Сукенніце в Кракові

ринок площа у кракові, сукенніцеСтояча по-серед Краківського Ринку Площі,  Сукенніце (Sukiennice) є найбільш відомою спорудою міста. Як і в минулому, сьогодні будинок виконує свої безпосередні обов’язки — місце торгівлі, але замість купців, відвідують Сукенніце, головним чином — туристи.

площа ринок в Кракові, Сукенніце, що відвідати в кракові Історія Сукенніц сягає своїм корінням, у далекий 1257 р., коли місто отримує магдебурзьке право, і принц Болеслав Встидливий (Bolesław Wstydliwy) обіцяє збудувати для городян торгові ряди. Дотримавши свого слова, принц зводить перші Сукенніце з каменю, щоб забезпечити надійність та монументальність конструкції. В подальшому, збудовані у першій половині ХІVст. Каменяжем Вєлькім (Kazimierz Wielki), Сукенніце стають муровані із цегли. Хоч модний на той час готичний стиль будівель не витримав випробування часом, і за два віки майже безслідно зник, але і до сьогодні можна побачити його елементи серед мурів Каменніце.

ринок площа у кракові, сукенніце

Ніщо не минає дарма, і велика пожежа, яка знищила велику частину будинку, стала позитивним рушієм у його розвитку. Сукенніце були відбудовані у стилі ренесансу, крім того було добудовано ще один поверх, а дах оздоблено елементами декору, які розроблені відомим італійським скульптором та архітектором Санті Гуччі (Santi Gucciego). Лоджії з північної та південної сторін, запроектовав Ян Марія Падовано (Jan Marie Padovano), які стали прикладом і для Королівського замку на Вавелю (Zamku Królewskiego na Wawelu). У такому вигляді, Сукенніце простояли наступні кілька віків.

ринок площа у кракові, сукенніце

У 70-х роках ХІХ ст. з’явилася велика потреба реставрації будинку. Ремонтними роботами керував Томаш Прилінський (Tomasz Pryliński), за підтримки Яна Матейки (Jana Matejkę). Архітектор постановив знести прилеглі до Сукенніц будиночки та кіоски, а на їхньому місці збудувати розкішні аркові накриття.Також Прилінський вирішив збудувати два ризаліти* на осі схід-захід, зі сторони вулиць Швацької (Szewskiej) та Сінної (Siennej). Внаслідок реконструкції, Сукенніце втратили свій видовжений вигляд. Ризаліти були вміло поєднанні з аттикою (елементи декору) і також оздоблені горгулями. Однак, не зважаючи на докорінну перебудову, функції зали не змінилися, вона і надалі слугувала місцем для жвавої торгівлі. Чого не скажеш, про  новий другий поверх, котрий було відведено для Національного музею (Muzeum Narodowy).

Національний музей у Сукенніце
Джерело фото: http://www.mmkrakow.pl/

З кінця ХІХ ст., вигляд Сукенніц практично не змінився. Сьогодні Сукенніце являються важливим туристичним об’єктом, який приваблює туристів з усього світу. На першому поверсі знаходяться вітрини з біжутерією та рукоділлям, у той час, поверхом вище знаходяться експозиції Галереї польського живопису та скульптури ХІХ ст.

ринок площа у кракові, сукенніце

Там виставлені твори Генрика Семірадського (Henryka Siemiradzkiego), Яцека Хелмонського (Jacka Chełmońskiego), Яна Матейки (Jana Matejki), Олександра Геримського (Aleksandra Gierymskiego) та Владислава Подковінського (Władysława Podkowińskiego).

Залишити коментар