bulbКінець світу наступив? Ні, астероїд не долетів! Але всі люди святкують кінець світу, бо така традиція і треба заливати сліпи до стану, коли починаєш переходити у світ духів на половину. А чого ні? Нам у церкві не дзвони, то свято, а задзвони, то два. (с) 

Так ось, коли всі сконцентровані на одній хвилі, думають в цілому про астероїд і як розслабитися добряче (п’ятниця ж бо), я як третьокурсник на здачі матмоделювання, стою під кабінетом і чекаю, коли ж мене викличуть. Зайшов один, другий, п’ятнадцятий, а я все стою, хоча прийшов раніше всіх… Фігня якась виходить, але терпляче чекаю і вже починаю бубніти щось про дискримінацію українців в Польщі (така тема далі в Європі, моментально отрезвляє людей, бо бояться заяви до суду).  Правда, роблю це із посмішкою. Але раптом вдається вскочити і я йду, потираючи спітнілі долоні. Екзаменатором був старший чоловік, який мене разом із одним студентом спитав «для годиться» по одному питанню про синхронізацію генераторів із мережею, про компенсацію реактивної потужності і на тому. Щиро кажучи, я готовий був серйозно поспілкуватися на всі ті теми, що в мене зазначені в заяві (тут дають допуски не тільки по рівню напруг, але й по категоріях обладнання). Генераторні установки, електричні мережі до і вище 1000В, освітлювальне обладнання, електротермічне обладнання, лабораторні вимірювання до і вище 1000В — тут є де розігнатися і поспілкуватися добру годину, не вдаючись у глибокі деталі. А збоку сиділа група із трьох чоловік. Бідаки… Екзаменатор грав їх в хвіст, і в гриву, аж дрантя сипалося. Малювали схеми, щось розказували, пітніли. Ми ж тільки здивовано кліпали очима і думали із студентом: Як же нам пощастило!

Отже, сьогодні я навіть не встиг толком злякатися, як отримав посвідчення і потюндяв помаленько додому. Бозю, дякую тобі за допомогу, але ти знаєш — я був готовий! Чесно, чесно! )

Ось так воно виглядає, те посвідчення SEP для експлуатаційників:

SEp

No votes yet.
Please wait...

10 thoughts on “Uprawnienia SEP

 • 13.02.2015 at 11:38 пп
  Permalink

  Дякую за оперативну і змістовну відповідь! Поясніть, будь-ласка, що таке група D-Дозор(це щось на зразок наших допускач-наглядач-керівник робіт)чи інше? Ну і група P-виміри- наскільки потрібна для роботи монтажником? (планую працювати з напругою до 1кВ)

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply
  • 14.02.2015 at 8:32 дп
   Permalink

   Dozór — Upoważnia do wykonywania czynności na stanowisku dozoru.
   Eksploatacja urządzeń, instalacji i sieci w zakresie wykonywania czynności: obsługi, konserwacji, remontów, montażu, kontrolno-pomiarowym.
   Fizycznie oznacza to, że możesz sprawować nadzór nad ludźmi wykonującymi zadania na stanowisku eksploatacji.

   Ekspoloatacja— Upoważnia do wykonywania czynności na stanowisku eksploatacji. Eksploatacja urządzeń, instalacji i sieci w zakresie wykonywania czynności: obsługi, konserwacji, remontów, montażu.

   Pomiary потрібні у тому разі, коли будете займатися вимірюванням параметрів електроінсталяції та пристроїв (типу як наші лабораторії), без dozoru цю категорію не відкривають, тільки вкупі. Вам на електромонтажника, цілком вистачить і E1. Посвідчення дійсне 5 років (якщо знову щось не поміняли). Захочете піти далі — пройдете повний курс, і отримаєте всі можливі допуски.

   No votes yet.
   Please wait...
   Reply
 • 13.02.2015 at 10:09 пп
  Permalink

  Доброго вечора! Здогадуюсь що тема «upravnienia SEP» не настільки популярна як отримання віз:-) і все ж таки хочу запитати про підготовку до екзамену — чи ті самі викладачі проводять навчання, які приймають екзамен? В якій формі проходять лекції (чи можна задавати питання, записувати)? Ну і взагалі напишіть, будь-ласка, що згадаєте:-) по цій темі. Дякую.

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *