Барбакан у Кракові

барбакан в кракові, визначні місця польщі, старий краків, краків фото

Краківський Барбакан (Barbakan) являється одним із найдосконаліших об’єктів середньовікової військової архітектури в Європі. До початку ХІХ ст., тобто до часу введення принципових змін у методах облоги, Барбакан був будівленю, яку практично не можна було взяти. В Єпропі збереглося буквально кілька подібних об’єктів, але на їхньому фоні, краківський Барбакан виразно віділяється.

барбакан в кракові, визначні місця польщі, старий краків, краків фото

Барбакан — це потужна будова, незвичної оригінальної конструкції, яка крім всього того, знаходиться у дуже гарному стані. Барбакан був внесений до лінії охорони північної частини фортифікацій Кракова у 1498-1499 рр. тому, що місто було позбавлене природньої водної лінії охорони. Короткий час будівництва був повязаний із ризиком італійсько-турецького набігу після поразки короля Яна Ольбрахта (Jana Olbrachta) у буковинських лісах. В результаті була зведена округла будова із зовнішнім діаметром 24,4 м із мурами товщиною у 3 метри.

барбакан в кракові, визначні місця польщі, старий краків, краків фото

Барбакан був повязаний з Брамою Флорінською (Bramą Floriańską), так званою «шиєю», тобто подвійним муром, порожнім всередині. У будівництві об’єкту було застосовано найновіші досягнення у галузі середньовічної фортифікації. На трьох поверхах Барбакану було розміщено 130 отворів для ведення стрільби, а сім веж були чудовими пунктами спостереження.барбакан в кракові, визначні місця польщі, старий краків, краків фото

Довкола фортеці розтягнувся глибокий рів у 3 метри глибиною, та до 26 метрів у ширину у північно-західній частині. Дно рову було викладено кам’яними плитами, а вода постачалася із річки Рудави (Rudawy). Барбакан має дві брами, одна зі сторони теперішнього Клєпажа (Kleparza) і друга ведуча до Брами Флоранської. Всередині фортеця була практично порожня, а все для того, щоб в разі загрози, можна було розмістити всередині численне військо.

Барбакан, Краків

Згідно останніх відкриттів істориків, Барбакан був неприступною фортецею до кінця XVIII ст., але зміни у способах осади на початку ХІХ ст. змінили його статус, і фортеця стала менш вживаною. Свого часу, австрійці хотіли його навіть знищити, але Барбакан уникнув сумної долі, котра спіткала більшість фортифікацій Кракова і підірвана була тільки «шия», що поєднувала Браму Флоранську із фортецею.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *