Як вибрати хорошого юриста з міграційних питань

Джерело зображення: framtid.se/

Не таємниця, що багато українців використовують процедуру шукання притулку в Швеції, як спрощений шлях для отримання роботи. Що вже там казати про звичайних людей, якщо певні агенції подають та «продають» цей процес пачками, як звичайну процедуру з отримання дозволу на роботу і життя в Швеції (більше читайте в матеріалі: New Work — робота за кордоном та Pelekh agency l Відгук клієнта). Тому у людей склалось трохи викривлене бачення та експлуатація такого важливого для де-яких людей процесу.

Щож, давайте залишимо моральні аспекти явища, і зосередимось на виборі юриста або цивільного захисника, котрий буде представляти інтереси шукача притулку перед Державною міграційною службою (Migrationsverket). При подачі документів на шукання притулку вам нададуть державного захисника (переважно — шведа, котрий мало переймається вашими справами). Але також, ви можете назвати прізвище того, хто буде захищати та предаставляти вас в міграційній службі та суді.

Отже, на ваш розгляд представляю коротку інструкцію від однієї із адмінок спільноти NyStartSverige Svitlana Kozachenko. Вона розглядає міграційного юриста в розрізі справи шукання притулку, але якщо він успішний в цьому напрямку, то можна очікувати на успіх і в дозволі на роботу, возз’єднаню сім’ї та інших міграційних питаннях. Отже, далі приводжу текст в оригіналі:


Я дивлюся на його кінцевий результат. Кінцевий результат для мене — отримання ПОСТІЙНОГО дозволу на проживання. Для того, що досягти цієї мети найчастіше відбуваються наступні етапи:

  1. Здача на Азюль;
  2. Розслідування справи міграційною. Результат завжди відмова;
  3. Суд. Результат завжди відмова;
  4. Вищий суд. Результат завжди відмова;
  5. Подача на робочу візу (тобто тимчасовий дозвіл на проживання та роботу);
  6. Возз’єднання сім’ї;
  7. Подача на постійний дозвіл на проживання;
  8. Успіх.

Адвокат за кожний процес отримує свою оплату наступним чином: 1-й пункт платите ви (переважно це безкоштовна консультація, якщо юрист буде преставляти вас в Міграційній — ком. Сірко), 2-4 пункти платить держава, решта пунктів (5-6) знову ви.

Успіх залежить від наступних чинників: 

  1. Як ви здаватиметесь на Азюль;
  2. Чи відстоює ваш адвокат аргументи на вашу користь. Результат все одно негатив, але там головний чинник час, за який у вас є єдина мета — встигнути знайти роботу і пропрацювати там 4 місяці до отримання останнього негатива;
  3. Чи не забули ви/ваш адвокат повідомити про зміну вашої поштової адреси міграційну, а також суд. Ви це контролюєте самі, самі!;
  4. Чи подав ваш адвокат апеляцію вчасно після кожної відмови;
  5. Чи в хвилину, коли ви отримали відмову, ви пропрацювали вже 4 місяці.
  6. Чи ваш адвокат не «забив на вас болт» і повідомив про останню відмову вчасно;
  7. Чи ваш адвокат підготував з вами і роботодавцем попередньо усі папери;
  8. Чи у вас є роботодавець, який дає вам контракт на 2 роки;
  9. Чи відповідають фірма, умови роботи, зарплата вимогам міграшки;
  10. Чи правильно заповнена форма. Одна помилка і кирдик!;
  11. Чи протягом перших 2 років ви отримували зарплату як заявлено в заявці на робочу візу;
  12. Чи брали ви положену вам відпустку;
  13. Чи не втратили ви роботу;
  14. Чи працювали до здачі на Азюль по фейковому саморднінгснумеру;
  15. Чи під час об’єднання сім’ї ви знайшли контракт на квартиру з перших рук на території Швеції;
  16. Чи відповідає площа квартири кількості членів сім’ї.

Мда… Може щось і не доказала. Але реальність наступна. На Азюль ідуть найчастіше з відомим російськомовним адвокатом. Ніфігашечки той адвокат не робить крім того, що отримує за вас зарплату від держави. Йому для цього треба лише одне: ваше ім’я у списку клієнтів. Контракт пропонують на півроку. Ну, а далі близький депорт.

Ну так коротенько…


Як бачите, не так все просто, але й нічого неможливого. Планую створити в блозі спеціальну сторінку, де можна буде залишати відгуки про юристів.

Контакти та відгуки про міграційних юристів ви можете знайти на сторінці: http://sirko.org.ua/mihratsiyni-iurysty-ta-zakhysnyky/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *