10 цікавих фактів про Швецію

# 1 шведи обожнюють каву

швеція фото, швеція реферат, королівство швеція, швеція туризм, швеція культура

Мало хто в світі п’є кави більше, ніж шведи. У Швеції, вживання кави — це ціла традиція, яка навіть має свою назву — fikа. Згідно профспілкових домовленностей, в багатьох галузях, працівники вранці мають  дві спеціальні fikаpaus, коли вся робота затихає і починають працювати кавоварки та кавові автомати. Згідно статистики, кожен швед за рік вживає біля 6 кг кави.

# 2 черга по квитках

швеція фото, швеція реферат, королівство швеція, швеція туризм, швеція культура

Від аптеки та м’ясного відділу продуктового магазину,  до банку та податкової інспекції, всюди, де ви будете змушені чекати у черзі, вам доведеться спочатку спілкуватися із електронним пристроєм, який видає пронумеровані квитки. Все для того, щоб не виникало супечерок відносно на тему: хто прийшов першим, чи за ким займав чергу. Отримавши квиток, ви маєте набратися терплячості та чекати своєї черги, аж доти, поки на електронному табло не з’явиться ваш номер. Пам’ятайте, що в Швеції ніхто не поспішає )

# 3 допомога у вивченні шведської

sfi

Швеція — це одна із країн, де англійська мова використовується на рівні із державною, тільки не носить статусу офіційної. Але не зважаючи на це, володіння шведською грає вирішальну роль у пошуку роботи та повноцінній інтеграції в шведському суспільстві. Розуміючи це, шведський уряд організував спеціальні курси вивчення шведської мови для іноземців (SFI — Svenska För Invandrare). Курси SFI проводяться в рамках програм місцевих муніципулітетів освіти для дорослих (Kommunal vuxenutbildning або Komvux). Контакт-лист 290 Шведських муніципалітетів ви можете знайти  ТУТ.

#4 зробіть покупки до 17.00 якщо це можливо

780958_jpg_2318784c

Переважна кількість шведів закінчують свій робочий день о 17.00, тому о цій порі в продуктових магазинах виникають величезні черги на касах аж до 18.30. Також варто пам’ятати, що багато магазинчиків працюють до 17 години, а після 22 години ви не знайдете жодного відкритого магазину, хіба тільки на автозаправній станції.

#5 їжа в тюбиках, мов у космонавтів

Kalles-kaviar

Готуючись до вашого першого візиту у відділ охолоджених продуктів, ви маєте знати, що в Швеції тюбики використовують для пакування їжі, такої як: ікра, майонез, сир, гірчиця та інші подібні продукти. В якийсь момент часу, ви відчуєте себе космонавтом, вичавлюючи трішки ікри із тюбика на половинку вареного яйця вранці на сніданок.

#6 татусі у декретній відпустці

1095018_520_292

Якщо йдеться про рівність обов’язків між статями, то Швеція займає одне із перших місць у цьому. Шведські чоловіки беруть на свої плечі велику частину обов’язків у виховані маленьких дітей і можуть брати декретну відпустку. У Швеції, згідно сімейного законодавства, сім’я отримуює 480 днів оплачуваної відпустки по догляду за дитиною, і цей час може бути поділений між батьками.

#7 право на доступ до природи — Allemansrätten 

lagerplats talt

Можливо не всі, але багато людей у Швеції круглий рік активно відпочивають на природі. Тому в скандинавських країнах існує неписаний закон Allemansrätten (право всіх людей), згідно якого, кожна людина може користуватися лісами як державними, так і приватними, збирати в них гриби, ягоди, квіти, так само ходити по горах, плавати в річках чи озерах. Для туристів існує можливість встановлення намету в довільному місці, навіть на приватній території, за умови, що їх присутність нікому не заважає і не порушує приватності власника території. Вільно можна ночувати одну ніч, інакше доведеться отримати згоду на перебування у господаря.

#8 багато фірм закриваються у липні

0_4a2f_684ac31b_XL

У липні наступає пора масових відпусток по всій Швеції. На цей час закривається велика кількість підприємств, фірм, компаній і навіть газет. Не дивуйтесь, коли ваш улюблений ресторан чи магазин буде тривалий час зачинений у липні, адже всі працівники отримують відпустку на 4 тижні, щоб можна було полетіти у сонячні країни.

#9 Lagom

Lagom — це один із стереотипів, який описує шведський національних характер, і часто використовується як своєрідна емблема «шведськості». Lagomland — так часом називають Швецію самі шведи. Слово не має дослівного перекладу, але у вільному тлумачені має значення: помірність, оптимальність, рівновага. Lagom в сфері соціальної поведінки — це гармонійне життя, без ектримальних проявів емоцій.

#10 Melodifestivalen — не такий вже й lagom )))

melodifestivalen-2012

У кожного правила є свої виключення, і саме таким виключенням у шведів є Melodifestivalen.  Забувши про свою стриманність, мільйони шведів єднаються у своєму маленькому безумстві, вболіваючи за учасників пісенного конкурсу. Melodifestivalen — це музикальний фестиваль, який проводиться в Швеції у лютому-березні кожного року. Євробачення є також популярним, але багато шведів воліють подивитися чемпіонат світу з хокею, що проходить у той самий час.

—————————————————————-

Бытовая техника бош всегда отличалась отличным качеством, которое позволяет стиральным машинам, утюгам и кухонным комбайнам служить не только вам, но и вашим детям, когда те вырастут.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *