Бронюємо квиток на літак. Wizzair

sirko

Свого часу, я писав про компанію Wizzair, яка відноситься до класу перевізників low cost, тобто, із доступного сегменту. Це просто крилаті маршрутки із двома турбінами, які допоможуть вам дуже дешево* пересуватися по Європі.

*- за умови завчасного бронювання квитків, та відмови від додаткових пропозицій компанії, які збільшують вартість квитка (додаткове місце для ніг, пріоритетна посадка і т.д.)

Про всі переваги та недоліки компанії Wizzair я розкажу в іншій статті, а сьогодні ми забронюємо квиток для однієї персони від Варшави (аеропорт Шопен) до Стокгольму (аеропорт Скавства).

Насамперед необхідно набрати адресу сайту: wizzair.com. На сайті діє автоматичне визначення мови, але ви завжди маєте можливість самостійного вибору мови інтерфейсу.

Переходимо до вибору пунктів відправки та прибуття. Місто можна вибрати в один із трьох доступних способів:

  • вписати перші літери назви міста, чи міжнародної абревіатури аеропорту ( WAW, NYO – прикл.);
  • вибрати місто із випадаючого списку;
  • вибрати потрібні міста на інтерактивній карті (розміщена трохи нижче).

У першому віконці вибираємо місце відправлення: аеропорт Шопен у Варшаві.

wizzair_main

У другому віконці вибираємо місце прибуття: аеропорт Скавства у Стокгольмі.

Насправді, містечко Скавства із аеропортом знаходяться за 120 км від Стокгольму, але це вже особливості авіаперевізника, про які розкажу згодом.

wizzair2

Після призначення місць вильоту та прибуття, нам необхідно вибрати потрібну дату подорожі. Тут є свої тонкощі. Якщо бронювати квиток за місяць-півтора, то його вартість буде мінімальною, і становитиме 10-12$. В разі, коли ви замовлятимете квиток за 3-7 днів, то вартість значно збільшується і може знаходитися в межах 100-250$.

wizzair3

Отже, вибравши потрібну дату польоту (в одну, чи обидві сторони), натискайте кнопку ПОШУК, в результаті чого, ви отримаєте наступне вікно:

wizzair4

Як я вже вище казав, ціни можуть значно відрізнятися, залежно від дати бронювання:

wizzair5

Після того, як ви визначилися із датою відправлення, ви ставите «пташку» у потрібному полі, і натискаєте велику клавішу ПРОДОВЖИТИ, що знаходиться в правому кутку екрану. Після проведених дій, з’явиться віконце із пропозицією приєднатися до клубу Wizz Discount Club. Оскільки послугами компанії я користуюся буквально кілька разів на рік, то вступати до клубу мені просто не вигідно. Якщо ви плануєте літати частіше мене, або ж летіти гуртом, тоді варто почитати умови пропозиції уважніше. Але будьте особливо уважні, бо все розраховано на те, щоб ви залишили побільше грошей компанії.

 wizzair6

Відмовившись чи погодившись стати членом дисконтного клубу Wizzair, знову тисніть вже знайому кнопку ПРОДОВЖИТИ, вибирайте, що ви погоджуєтесь на політику конфіденційності та правил перевезення (потрібно поставити «пташку»), і знову натискаєте кнопку ПРОДОВЖИТИ.

wizzair7

Ми дійшли моменту, коли потрібно вписати, на кого буде замовлено квиток. Думаю, що із полями вибору ви розберетеся самостійно. Одне хочу зауважити (це виділено на малюнку): ім’я та прізвище потрібно вписувати латиницею саме так, як то записано у вашому закордонному паспорті, і ніяк інакше, бо можуть виникнути труднощі із посадкою на літак.

wizzair8

Нижче, на цій же самій сторінці, ви маєте вибрати опції багажу, який будете брати із собою на борт літака, та здавати у багажне відділення. Не раджу брати із собою до салону літака рюкзак, чи сумку розмірами, що перевищують 42х32х25 см, та вагою понад 10 кг, інакше доведеться заплатити за це біля 20$. Вибираємо «Мелкая ручная кладь», яка перевозиться безкоштовно:

wizzair9

Навряд ви будете летіти без багажу, тому наступним пунктом вибору буде Багаж – 1 місце. Це звичайна валіза, вагою до 32 кг. Якщо вага буде більше, тоді доведеться доплачувати за надвагу у розмірі 10 євро/кг. Не дешево, правда? Але мушу сказати, що за 4 роки подорожей, мені не доводилося навантажувати мій туристичний рюкзак понад 29 кг. Іноді брав два місця багажу, але надвагу ніколи не оплачував.

wizzair10

Тип реєстрації багажу ДУЖЕ РАДЖУ вибирати «Інтернет», тоді ви заощаджуєте 10 євро, і хвилин біля 15 хвилин часу в аеропорту. Сама реєстрація не є чимось особливим, бо це просто доведеться поставити додаткову «пташку» під час підтвердження бронювання рейсу.

 wizzair11

Уважно перевірте ім’я та прізвище мандрівника, а також пункти, що зазначені на малюнку стрілками. Окремо хочу згадати про «спортивне обладнання». Якщо ви берете із собою свій улюблений велосипед, лижі чи сноуборд, тоді варто уважніше почитати умови перевезення спортивного інвентарю. Якщо ви маєте тільки сумку чи рюкзак із особистими речами, тоді не звертайте увагу на це поле.

Все готово, у правому кутку ми бачимо параметри вартості нашого квитка (виділено на малюнку), якщо у вас на дебетній чи кредитній картці достатньо грошей, тоді тиснемо кнопку ПРОДОВЖИТИ.

wizzair12

Відразу після натискання кнопки ПРОДОВЖИТИ, з’явиться віконечко із дуже хитрим написом:

wizzair+lohotron

Але я певен, що почитавши попередні пункти про багаж, ви зміряли рулеткою свій улюблений рюкзачок чи сумочку, і тверді у своєму переконані, що ваш підручний багаж є безкоштовним, і пройде контроль без проблем та додаткових оплат.

Я цей скріншот назвав «лохотроном», бо тут якраз розраховано на людей невпевнених чи незнайомих із правилами. Тисніть клавішу, що зазначена на малюнку і не піддавайтесь провокації.

Тепер вам запропонують додаткові послуги*, про які я казав на початку статті. Я відмовляюся від того всього, але закликати вас ні до чого не стану, і вибір залишається за вами.

wizzair13

Після того, як ви зазначили, що додаткові послуги вам не потрібні, та натиснули кнопку ПРОДОВЖИТИ, вам запропонують оренду авто. Воно вам потрібно? Мені – ні )

Тиснемо давно вже знайому нам клавішу

wizzair14

Ось, тепер ми прийшли до дуже відповідального моменту – введення контактної інформації та даних для оплати. Тут ви вже справитесь без моїх порад. Одне маю додати, що зареєструватися у системі сайту Wizzair, можна ще до початку бронювання рейсу, і на цьому етапі просто ввести свій логін та пароль, та натиснути кнопку ПРОДОВЖИТИ.

wizzair15

Отже, ми зробили основну роботу, і тепер залишилося тільки ввести параметри карти, щоб мати змогу провести оплату. Сподіваюся, що мені не потрібно пояснювати як проводити оплату пластиковою картою в інтернеті )

Зручну для оплати валюту можете вибрати у потрібному віконечку.

wizzair16

Рейс заброньовано, послуги оплачені і ви отримуєте код вашого бронювання. Раджу записати цей код і не згубити, бо одного разу я мав клопіт із тим, що забув код реєстрації і не міг знайти свого бронювання у системі.

wizzair17

Фінальним кроком, який дозволить вам отримати квиток для друку – це check in, а українською – підтвердження реєстрації. Зробити це можна не раніше, ніж за 7 днів, до дати подорожі.

Щоб провести check in, вам потрібно зайти у систему сайту wizzair.com, потім за кодом, який ви отримали під час реєстрації, знаходите своє бронювання.

wizz8 wizz9

Отже, після підтвердження реєстрації (check in), на екрані з’являється квиток у тому вигляді, в якому він має бути наданий під час посадки на рейс. Зберігаєте і роздруковуєте файл (у форматі *.pdf), та починаєте збирати сумки.

wizzair_ticket

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *