Ви прибули до Швеції з України та шукаєте роботу?

Ви переїхали до Швеції через вторгнення Росії до України? Ось інформація для тих, хто шукає роботу в Швеції.

Чи мають українські біженці право на працевлаштування в Швеції?

Так. ЄС підписав Директиву про надання тимчасового захисту. Це означає, що люди, які прибули з України, можуть отримати тимчасовий дозвіл на проживання в Швеції. Для цього ви маєте подати заяву до Міграційної служби (Migrationsverket). Тимчасовий дозвіл на проживання дає вам право офіційно працювати в Швеції.

Якщо вам потрібна допомога в пошуку роботи на території Швеції, ви можете зареєструватися в Службі зайнятості.

Як зареєструватися в якості шукача роботи?

Зареєструйтеся в Службі зайнятості, відвідавши центр обслуговування (Statens servicecenter).

Із собою потрібно мати:

  • чинне посвідчення особи (наприклад, паспорт) і дозвіл на проживання, виданий Міграційною службою;
  • координаційний номер (samordningsnummer Skatteverket). Якщо вам не було надано координаційний номер, заяву на його отримання можна подати в центрі обслуговування. Координаційний номер — це документ, що засвідчує особу тих людей, які не зареєстровані за місцем проживання в Швеції.

Онлайн-реєстрація наразі неможлива, оскільки для цього потрібно мати шведський персональний номер і свідоцтво про реєстрацію за місцем проживання у Швеції. Наразі Служба зайнятості розглядає можливість здійснення онлайн-реєстрації в майбутньому.

Що відбувається після реєстрації в Службі зайнятості?

Після реєстрації вам запропонують пройти співбесіду для планування подальших дій із працівником Служби зайнятості (англійською мовою; за потреби надаються послуги перекладача).

Під час співбесіди ми спільно вирішуємо, яка підтримка вам потрібна в працевлаштуванні, і чи можете ви шукати роботу самостійно. Якщо є така можливість, візьміть із собою дипломи та свідоцтва про отриману освіту.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *