Іміграція в Канаду: зміни до Federal Skilled Worker Program

immigracija v canadu1

Слід зазначити, що найважливіша програма для іміграції в Канаду — Federal Skilled Worker Program  — з липня 2012 року призупинена. Але вже 4 травня 2013 року іміграційні служби Канади будуть готові прийняти заяви на іміграцію в Канаду з урахуванням нових умов від 55 300 аплікантів із різних країн. При підготовці слід врахувати, що переглянуто вимоги до мовної компетенції, яку відтепер потрібно підтверджувати результатами тестів на знання англійської мови:

  • IELТS;
  • CELPIР;
  •  французької мови:
  • TEF.

Якщо людині буде присвоєно рівень володіння мовою по канадському стандартові менший за Benchmark 7, розраховувати на доброзичливий прийом не варто. Тоді вже краще докласти зусиль і вчити мови далі. Повірте, краще це зробити на батьківщині, а потім відчуватимете себе набагато впевненішими в багатонаціональній канадській родині. Тоді більше шансів знайти роботу в Канаді по фаху і до душі.

Також потрібно буде довести відповідність документів про освіту нормам і критеріям, діючим в Канаді. З цим поки що складнощі. Чому? Тому що самі чиновники не визначили організації, які матимуть подібну оцінку проводити.

Загальна кількість набраних по всім критеріям балів при оцінці можливостей на іміграцію в Канаду має бути не меншою за 67. До того ж заявники мають мати відповідну професію зі списку найнеобхідніших в Канаді і стаж роботи по ній не менше року за останні 10 років, за умови повного робочого дня.

Які професії увійдуть до оновленого списку наразі не відомо. Ті, хто розраховує на іміграцію в Канаду, чекають цього з нетерпінням, а чиновники не поспішають. Мабуть, витримають інтригу на останні дні. Ззовні це нагадує штучне нагнітання ситуаціїї. Адже вже давно час визначитися з цим і повідомити людям, щоб вони могли спокійно оцінювати свої шанси, готувати документи і лаштуватися в дорогу. Хочеш жити і мати роботу в Канаді? Терпи.

А тим часом Canadian Imperial Bank of Commerce (CIBC) опублікував виборку галузей на ринку Канади, в яких є дефіцит робочих кадрів: машинобудування, транспорт, архітектура, будівництво, гірнича промисловість, буріння, обробка матеріалів; наука та інформаційні технологіїї; охорона здоров’я, освіта, соціальні та комунальні послуги; бухгалтерія, інвестиції, психологія та ін. Наскільки цей список буде відповідати підготовленому Міністерством іміграції та громадянства Канади, покаже час.

 

Статтю підготувала Наталка Помогалка.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.