Як вибрати валізу на колесах?

як вибрати валізу на колесах

1. Емність та розміри валізи

Чим довше триватиме ваша подорож, тим більше речей вам знадобиться взяти із собою, і мабуть, так само багато речей на згадку, вам захочеться привезти із подорожі додому. Якщо ви збираєтеся на кілька днів, то краще всього взяти невеличку валізку, розмірами до 50 см у висоту, яку можна буде взяти із собою на літак, як ручну покладь, яка на багатьох авіалінія є безкоштовною (але завжди перевіряйте розміри ручної поклажі на сайтах авіаперевізників, так як ці розміри можуть сильно коливатися в залежності від діючої політики компанії). Крім того, майже у всіх лоукостерів (див. Літаючі маршрутки та Wizzair) діє правило на безкоштовне перевезення тільки однієї одиниці ручного багажу, тобто, якщо у вас буде маленька валізка та сумка із ноутбуком (парасоля, дамська сумка), тоді за одну річ або доведеться доплачувати (майже як за цілий багаж), або пакувати зайву річ до основного багажу.

як вибрати валізу на колесах, розмір валіз на колесах

Щоб приблизно орієнтуватися, якого розміру потрібно шукати валізу, раджу вам скористатися таблицею, приведеною нижче:

Як надовго ви виїжджаєте?    Висота валізи на колесах
 1-4 днів    50-60 см
 4-7 днів    61-68 см
 понад 7 днів    >69 см

2. Колеса

Зазвичай, валізи на колесах мають два, або чотири колеса. Всупереч відомому правилу, більше — не значить краще. Коли ви виїждаєте у відпустку на короткий термін, то ліпше брати невелику валізку на двох колесах. Такий варіант забезпечить вам можливість швидкого маневрування по-між натовпу людей в аеропорту. Також зверніть увагу на те, чи колеса мають захист від ушкоджень, адже часто, у вузьких коридорах потягів чи літаках, колесом можна натрапити на перешкоду і пошкодити його, що завдасть багато клопоту із подальшим транспортуванням багажу.

3furnКоли ви плануєте довгі відпустки, і ваша валіза буде важити більше 10 кг, тоді придивіться до валіз на 4 обертових колесах, котрі дозволяють керувати важкою валізою без зусиль, за допомогою однієї руки (але тільки на рівних підлогах аеропортів)

10furnКожний, хто купував дешеві валізи на колесах у супермаркетах, дуже добре знає, що пластикові колеса не витримують довгої їзди по нерівній поверхні. Тому, якщо ви хочете мати добру валізу і платите за неї трішки більше, ніж за середню, то обов’язково звертайте увагу на те, щоб колеса були виконані із гуми або поліуретану (як у роликових ковзанів), і обов’язково на підшипниках (при легкому обертані колеса, воно продовжує довгий час крутитися). Також варто додати, що чим більший розмір коліс, тим простіше їздити по нерівній поверхні, та узагалі пересувати валізу.

3. Тип валізи та матеріал

Валізи на колесах можуть бути як із твердого, та і з м’якого матеріалу. Якщо ви не плануєте перевозити делікатні речі, які псуються від деформації, то можна взяти м’яку валізу, яка має одну суттєву перевагу — завдяки своїй м’якості, в неї можна запихнути більше речей, ніж до твердої. Таку валізу легше втиснути до багажника автівки, чи комірки камери зберігання. Матеріалом для м’яких валіз є нейлон або поліестер, різниця в тому, що поліестер більш міцний, витривалий, але й важчий ніж нейлон.

10345693

Найбільше валізи та їх вміст страждає під час завантажень/розвантажень на літаках, коли їх просто кидають на транспортерну лінію, чи авто для перевезення. Вберегти речі від ймовірного пошкодження (та й саму валізу) можна, вибравши модель, виконану із твердого пластику. АBS — колись дуже популярний, стійкий до стиснення та згинання матеріал, досить високої твердості, але не полишений недоліків — потужні удари при падіннях, провокували виникнення тріщин та зминань, що у свою чергу псувало вигляд валізи. Таких недоліків позбавлені сучасні полімерні матеріали — полікарбонат та поліпропілен, які при всій їхній витривалості до ударів, стиснень та стирання, залишаються досить еластичними. Це дозволяє не тільки захищати речі у валізі, але й повертати первинну форму виробу після потужної деформації.

4. Захист валізи

Хотів кілька слів написати про захист валіз від несанкіціонованого доступу, але вирішив залишити цей розділ порожнім, після того, як побачив наступне відео:

Цінні речі краще брати із собою на борт літака, у вигляді безкоштовної ручної клажі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *