купить мебель в Китае оптом , потому как дешевле вы не найдете нигде!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *