Кілька слів за шведів, електроінструменти та сервіси

9863_171f4ae08b3f926a39b67f34a41601ddХочу поділитися з вами своїми емоціями на тему ставлення шведів до інструментів, а зокрема — електроінструментів. Сталося то вже більше місяця тому, коли виносив рештки будівельного сміття до soprum або avfalsrum (будиночок із контейнерами для сортування сміття). У контейнері із електронними пристроями лежав шурупокрут та ручна електропила американської компанії milwaukee. Реманент далеко не самий дешевий, і саме головне — це моє ставлення до інструментів. Довго не думаючи, я захопив шуруповерт та пилу (а разом з ними і зарядний пристрій) із собою, щоб розібратися вдома, чого ж їм бракує.

Я певен, що будь-який інший майстер теж не дав би згинути такому чудовому інструменту, адже компанія milwaukee одна із накращих серед компаній, що випускають професійний електроінструмент. На рівні, із більш відомими в Україні Hilti та Kress, вони стоять на сходинку вище від попсових Bosh, Makita чи Hitachi.

Розумію, що мої слова можуть викликати дискусію стосовно якості, зручності та надійності, бо ні на перший погляд, ні навіть на другий, ви не помітите різниці. Різниця відчуваєть в роботі, в дрібних деталях. Це коли ви докручуєте шуруп у гіпсокартон на маленьких обертах, і патрон з бітом не зупиняється, якщо недостатньо натиснуто гашетку, і різко не газує, пробиваючи тендітний гіпс, якщо випадково натиснути сильніше. Дорогі шуруповерти на дуже низьких обертах ніжно докручують шуруп імпульсами (не плутати із ударними шурупокрутами для теслів і столярів), даючи вам можливість керувати глибиною докручування. Чутно лише зміну тональності регулятора обертів, і те як ідеально рівномірно входить шуруп у гіпс. Коли це бачиш і відчуваєш, то словами кайф не передати.

Але повернемося до того, що ж було із шурупокрутом та пилою. Розтин пили показав, що причиною несправності була відломана контактна пластина приводного двигуна. Ремонт несправності зайняв всього 5 хвилин, провід живлення двигуна було припаяно, і техніка почала працювати знову!

20160824_150111-1

20160824_150128-1

Така ж сама історія була у шуроповерта, коли всі індикатори світяться, а ніякої роботи нема. Припаяний провід живлення двигуна оживив пристрій.

Раніше я навіть трохи злився через те, що шведи не шанують інструменту (хоча я сильно помилявся), практика показує, що їм зручніше піти і купити набір нового електроінструменту, ніж возити в ремонт поломаний. Адже, поїздка до майстра — це витрачаений робочий час, плюс вартість ремонту і в сумі, виходить майже повна вартість нового шуроповерта, пили чи шліфмашини.

Як стало мені відомо, ніша позасервісного ремонту електроінструменту тут досить вільна, і відчувається дефіцит майстрів та майстерень.

3 thoughts on “Кілька слів за шведів, електроінструменти та сервіси

 • 08.12.2016 at 5:23 пп
  Permalink

  Доброго дня, пане Сірко!
  Вибачаюся, що не по темі, але:
  як з вами можна зв’язатися, а то хочу поспілкуватися на рахунок воєвудського зазволєнія. Забачив, що ви компетентний в цьому питанні. Наперед вдячний

  Reply
 • 13.11.2016 at 4:36 пп
  Permalink

  У професійного інструменту не відпадають припаї. Принаймні доти, доки їм не влаштовують краш-тест і то не менш як з кувалдою. Але цю особливість мілуоків, на всякий випадок, спробую не забути.

  Reply
 • 08.10.2016 at 12:44 пп
  Permalink

  Ну отак! А починалося все з якоїсь там Польщі ))

  Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *