Сукенніце в Кракові

ринок площа у кракові, сукенніцеСтояча по-серед Краківського Ринку Площі,  Сукенніце (Sukiennice) є найбільш відомою спорудою міста. Як і в минулому, сьогодні будинок виконує свої безпосередні обов’язки — місце торгівлі, але замість купців, відвідують Сукенніце, головним чином — туристи.

площа ринок в Кракові, Сукенніце, що відвідати в кракові Історія Сукенніц сягає своїм корінням, у далекий 1257 р., коли місто отримує магдебурзьке право, і принц Болеслав Встидливий (Bolesław Wstydliwy) обіцяє збудувати для городян торгові ряди. Дотримавши свого слова, принц зводить перші Сукенніце з каменю, щоб забезпечити надійність та монументальність конструкції. В подальшому, збудовані у першій половині ХІVст. Каменяжем Вєлькім (Kazimierz Wielki), Сукенніце стають муровані із цегли. Хоч модний на той час готичний стиль будівель не витримав випробування часом, і за два віки майже безслідно зник, але і до сьогодні можна побачити його елементи серед мурів Каменніце.

ринок площа у кракові, сукенніце

Ніщо не минає дарма, і велика пожежа, яка знищила велику частину будинку, стала позитивним рушієм у його розвитку. Сукенніце були відбудовані у стилі ренесансу, крім того було добудовано ще один поверх, а дах оздоблено елементами декору, які розроблені відомим італійським скульптором та архітектором Санті Гуччі (Santi Gucciego). Лоджії з північної та південної сторін, запроектовав Ян Марія Падовано (Jan Marie Padovano), які стали прикладом і для Королівського замку на Вавелю (Zamku Królewskiego na Wawelu). У такому вигляді, Сукенніце простояли наступні кілька віків.

ринок площа у кракові, сукенніце

У 70-х роках ХІХ ст. з’явилася велика потреба реставрації будинку. Ремонтними роботами керував Томаш Прилінський (Tomasz Pryliński), за підтримки Яна Матейки (Jana Matejkę). Архітектор постановив знести прилеглі до Сукенніц будиночки та кіоски, а на їхньому місці збудувати розкішні аркові накриття.Також Прилінський вирішив збудувати два ризаліти* на осі схід-захід, зі сторони вулиць Швацької (Szewskiej) та Сінної (Siennej). Внаслідок реконструкції, Сукенніце втратили свій видовжений вигляд. Ризаліти були вміло поєднанні з аттикою (елементи декору) і також оздоблені горгулями. Однак, не зважаючи на докорінну перебудову, функції зали не змінилися, вона і надалі слугувала місцем для жвавої торгівлі. Чого не скажеш, про  новий другий поверх, котрий було відведено для Національного музею (Muzeum Narodowy).

Національний музей у Сукенніце
Джерело фото: http://www.mmkrakow.pl/

З кінця ХІХ ст., вигляд Сукенніц практично не змінився. Сьогодні Сукенніце являються важливим туристичним об’єктом, який приваблює туристів з усього світу. На першому поверсі знаходяться вітрини з біжутерією та рукоділлям, у той час, поверхом вище знаходяться експозиції Галереї польського живопису та скульптури ХІХ ст.

ринок площа у кракові, сукенніце

Там виставлені твори Генрика Семірадського (Henryka Siemiradzkiego), Яцека Хелмонського (Jacka Chełmońskiego), Яна Матейки (Jana Matejki), Олександра Геримського (Aleksandra Gierymskiego) та Владислава Подковінського (Władysława Podkowińskiego).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *