Термін подання заяви про надання статусу проживання продовжується до 31 грудня 2021 року

Джерело зображення: migrationsverket.se/

Британським громадянам та членам їх сімей надається ще три місяці, щоб подати заяву на отримання статусу резидента. Уряд Швеції вирішив, що період подачі заявок залишатиметься відкритим до кінця року.

Підставою для прийняття рішення про продовжений термін подання заяви є те, що уряд вважає, що можуть бути громадяни Великобританії, які відповідають умовам щодо статусу проживання, і хочуть залишитися в Швеції, але які з різних причин ще не подали заяву.

— Рішення означає, що британські громадяни та члени їх сімей мають ще три місяці, щоб легалізувати своє перебування у Швеції за допомогою статусу проживання. Це також означає, що вони мають право продовжувати жити, працювати та навчатися тут до 31 грудня 2021 року, навіть якщо вони не мають наміру подавати заяву на отримання статусу резидента, — каже Юла Калленбек, керівник проекту Шведської міграційної ради.

Приблизно з 17 000 осіб, які проживали у Швеції наприкінці 2020 року (що, власне, є однією з умов для того, щоб подати заяву на отримання статусу резидента), досі тільки 11 000 осіб подали заявку до Міграційної служби.

— За останні роки багато британських громадян отримали шведське громадянство і тим самим отримали право на постійне перебування у Швеції. За підрахунками Шведського міграційного агентства, на початок вересня було близько 1000 британців із сім’ями, які ще жодним чином не легалізували своє майбутнє перебування у Швеції, каже Ілва Калленбек.

Навіть якщо термін подання заяви продовжено, Шведська міграційна рада рекомендує тим, хто ще не подав заяву на отримання статусу резидента, не чекати довше, ніж це необхідно, щоб подати свою заяву, особливо у випадках, коли рішення про статус резидента потрібне за адресою певний час.

Британські громадяни, які мають посвідку на постійне проживання або шведське громадянство, також мають право подати заяву на отримання статусу проживання, але не мають цього робити, оскільки вони вже легалізували своє перебування в країні. Тим, хто жодним із зазначених способів не отримав права на постійне перебування у Швеції, необхідно подати заяву на отримання статусу проживання, якщо вони хочуть продовжити життя, роботу та навчання у Швеції після 31 грудня 2021 року.

Джерело: Migrationsverket

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *